1

@Sulimo chat gpt
Chodzi Ci pewnie o to, że autobusy jadące od strony centrum, zamiast jechać prosto na przystanek „Zamek” przy placu Zamkowym, robią taki dziwny łuk — zawijają pod górę, podjeżdżają kawałek w stronę ronda i dopiero zawracają na przystanek. Wygląda to nienaturalnie, ale jest ku temu konkretny powód.

Ten zawijas jest wynikiem organizacji ruchu i ograniczeń na skrzyżowaniu przy Ruskiej. Gdy przebudowywano ten odcinek (zwłaszcza w czasie remontów placu Zamkowego i okolic ronda), wprowadzono taki układ, żeby autobusy nie przecinały torów i nie blokowały tramwajów, które mają tam pierwszeństwo. Po prostu zrobiono tak, żeby autobusy włączały się do ruchu w bezpieczny sposób i nie zatrzymywały się na ruchliwym skrzyżowaniu.

Drugim powodem może być to, że ten „zawijas” pozwala autobusom łatwiej ustawić się na przystanku „Zamek” równolegle do krawężnika — bo przystanek jest położony na łuku, a bez tego manewru podjazd byłby trudny i mniej bezpieczny, zwłaszcza dla dłuższych autobusów przegubowych.

To wygląda trochę jak bezsensowna runda, ale w praktyce chodzi o bezpieczeństwo i płynność ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu.

1

@PatrychoO ciekawe czy z VPN na Włochy można oglądać w PL

4

@ZiggyStardust Bayern łatwiejszy do ogarnia niż ciężka włoska piłka

3

Skubaniec, twardy jest


0

Dwa dobre mecze na krzyż w sezonie w jego wykonaniu, pożegnać razem z Ter Stegenem, Fatim i Araujo

0

@clyde no fati no party

0

@UriBoyka zachowuj się

0

Śmierdzi czerwem i karnym

0

Spokojnie to tylko nic nie znaczące BVB z ligi farmerskiej

7

Flick specjalnie nakazał białe spodenki żeby zobaczyć kto się zesrał jak przegramy

10

@ptrx ja też bym go obejrzał, ale w innym klubie

11

@Cule_10 benzyna, papieros i wódka

1

@Kgorecki2500 pomyśleć, że ludzie przez durną politykę są tak podzieleni xD ale muszą być fanatycy, którymi można manipulować

1

@Kgorecki2500 nie o taką Polskę walczyłem...

0

@maroon gdy dalej człowiek czeka na gta 6

6

Nie dość, że ostatnie lata forma kiepska, to jeszcze pensja duża, fajnie byłoby gdyby odszedł, nie oszukujmy się, ale jego czas tutaj dobiegł końca

0

Jak zawsze la bamba wie lepiej niż Flick w temacie Fermina

1

Jakbym widział siebie na orliku

2

Szczęsny to jest wariat

1

@Gibbon_FCB jakoś nigdy za nim nie przepadałem.

0

@Arkon komik telewizyjny prezydentem? Podziękował

0

@tomek8756 szkoda, że nie ma Mentzena i Brauna dopiero by się rozkręcała xD

9

SIUU!!


8

Polski joe biden


0

@Destroyer_of_Worlds Żabka to sklep zoologiczny

4

Coraz lepsze są te kabarety xD

21

tam chyba jakiś bagniak haze wleciał


0

1

@ini_barca
To są standardy białoruskie. Trzaskowski zaprosił kandydatów na debatę organizowaną przez TVP na godzinę 20:00 o 18:20.
I robią to ludzie, którzy najwięcej krzyczą o demokracji i praworządności.
Pokazują w ten sposób, gdzie mają uczciwe wybory i wyborców.



Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?