2

Chodzi o to, że na razie "te" pieniądze, to 35 mln. Zmienne są wtedy, gdy piłkarz np przyczyni się do wygrania czegoś przez drużynę, albo wystąpi ileś razy w drużynie. A Suarez to jakość po dwóch latach, ale ile hejtu było na niego na początku, kiedy nie strzelał, to już jakoś nikt nie pamięta.

0

Nawet jeśli to prawda, to i tak zapłacimy to po latach. A jeśli Gomes rozegra u nas wiele spotkań i da nam dużo jakości, to te pieniądze się zwrócą, jak 80 mln za Suareza. A pamiętajmy, że mają kiedy się zwrócić, bo Gomes ma 23 lata dopiero.

0

Fakt, może powinienem był doprecyzować. Na tle przeciętnej Valencii, z tego co pamiętam, to wyróżniał się najbardziej w środku pola. Dani Parejo np był w moim odczuciu dużo słabszy, a jeszcze do niedawna był absolutnym królem środka pola. Do tego było parę spotkań, w których Valencia bezproduktywnie klepała, nie mając pomysłu, a Gomes dostając piłkę na skrzydle czy w środku potrafił pchnąć akcję do przodu dryblingiem czy podaniem. Sezon 14/15 miał na pewno lepszy, bo i Valencia była lepsza, i to tym zyskał miejsce w składzie. Generalnie tak jak napisałem wyżej dla Matthew230 - potrafi znikać na część meczu, natomiast raz, że to przywara młodych i dwa - drużyna nie pomagała.

0

Mogę spróbować, na tyle, na ile pamiętam go z meczów Valencii w tym sezonie i z EURO właśnie. Ogromnym atutem są jego warunki fizyczne, bo przy sporym wzroście i sile jest również dosyć szybki i ma przy tym dobrą kontrolę piłki, szybką nogę. Z obu nóg potrafi mocno huknąć z dystansu. Często schodzi do skrzydła, ma niezłe wrzuty. No i jest dość wszechstronny może zagrać na ŚPD, ŚP, czy ŚPO, a nawet jako boczny odgrywający na skrzydle. Z minusów to chyba to, co ma większość młodych - szuka cały czas równej formy. Pamiętam, że miał momenty spotkań, kiedy był mózgiem drużyny, aby potem zniknąć na 20 minut. No i przynajmniej póki co nie jest pomocnikiem, który będzie dyktował tempo gry w Barcelonie, natomiast niewielu takich jest i myślę, że spokojnie może się tego nauczyć. To chyba tyle tak na szybko.

7

Ja się bardzo cieszę z kilku powodów. Po pierwsze - negocjacje. Niby Real bliżej, niby Manchester, a tu nagle bum. Kolejny taki transfer - jak na razie nowy zarząd ds. sportowych robi świetną robotę. Po drugie - w końcu czuć, że mamy konkurencję w drużynie. Po trzecie - Iniesta młodszy nie będzie i z sezonu na sezon może fizycznie wytrzymywać coraz mniej. Gomes 23 lata i dobry sezon za sobą. Po czwarte - Arda najprawdopodobniej jest na wylocie przy tym układzie sił. Roberto najwidoczniej na PO obok Aleixa, Masche to u nas ŚO i z teoretycznie 10 pomocników robi nam się 7 lub 8 (w zależności co z Ardą). Ciekawe, co Lucho z tym zrobi. Już nie mogę się doczekać tego sezonu :D

0

Byłem ogromnym fanem transferu Pogby, ale po EURO, ostatnim sezonie i całym tym zamieszaniu wokół jego osoby widzę, że to jednak nie był zawodnik dla nas. Gdyby chciał do nas przejść, to ten transfer już by miał miejsce. To raz. Dwa - nie chcę, żeby do Barcy przychodzili piłkarze za takie sumy, bo niczym się nie będziemy różnić od Realu, City, czy PSG. 80 mln to absolutny max za jednego piłkarza. Ale najbardziej nie podobało mi się, jak jego agent, a tym samym i Pogba, zdawali się cieszyć tym coraz większym zainteresowaniem. Widać, że jego kręcił ten hype wokół jego osoby, a nie wizja grania w tej, czy innej drużynie. Niech idzie - na pewno lepiej do United, niż do Madrytu.

7

Jedyny piłkarz z tridente, który powiedział, że mogą mu proponować trzy razy tyle, a on i tak zostanie w Barcy. Dobrze, że zarząd docenia lojalność i dobrą formę.

0

No nie bez przesady. Koszulka Barcelony była przez lata wyjątkowa, bez sponsora. Potem zamiast sponsora miała UNICEF, co było tylko wartością dodatnią. A teraz mamy Qatar, który kojarzy się z przekrętami, łapówkami i machlojkami. Do tego 40 mln to wcale nie są duże pieniądze. Nie na koszulce, która odstąpiła od ponad 100-letniej tradycji, żeby ich nędzne logo tam wstawić.

0

Z Denisem Suarezem tak zrobili i wrócił. Szkoda tylko, że Alen nie będzie ogrywał się w Hiszpanii. Wciąż mam nadzieję, że kiedyś będzie grał u nas pierwsze skrzypce.

0

Najlepiej dla Barcy, jakby został w Hiszpanii. Dla niego pewnie też. Mam nadzieję, że to ostatnie wypożyczenie i że w następnym sezonie będzie grał z pierwszym składem. Myślimy o odmładzaniu składu, o Andre Gomesu, a tymczasem już mamy zawodnika z ogromnym talentem i z dużą wszechstronnością. Oby go tylko nie zniechęciły te ciągłe wypożyczenia.

0

Na zawodnikach wyglądają ładnie. Fajne stroje.

0

Przecież nie napisałem, że ich nie ma. Napisałem co mi się u niego podobało, gdy widziałem jego grę w całych meczach, a nie na filmiku. Ogólnie uważam, że to bardzo dobry zawodnik.

0

Nie widziałem wielu meczów z nim - wybiórczo w Serie A i to, co w LM. Na pewno nie jest demonem szybkości jak Alba, chociaż zryw ma nie najgorszy. To co mi się u niego podobało, to niezłe strzały i dobre wrzutki z okolic 20-30 metra, czyli z głębi pola.

2

Tego nie wiesz, Sergi Roberto np grał. Rafinha też, tyle, że kontuzja to zatrzymała. Być może te transfery były robione pod okiem Lucho i on widzi miejsce w składzie dla Digne. Poza tym - Adriano mając swoje 30 lat nie mógł się rozwinąć i każdy to wiedział. Z Digne jest inaczej - jest młody i chętny do powalczenia o pierwszy skład.

0

Wydaje się, że to dobry wybór. Chłopak młody, może się jeszcze rozwinąć. Jako zmiennik Alby ok, na pewno da tyle, co Adriano, a może nawet więcej. Podoba mi się, że nowy sztab ds. sportowych odmładza skład. Za Zubizarrety średnia wieku przychodzących nie spadała poniżej 26, a najczęściej było to 28 lat. A tutaj Umtiti, Suarez i Digne - średnia wieku 21,5. Oby tak dalej.

1

Ciężka sprawa z tym Ardą. Z jednej strony zasługuje na to, aby dać mu drugą szansę w tym sezonie. Z drugiej może być tak, że znów zagra słabo, Andre Gomesa ktoś kupi, Ardy wtedy nie sprzedamy za taką kwotę jak dziś i będziemy mieli problem.

0

Wow - to jest naprawdę gruba sprawa i solidne oskarżenie. Jeśli to prawda, to możemy się spodziewać jedynie więcej nalotów.

0

Mam nadzieję, że pozbędą się tego Qataru z koszulek, bo to naprawdę przykre patrzeć na Barcelonę i widzieć powiązania z tak skorumpowanym miejscem.

0

Świetny zawodnik, tylko jest jeden problem. Jeśli miałby przejść do nas i grzać ławę, to szkoda marnować taki talent. Z Denisem Suarezem jest ten plus, że on sobie spokojnie poradzi w środku pola, ale Carrasco, to typowy skrzydłowy. I chociaż uważam, że jego sprowadzenie stworzyłoby zabójczą kombinację z którymkolwiek z naszych geniuszy, no to Lucho musi mieć jaja, żeby ich zmieniać, a coś czuję, że szukamy "zmiennika", który zagra tylko w przypadku kontuzji. To bez sensu.

1

Mi się podobała autobiografia Dudka. Do Przerwy 0-3.

0

haha :v

1

Jak myślicie - kto zagra z "6" w tym sezonie ?

0

Z jednej strony dobrze, z drugiej coroczne transfery zawsze odświeżają skład, a to pomaga. Ale i tak lepiej sie wzmocnić solidnie i mieć kim grać w rotacji.

0

Chyba, że odejdzie Arda. Bo wtedy tracimy jednego zmiennika do środka i Samper wciąż miałby miejsce, jako zmiennik Busiego.

0

A, to mój błąd, bo gdzieś widziałem/słyszałem, że ok. 45. To w tym układzie niech lepiej odpala :P

0

Sporo zależy od tego, za ile miałby odejść. Jeśli za kwotę zbliżoną do 30 milionów, to za te pieniądze + 10 mln można sprowadzić Andre Gomesa. Ale mam nadzieję, że Arda mimo wszystko odpali.

0

Kolejne wielkie pieniądze za piłkarza 29+ ? Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Świetny zawodnik, ale mamy już Denisa Suareza, który może być takim Payetem w przyszłości. Potrzebujemy PO i zmiennika dla Suareza.

0

Pewnie pójdzie do Realu w tym układzie i ok - płakać nie będę. Ale gdyby mimo tego wybrał Barcę, to bym miał niezłą bekę :P

0

Poza oczywistą równą formą, walecznością i charakterem, to on jest bardzo potrzebny, żeby taki Umtiti miał kogo podglądać i od kogo się uczyć. Dobrze, że chce zostać.

0

Już się nie mogę doczekać :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?