Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
15 lat temu ARG z Messim w skladzie wygrala u20 WC pokonujac Nigerie 2-1
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8e/Argentina_U20-Nigeria_U20_2005-07-02.svg/868px-Argentina_U20-Nigeria_U20_2005-07-02.svg.png
Biglia i Aguero z lawy.
1
Arthur w Hull City.
https://www.hullcitytigers.com/wp-content/uploads/2020/07/Festus-Arthur-New-Signings-Website-1140x700px.jpg
0
@Mazi wyjasnisz o co chodzi?
5
Dorota przeszła Główny Szlak Beskidzki w tę i z powrotem. Razem ponad 1000 km wędrówki!
(...)Mimo to nie przestawała iść, często całkowicie przemoczona, w błocie po kolana.
Finalnie, pokonanie ponad 1000 km w obie strony zajęło 25 dni i 8 godzin.
https://tatromaniak.pl/aktualnosci/przeszla-glowny-szlak-beskidzki-w-te-i-z-powrotem-razem-ponad-1000-km-wedrowki/
1
na Soma.fm leci wlasnie muza https://www.discogs.com/The-Winterhouse-Gathering-Autumn/master/643620 ktora minimalnei zahacza o sundtrack Pitbulla (2005)
https://somafm.com/player/#/now-playing/dronezone
juz teraz cos innego leci
0
@Mazi kwiat narodu.
0
@osa91 A co ja moge za to, ze to fajny cytat?
0
@Mazi To Ty to doslownie zrozumiales? O matko.
1
@Kamil92 ja bardzo lubie cytaty, ale zdaje sobie oczywiscie sprawde z ich umownosci, mimo ze wiele mam z idalisty, to naiwniakiem nie jestem.
0
@Raiden Nie wiem, czy jestes zlym, wiem tylko, ze oceniles sytuacje tak, ze ja sie z tym nie zgadzam.
Populizm to nie jest, to jest idealizm, nie widze nic zlego w tym, by wyciagnac swoja myslenie zyczeniowe z tego cytatu. To nie jest przeciez zmanipulowana wypowiedz polityka.
1
@Kamil92 ja tak nie odbieram postow, zreszta staram sie unikac slow typu - kazdy, zawsze, nigdy, ale to nie jest latwe.
myslisz wiec , ze LR tak wyglada?
1
@Kamil92 dobrze, to Ciebie skreslam z listy oburzonych.
0
@Nano22 @Barca1992 Nie podzielice sie ze mna owocami?
0
@Bykunn Oczywiscie musiala tez wspomniec jaka Konfa jest mizoginistyczna.
2
@Lamora w koncu Diego Costa nie jest :)
1
@Hosh @Raiden @osa91
oburzyliscie sie tak jakby konformizm Was dotyczyl.
NIkt nie mowi, o latwosci wyborow oraz prostocie ich wdrozenia w realnym zyciu. to sobie dopowiedzieliscie.
Cytat mnie sie podoba, ze wzgledu na przekaz. W swiecie zdominowanmy przez politykow cwaniakow, kombinatowrow, ktorzy wmawiaja nam , ze wyzbycie sie wartosci jest czyms normalnym , to powiew naiwnej swiezoszci.
Dziwi mnie tylko, ze czesto te same osoby oburzaja sie, ze PIS przejelo TVP - przejeli , bo mogli, nikt im nic nie zrobi, siediec nie pojda.
Gre z naginaniem zasad opanowali do perfekcji...do czasu.
11
------------
Elon Musk - oczywista oczywistosc.
"Sfinansowanie przez rzad zwyczajnie oznacza sfinansowanie przez lud. Rzad swoja droga nie ma pieniedzy. Rzad po prostu zabiera pieniadze ludziom. Czasami ludzie zapominaja jak to naprawde wyglada."
1
@escarabajo daje rade Hubert
15
2
@Hosh Per WY towarzyszu?
Mnie sie ten cytat podoba.
3
"Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale".
Andrzej Sapkowski, Ostatnie życzenie
0
@SHIBA szukam takiego filmiku o pajaku, ktorego wkurzala na maksa kropla wody. Kojarzysz?
0
@CZaras raczej na pewno sa.
46
16
Poseł PiS w TVP stwierdził, że Sławomir Mentzen "niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe". Bezczelni są panowie z PiS i zuchwali. Być może przez ostatnie 4 lata wyrażałem się nieprecyzyjnie i politycy PiS do końca nie zrozumieli co mówię. Dlatego teraz powtórzę wyraźniej.Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki. Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie.Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom. Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna. W całym OECD tylko Francja ma gorszy system podatkowy od Polski.Chwaliłem CIT estoński? Tak, ale w Estonii! W Polsce zamierzacie wprowadzić karykaturę podatku estońskiego. Skomplikowaną i zbiurokratyzowaną mutację tego dobrego podatku, którą krytykowałem w trakcie kampanii wyborczej. Potraficie zepsuć nawet tak proste i oczywiste rozwiązanie podatkowe.
Chwaliłem pomysł IP BoX? Tak, ale utrudniliście skorzystanie z tej ulgi do granic możliwości, a wasi urzędnicy przy wydawaniu interpretacji indywidualnych stają na głowie by znaleźć powód do odmowy. Poza tym do teraz uważam, że tak szerokie stosowanie ulg IP BOX i B+R wynika z waszej niekompetencji, po prostu nie rozumieliście jakie będą konsekwencje tak sformułowanych przepisów. Dopiero teraz to odkrywacie, gdy musicie wydawać firmom pozytywne interpretacje podatkowe.
Pękam ze śmiechu słysząc jak premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Andrzej Duda jest gwarantem braku podwyżek podatków. Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzą dwa nowe podatki - podatek cukrowy i podatek od VOD. Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w następnych latach będziecie dalej podnosić podatki, wprowadzać podatki progresywne dla przedsiębiorców i dalej komplikować nam życie.Idziecie pełną parą w kierunku państwa etatystycznego, rządzonego przez urzędników, zdominowanego przez wielkie spółki państwowe zarządzane przez polityków. Promujecie socjalizm zupełnie wprost. Premier Morawiecki mówił nawet, że "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii PiS". Chcecie przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi, demoralizować ich rozdawnictwem i obrócić przeciw przedsiębiorcom i pracodawcom. Gardzicie klasą średnią i ludźmi którzy chcą brać życie we własne ręce, chcą się bogacić i budować silną prywatną gospodarkę.Spoko. Róbcie to sobie dalej, skoro ludzie właśnie tego chcą.
To wasi wyborcy na takiej polityce w długim terminie najbardziej stracą. Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram.
3
Mentzen do rzadzacych, ktorzy maniupulowali jego wypowiedziami:
0
Powoli przebija sie tu narracja, ze polityka to gra, Polska to plansza, a my to pionki. Trzeba byc sprytnym i umiec w nia grac, naginajac czasem nawet zasady.
Tym bardziej dziwi oburzenie na rzadzacych, ze przywlaszcyli sobi tv i sieja toporna progande. Po prostu wiedza jak grac w gre, by ich nie przylapano na oszustwie - siedziec nie pojda.
Jesli to gra, to po co dziwienie sie Dudzie, ze nie przystapi do debaty? Po co? By stracic w tej grze o nazwie Zabawa w Polske?
Mamy zawodowych politykow (wielu skutecznych), ale brak mezow stanu, ideowcow.
3
@Ratamahatta Zapomnieli po prostu, ze nie rozmawiaja ze swoimi wyborcami.
4
Z cyklu - sprawy osobiste. Mile zlego poczatki.
Dramat, za ktorym stoja @Janiama oraz @boixos1944 .
Wczoraj Janiama wstawial do swojego muzycznego cyklu Stinga. Boixosa gust poznalem przez wlasny cykl "muzyczny analfabet" i wiem, ze moj sie z nim w wielu momentach pokrywa i moge jego muze prawie w ciemno polecac.
Boixos wstawil w tej dyskusji filmik z domowego koncertu Stinga, ktory przeslalem dobrej znajomej, bo wiedzialem, ze jej sie spodoba. Sam mialem w planach przesluchac to pozniej.
Jej reakcja to placz.
- Co sie stalo? pytam
- jak to co? Wysylasz mi linki z jakimis cycatymi babami (kolezanka ma kompleks na punkcie malego biustu), a dodatkowa jestem stara panna, a Sting mowi o piciu wina i robieniu dzieci. Caly wieczor przeplakalam.
Obejrzawszy ten filmik dopiero zrozumialem, co miala na mysli.
Moral - nie ufajcie tym panom i nie wysylajcie bezmyslnie ;)
Link do dyskusji
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8632507#comment-8632507
oraz do klipu, po ktorym byl placz
2
@NeroTFP najlepsza