1

@bartas97 niedługo dadzą też odcinkowe pomiary prędkości na autostradach

2

Dawniej myślałem, że strajk nauczycieli polegał na walce oprócz o pensję to o lepszą szkołę a tak naprawdę tylko chodzi wciąż o kasę. I jeszcze to gadanie, że uczą byle jak, bo płacą byle jak. Gdyby pracowali z paczkami, workami z kartoflami to bym rozumiał takie olewcze podejście, ale kurcze oni pracują z ludźmi...
Przeraża mnie ten brak empatii wewnątrz tej grupy zawodowej do której myślę aby dołączyć. Dlatego mi coraz mniej szkoda tej grupy zawodowej, bo wieczne narzekanie na pracę, której mają 20 godzin tygodniowo oraz dużo czasu wolnego (mają czas aby dorobić i zrobić pełny przeciętny etat). W innych zawodach tych umysłowych, wymaga się jakiejś kreatywności i rozwoju pracownika, a taki nauczyciel to w sumie nic nie musi się uczyć i może mieć wszystko w dupie. Sam to zauważam bardziej ucząc na korepetycjach innych, bo ja też myślałem, że może ja miałem pecha do kijowych nauczycieli, a jednak się okazuje, że większość jest po prostu słaba i minimalistyczna.

1

@michal26
Teraz w tym momencie powinniśmy próbować z dość dużą energią zachęcać ludzi do samorozwoju związanego z wojną. I moim zdaniem już to następuje, w mojej dawnej szkole po 25 latach otwarto strzelnice i na boisku dla chętnych odbywają się ćwiczenia taktyczne. Warto promować takie zdrowe podejście do tematu, sprawiać, żeby to ludzie traktowali jako sport, a nie zasuwanie przy powalonym idiocie z ego większym niż pociąg Kwaśniewskiego do alkoholu. Dodatkowo nasz rząd (bo są w końcu po coś oni) powinien podziałać, aby organizacje typu WOT miały w swoich szeregach więcej ludzi.
A co do ucieczki ja sam bym uciekł, nie czuję się kompletnie gotowy (i nigdy nie będę) z moim charakterem, albo bym się zabił (co uważam za wręcz pewne, bo ja w sytuacji stresowej kompletnie się poddaje). Ja czuję się partiotą, ale nie stawiam swojego życia ponad rzeczy. A przecież czymś tam wymyślonym przez ludzi jest ojczyzna. Ona jest rzeczą, którą można zabrać i zniszczyć.

1

Ja mam nadzieję, że jak się zabrali do dupy City to tak samo zrobią z Chelsea oraz PSG...
Ale czego ja oczekuje, do City się dowalili, bo pewnie mają średnie kontakty wewnątrz władz ligi. Takie PSG to będzie prezydent Francji bronił.
Zarzutem wobec City jest między innymi niezrównoważony rozwój. Chelsea na pewno prowadzi zrównoważony patrząc na te okienko. Dlatego centralizacja rozgrywek bez jakiejkolwiek możliwości reakcji klubów jest do kitu, bo daje furtkę na szeroko rozumianą korupcję.
A potem te ligi krajowe i UEFy się dziwią, że ktoś chce zakładać Superlige

0

@kamil9040 Prawda, tak naprawdę wszystkie pomysły są narzucane ot tak przez UEFĘ i FIFĘ. Ewentualnie ma głos tylko ten kto sypnie sianem. Działanie jak mafia

14

Im dłużej ten syf wychodzi tym coraz bardziej jestem za Superligą. Te wszystkie prezesiki FIFY, UEFY, lig krajowych to dziady, które nic nie chcą reformować w piłce plus są skorumpowanymi hipokrytami. Stąd powstał pomysł Superligi. Bo niedługo Liga Mistrzów będzie Arabligą czy Petroligą, albo już nawet jest patrząc jacy ludzie kręcą się tym tej organizacji.

0

@Kitek1640 z jednej strony zostawienie teraz Ferrana oraz Fatiego nie jest głupie, bo może w końcu chociaż jeden z nich się ogarnie, a grać umieją, albo umieli.

1

@Bulbulator Bo to taka prawda, Casemiro dodał im tyle w środku pola jak nikt od wielu lat.

3

@Bulbulator Nie trzeba każdego meczu grać po mistrzowsku, wystarczy wygrywać co trzeba. Taki Real nie imponował wynikami, ale jak miał wygrać to wygrywał.

2

Ja tam bym się pochylił nad sprzedażą Fatiego, bo chłopak niestety po kontuzji niezbyt daję radę i jak taka forma utrzyma się dłużej, to będzie nic nie wart. A w naszej sytuacji każda kasa jest ważna, nawet jeśli ludziom się to nie spodoba.
Bo jakbyśmy byli w dobrej sytuacji finansowej, to bym go zostawił ze względu na potencjał, który mam nadzieję, że jeszcze posiada, ale właśnie nie jesteśmy w dobrej sytuacji.

7

@Comentateiro Wiem, że piszesz to prowokacyjnie, ale sam pomysł uważam za debilny. Każdy ma ten swój równy głos i każdy chce mieć wpływ taki sam na to co się dzieje chociaż w polityce.

0

@MysticCat tylko tworzenie prohibicji na wszystko działa w ten sposób, że im więcej masz zakazów (w tym tych lekkich a te energole to byłyby uważane za pierdołę) to częściej dochodzi do łamania mocniejszy zakazów. Oczywiście zakaz może powstać i raczej jestem wobec niego obojętny, ale u nas się kończy na zakazach, a rodzice i tak robią co chcą finalnie. Tak jest na przykład z alkoholem zwłaszcza, że rodzice pozwalają na picie nastolatkom. Więc na początku trzeba edukować a potem zakazywać, bo wiele zakazów w naszym kraju jest martwa i istnieje tylko po to, aby dawać nam ślepe poczucie bezpieczeństwa.
Sam jak byłem gówniarzem zdarzało mi się zabalować z kolegami pijąc niemało alkoholu. A zakaz jest ultra łatwo ominąć, zresztą pewnie sam wiesz.

0

@gaucho104 no niby tak, ale tworząc tak pierdołowate zakazy ludzie zaczynają kolejne łamać, zresztą dla dzieciaków fajki i alko to nie problem. Tak jak wychowacie to tak macie, a rodzice widzą tylko winę w otoczeniu, ale nie w swoim wychowaniu lub raczej jego braku

0

@Allbi Dobrze powiedziane, wszyscy zawsze są winni, ale rodzice nigdy, swojego rozumku nie muszą przecież używać tak jak ich pociechy.
@MysticCat skąd w Tobie tyle agresji chłopie, ale jak się domyślam mamy do czynienia z internetowym Sigma Male

1

@Striker Ja lubię Malagę, za sezon 2012 czy tam 2013, gdzie byli aż w ćwierćfinale ligii mistrzów. Zespół zbudowany bez kasy, coś pięknego

0

Nie rozumiałem sensu transferu Raphinii od początku. Tak jak pisaliście, jeszcze gdyby kosztował 30 mln bym się zgodził, ale 60 mln to już dużo jak na takiego przeciętniaka, który w sumie zawsze nim był.

0

@mrboom Ale po co? Zespoły w europejskich pucharach u nas oddychają rękawami, więc większa liczba zespołów nie jest tutaj potrzebna.
Plus właśnie po co nam zespoły, które nie mają funduszy do gry w Ekstraklasie, a potem kończą właśnie jak taka Zawisza i inne, które nie dały radę finansowo. W ogóle w naszej lidze nie dokręcamy śruby, tylko pozwalamy, zespołom co grają w krzakach na granie w najwyższej lidze co wygląda trochę komicznie. Zresztą zrobiono reformę niższych lig, od 2 ligi włącznie zmniejszono liczbę grup i zespołów, bo to nic nie dawało.
@dniel ja nie mam problemu do Widzewa, bo to klub, który akurat zasługuje być w tej lidze ze względu na medialność, ale jej pozycja po awansie powinna być inna, tak jest w mocniejszych ligach, wchodzisz do ligi to nie bijesz się o TOP3. A u nas pełno takich historii, to pokazuje w jakiej dupie jest ta liga mimo klubów, które mają kasę. Taka Legia z Lechem powinna dzielić i rządzić, ale przez te ich dupne zarządzanie jest jak jest.
Sam Widzew, to tylko wyjątek. Ale jak ludzie pragną 20 zespołów, to w LM będziemy oglądać zespół co około 20 lat, bo w ogóle nie ma żadnych wymagań do otrzymania licencji do gry. Wiele słabszych lig korzysta na tym, że ma mniej zespołów (Austria, Czechy, Szwajcaria). Gdzie oni grają, a gdzie my?

0

@tbas To nie te czasy już jak Barca B rozwalała Segunda Division. Nawet sekcja Barca C istniała z racji, aż takiej szerokiej kadry w B.
Chociaż i tak źle nie wyglądamy, bo dość wielu graczy wychodzi wciąż z naszej szkółki, którzy coś tam grają w piłce zawodowej.

0

@Rhaan Też racja, ale już nie chciałem być aż taki kontrowersyjny.

2

@Gaz te czasy jak obrońcy grali jak dzikusy, w większości kontraktów leciały wyprostowane nogi. Powalone czasy, teraz gracze to są mocno chronieni.

0

Co sądzicie o zmniejszeniu Ekstraklasy do 16 zespołów czy tam nawet 14?
Bo ta liga jest tak mizerna, że taki Widzew, który jest beniaminkiem ma 3 miejsce w tabeli obecnie. Jak spojrzymy na zespoły to tak naprawdę tylko 2 (Legia i Lech) umieją się w tej lidze cały czas utrzymać (ewentualnie jeszcze Śląsk i Jagiellonia), a reszta to w większości nowi w Ekstraklasie. Pamiętam taki zespół jak Zawisza Bydgoszcz, ale ona jak szybko się pojawiła to tak szybko zniknęła przez problemy do 3 czy tam 4 ligi.

0

@AlexDark00 Też tak uważam, ale to tylko moje luźne przemyślenie.

0

@Kgorecki2500 Po prostu pokazuje, że nie wszystko co nam się wydaje konserwatywne w rzeczywistości jest.

0

@pax Ja De Jongowi tak samo ufam jak Busiemu. Ja uważam, że De Jong nie umie się dopasować do zespołu, a Busi po prostu ma swoje lata, cudów nie ma.

1

Ostatnio przysłuchiwałem się rozmowie dwóch konserwatystów, którzy uważają, że wprowadzanie żeńskich odmian na przykład zawodów czy też tytułów naukowych jest nowomową, której się brzydzą. Aż mnie zainteresowała ta sprawa i rzeczywistość jest taka, że przed II Wojną Światową, używaną powszechnie odmian męskich jak i damskich. Np. "magister - magistra".
Zmiany dokonali komuniści w imię usunięcia podziałów na płeć. Niestety pomysł pochodził oczywiście z Rosji, który nie znał dokładnie naszego ówczesnego mocnego podziału na rodzaj męski i żeński. Zresztą w imię idei, było to głównie zrobione. Dlatego obecnie rodzaj męski jest bardzo zneutralizowany, a rodzaj żeński jest traktowany jako dziwactwo. I jest to dziedzictwo komuchów, a nie naszych przodków.

6

@barcelonaLM Q2 oni rządzą już od prawie 10 lat, a dalej gadają, że wszystko to wina Tuska.

1

@escarabajo Wydoić nas chcieli takie Griezzmany czy szamany. Messi ponad dekadę grał kosmos dla tego klubu, więc on był wart każdych pieniędzy. Syf się zrobił nie przez Messiego tylko przez Bartomeu co dawał jak idiota wielomilionowe kontrakty każdemu kto trafiał do Barcy. Gdyby nie to, to i nawet mógłby zarabiać dalej tyle ile zarabiał.
Plus z wielu z nas kibicuje temu klubowi, między innymi dzięki Messiemu.

0

@pax Rzeczywiście oddam mu te mecze, rzeczywiście coś tam pokazał, ale nie umiem już mu zaufać w takich meczach, zwłaszcza w lidze mistrzów. Największą nadzieję, w jego przypadku mi daje zastosowanie wariantu taktycznego z De Jongiem na tyłach pomocy.

0

@Aragorn33 Ja tam nie wiem już sam i szczerze pismakom też nie wierzę, bo równie dobrze mogą dbać o interes ofiary lub Alvesa.

0

@hayek Ja nie patrzę na to tak emocjonalnie, jak wielu ludzi. Generalnie cały NS i NS2 to był pewien pomysł biznesowy i polityczny Niemiec. I o co chodziło Niemcom? Chodziło im o to, aby Rosję złagodzić w działaniu przy użyciu pieniędzy. Myśleli, że zachowają się jak takie Chiny, że będą woleć kasę i rozwój od podbojów. Chcieli uzależnić Rosję od kasy z Europy. Niestety to nie wyszło, bo Rosja miała inne plany. Chociaż w teorii ten plan mógłby zadziałać i nawet sprawiało to takie wrażenie, bo na przykład Gazprom jako sponsor LM dawał nadzieję, że chcą pokojowo trzepać kasiorę. Sprawa nie jest taka prosta. Gdyby nie było wojny to byłaby całkiem inna gadka, że jakie to PO oraz Niemcy inteligentne w prowadzeniu polityki zagranicznej. Też zauważ, że niekoniecznie w interesie USA była taka kolej rzeczy, bo to mocno oddalało Europę od niej (wiele mówiono przed wojną o uniezależnieniu się UE od USA). Na wojnie obecnie najwięcej zyskuje USA (co według mnie nie wyszło przypadkiem).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?