John_Doe
Dołączył/a: kwiecień 2021
Bliżej, niż myślisz...
8 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Krystiansigma2734 Zawodnik Benfici nazwał go niby małpką
3
Nie ma obecnie większego prowokatora i beksy w futbolu. Vinicius jr, top!
0
„POMOC DOMOWA”? Lepiej obejrzeć stary „SYPIAJĄC Z WROGIEM” z Julią Roberts. Imo dużo lepszy film z tematem na pozór szczęśliwego małżeństwa, w którym idealny mąż perfekcjonista okazuje się sadystą. No chyba, że planujecie iść do kina z laseczką. Dla mnie to SF, gdy kobieta 1,6 m, 50 kg daje rady wysportowanemu mężczyźnie 1,9 m, 80 kg. Pokażcie mi kobietę, której nie spodoba się film, w którym kobiety spuszczają manto mężczyźnie oprawcy… ; ) Film do bólu przewidywalny. [SPOILER z Pomoc Domowa] Gdy Millie znalazła kombinerki, po tym jaka zamknęła w pokoju Andrew, od razu wiedziałem, co będzie chciała zrobić. Skoro Andrew był taki dumny ze swojego uśmiechu. [KONIEC SPOILERÓW] Zwrot akcji taki sobie. Osobiście nie lubię, gdy wydarzenia z przeszłość się pokazuje i jednocześnie dodatkowo o nich opowiada. Łopatologiczna narracja. Widz powinien sam dojść do wniosków. Dodatkowa przyjemność z oglądania. Dla spermiarzy, tak Sweeney pokazała swoje atuty. Kobieta bez nich nie miałaby kariery. Warsztat aktorski na poziomie Stevena Seagal’a. Jedyne, co potrafi przekonująco zagrać to mleko.
2
Na Show TV lecą "Bohaterowie z piekła". Właściwie powinno być "Haniebne bękarty", ale sami wiecie jak to jest z tytułami zagranicznych filmów, seriali w naszym nieszczęśliwym kraju. Tarantino inspirował się tym filmem przy swoich "Bękartach wojny". Polecam.
8
3 minuty doliczone. Grają niemal 8... xD
0
@Karol145 Dziury w budżecie państwa nie ma? NFZowi pod koniec roku brakuje pieniędzy na płacenie szpitalom za świadczenia? Ukraińcy nie mają dostępu do służby zdrowia bez konieczności płacenia składki zdrowotnej? NEGUJESZ?!
0
@arasz1819 Zasadne pytanie! Bardziej zakładałbym, że pójdziesz od razu w ad personam jak koledzy wyżej.
Nie rodzi się tyle dzieci ile powinno. Społeczeństwo się starzeje. Coraz więcej będzie trzeba wydawać na służbę zdrowia i emerytury, a jednocześnie będzie coraz mniej tych, którzy będą to utrzymywać. Wszystkie świadczenia, usługi publiczne pójdą w dół. Nie ma idealnego rozwiązania. Będzie wymierać polski naród, aż się ludzie nie obudzą, że trzeba więcej dzieci. Po wojnie też brakowało rąk do pracy i wybito inteligencję, a jakoś daliśmy sobie rady. Może Polska nie powinna mieć 38 milionów obywateli, a 25, 20, a może 15. Niemal na całym świecie tak jest! Nawet w Chinach szykuje się katastrofa. Dla polityków niestety ważniejsze są słupki ekonomiczne stąd te przyjmowanie imigrantów. A, że bez imigrantów będą niższe emerytury. No cóż. Przynajmniej nie
będzie tu tygiel narodów jak w II RP. Nie będzie tu drugiej Jugosławii. Nie będzie tak "bezpiecznie" jak w
tej postępowej Szwecji. W pierwszym poście chodziło mi m.in o to, że w Polsce żaden obcokrajowiec nie powinien być faworyzowany kosztem Polaka. A tak niestety jest...
0
@krycha2201 Trudno polemizować z faktami.
1
@marcin62 Chciałbym mieć prawo do korzystania w swoim własnym kraju ze służby zdrowia bez chodzenia do pracy ale nie mogę. W Polsce taki przywilej przysługuje tylko Ukraińcom. Sprawiedliwe to Twoim zdaniem?
1
@Aragorn33 Pieniądze nie biorą się z nieba. Zgadzam się! W takim razie skończmy z tym rozdawnictwem na Ukraińców w Polsce na które Polacy w Polsce nie mogą liczyć.
3
@Sulimo Ukraińcy na pewno więcej "wypompowują" z polskiego budżetu państwa! 800+, darmowa służba zdrowia... Mało?
4
@Bilon87 300 miliardów deficytu. 23 miliardy ma brakować w przyszłorocznym budżecie NFZ. Niemal 5% PKB już idzie na pomoc Ukraińcom. A my mamy jeszcze ŻYROWAĆ KREDYT Ukrainie... XD
Ukraina odda jak będzie miała, czyli nigdy. ;)
10
BRAWO. Prezydent Nawrocki zawetował ustawę podwyższającą akcyzę na alko i ustawę podnoszącą podatek cukrowy. MÓJ PREZYDENT. Na to głosowałem w II turze. TUSKOWY rząd zrobił deficyt na 300 MILIARDÓW plnów, to niech szuka pieniędzy do budżetu, byle nie w kieszeniach Polaków. Mam nadzieje, że Prezydent Nawrocki nie będzie miał litości i na planowany podatek katastralny.
Może by w końcu Ukraińcy mieli obowiązek opłacania składki zdrowotnej aby mieć dostęp do świadczeń?! Dziura w NFZ nie będzie aż tak wielka i budżet państwa nie będzie musiał dofinansowywać!
1
@Comentateiro Politycy Lewicy byli zawsze za ściąganiem krzyża, to też powinni być przeciw chanukiji w Sejmie.
"Katoprawica zdecydowała, to niech się Żydzi bawią." Żydom to tam niemal wszyscy służą, nieistotne czy z lewa czy z prawa. Nie bez powodu jest ta nagonka na Brauna i Konfederację Korony Polskiej.
11
@macio_944 Wyścig żółwi.
4
Rob REINER reżyser m.in. takich filmów jak "Ludzie honoru", "Duchy Mississippi" czy "Kiedy Harry poznał Sally" został wraz z żoną zamordowany we własnym domu. Obojgu poderżnięto gardła. Mordercą najprawdopodobniej ma być ich syn Nick. Kaucję ustalono na 4 mln $. Wszyscy wcześniej uczestniczyli w świątecznej imprezie u Conana O'Briena, gdzie miało dojść między członkami rodziny do kłótni.
2
Uroczystość zapalenia świec chanukowych w Sejmie. Marszałek CZARZASTY (Lewica): "To dzisiaj jest WASZE miejsce"...
Po prawdzie, to NIE TYLKO dzisiaj. Mały, acz istotny szczegół!
Btw, nie miała być Polska aby ŚWIECKIM państwem? Sejm miał być wolny od wszelkiej symboliki kultu religijnego. Zwłaszcza polityk Lewicy powinien o tym wiedzieć! Czy ta reguła dotyczy wyłącznie katolików?! ; )
1
@mientusek1407 Rekin?
0
Piękne podanie ZP do Rodrygo xD
1
Tempo w II padnie, a City coś jeszcze wciśnie. Przewiduje takie 4:1. Alonso zwolnienie. Trenerem Raul albo Arbeloa.
3
@ZuczekFCB1899 @Comentateiro Pisze żebyś włączył na II połowę.
2
Bellingham jak na pomocnika słaby w rozegraniu, a ostatnie jeszcze gorsze. Czemu nie gra jako napastnik tak jak w pierwszym sezonie? Marnotrawstwo.
0
Prawie dzisiaj musiał strzelić.
1
Faul Haalanda na Asensio przed polem karnym. Karnego nie będzie... ;)
0
Póki co nie wygląda żeby grali na zwolnienie Alonso
2
@tbas W twoim przypadku chodzi o kwestię woli, a mnie chodził o coś zupełnie innego. W różnych regionach Polski znajomość języka obcego wiąże się z tym z kim graniczą, pozostałość po tym w jakim zaborze region był, liczba obcokrajowców z danego kraju w regionie. Podkarpacie graniczy z Ukrainą. Polacy z tamtych stron chcąc nie chcąc mieli/mają z Ukraińcami styczność. Kultury wzajemnie się przenikają. Każda ze stron coś od drugiej zapożyczy. Ludzie się wiążą z obcymi, a więc wielu Polaków z tamtych stron ma przodków rosyjskojęzycznych. Logicznie jest zakładać, że Polacy z Podkarpacia nawet jeśli się nie uczyli w szkole języka rosyjskiego, to mogą go znać. Spokojnie można zakładać, że na Śląsku czy Pomorzu wiele ludzi będzie znać język niemiecki. Śląsk był w zaborze pruskim. Kiedyś w regionie było od groma Niemców, a więc wielu Polaków ma pochodzenie niemieckie. Wolne miasto Gdańsk. Coś Ci to mówi? W Łodzi i okolicach mieszkało wielu Żydów. ŚP Kisielewski pisał o Warszawie "małe żydowskie miasteczko na zachodnich kresach Rzeczypospolitej". Nadużyciem byłoby zakładać, że ludzie coś tam zapożyczyli od Żydów i ktoś może znać jidysz. O tym co wyżej wspomnieli inni użytkownicy, że w szkołach w całej Polsce kiedyś obowiązkowo uczono języka rosyjskiego nie wspomnę. POMYŚL NIM COŚ NAPISZESZ!
0
@tbas W twoich stronach pewnie ta tendencja idzie w kierunku języka niemieckiego... Vide 3miasto
1
@Vegeta88
alfabit urze znajem
urze piszem i czytajem
wsje bukwy papriatku
a bies szybkim nazywajem ;)
1
@Czajka90 Kolejny po ten Hagu przehypowany trener z kraju tulipanów i narkomanii. Osiągnął sukces z LFC w pierwszym sezonie, bo drużyna jeszcze jechała na oparach tego jak ją ułożył Klopp.
0
@Stinger_ Trzeba uszczknąć dla siebie trochę z tych 3,5 mld dla TVP z budżetu państwa przecież... Oglądalność? Nieistotne!