5

Wolność słowa intensifies.


0

@okiemtypera_lucaxx95 PO chce wpuścić nielegalnych imigrantów? Od kiedy?

Przywołam swój komentarz sprzed paru tygodni:
Imigrantów nie chce przyjmować Tusk, Duda, Kaczyński, zapewne mało kto z obecnego rządu.

Imigrantów chcą u nas ściągać przedsiębiorcy mali i duzi, chociażby jak w Policach czy Płocku, gdzie dla przybyszów z Azji buduje się całe miasteczka kontenerowe. I to jest poważny problem, mimo, że ma to znamiona legalnej imigracji - upycha się w swoistych gettach ludzi biednych, bez kapitału kulturowego, z drugiego końca świata. Biznes ich chce i ściąga ich wszelkimi dostępnymi kanałami, bo to tania siła robocza.

A która grupa etniczna sprawia statystycznie najwięcej problemów u nas? Odpowiadam, Gruzini. Tylko oni zazwyczaj są tu legalnie, mają wizy, pracują na wszelkich Uberach czy Boltach. Problem w tym, że poza rozbojami zaczynają bawić się w przestępczość zorganizowaną, a na tę nasze pełne wakatów służby nie są przygotowane.

Nielegalna imigracja nie jest w Polsce problemem: tyczy się głównie granicy z Białorusią i jest, po różnych perturbacjach, w miarę pod kontrolą. Problemem jest masowe ściąganie taniej siły roboczej z krajów trzeciego świata przez nasz rodzimy biznes - wiąże się to też z tym, że nie zapłacą polskiemu pracownikowi godziwej stawki, tylko zatrudnią imigranta z Bangladeszu za grosze.

1

@michal26 "Nie zmienia to faktu, że widać ile do gadania ma Żeleński i jak bardzo był uzależniony od dostaw i wsparcia USA." Niekoniecznie od USA, wszak większą pomoc finansową i militarną przekazała Ukrainie Unia Europejska, a nie Stany.
A abstrahując, na naszych oczach dzieje się najgorszy możliwy scenariusz z Trumpem jako POTUSem, czyli układanie się z Rosją i w zasadzie całkowite porzucenie Ukrainy. Przecież te gadki o rozpoczęciu wojny czy konieczności rozpisania wyborów - żeby wygrał proruski kandydat, który klepnie wszystko? - to sam Ławrow mógłby wypowiadać. Mocny policzek dla nas jako UE i dość nieciekawe perspektywy na przyszłość.

0

@Don Lucas zgadzam się, a z drugiej strony, przy naszej mocno reprezentatywnej roli prezydenta wolę, by Sikorski został na stanowisko MSZ, gdzie faktycznie ma dużą sprawczość. W obecnych czasach to może być najważniejsze ministerstwo w naszym rządzie.

1

@MesQueUnClub96 chciałbym usłyszeć album nagrany przez Milesa Davisa z Jimim Hendrixem.

Dodam, że taka sesja była w planach, tylko nie zdążyli z nią przed śmiercią Hendrixa :(

0

@TheNekro94 imigrantów nie chce przyjmować Tusk, Duda, Kaczyński, zapewne mało kto z obecnego rządu.
Imigrantów chcą u nas ściągać przedsiębiorcy mali i duzi, chociażby jak w Policach czy Płocku, gdzie dla przybyszów z Azji buduje się całe miasteczka kontenerowe. I to jest poważny problem, mimo, że ma to znamiona legalnej imigracji - upycha się w swoistych gettach ludzi biednych, bez kapitału kulturowego, z drugiego końca świata. Biznes ich chce i ściąga ich wszelkimi dostępnymi kanałami, bo to tania siła robocza.
A która grupa etniczna sprawia statystycznie najwięcej problemów u nas? Odpowiadam, Gruzini. Tylko oni zazwyczaj są tu legalnie, mają wizy, pracują na wszelkich Uberach czy Boltach. Problem w tym, że poza rozbojami zaczynają bawić się w przestępczość zorganizowaną, a na tę nasze pełne wakatów służby nie są przygotowane.
Nielegalna imigracja nie jest w Polsce problemem: tyczy się głównie granicy z Białorusią i jest, po różnych perturbacjach, w miarę pod kontrolą. Problemem jest masowe ściąganie taniej siły roboczej z krajów trzeciego świata przez nasz rodzimy biznes - wiąże się to też z tym, że nie zapłacą polskiemu pracownikowi godziwej stawki, tylko zatrudnią imigranta z Bangladeszu za grosze.

0

@Bobo25 do Ligi Negreiry w takim wypadku madrycioki dorzucą Puchar Negreiry

3

@Safrani Zgadzam się do USA - miasta dużo piękniejsze i ciekawsze mamy w Europie, ale tych cudów natury to bym nie pożałował.

1

@MesQueUnClub96 Rosja i Indie.
Myślałem o Afryce, ale w sumie, raz w życiu - czemu nie? Zobaczyć tę kulturę i inny poziom życia, mogłoby to być nawet wartościowe przeżycie. Z kolei Indie mnie absolutnie przerażają i nie zachęcają w żaden sposób.

1

@IronMan43 Że co? XD gdzie oni jakieś lewicowe poglądy niosą? Światopoglądowo czysta prawica, gospodarczo liberałowie/neoliberałowie, co to chcą robić dobrze tylko przedsiębiorcom albo deweloperom.

5

@Mitch_Atleta czy ta przerażająca treść lewicowa jest z nami w pokoju? Jak @Comentateiro wspomniał, lewica w tym kraju to śmieszny, kilkuprocentowy margines.

1

@Safrani Biejat 5% przy 1,1% Zandberga to jest jakieś kuriozum - prędzej spodziewałbym się na odwrót...

3

@Pawlak1992 W pierwszej Zandberg, w drugiej każdy, kto nie jest PiSem/Konfą.

1

@Ojciec5tkidzieci Finlandia? Black metal, wódka, RiGCz w nienawidzeniu ruskich.

4

@Donnie_Darko Koko koko euro spoko

0

@Bernard777 przecież on jeszcze będzie ściągać ich więcej niż kiedykolwiek, bo jego kumple oligarchowie potrzebują taniej siły roboczej.

0

Może to szaleństwo, ale wierzę, że Wojtek może jeszcze stać się pewniakiem na bramce. Większość jego wtop do tej pory to błędy w komunikacji - zgra się lepiej z chłopakami, zaczną się rozumieć na boisku to i Szczęsny będzie pewniej wychodził do piłek. Jego obrona sam na sam z Di Marią wczoraj to mistrzostwo.

0

@D10SLEO zestarzało się jak mleko dla typa XD

0

@michal26 trafnie piszesz o problemach SM, ale warto jeszcze dorzucić jeszcze jeden, całkiem poważny - sianie dezinformacji bez żadnych konsekwencji. Można mieć całą siatkę botów i trolli i szerzyć na takim TikToku czy Twitterze dowolną zakłamaną narrację, w którą całe społeczeństwa będą wierzyć, na czym ostatnio sparzyła się Rumunia. To jest ogromny problem, bo taka Rosja czy Chiny mocno postawiły na taki rodzaj wojny hybrydowej, a my średnio mamy jak się z tym bronić.
Niestety czasy pięknego internetu już się skończyły, będzie to musiało iść w stronę mocnych regulacji, żeby społeczeństwa Zachodu mogły przetrwać. Social media trzeba będzie traktować jak zwykłe media i (w miarę) likwidować kłamliwe przekazy... albo po prostu, jak Albania, zakazać. Bana na TikToka na USA nie liczę, bo, jak to już tu było wspomniane, w rękach Elona to by hulał aż miło.

3

@Mitch_Atleta dla mnie najbardziej pamiętne było Riders On The Storm w Underground 2. Damn, to nocne przemierzanie rozświetlonego miasta z jazzującymi klawiszami w piosence z posępnym głosem Morrisona, ciarki :)

11

Widział ktoś materiały Real Madrid TV w temacie sędziowania w meczu z Celtą? Szukam wszędzie i znaleźć nie mogę :/

0

@Kengo kim są "wyznawcy" LGBT?

0

@ShawnC dokładnie, Wojtek Szczęsny potwierdza.

6

@Mixtape inwazja na Kanadę, Grenlandię czy Panamę jest jedną z tych dobrych rzeczy? A może masowa dezinformacja i cenzura siana przez Elona?

0

@jacobFCB Faktycznie wychodzi tło całej sytuacji:
https://www.nytimes.com/2025/01/09/us/politics/icc-sanctions-house-israel.html

"America is passing this law because a kangaroo court is seeking to arrest the prime minister of our great ally, Israel"

Representative Brian Mast, Republican of Florida and the chairman of the House Foreign Affairs Committee

I fragment przetłumaczony na polski:
„Ta ustawa wysyła niezwykle ważną wiadomość na całym świecie. Nie wchodźcie w drogę Ameryce lub naszym sojusznikom próbującym sprowadzić naszych ludzi do domu. Nie będziecie mieli żadnych szans i z pewnością nie będziecie mile widziani na amerykańskiej ziemi”. Brian Mast

Czyli wszystko jasne. Podlizujemy się Trumpowi, olewając prawo. Przy czym Netanjahu i tak się nie zjawi, więc Duda wyszedł na kompletnego debila, a Tusk się mocno zbłaźnił, przytakując mu. Zawaliliśmy koncertowo i jeszcze nic z tego nie mamy poza może łaskawszym okiem pomarańczowego wariata XD

1

@jacobFCB Absolutny skandal. Tym samym wyrok MTK zyskuje u nas w kraju ważność papieru toaletowego.

Zastanawiam się co za tym stoi. USA pogroziły paluszkiem że Netanjahu ma włos z głowy nie spaść?

0

@gaucho104 patrząc na to, że propaganda antyszczepionkowa sieje żniwo i coraz mniej osób szczepi się na krztusiec, to nawet ja mogę przewidzieć, że w przyszłości możemy mieć problem z krztuścem. Tylko nie nazwałbym tego "planowaną pandemią", a zwyczajną konsekwencją antyszczepionkowych działań.

0

@FCB24 pełna zgoda. Jak dla mnie Pablo zasługuje na więcej szans niż Fermin, a nawet niż De Jong. Zaangażowanie na dobrym poziomie, zawsze pod grą, no i całkiem niezłe liczby.

4

@Kondziu_FCB a teraz to się niby nie rozwijamy? Atom w toku, CPK w toku, remonty i budowy linii kolejowych w toku, jedynie w sektorze drogowym przestój. Bez Ostrołęk, przekopu mierzei, stępki promu i autorytarnego zagarniania państwa połączonego z religijnym zamordyzmem.

1

@SelloutCrowd nie jesteś jej targetem, znam wielu, do których właśnie ten przekaz trafia. Można powiedzieć, produkt zaprojektowany pod konkretną grupę odbiorców, jako większość mainstreamowej muzyki dzisiaj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?