Adran360
Dołączył/a: kwiecień 2011
Łódź
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Djoko wnosi trofeum Copa Lbertadores :O
1
@escarabajo Autorstwo Conmebolu , ja tylko udostępniam ;D Dobrze, że przyspamilismy. Może więcej osób zerknie na mecz finałowy.
1
@escarabajo Uprzedziłeś mnie o 2min XD
7
La Copa Libertadores És Mi Obsesión!
O 21;00 mecz o tytuł najlepszej drużyny klubowej w Ameryce Południowej między dwoma brazylijskimi zespołami. Na legendarnym Mas Monumental(na co dzień stadion River Plate) w Buenos Aires zmierzą się Botafogo z Atletico MG. Zdecydowanym faworytem wydaje się drużyna Botafogo, która przed kilkoma dniami bardzo zbliżyła się do mistrzostwa krajowego po zwycięstwie z Palmeiras w 36 kolejce i odskoczeniem rywalowi z SaoPaulo na 3pkt. Drużynie naszpikowanej młodymi talentami jak Argentyńczyk Thiago Almada czy nowe gwiazdy w reprze Canarhinos jak Luiz Enrique i Igor Jesus będą stali się przeszkodzić weterani jak Hulk,Deverson. Historycznie obydwa kluby słabo się prezentują. Atletico MG zdobyło 1 tytuł w 2013r a Botafogo nigdy nie grało w finale i staje przed szansą na 1 tytuł. Ciekawie ma się natomiast sytuacja w rywalizacji brazylijsko- argentyńskiej. Już wiadomo, że Brazylia zdobędzie 24 tytuł i będzie im brakować tylko jednego trofeum do wyrównania.
Zwycięzca dostaje bilety na 2 nowe turnieje fifa- puchar interkontynentalny 11 grudnia w katarskim Doha, Gdzie w meczu "derby of americas" zagra ze zwycięzcą ostatniego ConcacafChampionsCup(LM Ameryki Pólnocnej) meksykańska Pachucą i poszerzone KMŚ 2025 w czerwcu.
Składy;
Transmisja w Polsacie Sport.
@Lionel_Messi10 @AFA @Sysia11 @mekston @escarabajo @Lanosss @FCBparasiempre i inni fani latynoskiej piłki
1
@FCBparasiempre Można tak powiedzieć . Saudyjczycy nie "produkują" na razie masowo talentów jak np AlDawsari(ten od pięknej bramki na MŚ 2022 z Argentyną). Ciekawe czy zmieni się to w przyszłości? Intersujące jest też to czy uda im się stworzyć topową ligę bez krachu jaki miał miejsce w Chinach przy upadku Guanghzou przez problemy finansowe firmy Evegrande i cięciu wydatków na futbol przez tamtejszy rząd. Był moment, że klub Guanghzou Evergrande dominował w Chinach i na kontynencie. W 2015r mierzyli się z nami na KMŚ. Interesujące jest to czy Arabowe plany mocarstwowe co do piłki nożnej ziszczą się w lepszym stopniu niż w państwie środka.
1
@mekston SMS ładnie trafił z wolnego.
https://tiny.pl/wgqw1f5m
0
@FCBparasiempre Przez oglądanie latami tylko top5 + europejskie puchary, turnieje repr stwierdziłem X lat temu, że warto poznać piłkę spoza mainstreamu. Na początku zerkałem na Holandię , Portugalię czy drugi garnitur Europy jak Grecja,Turcja,Szkocja,Belgia itp . Później MLS na Eurosporcie , Brazylia na Sportklubie (już nieaktualne prawa tv ) i tak już jakoś poszło, że jak grają gdzieś w piłkę to mnie interesuje :D Teraz dzięki streamom internetowym możemy oglądać praktycznie wszystko i przy odpowiednim nastawieniu co do poziomu rozgrywek można się dobrze bawić.
Stricte co do Arabii to nie oglądałem RSL przed wielkimi transferami i miałem tylko styczność z tamtymi ekipami w LMAzji. Aktualnie ta liga jest warta uwagi przez potężne dofinansowania rządu do przynajmniej lat30 wynikające z przygotowań kraju pod MŚ 2034r i projektu zwiększonej dywersyfikacji gospodarczej, społecznej i kulturalnej kraju Saudi Vision 2030 . W przyszłości możemy spodziewać się wielkich transferów jak Salah,DeBruyne, Vinicus itp i coraz większego poziomu. Chociaż Europejskiej topki raczej nie dogonią to śmiało mogę ci polecić abyś czasami zerknął na mecze czołówki ligi AlHilal(Neymar,Malcom),AlIttihad(Benzema,AouarBergwijn,Kante),AlNassr(Cristiano,Mane,Perisic),AlAhli(Mahrez,Kessie),AlQadsiah FC(Aubameyang) w rozgrywkach krajowych albo kontynentalnych.
Te pierwsze na kanałach Polsatu a drugie legalnie na kanale yt AFC
https://www.youtube.com/@TheAFCHub
2
@mekston Możliwe, że maszyna Jore Jesusa się zacięła. W podobnym stopniu zacięła się realizacja transmisji przez Polsat. Pomylili herby Hilalów z AlAhli XD
https://zapodaj.net/images/eec1f1b3c70f2.png
edit ; Na angielskim jest to samo a na arabskim dobrze. Zawiódł pewnie jakiś pośrednik co przesyła transmisje za granicę.
1
@escarabajo Nie grają też w Azji.
0
@PizzerMan #team zeżrewszystko XD
0
@PizzerMan A jem sobie pomidorówkę.
3
@escarabajo Bramka Edinsona w 5min.
Szalony mecz. Boca przegrywała 2;0, wyrównali, prowadzili 3;2, później Velez na 3;3 a na końcu przegrali 3;4.
0
Mekambe tak urosły plecy, że prawie przypłacili golem.
2
@Popitek12 Trzeba było zapijać hipotonikami cr7 drive a nie wąchać firanki.
3
@escarabajo Botafogo blisko zdobycia SerieA. Jak im się powiedzie w Libertadores to może być dla nich piękny tydzień.
4
@Lionel_Messi10 Rzeź Pepików.
1
@MesQueUnClub96 Podobny vibe.
2
@escarabajo Dla Niemca, który nigdy nie był mistrzem kraju ten tytuł "smakowałby" zdecydowanie bardziej.
1
@escarabajo A przy wyrównującej Minnesoty zawalił XD.
1
@escarabajo Puciek jakim zewniakiem zagrał :D.
7
Kolejny Polak nie wygra MLSCup! Slisz i jego Atlanta odpadają z playoff po porażce z Orlando 1;0. Na ekipę z Florydy w finale konferencji wschodniej czeka już NYRedbull.
@mekston @escarabajo @Lanosss
4
@Lanosss Morris ich wyrzucił z hukiem z playofów tym trafieniem.
Bogusz przynajmniej z asystą.
No i tradycyjnie jak to w tej lidze bywa musiał się trafić flop.
0
@Kondziubarca Wnioski wyciąga się po sezonie.
3
Botafogo wyrównuje.
https://tiny.pl/mbtkpwnn
@escarabajo
3
@escarabajo Środowy mecz Palmeiras-Botafogo może być meczem o tytuł mistrzowski.
0
@escarabajo Tak offtop to u Brazoli ciekawie. Botafogo mogą znowu narobić m przed wc.
3
@Popitek12 Włochy z Ameryką ci się mylą? Którą kolejkę już jedziesz? :D
7
Czas na derby NY w playofach MLS.
11 obydwu zespołów.
Niestety przez mecz futbolu akademickiego nie gramy na yankee tylko na cityfield.
@mekston @escarabajo
5
@jaras121 Trzy noce że śniadaniem to misja docelowa. Nie można o tym wspomiać głośno aby nie psuć romantyzmu.
6
@Popitek12 Zabierz panie do kina na wspólne oglądanie RoshnSaudiLeague w celu załagodzenia sytuacji. Kupisz popcorn za 4dyszki i drwala w drodze powrotnej.