1

Djoko wnosi trofeum Copa Lbertadores :O


1

@escarabajo Autorstwo Conmebolu , ja tylko udostępniam ;D Dobrze, że przyspamilismy. Może więcej osób zerknie na mecz finałowy.

1

@escarabajo Uprzedziłeś mnie o 2min XD

7

La Copa Libertadores És Mi Obsesión!
O 21;00 mecz o tytuł najlepszej drużyny klubowej w Ameryce Południowej między dwoma brazylijskimi zespołami. Na legendarnym Mas Monumental(na co dzień stadion River Plate) w Buenos Aires zmierzą się Botafogo z Atletico MG. Zdecydowanym faworytem wydaje się drużyna Botafogo, która przed kilkoma dniami bardzo zbliżyła się do mistrzostwa krajowego po zwycięstwie z Palmeiras w 36 kolejce i odskoczeniem rywalowi z SaoPaulo na 3pkt. Drużynie naszpikowanej młodymi talentami jak Argentyńczyk Thiago Almada czy nowe gwiazdy w reprze Canarhinos jak Luiz Enrique i Igor Jesus będą stali się przeszkodzić weterani jak Hulk,Deverson. Historycznie obydwa kluby słabo się prezentują. Atletico MG zdobyło 1 tytuł w 2013r a Botafogo nigdy nie grało w finale i staje przed szansą na 1 tytuł. Ciekawie ma się natomiast sytuacja w rywalizacji brazylijsko- argentyńskiej. Już wiadomo, że Brazylia zdobędzie 24 tytuł i będzie im brakować tylko jednego trofeum do wyrównania.
Zwycięzca dostaje bilety na 2 nowe turnieje fifa- puchar interkontynentalny 11 grudnia w katarskim Doha, Gdzie w meczu "derby of americas" zagra ze zwycięzcą ostatniego ConcacafChampionsCup(LM Ameryki Pólnocnej) meksykańska Pachucą i poszerzone KMŚ 2025 w czerwcu.
Składy;



Transmisja w Polsacie Sport.
@Lionel_Messi10 @AFA @Sysia11 @mekston @escarabajo @Lanosss @FCBparasiempre i inni fani latynoskiej piłki

1

@FCBparasiempre Można tak powiedzieć . Saudyjczycy nie "produkują" na razie masowo talentów jak np AlDawsari(ten od pięknej bramki na MŚ 2022 z Argentyną). Ciekawe czy zmieni się to w przyszłości? Intersujące jest też to czy uda im się stworzyć topową ligę bez krachu jaki miał miejsce w Chinach przy upadku Guanghzou przez problemy finansowe firmy Evegrande i cięciu wydatków na futbol przez tamtejszy rząd. Był moment, że klub Guanghzou Evergrande dominował w Chinach i na kontynencie. W 2015r mierzyli się z nami na KMŚ. Interesujące jest to czy Arabowe plany mocarstwowe co do piłki nożnej ziszczą się w lepszym stopniu niż w państwie środka.

1

@mekston SMS ładnie trafił z wolnego.
https://tiny.pl/wgqw1f5m

0

@FCBparasiempre Przez oglądanie latami tylko top5 + europejskie puchary, turnieje repr stwierdziłem X lat temu, że warto poznać piłkę spoza mainstreamu. Na początku zerkałem na Holandię , Portugalię czy drugi garnitur Europy jak Grecja,Turcja,Szkocja,Belgia itp . Później MLS na Eurosporcie , Brazylia na Sportklubie (już nieaktualne prawa tv ) i tak już jakoś poszło, że jak grają gdzieś w piłkę to mnie interesuje :D Teraz dzięki streamom internetowym możemy oglądać praktycznie wszystko i przy odpowiednim nastawieniu co do poziomu rozgrywek można się dobrze bawić.

Stricte co do Arabii to nie oglądałem RSL przed wielkimi transferami i miałem tylko styczność z tamtymi ekipami w LMAzji. Aktualnie ta liga jest warta uwagi przez potężne dofinansowania rządu do przynajmniej lat30 wynikające z przygotowań kraju pod MŚ 2034r i projektu zwiększonej dywersyfikacji gospodarczej, społecznej i kulturalnej kraju Saudi Vision 2030 . W przyszłości możemy spodziewać się wielkich transferów jak Salah,DeBruyne, Vinicus itp i coraz większego poziomu. Chociaż Europejskiej topki raczej nie dogonią to śmiało mogę ci polecić abyś czasami zerknął na mecze czołówki ligi AlHilal(Neymar,Malcom),AlIttihad(Benzema,AouarBergwijn,Kante),AlNassr(Cristiano,Mane,Perisic),AlAhli(Mahrez,Kessie),AlQadsiah FC(Aubameyang) w rozgrywkach krajowych albo kontynentalnych.
Te pierwsze na kanałach Polsatu a drugie legalnie na kanale yt AFC
https://www.youtube.com/@TheAFCHub

2

@mekston Możliwe, że maszyna Jore Jesusa się zacięła. W podobnym stopniu zacięła się realizacja transmisji przez Polsat. Pomylili herby Hilalów z AlAhli XD
https://zapodaj.net/images/eec1f1b3c70f2.png
edit ; Na angielskim jest to samo a na arabskim dobrze. Zawiódł pewnie jakiś pośrednik co przesyła transmisje za granicę.

1

@escarabajo Nie grają też w Azji.

0

@PizzerMan #team zeżrewszystko XD

0

@PizzerMan A jem sobie pomidorówkę.

3

@escarabajo Bramka Edinsona w 5min.


Szalony mecz. Boca przegrywała 2;0, wyrównali, prowadzili 3;2, później Velez na 3;3 a na końcu przegrali 3;4.

0

Mekambe tak urosły plecy, że prawie przypłacili golem.

2

@Popitek12 Trzeba było zapijać hipotonikami cr7 drive a nie wąchać firanki.

3

@escarabajo Botafogo blisko zdobycia SerieA. Jak im się powiedzie w Libertadores to może być dla nich piękny tydzień.

4

@Lionel_Messi10 Rzeź Pepików.

1

@MesQueUnClub96 Podobny vibe.


2

@escarabajo Dla Niemca, który nigdy nie był mistrzem kraju ten tytuł "smakowałby" zdecydowanie bardziej.

1

@escarabajo A przy wyrównującej Minnesoty zawalił XD.

1

@escarabajo Puciek jakim zewniakiem zagrał :D.

7

Kolejny Polak nie wygra MLSCup! Slisz i jego Atlanta odpadają z playoff po porażce z Orlando 1;0. Na ekipę z Florydy w finale konferencji wschodniej czeka już NYRedbull.


@mekston @escarabajo @Lanosss

4

@Lanosss Morris ich wyrzucił z hukiem z playofów tym trafieniem.


Bogusz przynajmniej z asystą.

No i tradycyjnie jak to w tej lidze bywa musiał się trafić flop.

0

@Kondziubarca Wnioski wyciąga się po sezonie.

3

3

@escarabajo Środowy mecz Palmeiras-Botafogo może być meczem o tytuł mistrzowski.

0

@escarabajo Tak offtop to u Brazoli ciekawie. Botafogo mogą znowu narobić m przed wc.

3

@Popitek12 Włochy z Ameryką ci się mylą? Którą kolejkę już jedziesz? :D

7

Czas na derby NY w playofach MLS.
11 obydwu zespołów.




Niestety przez mecz futbolu akademickiego nie gramy na yankee tylko na cityfield.
@mekston @escarabajo

5

@jaras121 Trzy noce że śniadaniem to misja docelowa. Nie można o tym wspomiać głośno aby nie psuć romantyzmu.

6

@Popitek12 Zabierz panie do kina na wspólne oglądanie RoshnSaudiLeague w celu załagodzenia sytuacji. Kupisz popcorn za 4dyszki i drwala w drodze powrotnej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?