Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@martin3131 ???
0
@KapiFCB Z drugiej strony lepsza skuteczność Bayernu i 6-0
0
@Hanok To źle biegali
2
@IronSanHybrid Dopóki Internet nie potwierdzi, obraz z TV się nie liczy
7
Z Lewym jak ostatnio z Messim, facet ma wielki udział w strzelonej bramce, a dla większości nic nie zrobił. Coś ze stykami nie tak?
0
Lahoz w akcji i Lewy z czerwoną w 3 minucie
3
Myla, Myla, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, das ist tor!!!
10
Lewy dwa gole dzisiaj i dwa w finale i zostajesz legendą Ligi Mistrzów!!!
1
@Pawlak1992 To się beton nazywa. Barcelona - klub, który ma wiele kolorów, ostatnio chyba aż za wiele
9
Kto spośród przeciwników zrobił na panu największe wrażenie w lidze francuskiej?
Jacek Bąk: Ronaldinho. Nigdy wcześniej ani później nie grałem z piłkarzem, który miał taką technikę, a mierzyłem się przecież z Ronaldo, Rivaldo, Andrijem Szewczenką czy Denisem Bergkampem. Brazylijczyk miał piłkę przyklejoną do nogi. Gdy moje Lens grało z jego PSG, dostałem od dziennikarzy wyższe oceny za występ, ale raz przy linii tak mnie zakręcił, że nie wiedziałem, gdzie jestem.
8
@osa91 Właśnie takie myślenie jest głównym problemem klubu. Widziałeś Bayern i jeszcze masz wątpliwości. Skąd?
1
Ciekawa ta nowa ekipa, szczególnie asystent Alfred Schreuder;
W 2014 przejął Twente, które zajęło 3 miejsce w tabeli i w kolejnym sezonie "awansował" na 10 pozycję.
W 2019 przejął Hoffenheim po Nagelsmannie i zdobył o 1 punkt więcej, awansując z 9 na 6 miejsce (Liga Europy).
To tyle jego samodzielnych dokonań. A jako asystent w Ajaxie, świętował wielkie triumfy i miał udział w odbudowaniu teamu.
Ten sezon po Nagesmanie miał lepszy niż słynny coach, a zmagał się z licznymi kontuzjami. W fachowej analizie jaką przeczytałem, Schreuder dobrze spisał się w przejściowym roku, zachowując część rozwiązań Nagelsmanna i wprowadzając nowinki, zostawiając zespół w dobrym miejscu.
A Larssona nie znam.
2
@BarcaInfo A ten obrazek zacznie się ruszać?
0
Ale zespół będzie w szoku, Koeman przynosi na camp Nou nową dewizę, nie widzianą tu od niepamiętnych czasów:
"Run Forrest, run".
A zawodnicy rzucą się do słowników odkurzyć i sprawdzić co to znaczyło ten cały "run"
1
@macio_944 Wyników by nie było, ale efekt wizualny bardzo przyjemny.
0
@macio_944 "Trener, która"? Czyli Margot?
0
@bleble123 Pesymizm jest fajniejszy
5
@kerouac Mam tak samo. Nie wierzę w Koemana, jego kariera trenerska nie daje podstaw do wiary. Z drugiej strony z Enrique było tak samo.
2
@pele1282 Kochanowski? Ty żyjesz?
3
@ryba84 Widzę, że kolega jest w tym samym obozie co ja.
Zdanie "i tak każdy będzie czekał żeby zrzucić ciężar na Argentyńczyka" powinno się wyświetlać Bartomeu, tak samo jak kiedyś Dudzie wyświetlali konstytucję.
10
Skąd ta powtarzana bzdura, że klub od lat robi wszystko pod Messiego? Klub od lat nic nie robi pod Messiego.
Nie buduje dobrze zbilansowanego zespołu, nie odświeża pomocy, która zabiegałaby rywali pressingiem, nie odciąża Leo z nadmiaru obowiązków, nie daje Leo oddechu poprzez odpowiednie gospodarowanie jego siłami.
Nie dokonuje właściwych transferów, nie zatrudnia odpowiednich trenerów.
Gdyby cokolwiek robić pod Messiego, Leo mając znacznie bardziej ograniczone obowiązki świętowałby kolejne triumfy, a w meczach w co którejś sytuacji dostawiałby nogę po błyskotliwych akcjach kolegów. A tak prawie się nie zdarza.
Lata mijają, Leo jest coraz starszy, a obciążenie obowiązkami na murawie przytłacza Messiego.
Myśleć należy wręcz odwrotnie: skoro nawet taki piłkarz jak Leo, nie jest w stanie udźwignąć tego ciężaru, to jak patologicznie jest budowana Barcelona?
Piłka nożna to sport zespołowy, a w Barcelonie ktoś o tym zapomniał.
Na miejscu Messiego poważnie rozważyłbym odejście z klubu, bo jak uwierzyć, że ci sami ludzie, którzy niszczą Barcę od kilku lat nawiedzi jakaś refleksja. Zatrudnienie Koemana bo "zna klub" to kolejny powód za odejściem, raczej niż za uwiarygodnieniem tezy, że idą właściwe zmiany.
0
@A_Gomesinho_21 Mbappe przed Neymarem może postawić tylko ignorant. Talent talentem, ale na temat wyższości Neya można by napisać cały elaborat. To jest tak widoczne i oczywiste, ale jeśli ktoś się kieruje bezmyślną antypatią do Brazylijczyka, to potem takie kwiatki wychodzą.
13
@Cochise Zwróć uwagę, że Puig i Fati nie mają wbudowanego w swoje głowy chipa, który każe im na siłę szukać Messiego. Oni grają w piłkę, tak jak powinno grać się we właściwie funkcjonującym zespole, szukając różnorodnych rozwiązań. Podobnie miał Dembele, który nie bał się oddawać strzału lub zrobić nietuzinkową akcję.
Taktyka Barcy nie polegała do tej pory na wyeksponowaniu Messiego, tylko na desperackim braku pomysłów trenera i obciążaniu Messiego w stopniu, jaki byłby nie do udźwignięcia dla żadnego piłkarza. Messi w tym systemie jest jego ofiarą a amatorzy futbolu szukają winnego i mylnie wskazują Leo.
Rozwiązanie jest proste: przypisać Leo do pozycji i wyznaczyć zadania typowe dla tej pozycji. A sytuacje niech kreuje pomoc jak w każdym zdrowym mechanizmie.
4
Skoro do tej pory PSG było potęgą na francuskie ogórki, czy to oznacza, że LM też jest ogórkowa?
Ostatnio dowiaduję się takich cudów, że z opisów wynika, że Messi to też jakiś ogórek.
Czy piłka nożna aktualnie ogórkami stoi, skoro supergwiazdy albo same są ogórkami albo ogrywają ogórki?
4
Dzisiejszy występ Lipska wystawia fatalną laurkę Simeone
4
Jest ewidentny postęp: mamy drugą połowę sierpnia, a polskie drużyny są w komplecie w europejskich pucharach
10
Chłopaki z Linfield wzięli 1 dzień urlopu z pracy, wpadli do Warszawy i zawodowcy z Warszawy dławią się niemiłosiernie.
23
Szpakowskiego i Strejlaua, jako żywe skamieliny, wpisałbym na listę światowego dziedzictwa UNESCO
8
@Janiama Na razie na tacy ma podany totalny syf.
6
Koeman obejrzy staruszków w składzie i pierwsza decyzja to zakup respiratorów!
Yeah