Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Suarez odchodzi do ligowego rywala za grosze i potwierdza, że jego czas na najwyższym poziomie jeszcze nie minął ? Nowe, nie znałem :]
Atletico to zespół, który kreuje znacznie mniej sytuacji strzeleckich niż Barca, a El Pistolero mimo to zanotował w tym sezonie ligowym:
* 0.72 xG/A na 90 min.
* 21G/A - 0.86 udziału w bramce na 90 min.
* 19 goli z xG wartego 14.89;
Bartolomeu i jego nos do interesów, aż czasami za nim tęsknię :D
2
Nasza polska tenisistka - Iga Świątek będzie faworytką na najbliższym Roland Garros'ie ! Kursy ~6.00 na jej zwycięstwo w turnieju. Iga będzie bronić tytułu z przed roku.
23
Tuchel pozamiatał taktycznie ten dwumecz. Chelsea wyglądała jak monolit, jedność, gdzie każdy broni i każdy może strzelić. Walczyli o każdą piłkę. Tylko przez nieskuteczność dwumecz zakończył się wynikiem 3:1; xG wynosiło 5.44 : 1.44 na korzyść Chelsea ! Wielkie brawa i słowa uznania dla The Blues.
Eden wbijający po meczu do szatni Chelsea:
Wciąż bawi :D
49
Jeśli zadzwonisz to jest duża szansa, że odbierze Kante :D
41
Dosłownie zawsze :]
https://x.com/KleszczRex/status/1389622153746821124
10
Dobre, dobre :D
https://x.com/WujaJurek/status/1389268817541541889
2
Wykonuje bardzo dobrą robotę, oby tak dalej !
11
Gdyby Ansu nie miał problemów z kontuzją to temat Dembele w Barcelonie powoli dobiegałby końca.
65
Ehh, gdyby nie ta piekielna kontuzja mógłby mieć piękny sezon.
0
@cat_r37 * Aguero ma 0.39 udziału w bramce na mecz (90min.) tak na marginesie ;)
Fakt faktem, że jest to transfer dość ryzykowny. Jeśli mowa o takiej pensji to bym go całkowicie wykluczył, ale jeśli Argentyńczyk pogodziłby się z rolą nie pierwszoplanową oraz pensją na poziomie 6/7 mln + zeszlibyśmy z pensji np. Pjanicia to czemu nie ? Bardzo brakuje nam typowej '9'.
1
@JordiElNino 0.98 oznacza liczbę bramek/asyst na 1 mecz (90 min.); 0.95 xG/A oznacza wartość wykreowanego przez niego zagrożenia pod bramką rywala na 1 mecz (90 min.).
4
Depay w tym sezonie ligowym:
* 19G + 10A;
* 0.98 udziału w bramce na mecz;
* 0.95 xG/A na mecz;
* 19 goli przy xG wynoszącym 15.48;
Zawodnik mający 27 lat, mogący zagrać na każdej pozycji w ataku i do ściągnięcia za darmo w letnim okienku.
Nie wiadomo, co dalej będzie ze zdrowiem Ansu, kontraktem Dembele, czy formą Trincao (o którym się mówi, że może zostać wypożyczony/sprzedany po sezonie). Wd mnie to transfer, który powinniśmy dopiąć.
4
Bardzo ciekawy sezon Serie A. Po 34/38 kolejkach Inter zgarnął mistrzostwo przełamując hegemonię Juventusu. Pierwsze cztery zespoły zdobywają średnio ponad 2pkt na mecz. Atalanta na ten moment na drugiej pozycji przed Juve z 79 strzelonymi golami (najwięcej w lidze - 2.32 na mecz!). Aż 14/20 zespołów ma średnią przyn. 3 goli w meczu. Inter przegrał tylko dwa mecze i zbudował solidny grunt pod dłuższą rywalizację o puchary krajowe. Oby ta tendencja się utrzymała we Włoszech.
37
Griezmann w tym sezonie rozegrał już 3542 minuty i zanotował 19G + 12A. Francuz w końcu wszedł na wyższy poziom i ma 0.79 udziału w bramce na mecz.
9
Na prawdę chce człowiek być obiektywnym, ale masz w meczu takie dwie sytuacje jak ręka Diakhabiego, czy kopnięcie od tyłu w nogę Pedriego i z tego nie ma ani jednego rzutu karnego [...]
https://x.com/ibas_jordi/status/1388949292258373632
11
Ciężki rywal. W lidze angielskiej idzie 'łeb w łeb' z Manchester'em City, którego Barca Femeni odprawiła w ćwierćfinale 4:2 w dwumeczu. Drugi finał LM w ciągu dwóch lat. Oby tym razem wygrany, vamos !
45
@analitykTaktyki Tak. To nie lada osiągnięcie. Jeśli dobrze kojarzę to po raz pierwszy pokonały PSG i po raz drugi awansowały do finału LM. Ja śledzę większość sekcji Barcy i wszystkim kibicuję.
0
Mam dziwne przeczucie, że oba mecze wygramy :]
0
@Coutinho007 I ile razy taka taktyka się sprawdza u znacznie słabszych zespołów ? Raz - okej. Dwa razy ? Szczęście, ale jeśli gramy z zespołem o takim budżecie 5x i tylko raz osiągamy łatwe zwycięstwo dzięki znakomitej skuteczności, a nie wielu stworzonym okazjom to coś jest na rzeczy.
3
Mam ogromny szacunek do Granady i ich trenera, że przy takiej kadrze potrafią osiągać takie wyniki zarówno w lidze jak i lidze Europy. Odkąd wrócili do La Liga Barcelona grała z nimi pięć razy. Biorąc pod uwagę 90min. gry padł wyrównany bilans 2W-1R-2P. W dodatku ani razu Barcelona nie potrafiła wykreować xG przekraczającego wartość 1.80, a przecież jest pod tym względem najlepsza w lidze. Piękny sen drużyny z Estadio Nuevo Los Cármenes trwa dalej.
0
Idealny moment po wczorajszym prezencie dla Granady :D Oby się facet dalej dobrze rozwijał.
2
Siódemeczka z La Masii w podstawowym składzie i kilku na ławce. Oby tak dalej. Po fotel lidera, Vamos !!!
10
Granada bez wielu podstawowych piłkarzy, z bardzo słabym bilansem bezpośrednim oraz w spotkaniach wyjazdowych, mająca wiele meczy w nogach. Utrzymanie teoretycznie już sobie zagwarantowali. Mam nadzieję na wysoką wygraną Barcy i objęcie należnego im miejsca.
0
@Ghotti Sporo mniejszy niż w Barcelonie. Co ciekawe, widać znaczącą różnicę odkąd przeszedł do Ligue 1, to raczej nie przypadek.
0
Przeanalizowałem statystyki Neymar'a pod względem kreowania zagrożenia pod bramką rywala w Ligue 1 przez te cztery sezony. Brazyliczyk kreuje średnio 1.34 xG/A na 90 minut. To jest jakiś kosmos ! Dla przykładu, taka sama statystyka u Leo z ostatnich czterech sezonów w La Liga wynosi 1.25 xG/A na 90 minut.
9
Znów jest dosyć mocno 'grzany' temat powrotu Neymar'a i wydaje się, że sam zarząd na czele z Laportą bierze ten pomysł na poważnie. Jestem świadom, że wielu kibiców Barcy nie chce jego powrotu i ma do niego żal z wielu powodów, ale byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że ani trochę mnie te newsy nie cieszą :) Takich magików jest już bardzo mało w dzisiejszym footballu.
0
@YNS W drugiej połowie mam wrażenie, że oba zespoły już opadły z sił, bo xG jak i niebezpieczne ataki równocześnie mocno spadły. Jeśli UEFA dalej będzie 'pompować' terminarz w poszukiwaniu większych zysków to kluby będą musiały zwiększać kadry do 30+ zawodników :P
0
@YNS xG wynosiło 0.96 : 1.75 dla Chelsea, więc remis The Blues zawdzięczają głównie swojej nieskuteczności.
49
N'Golo Kante: poradził sobie z Casemiro, Kroosem i Modriciem wskazywanymi za najlepszy środek świata i sam miał więcej udanych dryblingów (6) niż cały Real Madryt (5) w półfinale Ligi Mistrzów.
0
@BART97 W takim przypadku warto posiłkować się opinią podmiotów, które zajmują się tym profesjonalnie i z dobrym skutkiem. U bukmacherów szanse na to, że Barca wygra La Liga są ~3x większe niż wygrana Realu w LM, ale to jest sport, gdzie nic nie jest niemożliwe :]