0

Ras White Nigga

To że dawała radę, nie znaczy że będzie tak nadal. W pierwszym roku mieliśmy szerszy skład i było mnóstwo rotacji. Pamiętajmy, że w pierwszym sezonie Real był trochę rozbity i nie naciskał tak bardzo jak przez 2 ostatnie lata. Gdzie była rotacja w ostatnim sezonie? Występowała albo rzadko albo z przymusu, bo co kolejkę musieliśmy zdobywać 3 pkt. W tym sezonie powinno być jeszcze gorzej! W drugim sezonie Iniesta złapał kontuzję i ? Wypadliśmy z LM, bo zabrakło jego kreatywności w środku boiska! W ostatnim sezonie mieliśmy szczęście, że Iniesta był cały czas zdrowy, a Xavi po początku sezonu również całkiem nieźle się trzymał. Ale drugi kolejny rok ma problemy z achillesem i w tym sezonie może nie wytrzymać. Thiago to wielki talent, ale czy po kilku świetnych meczach nie wymagacie od niego zbyt wiele? Czy w jego wieku Xavi i Iniesta ciągnęli grę Barcy? No nie bardzo! Afellay to skrzydłowy, który bazuje na niezłym dryblingu i znakomitej szybkości, a w środku pola potrzeba niestety innych cech. Owszem, to jest jakaś alternatywa, ale to jest trochę zabijanie jego walorów. Messi nie bardzo grał na rozegraniu w reprezentacji. On po prostu w trakcie meczu widząc nieudolność pomocników sam cofał się po piłkę. Fakt, to też nieźle robi, ale Messi w pomocy? Nie widzę go tam, on może w trakcie meczu cofnąć się głębiej, bądź cały mecz tak zagrać jak to miało miejsce w meczu z Realem na CN (5-0), ale na dłuższą metę Messi w pomocy odpada, bo po prostu jego walory powodują, że w innych miejscach na boisku jest najgroźniejszy. Przy braku zmiany taktyki, któryś z trójki; Iniesta-Xavi-Cesc grzałby ławę, ale tylko wtedy gdy jest pełna kadra do dyspozycji. A podczas tak TRUDNEGO sezonu, gdzie mecze rozgrywane będą CO 3 DNI, kontuzje będą pojawiać się dość często. Weźmy pod uwagę, że rywale nie będą nam oddawać punktów za darmo, każdy będzie chciał wreszcie pokonać tę BARCĘ i nogi nikt nie odłoży. Być może pójdą śladem Realu i będą starali się ich naśladować w chamskich faulach. Cesc byłby idealny na takie spotkania. Ograny w Anglii wie jak gra się ostrą piłkę. Ma znacznie lepsze warunki fizyczne od naszych wirtuozów, co jest jego dodatkowym plusem. Pamiętasz 1. sezon Pepa? Tam rzadko kiedy ktoś trafiał z 'proponowanym' składem, bo Pep często zaskakiwał. Teraz przy zakupie Cesca będzie miał ogromną ilość kombinacji przy zestawieniu linii defensywnej! Przy dwójce świetnych stoperów, tylko! myślę, że w ważnych meczach będzie grał Masche, a nie Fontas (ten musi się dopiero ograć ze słabszymi rywalami). A w trakcie sezonu pojawią się kontuzje i znowu będą żale, że krótka ławka itd. Miejmy krótką, ale za to bardzo mocną! Ja nie przekonam Ciebie, Ty pewnie mnie też. Zapamiętam Twój nick i nicki przeciwników. Tylko bardzo Was proszę, nie jęczcie potem jak Cesc będzie pokazywał klasę w ważnych meczach...

0

w pierwszym cytacie dodałem słowo chyba :P tak owszem...ale nie spotkałem jeszcze kilku konkretnych argumentów ze strony kibica-przeciwnika przyjścia Cesca. Może Ty takie posiadasz i chcesz się podzielić? W tym artykule jest masa argumentów 'za', a przeciwnicy jakoś nie bardzo potrafią chociażby 3 sformułować :)

0

@laligafan

Wcale nie. Tylko, że w tym artykule jest masa argumentów za przyjściem Cesca i to bardzo słusznych. A przeciwnicy wymieniają tylko, że mamy Thiago i Cesc jest drogi. Ani to argumenty ani nic. Wniosek więc taki; każdy może mieć swoje zdanie, ale musi być ono poparte konkretnymi argumentami. Inaczej takiej zdanie mogę mieć głęboko w dup...

0

Da się zablokować jakoś komentarze pod tym newsem? Bo zaraz pojawią się dziesiątki komentarzy "po co nam Cesc?" Ci, którzy jeszcze nie znają odpowiedzi, niech zapoznają się z artykułem

http://www.fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=37032

tutaj kolega najlepiej jak tylko można przedstawił całą sytuację. Jak ktoś jeszcze tego nie pojmuje no to nie ma o czym gadać chyba...

0

kacperfcb

nie porównujmy wszystkich transferów do kwoty Lewego, bo na taką kwotę składa się masę czynników. Nie chcę przez to powiedzieć, że zrobiliśmy interes życia, ale śmieszą mnie te porównania przy niskich kwotach do Lewego czy Mierzejewskiego. A np. całkiem niedawno Diego Capel przeszedł do Sportingu za jeszcze mniejsze pieniądze! A w chwili obecnej bije Jeffrena na głowę :) A Afellay?

0

Ogromnie obawiam się tego dwumeczu. Pod koniec sezonu Real sprawił nam ogromne problemy, choć szczerze trzeba przyznać, że byliśmy pod formą. Tylko czy teraz będzie inaczej? Messi, Masche, Alves, Sanchez wracają dopiero 8. sierpnia, czyli na 6 dni przed pierwszym meczem, a w międzyczasie jeszcze nieszczęsne mecze reprezentacji. Ile odbędą treningów? Niewiele. W dodatku trening treningiem, ale drużyna zgrywa się najlepiej podczas meczów, a takich niestety nie będzie im dane zagrać. Czy po tak długim rozbracie z drużyną Messi, Alves, Masche potrafią wejść i zagrać kapitalnie w tak ważnym meczu? Mimo że to czołowi piłkarze na swoich pozycjach, to wydaje mi się to bardzo trudne do zrealizowania. Superpuchar nie jest najważniejszym trofeum do zdobycia w sezonie, ale ewentualna porażka może mieć pewne negatywne skutki. Zwycięstwo Realowi da pozytywnego kopa i sprawi, że będą jeszcze groźniejsi ;/

0

Najgorsze w tym wszystkim jest, że nie ma co się spodziewać wysokiej oferty ze strony Sportingu. Za Capela wyłożyli bodajże 2,5 mln, a bądź co bądź jest zawodnikiem lepszym niż nasz Jeffren. W newsie wyraźnie jest podkreślone: "Portugalska gazeta podkreśla kwestię ważnego jeszcze przez rok kontraktu piłkarza, a ponadto fakt, że Jeffren nie znajduje się w planach Pepa Guardioli na przyszły sezon." Te zdania potwierdzają moje obawy...

0

Czy Barca wczoraj nie rozpoczęła czasem meczu ustawieniem 3-1-3-3? Gdzie rolę defensywnego pomocnika grał Keita? Takie odniosłem wrażenie. Jeśli tak było w rzeczywistości to sprawdza się news, który pojawił się jakis czas temu i który mówił o zmianie systemu na 3-4-3 z usilnie broniącymi się rywalami przyjeżdżającymi na CN. Taki zabieg miałby na celu wspólną grę 3 najlepszych pomocników w sytuacji przyjścia Cesca, bądź też Thiago w jego miejsce.

0

Czy Barca wczoraj nie rozpoczęła czasem meczu ustawieniem 3-1-3-3? Gdzie rolę defensywnego pomocnika grał Keita? Takie odniosłem wrażenie. Jeśli tak było w rzeczywistości to sprawdza się news, który pojawił się jakis czas temu i który mówił o zmianie systemu na 3-4-3 z usilnie broniącymi się rywalami przyjeżdżającymi na CN. Taki zabieg miałby na celu wspólną grę 3 najlepszych pomocników w sytuacji przyjścia Cesca, bądź też Thiago w jego miejsce.

0

Szkoda, że najlepsi gracze Barcy B przebywają teraz na mistrzostwach młodszych kategorii, bo wobec braku wielu podstawowych graczy mogliby pokazać swoją przydatność w pierwszym zespole :)

0

''Mistrzostwa Świata U-20 to bardzo ważny turniej i okazja do pokazania się'' - ale Ty nie musisz się pokazywać z dobrej strony innym klubom. Twoje miejsce w Barcelonie!

0

jak to dobrze, że nasz zarząd określił na początku pulę na transfery. Teraz doskonale wiemy, że takie newsy są wyssane z palca :)

0

*podpisze o 17

0

Tak poza tym Thiago podpisał właśnie nowy kontrakt do 2015 roku!

0

Sandu!

Ty wiesz jak rotuje Pep? Chyba nie bardzo...w ostatnim sezonie fakt, niewiele było zmian, ale z faktu ciągłego nacisku ze strony Realu i słabej dyspozycji bądź kontuzji nominalnych zmienników. A pamiętasz pierwszy sezon Pepa? Być może nie...wtedy na prawie każdy mecz był inny skład, a niespodzianki były chlebem powszednim. Chociażby wystawienie Alvesa w ataku podczas meczu z Realem. Więc jeśli mówisz o rotacji w drużynie Guardioli to uogólnij to na 3 sezony, a nie tylko ostatni...

0

Mazi

"Moim marzeniem jest gra w Barcelonie. Nie wykluczam gry dla Realu. Jestem piłkarzem Arsenalu i nim chce być. Nie śpieszy mi się do Barcelony, ale jeśli chcą to mogą mnie kupić. Jednak nie, chce grać w Arsenalu, którego przecież kocham. Chce do Barcelony! Tam mam przyjaciół! albo nie... zostaje w Arsenalu tu mam Wengera."

a skąd wiesz o takim zachowaniu? z konferencji prasowych z udziałem Cesca? czy z gazet? bo to gazety piszą i rzekomo cytują Cesca to inna kwestia, a na prawdę pewnie to inaczej wygląda...większośc to bulwarówki, gdzie liczy się sprzedaż !

0

Nie piszcie, że Alexis ma jaja a Cesc ich nie ma. Sytuacje obu panów się różnią diametralnie! Od jak dawna słyszycie o Sanchezie? Od roku? pewnie większość, niektórzy może od 2...Alexis jeden świetny sezon i chce przejść do świetnego klubu, nie jest tak przywiązany itd. Cesc już gra w bardzo dobrym klubie, ale co najważniejsze spędził tam 8 lat! Wiele zawdzięcza Arsenalowi i jest jego kapitanem. Po prostu nie FAIR wobec całego klubu Arsenalu byłoby, gdyby publicznie mówił, że ma dość Arsenalu i chce odejść do ukochanej Barcy..

0

Santana10

jeśli Thiago jest graczem, który od razu oddaje piłkę i nie ma dryblingu to chyba nie oglądałeś go w tym sezonie w pierwszym zespole. Mimo że wiele nie grał to kilka razy pokazał, że potrafi z łatwością przejść kilku (2-3) rywali i dopiero wtedy odegrać lepiej ustawionemu partnerowi. Oczywiście nie jest to jeszcze poziom Iniesty, dziwne, żeby był!

0

Warto zauważyć, że taki Thiago czy inna młoda gwiazda ma znacznie trudniej na początku kariery niż w tym samym okresie Xavi czy Puyol. Świat nie był wtedy tak skomercjalizowany, ilu kibiców z odległej Polski wiedziało o młodych zdolnych Xavim czy Puyolu? Myślę, że niewielu. Teraz ciągle się powtarza i wałkuje świetność szkółki Barcelony. Młodzi zdolni wystawiani są na ogromną próbę i poddawani niesamowitej presji.

0

Pamiętajmy, że on ma 20 lat! Nie każdy jest Messim, że w wieku 18-19 lat wyczynia cuda! W takiej np. Polsce talentem nazywa się zawodnika, która wybija się w wieku 26-27 lat! Więc jeśli wyciągniemy średnią, to przy założeniu że w wieku 23-24 lat wniesie coś do zespołu, biorąc pod uwagę wartość transakcji to może być świetny transfer!

0

Jose Angel, Femenia, Cesc i Sanchez!

0

pozor

tylko ciekaw jestem kto wyłoży za Bojana 20-25 mln. Jeśli chodzi o ceny za Rossiego czy Sancheza to ciągle pojawią się komentarze, że ci piłkarze nie mają sukcesów, 1-2 dobre sezony za sobą i nie są warci tych pieniędzy. Więc dlaczego Krkić ma być wart tyle kasy? Osiągnięcia ma, fakt. Ale jaki jest jest udział w tym? Zbyt duży to nie. To że jest uznawany za talent nic nie znaczy, bo jak na razie, poza przebłyskami, nie potwierdził tego talentu wcale.

0

aveblaugrana

jeśli się nie mylę to te pieniądze zostały rozłożone dodatkowe na 4 raty.

0

Tak, tak. Zarząd źle robi? Ktoś tutaj chyba nie myśli. Przecież to są wykształceni i doświadczeni ludzie, a krytykanci poniżej? Pewnie! Od razu niech dadzą 30 mln, a co z tego, że mamy 'na oku' 3 graczy klasy światowej i ...45 mln na transfery.

0

Najpierw może sfinalizujmy jakiś transfer. Wypożyczyć/sprzedać nie będzie problemu. Tylko żeby się potem nie okazało, że zawodnicy poodchodzili a Ci co mieli przyjść nie przyszli...

0

Obecnie Xavi Iniesta, do tego Thiago i być może Cesc. Odejdzie Xavi, przyjdą młodzi Rafinha i Espinosa...Genialna generacja ofensywnych pomocników trwa i będzie trwała jeszcze dłuugo! :)

0

Możemy zwolnimy Pepa? Wyrzućmy jeszcze Messiego i Xaviego, bo nic nie pokazali.

Wrzućcie trochę na luz 'kibice', bo niedobrze się robi czytając niektóre komentarze!!

0

cały czas pojawiają się kolejne propozycje koszulek na przyszły sezon. Tylko że rozbieżności polegają na wyglądzie i miejscu, gdzie pojawi się sponsor a gdzie UNICEF. Ale wszystkie możliwości prezentowane są na projekcie koszulki z tego sezonu. A przecież Barca co sezon zmienia pierwszy komplet koszulek. Są jakieś przecieki jak ma wyglądać nowy komplet?

0

Nie oglądałem wczorajszego spotkania, dlatego skupiłem się głównie na komentarzach pod tym newsem. Wynika z ich, że zagraliśmy beznadziejnie. Ale nie rozumiem jednego. Nie wyszedł jeden mecz w LM i od razu większość zwolniłaby Guardiolę, bez którego nie mielibyśmy tylu wspaniałych chwil w ciągu ostatnich 2 lat. Oczywiście połowa składu jest do wymiany, bo Valdes raz się nie popisał. Co z tego, że przez 2 sezony ratował nam tyłki niezliczoną ilość razy. Alvesa podobno 'jechali' jak chcieli, no to też do wymiany, po co nam jeden z najlepszych PO na świecie? Nie wyszedł jeden mecz to od razu OUT! Oczywiście trener też do wylotu, 2 sezony kombinował ze składem, wygrał tam kilka pucharów, ale źle ustawił skład na Kopenhage więc się nie nadaje do takiego klubu jak Barcelona!? Jedna rada, może tak zrobicie jakieś kursy trenerskie, otrzymacie licencje, i zaczniecie trenować? Bo krytykować to jest łatwo, to nie koniec sezonu, to jeden mecz! Czemu wszystko przekreślać na takim etapie? Ktoś poniżej napisał, że Pep wygrał wszystko składem 'Ryjka'. Proszeeee Cię, proszeeee Cię człowieku, to dlaczego Rijkaard nie wygrał nic z 'tą samą ekipą' przez ostatnie swoje lata w klubie? Ledwo Pep przyszedł i wszystko zaczęło funkcjonować jak należy!

Ja rozumiem, konstruktywna krytyka jak najbardziej! Ale bez przesady! To tylko jeden mecz! Nie z takich opresji wychodziliśmy obronną ręką, mamy odpowiednich ludzi na właściwych miejscach!

0

soy17

Piszesz o obiektywizmie a sam potem tego pojęcia nie stosujesz?! Messi niżej od Iniesty? No tak, prawie 50 bramek w sezonie to co drugi napastnik strzela ;]

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?