Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Zoker Właśnie chodziło mi o wypracowany polski model, w którym świętujemy na wesoło, inaczej bez martyrologii. Ale nikt nie podejmuje wysiłku. Co do choinki, wszystko skądś pochodzi, a to tylko cząstka całych świąt.
1
@Encore Każde obstawianie strzelanego gola jest w pewnym stopniu loterią. To Sheffield mnie niepokoi.
12
Można się śmiać z więzienia za Halloween, bo to niedorzeczność, ale inną sprawą jest to, że wiele społeczeństw przesiąka zachodnią, z naciskiem na amerykańską, kulturą. Zupełnie bezrefleksyjnie, wręcz idiotycznie. Kawka w Starbucksie, skrzydełka w KFC, wieczory z Netflixem. Polacy tak samo. Drażni mnie to, że Polacy tak łatwo się sprzedają tandetnym gustom.
Rej pisał: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!" Zgoda język mają, ale co z kulturą? Mnie osobiście Halloween i Walentynki odpychają z definicji jako przeszczep komercyjny. Ale polskie gęsi ochoczo rzuciły się na importowane badziewie. Naprawdę wszystko da się wcisnąć jako produkt? Nie można pewnych rzeczy zorganizować po swojemu?
Wśród dziewczynek całe tabuny wychowane na tragicznym momentami Disney Channel. To naprawdę już mało śmieszy, gdy widzi się nastoletnie miłośniczki wyrobów popromiennych zespołów typu One Direction, w postaci 5 wylansowanych ładniusiów z castingu. Zresztą jeśli alternatywą są talenty z polskiego rapu, to nie wiem co gorsze. I tak się formuje gusta często na całe życie.
Zachłysnęliśmy się Zachodem w latach 90-tych i o ile zrozumiałe jest zarabianie w zachodnich firmach, przyjmowanie ich modelu kulturowego jest porażką.
Do czego zmierzam. Można się śmiać z biorców 500+, ze tacy bezmyślni i niedouczeni ale ta bezmyślność w społeczeństwie wykracza daleko poza pobieranie dotacji rządu. Na innym poziomie ci mądrzejsi też okazują się bezmyślni i kompletnie bierni. A jak sami nie umiemy zorganizować kultury bycia od lat , a społeczeństwo lepiej wykształcone ma to w poważaniu, to potem patriotyzm, kulturę i model bycia organizują nam bezideowcy z PiSu i cała patologia, która się pod nich podczepi.
Urodziny w centrum handlowym - to mój ulubiony hit.
2
@klemens100 Ścianie Wschodniej dokładnie o taki.
1
Do czego to doszło? Żeby kibic Barcy obejrzał widowiskową piłkę, trzeba oglądać Atalantę i Sassuolo. Wczoraj przed oddaniem jednego ze strzałów, który wybronił Szczęsny, zawodnicy Sassuolo wymienili ze sobą kilkadziesiąt podań, a Juve było kompletnie bezradne.
3
A co to za Ragnar Lodbrok z Madrytu?
Czy w pracy, czy na wojnie, czy w sporcie, czy szpitalu, czy w zakładach bukmacherskich, jeśli jedyne co pozostało w danej kwestii, to wierzyć, to oznacza, że ktoś znalazł się bardzo niedobrym położeniu.
Mam nadzieje, że w przyszłym sezonie będą realne podstawy (póki co nic na to nie wskazuje) do walki o tytuł mistrzowski. W przeciwnym razie zamienimy się w zakon, gdzie będziemy opierać wszystko wiarę i nadzieję.
Niech Real zdobędzie mistrza w przyszłym sezonie i będzie cieszyć się trzecim mistrzostwem w ciągu 5 lat. Oznaczałoby to przełamanie wieloletniej supremacji Barcy.
A szkoda byłoby do tego dopuścić, ponieważ w zespole jest ogromny potencjał, ale kompetentnego sternika brak.
0
@juliacicha Po audycji stwierdzam, że można Cię puścić między ludzi : ) Naprawdę bardzo rzadko spotyka się dziewczyny, wypowiadające się w przybliżeniu nie żenująco o piłce nożnej, tym bardziej trzeba Cię cenić za znajomość tematyki. Moim skromnym zdaniem lepiej służy Ci formuła 1vs1 niż audycja un Toc de la Rambla, która jest dość toporna. U mnie mocno zaplusowałaś zdaniem o Puigu i de Jongu w podstawie, co do Busquetsa jako tym trzecim, to może dyplomatycznie skończę na tym wypowiedź.
0
@MarioVeB! Nie wiem, nie mam pojęcia, nie szanuję, wyrzucam, manipuluję.
I dyskutuj z takim.
1
@magic303 Dał. Bo już rzadko kiedy daje.
1
@MarioVeB! Zalecam mniej komentarzy, za to wyższej jakości. Ja mam z Tobą taki problem, że jak Cię czytam, to czasami wydaje mi się, że klawiatura i palce wyprzedzają refleksję (rzadką w Twoim przypadku, niestety). W sumie nie wiem po co odpisuję po Twoim jałowym komentarzu, ale może coś się odblokuje.
Proszę bardzo, liczby Suareza w La Lidze (ostatnie 5 sezonów):
40-29-25-21-15. Wspomniane przeze mnie pikowanie jest wyraziste, a przecież młodszy Suarez nie będzie i można się obawiać również kontuzji. Pomijając bramki, Suarez coraz częściej jest poza grą i spadek jego ogólnej jakości jest oczywisty dla każdego (z wyjątkiem tak wspaniałych obserwatorów jak Ty)
Plus 3 bramki w LM. To daje aż 18. Czyli jeszcze 7 brakuje do mitycznych 25. Może się uda. Nie to jednak powinno nas zajmować, a jego ewidentne piłkarskie starzenie się.
Nie potrafię sobie wyobrazić, co kieruje kibicami, którzy widząc źle funkcjonujący klub i szwankujących piłkarzy, bronią takiego dysfunkcyjnego układu. Hołdowanie piłkarzom typu Suarez jest proszeniem o wielkie kłopoty w nowym sezonie.
2
Człowiek ma mieszane uczucie co do Suareza. Sympatia jednak nie powinna przesłaniać faktu, że taki napastnik będzie już tylko i wyłącznie osłabieniem dla zespołu.
Tylko pomyślcie o jakości Samuela Eto'o gdy Barca wygrywała LM a obecnym Suarezem. W LM od lat Urus nie broni się liczbami, a gra momentami jest jeszcze gorsza. W lidze jego braki i nieregularność jest jeszcze bardziej uderzająca.
Eto'o a nawet Suarez sprzed lat byli gotowi na 38 bitew w La Lidze i kilkanaście w LM. Obecnie nie ma o tym mowy. Parametry fizyczne Suareza pikują.
Nie może być tak, że klub chce zdobywać trofea, a kibic jest w stanie wymieniać litanię zawodników, którzy nie dają rady grając w podstawowej jedenastce. W zwycięskich projektach sprzed lat, każdy członek "11" miał swoje miejsce i rolę. Teraz tego nie widać.
Barca wygląda jak dzieło pijanej krawcowej.
5
Przed LM: "W Lidze Mistrzów musimy zagrać tak dobrze, jak zasługuje na to klub"
Po LM: "Musimy wyciągnąć wnioski"
I tak od lat ...
1
A ja zawsze miałem zdanie, że La Rambla mocno zaniżyła poziom tej strony, ale co ja tam wiem. Jakie czasy, takie dzieła, widocznie.
0
@MarioVeB! To czyste wróżenie z fusów. Wygrałby czy nie wygrał? Kto to może wiedzieć? Te przewidywania są jeszcze mniej wiarygodne niż typowanie składu Barcy przez katalońskie media.
1
Kibice Barcy zajęli się ostatnio czekaniem na wpadki Realu, a trzeba zdać sobie sprawę, ze nowy sezon tuż tuż i całkiem realnym jest podobny scenariusz w kolejnym.
Po stronie pozytywów jest to, że mimo odpychającej estetycznie gry, Barca jest regularna. Po stronie negatywów, nadal w meczach-wyzwaniach Barca radzi bezradnością.
W przypadku pozostawienia Setiena na stanowisku, małym promyczkiem nadziei jest to, że mając 38 kolejek do dyspozycji, będzie mógł wreszcie poeksperymentować taktycznie, oraz śmielej sięgnąć po młodszych graczy. Jednak objął stanowisko w specyficznym momencie sezonu i widać w klubie presję na wynik. To, że Barca wychodzi na krótkookresowej strategii jak Zabłocki na mydle, przypisywałbym raczej wpływom Bartomeu.
Jeśli na początku nowego sezonu zobaczymy to samo co obecnie, czyli konserwatyzm taktyczny i personalny, możemy mieć w perspektywie jeszcze gorsze rozgrywki, pogłębiające zapaść sportową. Jeśli w pierwszym meczu kolejnego sezonu, once de gala będzie obejmować Suareza, Roberto i Rakiticia bądź Busquetsa, to będę wiedział, że zaraz kibice Barcy zaczną zajmować się ponownie swoim nowo poznanym hobby: czekaniem aż Real się potknie.
Oby nie.
2
@ini_barca Pieniądze pieniędzmi a uczciwa rywalizacja w pewnych ramach finansowych to inna sprawa. Przecież Amerykanie nie są komunistami, a to nie znaczy, że w ligach zawodowych nie ma obostrzeń dot. wynagrodzeń zawodników. Tzw. salary cap w miarę skutecznie chroni przed tworzeniem przewag sportowych wynikających z bogatych zasobów klubów.
Co ciekawe draft, który daje szanse każdemu słabszemu sportowo klubowi pozyskać młodą supergwiazdę, tzw. franchise player, na którym można oprzeć przyszłość klubu, mógłbyś uznać za sztuczne, komunistyczne wyrównywanie szans.
Czyli organizacje jak UEFA mogłyby stworzyć warunki dla sportowej rywalizacji, która dawałaby dopływ świeżej krwi do futbolowego krwioobiegu. Ale najwyraźniej nie jest tym zainteresowana.
Twój pomysł, że ta świeża krew brałaby się z przejmowania średniaków przez miliarderów ma swoje ograniczenia. Celuje tylko w kupowanie jakości za kasę. Ja życzyłbym sobie sytemu, który zapobiega 10 mistrzostwom z rzędu dla Juve czy Bayernu, ale niekoniecznie dlatego, że znudzony bogaty Arab tworzy w 3 lata potęgę w Bologni czy Freiburgu. Wolałbym większe umocowanie strukturalne w ligach.
0
@AmigoBlancos Koniec końców chodzi o wygraną. Niemniej jednak jest to specyficzny moment w hiszpańskiej piłce. Dwa kolosy, dysponujące wielkimi funduszami, mające mimo wszystko wspaniałych graczy, w tym wielu o nienagannej technice, grają tak odpychającą piłkę, że wykręca głowę. Oba kluby mają zbliżoną regularność, ale oglądanie ich wyczynów nie daje przyjemności.
Gdzie rozmach, dynamika, piękne koronkowe akcje Barcy, fenomenalne kontry Realu? Nie widzę tego wszystkiego, a co boli, to gra Barcy odpycha jeszcze wyraźniej niż Realu.
Absolutnie nie tęsknię za Barcą Valverde. Regularnie przysypiałem na ich meczach, męczyłem się niemiłosiernie gdy miesiącami nic nie było w stanie drgnąć w ich grze.
Epilog możemy mieć w Lidze Mistrzów, choć Ty w tym sezonie będziesz mógł cieszyć się tytułem mistrzowskim.
2
@Chwytliwy Pomogły?
4
@MarioVeB! No. Cały rok pod Real drukują. Ale wpis pod publiczkę, tanie to.
4
@bixmix Możesz sobie uważać co chcesz w oderwaniu od rzeczywistości. Faule na Viniciusie były i rzetelni kibice Barcy ich nie podważają. Z RSSS był 50/50, ale spokojnie do gwizdnięcia, a drugi był niepodważalny. Brzmisz jak fanatyk a nie kibic. Uzasadnij dlaczego miałoby tych karnych nie być, bo wygłaszanie antymadryckich haseł bez pokrycia jest mierne.
0
@bixmix Bzdurna jest sugestia, że to nie przypadek, w sensie ktoś drukuje im te karne. Wszystkie były poprawnie przyznane.
Jedyna nieprawidłowość polegała na tym, że bezpośrednio przed karnym z Bilbao, 2 zawodnicy Realu przekroczyli przepisy i VAR milczał, a powinien wskazać na przewinienia Realu.
4
@Serek Ja w ogóle nie uważam, że zawodnik który wygrał mistrzostwo Europy osiągnął więcej niż wicemistrz świata. Nawet nie wiem skąd wzięła się ta rozpowszechniana bzdura.
A jeśli weźmiemy pod uwagę, że Messi na MŚ był liderem reprezentacji i w top 3 zawodników na zawodach, to jak go równać z zawodnikiem, który nawet się nie wyróżniał na ME. Ba, nawet trudno go wskazać jako najlepszego gracza reprezentacji.
Wg whoscored Ronaldo okupuje miejsce chyba w okolicach 8 dziesiątki na EURO.
1
@Chwytliwy Rzucę Ci koło ratunkowe z Wielkopolski
3
@Bulos11 Celne spostrzeżenie. Pewnie kontrowersje były, ale na ogół są to jednak karne poprawnie przyznawane, głównie w wyniku świetnych dynamicznych wejść skrzydłowych lub bocznych obrońców
0
@Statistics Dla mnie Twoje porównanie jest idiotyczne dlatego, że porównujesz gole ofensywnego rozgrywającego z golami napastnika, który na boisku nie ma nawet połowy obowiązków tego pierwszego.
Równie dobrze mógłbyś porównać Mullera z Lewandowskim i może zrozumiałbyś jakie standardy strzeleckie prezentują zawodnicy skupieni na kreowaniu gry.
0
@MESSIah16 Korwin 0d 30 lat przebija się na pozycje takiego, któremu ktokolwiek zazdrości. W 3 dekady się nie udało, co niby się zmieni do 2030 roku? W mojej ocenie Twój wpis jest życzeniowy, nie poparty żadną analizą.
1. Dlaczego roszczeniowe społeczeństwo miałoby w ciągu 10 lat nagle zacząć doceniać wartość pracy?
2. Nawet jeśli zacznie doceniać, dlaczego miałoby popierać środowiska faszyzujące?
0
@YoNoEntiendoNada Dzięki, nie zauważyłem : ) Następnym razem ani o centymetr nie odejdę od tematu. Przepraszam za frywolność
2
@FafitFCB Pytanie jest zasadne. Często ocena jakości napastników jest fałszowana ponieważ porównuje się dwóch, z których jeden wykonuje 2 karne w sezonie a drugi 10. A wykonywanie karnych nie jest umiejętnością typową dla napastników.
Oczywiście porównanie Benzemy do Messiego jest bez sensu nie tylko ze względu na to, że Benzema nie wykonuje jedenastek. Messi jest zasadniczo faktycznym rozgrywającym w tym sezonie, a to, że rozgrywając strzela 22 bramki jest niedorzeczne. Wystarczy spojrzeć na Mullera czy de Bruyne.
Benzema, świetny piłkarz, ale Messiemu może czyścić buty. Nawet gdyby miał 30 goli na liczniku.
3
Granada w 3 ostatnich meczach zdobywała po 2 bramki, może i dziś skruszy ten madrycki mur. Nadzieja umiera ostatnia, dopóki jest gdzie gubić punkty, dopóty nie ma co kończyć sezonu. Dziś zasiadam wieczorem przed ekranem i liczę na wpadkę Realu.
1
Dzisiejsze wpisy to kopalnia wiedzy o futbolu, nie nadążam robić notatek.