Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Maradona na pewno nalezal do tego grona wybitnych pilkarzy, ktorych podziwiali wrecz wielbili nie tylko szeregowi kibice, ale rowniez koledzy po fachu. Wystarczy posluchac piosenki o Diego, ktora spiewano w szatni Napoli.
Przed Messim tez kleka wiekszoc pilkarskiego swiata wiedzac, ze nawet przy ostrym treningu nawet nie zbliza sie do poziomu Argentynczyka.
Inne czasy, inni osobowosci i inny kult danej osoby. Messi jest zwiazany tylko z pilka, Diego to byl celebryta, w ktorym ludzie widzieli swoje odbicie - chociazby ze wzgleu na ta przekrety, ktore mu uchodzily na sucho.
Ja nie lubie porownywac tych panow i nie tylko ich. Bo i po co? Dali tyle radosci, tyle emocji, tyle pilkarskiego kunsztu, ze nie musze sobie zadawac pytania kto byl lepszy, bo obaj byli wybitni.
Jesli juz porownuje, to dana epoke i najlepiej dana pozycje na boisku.
Mamy przeciez rzesze wybintych zawodnikow, ktorzy sa czasami zapomniani, ale przez takie portale jak LR nigdy zapomniani nie beda i nie tylko Diego bedzie zyl wiecznie.
0
@KapiFCB Czemu przegiecie, dodaje otuchy.
2
@MesQueUnClub96 racja .
15
Jest taki program Gogglebox - ludzie ogladaja ludzi w tv. Nie wazne, czy tania rozrywka czy nie, ale wlasnie sie dowiedzialem, ze telewizja narodowa zrobila swoja wersje.
#BrawoJarek
1
@kamilop ja tez i mega sie spieszylem, by wszystko na 14 zalatwic.
1
@Yosemite magik, co tu wiecej mozna dodac...
1
To slynna scena z innego dok. o Maradonie.
1
@Katalonbar zdecydowanie
8
Muzyczna oprawa filmu po prostu fantastyczna.
10
Napis przy wejsciu na cmentarz wygral.
49
@VamosRakieta szkoda, ze Messi reka nie strzelil.
5
@FafitFCB z ta laska, fotka golej laski?
2
@Yosemite Van Basten, potem dlugo nic :))
2
Nie kuscie tym grilkiem, ja piernicze
1
@FC1899Barca wow .
2
Mega koszulka Pumy, ktora nosi Maradona grajac w tenisa.
Piket jednak lepszy od niego w paletki oczywiscie.
2
@Yosemite Koeman chyba go nie lubi.
3
@Hawajczyk wspolnym mianownikiem wielu szkol np. chicagowskiej czy austriacjiej jest jednostka.
Szkoly, nazwijmy to wolnosciowe, bardzo ze soba sie potrafia klocic, po lewej stonie jest przeciez to samo. Mamy rowniez czesto niezrozumialych w Polsce libertarian i ich flage do not trade on me.
Kiedys wstawialem to:
Pewnego wieczora szedłem do domu i zauważyłem, że pewien zdesperowany mężczyzna stoi na krawędzi mostu, i wygląda, jakby próbował skoczyć. Krzyknąłem do niego, żeby poczekał i podbiegłem spytać co się stało.
"To przez ten kraj" - lamentował - "Popada w ruinę i nic nie mogę z tym zrobić. Ostatnie wybory przesądziły wszystko. Nie chcę dalej żyć na tej planecie".
"Hej, głowa do góry!" - powiedziałem - "Siedzimy w tym razem. Powiedz mi, jesteś konserwatystą czy libertarianinem?"
"Libertarianinem" - odpowiedział.
"Świetnie! - powiedziałem - "Widzisz, nie jesteś sam! Jesteś wolnorynkowym libertarianinem czy socjalistycznym?"
"Wolnorynkowym" - powiedział
"Ja też! Paleolibertarianinem czy pedolibertarianinem?" - spytałem
"Paleolibertarianem" - odpowiedział
"To tak jak ja!" - powiedziałem - "Monetaryści czy austriacy?"
"Austriacy"
"Zupełnie tak jak ja. Hayek czy Rothbard?"
"Rothbard" - odpowiedział
"Ja tak samo. Jesteś konsekwencjalistycznym czy deontologicznym libertarianinem?" - spytałem
"Konsekwencjalistycznym"
I wtedy powiedziałem: "Giń, lewackie ścierwo!" i zepchnąłem go z mostu.
2
@Hawajczyk tylko, ze Milton Friedman byl przeciwny pomocy socjalnej (pomocy ze strony panstwa), ktora calkowicie zniewala jednostke poglebiajac jej marazm - z tej spirali rzadko jest wyjscie - przyklad stanowila tu czarna spolecznosc Chicago.
Ulgi tak, pomoc panstwa nie. Primum non nocere .
Friedman byl wielkim przeciwnikiem etatyzmu.
Niestety mamy zawsze w przypadku wolnosciowcow negatywna koleracje z bezdusznoscia. A jak wiadomo to mit, a mity trzeba obalac
1
@Chakalaka haha, to mnie rozbawilo.
5
Ogladajac pozegnalny mecz Maradony (ARG vs All Stars) przewija sie tam zabawne nazwisko Castromana - o ktorym komentator mowi - przyszlosc argentynskiej pilki.
Ktos sledzil jego kariee?
@Yosemite @Don-Corleone @NeroTFP @VamosRakieta @Janiama i inni
1
@Guffi dobre, dobre.
4
@Guffi @kubix05 to znacie
18
2
@MesQueUnClub_87 Zawsze tak jest, ze pewnei rzeczy sie ubarwia, idealizuje - szczegolnie gdy ktos odchodzi, a wypowiadajacy sie nalezy do tzw. starszego pokolenia.
Ja te wypowiedz interpretuje w ten sposob, ze i bez intensywnego trenowania Maradona byl wielki.
1
Gdyby Diego trenował raz w tygodniu, wiedzielibyśmy, że wygramy w weekend przynajmniej o trzema golami. Gdyby trenował dwa razy, może piecioma czy szescioma :).
O koledze z druzyny wypowiadal sie Brazylijczyk Careca.
1
@NeroTFP Czechów to mi było tak jak jolera
2
@J_Jay zdrówka !
12
3
@Yosemite ale to zrobili na jeden kontakt