Kaisuj
Dołączył/a: kwiecień 2018
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja również sceptycznie oceniałem jego transfer. Pamiętałem jego czerwone kartki i sądziłęm, że wniesie za dużo waleczności. Myliłem się. Vidal robi kawał dobrej roboty. Faktycznie jest dosyć uniwersalny, bo i strzelić z dystansu potrafi i głową zagrać. Z drugiej strony w moim odczuciu to mimo wszystko przeciętny zawodik, który baardzo dużo nadrabia swoim zaangażowaniem. Ciągle jednak zdarzają mu się fatalne straty piłki, bezsesnowne podania i gubi się pod presingiem, gdyż jest za słaby technicznie. Całościowo oceniam go zdecydowanie pozytywnie. Ktoś taki jest potrzebny. Zaskakuje mnie natomiast jak dobrze wypada na tle reszty drużyny, co moim zdaniem jest niepokojącym sygnałem spadku jakości całek drużyny. Jak już napisałem, dla mnie Vidal jest solidnym średniakiem i jego pozytywna ocena, jest negatywną oceną reszty.
0
Z Arthurem to sprawa nie jest taka oczywista. Owszem nie gra wiele do przodu, aczkolwiek miał kilka przebłysków w postaci świetnych podań otwierających z głębi pola i być może jeszcze to poprawi - jest w końcu ciągle bardzo młody. W przeciwiestwie do Vidala, potrafi się utrzymać przy piłce, pokręcić kółeczko, zmienić kierunek gry. Nie zgadzam się więc ze stwierdzeniami, że Vidal go zjada na śniadanie. Zresztą to są zupełnie 2 rózne typy zawodników. Mnie natomiast martwi / zastanawia dlaczego Arthur ciągle gra maksymalnie 60 minut? Młody chłopak i nie ma siły biegać, a Vidal już Veteren i zasuwa 90 minut, jeśli trzeba. A może to efekt jakiejś wewnętrznej umowy i podziału minut na boisku...
0
Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Lubię Vidala za zangażowanie. Jako jedyny chyba na Anfield nie popadł w kompletny marazm. Natomiast jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że pomimo swoich niewątpliwych zalet, jest strasznie drewniany w środku pola. Jedyne co potrafi zrobić z piłką, gdy ją dostanie do nogi, to przekazać ją dalej, najlepiej do najbliższego zawodnika. Zdarza mu się sporo strat, które bywają grożne. Choć jest waleczny i notuje dużo odbiorów to nie jest ani wybitnym obrońcą, ani defensywnym pomocnikiem, a tym bardziej rozgrywającym. Najwięcej pożytku mimo wszystko przynosi w ofensywie. Ogólnie jak na standardy Barcelony jest zupełnie przeciętnym piłkarzem i to właśnie skłania do refleksji - co jest nie tak z naszą pomocą?!?
3
Z jedej strony szkoda stracić tak utalentowanego chłopaka. Z drugiej zaś trudno sobie wyobrazić by zagrał więcej niz 5-6 meczy w sezoie, o ile Alba nie złapie kontuzji. Z trzeciej strony, tak czy siak Alba potrzebuje zmiennika, więc może lepiej zatrzymać wychowanka niż kupować / pożyczać jakieś drewno pokrou Boatenga.
0
Może upraszczam, ale napastnicy rzadko kiedy są dobrymi trenerami. Na ogół mają zbyt mały przegląd gry i niewłaściwe nawyki oceniania sytuacji na boisku. Nie mają też doświadczenia w kreowaniu gry, a to jest istotne dla zrozumienia funkcjonowania całej drużyny.
0
Słuszna uwaga z brakiem Messiego w przyszłej drużynie Xaviego. Z drugiej strony nie wiemy co przyniesie przyszłość. Większość starej kwardii odejdzie do tego czasu, a w ich iejsce przyjdą nowi, ambitni... Może nie nowy Messi, ale kto dziś wie jak bardzo rozwinie się np. Puig. Co do obawy o renomę Xaviego to ja byłbym jednak optymistą. Guardiola jako piłarz również był kluczową postacią zespołu i w późniejszych latach kapitanem. Również kończył w Azji. A teraz jego nazwisko bardziej jest kojarzone z dorobkiem trenerskim, a nie piłkarskim. Generalnie wszyscy wybitni i intligetni rozgrywający mają predyspozycje na dobrych trenerów, zwłaszcza jeśli mają przy tym odpowiedni charakter i sprawdzili się w roli kapitana. Dlatego ja patrzę na nową karierę Xaviego raczej z optymizmem, niż obawami.
2
To byłoby idealne rozwiązanie, zwłaszcza że przez ten czas poznałby zawodników, którzy być może razem z nim zostaliby promowani do pierwszego składu. Natomiast teksty z Ferrari i łódką sa chyba trochę ściemą. Czytałem ploty, że po pierwsze Xavi ma poprowadzić Katar na mundialu, więc jak na początkującego trenera raczej duża impreza. Dodatowo do tego dochodzi polityka. Nie jest tajemnicą, że Xavi sympatyzuje z obozem przeciwnym, więc gdy dostał zapewnienie od Bartomeu, że Barce B mógłby poprowadzić od zaraz to nie może z tego skorzystać ze względów politycznych i zbliżających się wyborów.
2
Hazard jest niesamowitym egoistą a w Barcelonie piłka musi krążyć.
0
Roberto jest dosyć kreatywny i potrafi wziąć grę na siebie, minąć zawodników z piłką przy nodze bez oddawania jej od razu koledze. Jest stosunkowo szybki. Wnosi wiele spokoju do gry. A Cou to j ednak dużo chaosu i przypadkowosci. Kilka ładnych zagran i strata piłki.
0
Mam wrażenie że piszesz o zupełnie innym pilkarzu.
0
Nawet jeśli pierwsze skrzypce grali by Arthur i De Jong to przy walce o potrójną koronę Rakitic by się przydał. Trzeba mieć kim rotować. Piszesz, że Rakitic nie ma już takiej kreatywności, a moim zdaniem na tle Vidala czy nawet Busiego to jest bardzo kreatywny i uniwersalny. W razie jakiejś kontuzji można nim łatac wiele pozycji.
0
Ja bym wolał Rakitica. Busquets zaczyna być cieniem samego siebie i co raz częściej ratuje się faulami na żółtą kartkę.
0
Rakitic to jeden z najlepszych piłkarzy w Barcelonie i miał świetny sezon. Jest super uniwersalny. Może grać od stopera aż po ofensywnego pomocnika. Grywa z prawej strony i z lewej strony. Ma świetne długie krosowe podania i odwala kawał dobrej roboty choć może nie jest tak widowiskowy jak Vidal. Moim zdaniem jego odejście teraz byłoby przedwczesne.
0
Bo jego zepsucie nie zrodziło się z dnia na dzień. I nie ma w tym żadnej hipokryzji. To dobry piłkarz ale nie wart tych pieniędzy i całego fermentu, który się za nim ciągnie.
0
Neymar to dzieciak i do tego rozpuszczony. Mistrz turlania i afer. Robi więcej szumu wokół siebie niż gra. Po co nam ferment w szatni?
0
Jovic to był dobry za 30-40 mln. Słuszna uwaga, że poza polem karnym mało gra. Inna sprawa że nam trochę brakuje kogoś kto skończy. Suarez mimo wszystko zatracił zdolność wykańczania i marnuje mnóstwo setek.
0
Getafe to trudny przeciwnik, grający twardo czy wręcz agresywnie i z silnym pressingiem. Są dobrze przygotowani fizycznie i świetnie zorganizowany w defesnywie a do tego zmotywowani. Pokonanie takiego przeciwnika, który nie przez przypadek zajmuje 4 miejsce, gdy jest słabe morale i szukanie winnego , może być trudne.
0
Jak nie będzie Messiego to i dublet będzie dużym sukcesem.
1
Ja mam wrażenie że on jest słaby psychicznie. Gwizdy na Anfield zupełnie go deprymowały.
0
Od czegoś trzeba zacząć.
7
Niech gra. Byle nie Boateng. Zresztą wynik poniekąd jest bez znaczenia więc to dobra okazja do wprowadzenia młodych.
3
Neymar w Barcelonie był świetny, ale to smarkacz. Mógłby ferment w szatni zrobić, a to gorsze niż Coutinho grający poniżej oczekiwań. Poza tym nie wierzę również w to że Coutinho zapomniał jak się gra w piłkę. Sądzę że nowy trener może go odbudować.
4
A mnie się podoba Dany Rose, aczkolwiek wątpie by to był realny transfer. Na dłuższą metę i tak trzeba kupić kogoś bardziej perspektywicznego. Real bardzo odmłdził skład i to niedługo zacznie procetować.
0
A Cucurella nie jest bardziej skrzydłowym niż obrońcą (nawet wahadłowym) ? To ofensywny zawodnik. Swoją drogą tak, czy siak warto go wykupic, bodajże za 4 mln.
1
Jeśli głównym zagrożeniem ma być Mane to Semedo i Roberto wydają się dobrą opcją. Obaj są szybsi i bardziej kreatywni od Vidala. Z drugiej strony szybki Semedo może wejść w końcówce gdy Liverpool całkowicie się odsloni.
0
Przyszły sezon może być bardziej wymagający w lidze, jak się Real wzmocni i zafiksuje na ligę. Dlatego może być jeszcze większa potrzeba rotacji, a co za tym idzie więcej czasu dla zmienników.
0
Puig może i ma większy talent, więcej widzi i zagrywa czasem podania w stylu xaviego, ale póki co Alena ma więcej jakości, gra na równym poziomie. To nie przypadek, że Puig nadal jest piłkarzem Barcy B.
0
Ciężko powiedzieć jak się sprawdza w grze kombinacyjnej, bo w United nie ma z kim za bardzo grać gry kombinacyjnej. Demeble przychodząc do Barcy też się moim zdaniem nie sprawdzał w grze kombinacyjnej, a braki taktyczne miał takie, że mu Messi palcem pokazywał, gdzi jest jego miejsce na boisku. Zresztą moim zdaniem w grze kombinacyjnej (jak ma dobry mecz) dużo lepiej sprawdza się Coutinho niż Dembele póki co. Dembele ciągle jeszcze wiele się musi nauczyć. A skoro on może to Rash pewnie też.
0
Rash nie jest skrzydłowym! Często tak jest wystawiany, ale to napastnik.
1
Przewaga Griezmanna polega głównie na tym, że to gotowy produkt o sprawdzonej jakości, znający ligę, język itd. Rash, gdyby się zaadoptował i sprawdził, byłby zawodnikiem na lata. Wydaje mi się, że Dembele przychodząc do Barcelony wcale nie był lepszy od obecnego Rasha. Jeszcze nie tak dawno notował po 30 strat piłki na mecz. Ciągle się uczy i robi postępy. To samo byłoby z Rashem, a to ambitny i pracowity chłopak. Ja bym go to szybko nie skreślał. Poza tym weź w dzisiejszych czasach znajdź klasowego napastnika za 100 mln. Nierealne.