- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 993 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 993 Culés
0
Czy tylko u mnie w szkołach (obojętnie gimnazjum czy technikum) na historii nie było nic o Tadeuszu Kościuszce? Wstyd się przyznać ale do pewnego momentu nie miałem pojęcia kim był ten człowiek. Dopiero w 2 lub 3 klasie technikum był jakiś konkurs wiedzy właśnie o nim, no i wiadomo zapisałem się na ten konkurs z Matim bo hehe minie nam matma. No i podczas przygotowań do tego konkursu gdy czytałem o nim i oglądałem filmy to nabrałem podziwu dla niego. Przecież to jest bohater narodowy i to nie tylko nasz a również USA. Wybitny strateg, generał, wizjoner, patriota i mąż stanu. Do tej pory nie mogę zrozumieć jak to może być że ważniejsze dla ministrów edukacji są kultury Mezopotamii czy nauka o tym na czym polegała trójpolówka w średniowieczu. Wstyd po prostu. No chyba że to tylko ja tak trafiłem i w innych szkołach poświęcono mu choć lekcję...
1
@Nano22 pare lekcji mialem o nim
1
@Nano22 no ja miałem o powstaniu kościuszkowskim, jeśli to się liczy :D
Ale to prawda, że za mało lekcji o nim jest w szkołach
2
@Nano22
Są źródła które pokazują że nie była to tak kryształowa postać.
1
@Nano22 tez nie mialem ale akurat ja mialem wybitnie niekomperentnych nauczycieli historii w każdej szkole więc nie jest to duży wyznacznik.
2
@pax Znajdź w historii choć jedną kryształową postać.
0
@Nano22 No ja nie miałem z tym problemów bo szkoła podstawowa była pod jego patronatem a rodzinę mam akurat tam gdzie przebiega szlak kościuszkowski i na każdym kroku są pomniki.