Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
A teraz wyobraźmy sobie, że dziś nie ma karnego za faul na Marcelo (niesłusznie), jest za faul na Garcii (słusznie), w ostatnim meczu sędzia "obiektywnie" nie gwiżdże faulu na Carvajalu (niesłusznie), poprawnie odgwizduje faul Carvajala w meczu z Mallorcą przed golem Viniciusa, odgwizduje słusznie karny na Messim z Celta i nie gwiżdże karnego na Viniciusie z RSSS (50/50, ale do obrony).
Okazuje się, że gdy w lustrzanym odbiciu zinterpretuje się sporne sytuacje, to w ogromnym stopniu determinuje to sytuację Realu i Barcy w tabeli. Nie mam wątpliwości, że o zamknięciu rywalizacji w lidze już dziś nie decyduje tylko słaba postawa Barcy, lecz również nastawienie sędziów. Niestety. Nie da się obronić kilku pomyłek.
2
Utrata punktów nie będzie miała już większego znaczenia, niestety
1
@Chwytliwy Dobra gra każdego zespołu wynika z ręki trenera, a szczególnie gdy mówimy o dłuższej perspektywie. Trochę zabrzmiało jak samograj Pepa.
Już tyle było silnych składów ze słabym trenerem, kompletnie rozczarowujących, że aż dziwię się, że byłeś w stanie to pierwsze zdanie napisać.
0
@MarioVeB! Ty jakbyś napisał coś w tonie neutralnym to byś chyba umarł. Ten tekst o ochłonięciu jest tak niedorzeczny, że gdybym nie znał autora, to bym wziął go na poważnie i pobiegł po ręcznik
1
@kkbarca Mi nie tyle chodzi o to by grał w 1 składzie, tylko, żeby był wyraźny plan na jego rozwój. W styczniu ładują mu minuty aż miło, w czerwcu oszczędzają. Ja widziałbym to logicznie na odwrót. Boję się, że rządzi tym przypadek
5
Ansu Fati - 836 minut/ 5goli /1 asysta/1.2 dryblingu
Mason Greenwood - 921 minut /8 goli /1 asysta/0.5 dryblingu
Co mnie martwi, to fakt, że ja nie widzę jasnego planu na budowanie kariery Fatiego. Ma ogromny potencjał, a dostaje jakieś nędzne minuty na zmiany. Bardzo rzadko wyjdzie w pierwszym składzie, a w ostatnich meczach jego rola jest marginalna. Nie widzę by był traktowany jak wielki talent z perspektywą na zostanie wielkim piłkarzem.
Ansu w meczach po przerwie: ławka, 53', ławka, 26' 68' 6' w tym 2 razy w podstawowym składzie.
Przy czym Fati miał serię 6 meczów z rzędu 78' 90' 84' 90' 86' 56' między 19.01 a 6.02
Co więc teraz myśleć? Nie rozwijamy chłopaka? Oszczędzamy go? Może wyjaśnieniem jest to, że Ansu ma niespełna 18 lat, Greenwood jest o rok starszy. Niemniej jednak dobrze byłoby widzieć rosnącą rolę Fatiego, a nie taki nieregularny model postępowania.
Inaczej to wygląda o Greenwooda. Greenwood w meczach po przerwie: 29' 79' 58' 90' 74' w tym 3 razy w podstawowym składzie. W przypadku Anglika widzę wyraźnie, że jest konsekwentnie szykowany na 1 skład. Ma na koncie wiele meczów w dużym wymiarze minutowym w różnych pucharach w Anglii i w Lidze Europy.
Boje się tego, że w Barcy dalej będą rządzić święte krowy (w mediach hiszpańskich i barcelońskich funkcjonuje określenie "las vacas sagradas") i zabraknie odważnej decyzji by stawiać na nowe.
3
@juliacicha Niczego nie wiem Julko, poza tym, że jesteś bardzo kompetentną osobą, no i oczywiście podziwiam Cię za znajomość kilku języków. Dzięki za pracę jaką wykonujesz. Oczywiście dodatkowo sympatyczny jest fakt, że na temat piłki, czyli dziedziny zdominowanej przez mężczyzn wypowiada się kobieta. I dodam, że widać i słychać, że nie wypadłaś sroce spod ogona : )
5
@MESSIah16 Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. I tak jest w istocie. To co w Europie świętujemy jako wielkie osiągnięcie cywilizacyjne, dla wielu natywnych mieszkańców okazało się początkiem zagłady. Punktu widzenia ich potomków, nie bierze się pod uwagę. A np. to jak traktowano do niedawna ludność rdzenną w Kanadzie było czystym barbarzyństwem rzekomo ucywilizowanego kraju. I to jeszcze w 21 wieku. Nieprawdopodobne ale daje wyobrażenie dlaczego pomnik Kolumba może niektórych drażnić. Choć część to pewnie zadymiarze, którzy pojawiają się wszędzie gdzie jest okazja do demolki
1
@cosinus90 To nie jest też takie proste z kolei jak Ty przedstawiasz. Też przeczytałem notkę na Wikipedii i znalazłem takie zdanie:
"Po zarejestrowanej niewypłacalności Grupy Kirch, Leo Kirch zrezygnował w
październiku 2002 roku z rady nadzorczej Springer-Verlag. Pakiet akcji
Kirch w październiku nabyły w 40% Deutsche bank I Fede Springer.
Udziały posiadane przez Deutsche Bank w 2003 roku przejęło prywatne
amerykańskie przedsiębiorstwo Hellman & Friedman (19,4%)"
Tzn. oficjalnie może być to szwajcarsko-niemiecki koncern, ale Przemek może rację co do struktury udziałów, w której wielki udział mogą mieć Amerykanie skoro ostatnio ponoć były spore zmiany. Tak czy owak ta tępa antyniemiecka propaganda uprawiana przez rządzących jest trudna do wytrzymania.
Oczywiście struktura zdania "przypuszczam, że na pewno" jest w sposób oczywisty niedorzeczna.
0
Ważne Julko, że Ty jesteś na posterunku. Gdyby Ciebie redakcja tak marginalizowała jak Barca Juniora, a byłoby niedobrze.
0
W ramach szerzenia tolerancji i sprawienia byście poznali lepiej samych siebie mały kwizik:
Które wakacje wybralibyście:
1) samotny tygodniowy wyjazd na Mazury
2) wyjazd z dziewczyną/chłopakiem i jej/jego rodzicami do Mielna na 2 tygodnie
3) wyjazd do Sydney na 3 tygodnie z transseksualnym kolegą
5
@macio_944 Fakt jest taki, że prowadzi program w TV. Ty wygłaszasz opinię. Nie zachowuj się jak radziecka propaganda.
1
Co sądzicie o przygotowaniu fizycznym Leo i Cristiano w kontekście ich odejścia od futbolu. Pierwszy ma 33 lata, drugi 35 i nie wykazują znaczących objawów spowolnienia. Do kiedy będą mogli grać na wysokim poziomie? 35/37, 37/39, 40/42.
Ja zaczynam oswajać się z myślą, że będą wartościowymi piłkarzami jeszcze około czterdziestki.
0
@ini_barca Poprawne zdanie apropos VAR-u brzmiałoby, VAR pomógł rozstrzygnąć wątpliwości i tyle. To, że Real akurat na tym wyszedł lepiej nie ma tu nic do rzeczy.
1
@domisiek114 Czemu na siłę? Duda to też rzeczownik oznaczający wątpliwość w mianowniku, kompletnie o tym nie wspomniałeś, a AmigoBlancos miał tu rację.
1
@Slazmi Ja nie znam osobiście, ale czasami dla znajomości tematu słucham ich audycji żeby zrozumieć ich postrzeganie świata. Moja córka, w wieku licealnym, zna kilka takich osób, a nawet się przyjaźni z jednym gejem. W szkole u niej całkiem sporo jest takich osób i z tego co mówi nawet ludzie o światopoglądzie konserwatywnym podchodzą do nich z szacunkiem, a wierz mi, że zarówno mi jak i mojej córce daleko do prawicy.
2
Idźcie już spać wszyscy.
0
@Remi70 Nie wiem. Samotność?
1
@Remi70 Ale geje nie są bezpłodni. Oni mogą być jak jurne byczki, lesbijki mogą być wybitnie płodne. Pójdzie dziewczyna do łóżka z chłopakiem a wychowa dziecko z dziewczyną i cała teoria o chorobie szlag trafia. Jest płodna? Jest. Urodziła dziecko? Tak. Wychowuje je? Tak. Z dziewczyną? I co to ma do płodności? Bezpłodność jest chorobą, a nie decydowanie się na brak dziecka.
A co dopiero powiesz o biseksualistach? Twoja teoria jest zbyt prosta by wyjaśnić fenomeny biologiczne jakie powstały w naturze. Definicja choroby to tylko postrzeganie człowieka, a one jest bardzo ułomne. To co wg Twoich ludzkich kategorii jest chorobą, kompletnie nie musi nią być w świecie przyrody.
4
@Remi70 Nie można uważać czy coś jest chorobą czy nie. Albo jest albo nie. To kwestia medyczna, a nie kwestia opinii. Słońce np. to gwiazda i nie jest to kwestia opinii.
0
@ShawnC 2 akapit mnie rozbroił. Od tej strony nie ugryzłem tematu : )
2
@IAmBackCules Absolutnie i piszę to stojąc na baczność oraz salutując.
0
@Misanthrope Dzięki wszystkim, za odpowiedzi, mam już jakiś obraz. Konserwa do sześcianu.
5
Ciekawostka, Jarosław Kaczyński, wybitny polski patriota sprzedał przed wieloma laty "Ekspres Wieczorny" szwajcarskiemu koncernowi prasowemu Marquard. Pieniądze miały posłużyć uregulowaniu długu partii. Uwielbiam gdy Jarosław robi ........ ze swoich wyborców, a oni jeszcze mu wiwatują. Jak to było? Wstrętne media niemieckie?
3
Wybaczcie, że ja znowu o LGBTiQ po kilku godzinach, ale to w ramach oswajania Was z odmiennościami.
Wyobraźcie sobie, że przychodzi do was wasz 17-letni syn i mówi: kochani rodzice, jestem gejem i mam chłopaka. Jak byście zareagowali?
2
@Mario96w W LM też z pomocą sędziów tak marginesie. I to jaką!!!
1
@kerouac Tak, ale pamiętaj, że w pewnych społeczeństwach, albo gromadach ludzkich np.12-latka to w pełni ukształtowana biologicznie istota, która już może spełniać swoją rolę jako rodzicielka. Wiek 18 czy lat to tylko granica umowna wyznaczana społecznie.
Choć Ty pewnie masz na myśli małe dzieci. Nie wiem czy powiązałeś LGBT z pedofilią, bo tak to można rozumieć, a to akurat nie ma nic wspólnego ze sobą. Pedofile mogą się czaić w każdej grupie.
Niestety tworzenie społeczeństw daleko wykracza poza naturalność biologiczną i mamy działania z rozmysłem, premedytacją, sadyzmem, świadoma brutalnością dającą przyjemność. Szanowny kolego, patologii nie unikniemy. Zarówno w świecie przyrody jak i cywilizacji ludzkiej obowiązują brutalne prawa, które my ludzie tłumimy regulacjami prawnymi. Zlikwiduj te regulacje i jak to się skończy?
5
@Don-Corleone Kwestia braku możliwości zarobienia pieniędzy przez osoby niepełnosprawne przy pobieranym zasiłku była poruszana przez organizacje pozarządowe. Bez odzewu. Niestety w Polsce jest coś nie tak z myśleniem, ponieważ niepełnosprawny ma się równać nieszczęśliwy, bidny, kopany przez instytucje, które traktują taką osobę nie jak nieszczęśliwego człowieka pokrzywdzonego przez los, tylko petenta, który śmie się upominać o swoje. Procedura przeczołgiwania takiej osoby jest sama z siebie upokarzająca, a jak to "podnosi" morale chorego!
W trakcie protestów Sejmowych było widać jak obecna władza potraktowała niepełnosprawnych (poprzednia niewiele lepiej). W skrócie jak szmaciarzy, jak wrzód, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć.
Zawsze mówiłem, że program 500+ to patologia społeczna. Mama zarabia 5 tys, tata kolejne 5 i dostają dodatkowo 5 stów lub tysiaka od państwa. To ludzie, którzy znakomicie sobie poradzą bez tego zasiłku. Jednocześnie wskutek wydawania ponad 20 mld rocznie na program populistyczny, brakuje pieniędzy na inne dziedziny życia społecznego, którymi powinno zajmować się państwo.
Rafał, obawiam się za wiele w tej kwestii nie zmieni, ale naprawdę, jak obecną grupę stosującą praktyki iście mafijne można popierać, tego nijak nie mogę zrozumieć.
Niestety nie jestem optymistą, ludziom nie przeszkadza prymitywizm obecnej władzy dopóki płacą. Dalekosiężnie to się zemści, ale nikogo to obecnie nie obchodzi.
Pamiętaj, że wyborca PiSu to człowiek, który widząc jak ksiądz gwałci dziecko będzie krzyczał, że to wina Trzaskowskiego bo (i tu padnie dowolne kłamstwo). To człowiek , który każe leczyć gejów. To człowiek, który niewiele wie, ale wrzeszczy, że "prawda zwycięży".
Mitologia wygrywa z rozumem. I to dramat Polaków od wieków.
2
@kerouac Widzisz, świat jest złożony. Bardzo złożony. Smak to tylko większe lub mniejsze urojenie konkretnej osoby. Nawet smarowanie odchodami może okazać się sztuką, więc cóż tam nasz skromny zindywidualizowany punkt widzenia. Jest mnóstwo zjawisk, które nas przerastają. Skoro coś istnieje, to istnieje i nic nie poradzimy.
W przyrodzie nie ma takiej kategorii jak granica smaku. Stworzyli ja ludzie, jest to pojęcie abstrakcyjne. Próbujemy zastosować ludzki punkt widzenia, do zjawisk, które tym kategoriom nijak nie podlegają.
Ja nie nie mam nic do środowisk LGBTiQ mimo, że są zupełnie nie z mojej bajki.
1
Obecność środowisk LGBTiQ jest wspaniała. Daje nam różnorodność, koloryt, pokazuje jak bogatą substancją jest społeczeństwo.
Także wielu z nas pomaga pokazać jakimi jesteśmy ludźmi. Wywołuje demony, każe nam się z nimi zmierzyć. Pokazuje czy jesteśmy skłonni przemyśleć jak skomplikowany jest świat czy też zamykamy się w świecie własnych ograniczeń.
Poseł Zawisza najwyraźniej nie dał rady: