Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kinginiesta Skontaktowałem się z bankiem. Reklamacja. Oczekiwanie do 30 dni. Pierwszy raz mi sie coś takiego zdarzyło. Nikt z rodziny czy ze znajomych nigdy nie miał takiego problemu.
0
Kolejni wyznawcy 'wage gap" tym razem wśród czarnoskórych rodzin wyjaśnieni bardzo szybko.
0
Dzisiaj życie zaśmiało mi się prosto w twarz. Po raz pierwszy wypłacałem 4-liczbową kwotę z bankomatu (nigdy wcześniej nie miałem potrzeby), a bankomat się zaciął. Wypłatę przyjął, ale nie wydał banknotów (rzeczona kwota z konta znikła oczywiście).
Kwadrans później wpadłem na artykuł o tym, że nie powinno się trzymać większych kwot pieniężnych w domu, gdyż US nieprzychylnie na to patrzy - zwłaszcza jeśli ciężko nam znaleźć potwierdzenie na to skąd rzeczone pieniądze posiadamy pomijając takie argumenty jak ewentualny pożar, powódź, kradzież. Jednocześnie artykuł nakłaniał do trzymania pieniędzy w skrytkach i na lokatach bankowych, gdzie nasze środki są całkowicie bezpieczne.
Nice try Matrix xD
5
Tak więc jeśli jakiś Czech wypowiada tą kwestię przy was to wcale nie znaczy, że mówi o cyganach... najprawdopodobniej ma ich na myśli, ale pewności mieć nie można!
https://x.com/VIPMaxwell/status/1645319687977181188
1
Była gwiazda filmów dla dorosłych wezwała do zdelegalizowania pornografii. Twierdzi, że przemysł ten jest w "w 100 proc. fałszywy" i "zarażony narkotykami i nadużywaniem alkoholu".
W tym wypadku mowa o Lanie Rhoades.
Tak. Zapewne te słowa to prawda, ale dlaczego zdecydowana większość aktorek tak bardzo na to narzeka i nalega na delegalizację dopiero po zakończeniu swoich karier, kiedy już dorobiła się wielu pieniędzy?
"Z jakiegoś powodu nigdy nie pojęłam, że aby robić porno, musisz faktycznie uprawiać seks z ludźmi."
To wiele mówi o człowieku xD
0
Niezależnie od tego, czy Sauron był zły czy dobry, czy działał w dobrej czy złej wierze, nie można mu odmówić, że był koleś nieprzeciętny... Sam sprzeciwił się wszystkim innym rasom - krasnalom, ludziom, elfom... całemu światu, nikt tego wcześniej nie próbował xD
Można by pomyśleć, że reszcie świata zajmie 5s zlikwidowanie go i zakończenie tego sporu, a wynik był tak na prawdę na krawędzi :P
https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/340099082_764234251715817_8408030823044314602_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=BKoHHhPdSyAAX83u9qN&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=00_AfD4YrrlXZoeMPNXITRXlDjMAkhnmu5SBSaBqNbW9WRaDQ&oe=6436C4A0
3
Transfer Leo jak każdy inny ma swoje plusy i minusy.
Jego powrót to byłoby "romantyczne" dopięcie znakomitej kariery + zastrzyk PR-owo finansowy dla Barcy. Młodzi mogliby każdego dnia ponownie mieć okazję do nauki od najlepszego w swoim fachu.
Z drugiej strony... nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że z Argentyńczykiem wrócilibyśmy do Messidependencji, a tym samym wstrzymalibyśmy albo wręcz cofnęli rozwój tej młodej drużyny. Kto zdecyduje się na strzał czy podanie mając go na czystej pozycji? Po dwóch latach (?) Leo odejdzie i tym razem już ostatecznie, a my wrócimy do punktu wyjściowego?
Bardzo ciężka decyzja czeka nasz zarząd chodź wydaje się, że już ją podjęli i postarają się zrobić wszystko, co w ich mocy by umożliwić mu powrót do domu. Nie zazdroszczę Xaviemu ewentualnej burzy mózgów, którą by musiał przejść ze swym sztabem szkoleniowym by od nowa to poukładać.
2
Coś bardzo rzadko spotykanego: w 4 z 5 ostatnich meczy Milwaukee Brewers (Baseball - MLB) tylko jedna drużyna zdobywała punkty.
Przyznać się - kto w tych meczach typował, że obie drużyny będą punktowały? xD
0
Właśnie skończyłem oglądać The last of us (w 3 dni xD). Nie miałem wcześniej styczności z tym uniwersum, więc oceniam TLoU w porównaniu do innych produkcji typu "zombie / post-apo" i uznaję je za jedno z najlepszych.
Dla ludzi lubiących klimaty postapokaliptyczne jest to must-watch. Niewątpliwie to najbardziej realistyczne spojrzenie z jakim się spotkałem w tej kategorii (nie mówię tylko o zainfekowanych, ale i o funkcjonowaniu wszystkiego wokół w obliczu zaistniałej sytuacji).
PS. Skąd się wzięły te grzyby zamieniające ludzi w zombie? W jaki sposób to się w ogóle mogło stać? Skoro jest to wyjaśnione w dosłownie pierwszej scenie serialu to raczej nie będzie to spojlerem: PRZEZ GLOBALNE OCIEPLENIE. HBO nawiązało jakąś współpracę z Grethą lub zielonymi Niemcami i w ten sposób starają się nas zmotywować do redukcji CO2? :]
9
- Jeśli zaczniesz gadać o seksie na pierwszej randce masz bloka.
- Okej, okej. Czym się zajmujesz?
*BLOK*
Mogliśmy mieć żebro więcej i dalej mieszkać w raju. Co nas podkusiło...
2
@karci0 Gorąca dyskusja loading...
11
Tymczasem sędziowie czytają to przy piwerku i smieszkują :]
6
Przypadek co drugiego La Ramblowicza.
Po badaniu lekarz mówi do pacjenta:
- Ma pan nieregularne tętno, nieregularny oddech. Czy pan pije?
- Tak, ale regularnie!
7
Wiecie, że biegunka to paradoks?
Niby rzadko, a często...
XD
2
Jakie macie zdanie na temat tzw. mięsa zwierzęcego in vitro
(produkowanego w laboratoriach)?
Teoretycznie do głównych plusów należy ograniczenie CO2, uboju zwierząt, zajmowania kolejnych terenów pod hodowlę oraz laboratoryjne wzbogacanie tego mięsa o substancje, które zwiększą wartości odżywcze, zmniejszą ilość niechcianych mikro i makroelementów.
Możliwe jest nawet dodanie do tego typu mięsa m.in. takich elementów jak: kwas foliowy, kwasy omega-3 i inne, sprawiając tym samym, że jedzenie takiego mięsa nie będzie niosło ze sobą zwiększonego ryzyka zachorowania chociażby z powodu zawartego w nim cholesterolu.
Może zabrzmi to egoistycznie, ale na pewno większość osób zada sobie to pytanie: co ze smakiem? Czy pozostanie przynajmniej taki jak dotychczas?
1
Kupon z piłki na weekend ~@1.96 (początek jutro 09:00):
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTk5MDEzMDk2NTQ1MTIwMDp60LNsqXJKCO7f6zw%3D&source=SB
Dotychczasowa skuteczność 9/14 (64,3%) przy średnim wygranym kursie @2.16.
Yield: 38,9% (benchmark ~10% w dłuższym terminie)
Poprzedni wątek: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-12962829#comment-12962829
14
Gdy Real w końcu, po kilkunastu latach czekania wygrał 4 golami różnicy przeciwko pół-rezerwowej Barcelonie.
https://mobile.twitter.com/rafal_muniak/status/1643721794258345986
0
Co to była za bramka?! Co to jest za poezja?! Barca jest piękna, magiczna!
Wjeżdża manita. Araujo pokazujący otwartą dłoń do publiczności. To by było piękne przekazanie pałeczki :D
Takiego komentarza i takiego meczu dziś sobie i wam życzę!
Vamos Barca!!!
5
Ipswich z League One (trzeci szczebel rozgrywkowy w Anglii) notuje znakomitą serię w lidze: nie stracili bramki w ostatnich 8 meczach, wygrali 7 ostatnich starć z rzędu strzelając 18 bramek. Już tylko 2 pkt straty do miejsca dającego bezpośredni awans do Championship na 8 kolejek przed końcem sezonu.
1
@MICHU2 Zabraknie kilku podstawowych zawodników, więc Real może nas wykluczyć z pucharu, ale obym się mylił.
Barca mimo braków w once de gala może jednak utrzymać przewagę z pierwszego meczu i awansować dalej. Obym miał rację.
Ta sama nic nie wnosząca wypowiedź zależnie od pesymisty/optymisty :P
13
Men will be men :]
https://x.com/VIPMaxwell/status/1642744908116000768
6
Od dłuższego czasu Javier T. mi kogoś przypominał tylko nie mogłem skojarzyć :D
https://samequizy.pl/wp-content/uploads/2020/03/filing_images_f4cd9ab9d83d.jpeg
3
Singiel z kosza na dziś ~@1.90 (początek 16:00):
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTk5MDEzMDkyMjcyNTkwMTo5B78RgcXntPcbIuY%3D&source=SB
Dotychczasowa skuteczność 8/13 (61,5%) przy średnim wygranym kursie @2.19.
Yield: 34,7% (benchmark ~10% w dłuższym terminie)
Poprzedni wątek: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-12949241#comment-12949241
2
Aston Villa 2 pozycje i 3 pkt wyżej od The Blues.
Emery: Good ebening! ;]
0
Przez ostatnie kilka sezonów pierwsze mecze po przerwach na reprezentacje słabo nam wychodziły - zwłaszcza z eksperymentami w taktyce.
Nie mniej liczę na odkrycie nowego DM'a i 3 pkt. Vamos!
1
@koksik2700 Grinderwald grany przed Deppa podszedł mi w 100%. WB! You piece of...
1
Do jakich klasyków (filmów) z czasów zamków, smoków czy rycerzy lubicie najbardziej wracać z sentymentem?
Z mojej strony oczywiście LoTR, Willow, Robin Hood: Książę Złodziei (z Costnerem).
0
Oglądasz sobie tego "karzełka w ciżemkach" i myślisz sobie - to takie proste.
1
"Masz nastolatka w dzisiejszych czasach? Pilnujesz nastolatka.
Masz nastolatkę? Pilnujesz całego osiedla."
8
Najodważniejszy złodziej w historii. Szczycił się każdym łupem tuż przed kamerą xD