Hosh
Dołączył/a: sierpień 2017
Białystok
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
13
Ciekawe czy ludzie wiedzą, że utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego jest utworem antyrewolucyjnym i jego treść krytykuje ruchy masowe.
„Mury” napisałem w 1978 r. jako utwór o nieufności do wszelkich ruchów masowych. Usłyszałem nagranie Luisa Llacha i śpiewający, wielotysięczny tłum i wyobraziłem sobie sytuację – jako egoista i człowiek, który ceni sobie indywidualizm w życiu – że ktoś tworzy coś bardzo pięknego, bo jest to przepiękna muzyka, przepiękna piosenka, a potem zostaje pozbawiony tego swojego dzieła, bo ludzie to przechwytują. Dzieło po prostu przestaje być własnością artysty i o tym są „Mury”. I ballada ta sama siebie wywróżyła, bo z nią się to samo stało. Stała się hymnem, pieśnią ludzi i przestała być moja. ~ Jacek Kaczmarski.
Zdecydowanie lepiej do sytuacji pasuje oryginał - l'estaca, która została napisana przez Katalończyka (!) i wyraża sprzeciw dykaturze Franco.
https://en.wikipedia.org/wiki/L%27Estaca
9
@Triv44 Kiedyś zbuntowali się przeciw Carom, to wpadli w jeszcze większe bagno. Niestety, burzenie murów skutkuje budową nowych. Tak jak śpiewał Kaczmarski. Życzę jednak zarówno Białorusinom jak i Rosjanom prawdziwej wolności.
4
@l0Messini Chłopie, gdybyś to napisał za minutę miałbyś nagrodę za rekordowo szybki najgłupszy komentarz dnia. Porównywać zagrożenie wojną do tematu LGBT...
W ogóle wydzwięk tego komentarza "lepszy temat zagrożenia wojną od tematu LGBT"
6
@bartekvisca Mówisz o przewadze Mercedasa, a obejrzałeś ich najgorszy wyścig w tym sezonie. Poczekaj, aż zobaczysz Monzę, albo Spa.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
11
@FC1899Barca Sułtan Erdogan Wielki i Car Łukaszenka Wspaniały. Swój ciągnie do swego.
3
@Janiama Chciałbym, żeby było tak jak mówisz. Jednak scenariusz ukraiński jest bardzo prawdopodobny.
12
https://x.com/WBC241/status/1292562409463451648
Śmiech na sali.
5
@IronSanHybrid Dialog jak żywcem wyjęty z GTA.
9
@barcelonaLM To oczywiste, że jak obalą Łukaszenkę, to wjadą czołgi "separatystów". Najbardziej szkoda ludzi, którzy po prostu chcą wolności swojego kraju.
8
@MESSIah16 Gdyby Łukaszenka został obalony, na drugi dzień w Mińsku stałyby czołgi "separatystów", a Rosja zajęłaby pół kraju pod pretekstem obrony "swoich" obywateli.
Tzw. Scenariusz ukraiński.
1
@Bartek46 Niesamowicie szkoda mi tych ludzi. Mieszkam zaledwie 50 km od granicy z tym krajem, poznałem wielu wspaniałych Białorusinów. Życzę im z całego serca wolności. Należy im się jak psu buda.
3
@DanielOOL Abelard Giza jest takim Messim stand upu. Niektórzy są nieźli, ale Giza jest poziom wyżej.
11
@potrojnakorona Niesamowicie Rosja broni swoich wpływów. Taki piękny kraj jak Białoruś jest na oczach zachodu niszczony. Cieszmy się, że historia się tak potoczyła, że udało się nam oswobodzić, wejść do NATO I UE, bo moglibyśmy być tam gdzie teraz Ukraina i Białoruś.
2
@MESSIah16 O, z jednej nieodpowiedzialnej osoby na ławce zrobiły się dwie!
0
@chudymc Zależy czy akurat mam drobne. Jeśli tak to zostawiam, gdy obsługa była miła.
0
@Mesi12 @wpwelement Skoro poranna dyskusja na ten temat została usunięta to rozumiem, że ta też zostanie?
1
@tommyVERceti Chciałbym, aby był następcą Hamiltona w Mercedesie.
3
@Mixtape Dokona tego już w przyszłym roku.
2
@lucas/catalan Ale Was Boli Wielki Klęczący Hamilton.
0
@LuisSalvano Ręka to ręka. Gol prawidłowo nieuznany.
0
@myscooter Jeżeli Setien wygrałby LM to byłby cudotwórcą i legendą, bo by wyciągnął z tych piłkarzy 300%.
2
To miałeś zrobić Bartra, dokładnie to co Zieliński.
0
@TheMazixX Minimalnie 3:3
0
@svensonFCB Huawei P20 Lite
2
@kakusus Osobiście uważam, że głównym powodem dla którego kosmici się z nami nie skontaktują jest fakt, że człowiek uważa się za lepszego od drugiego z powodu urodzenia się na innym kawałku piachu.
0
@Encore Wydają na obronę więcej niż Litwa.
11
@NeroTFP PiS jako partia rządząca krajem to jest jakieś nieporozumienie.
0
@mrboom A może musi dokumentować pracę? A poza tym człowiekiem się zajmuje 5 ratowników, co ten jeden człowiek by tam dodatkowo zdziałał?
9
Tak wygląda budynek po wybuchu 2.3 tony azotanu amonu (zamach prawicowego terrorysty Timothy McVeigh'a). W Bejrucie wybuchło tego 2750 (!) ton, czyli około 1200 razy więcej. Niewyobrażalna nieodpowiedzialność składować coś takiego w porcie w stolicy kraju.
https://bloximages.chicago2.vip.townnews.com/lockportjournal.com/content/tncms/assets/v3/editorial/2/3b/23b47127-08d8-5e8e-886b-0801dfcef416/5e9ba2a559365.image.jpg?resize=800%2C550