R-Dinho
Dołączył/a: lipiec 2013
5 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@damiano996 xDDDDDDDDDDDD
Jesteś już dorosły? Nadal wierzysz, że dotacje na inwestycje biorą się "z Unii", a pieniądze z bankomatu?
Przy "liczeniu czy nam się opłaca", oprócz pieniędzy, które jako kraj członkowski wpłacamy i dostajemy z Unii warto wziąć pod uwagę dodatkowe ukryte koszty, które nie są liczone do składki członkowskiej:
- utrzymanie dodatkowej biurokracji (pisowcom i platformie to na rękę, bo jest gdzie obsadzić działaczy i rodziny);
- kary finansowe dla np. rolników;
- straty finansowe związane z ograniczeniami jak np. pakiet klimatyczny;
- pewnie inne o których teraz nie pamiętam.
1
@Arkon Homoseksualizm nie jest problemem. Znaczna część konfederacji uważa, że żadne związki między ludźmi nie powinny być przez prawo regulowane, nikt nikomu do łóżka nie powinien zaglądać - niech sobie ludzie żyją w związkach jakich chcą, homo, bi, hetero, trójkąty etc. Co to kogo obchodzi, po co ma do tego wchodzić Państwo?
Natomiast o tym czego i jak naucza się danej szkole (tu odnośnie edukacji seksualnej) powinien decydować jej właściciel, a pośrednio rodzice decydując się na wybór takiej a nie innej szkoły.
Jednak Panowie wyżej, skupiacie się na tematach zastępczych czysto światopoglądowych, które nie zmieniają się od lat i używane są czysto do rozbudzania wojen między PiSowcami i Plafusawami, natomiast Trzaskowski reprezentuje tak samo obłudne ugrupowanie jak obecnie rządzące, które jedynie co robiło to czerpało hajs z koryta i rozbudowywało biurokrację (ale trochę mniej manipulowało i trochę mniej podatków nowych utworzyło). Plusem PO było mimo wszystko trzymanie się prawa - PiS pokazuje, że demokracja bez żadnych regulacji prowadzi do tyranii większości (większość może okradać mniejszość i "ch*j nam zrobicie").
Bosak jest jedynym aktualnie kandydatem, który nie ma w planach jeb*nia nas jeszcze mocniej po dupie w kwestiach finansowych.
Oczywiście przy ewentualnym wyborze Trzaskowski/Duda w drugiej turze, najlepiej aby cała władza nie była w jednych rękach.
0
@damiano996
Argumenty za Bosakiem i Konfederacją:
- ograniczenie biurokracji,
- ograniczenie wpływu Państwa na życie jednostki,
- zmniejszenie opodatkowania obywateli - dodatkowo deklaracja, że jako prezydent nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej opodatkowanie,
- chęć mocniejszej współpracy z sąsiadami Polski, dodatkowo brak uprzedzeniem do innych Państw, traktowanie wszystkich partnerów na równi,
- zwiększeni kwoty wolnej od podatku do 12 krotności minimalnej krajowej, natomiast partia Wolność (będąca częścią Konfederacji) jest za całkowitą likwidacją podatku dochodowego, który nie przynosi korzyści dla budżetu a służy jedynie monitorowaniu zarobków,
- reforma senatu,
- zmniejszenie liczby posłów o połowę,
- zakaz uchwalania budżetu z deficytem,
- personalna odpowiedzialność urzędników,
- prawo > wola ludu - nie można łamać prawa tak jak robi to nagminnie PiS tylko dlatego, że ma poparcie ludu - pierw prawo należy zmienić;
więcej znajdziesz tutaj: https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf
Przeciw Bosakowi w mojej opinii wolnościowca:
- zbyt duże przywiązanie do "kapitału narodowego", w mojej opinii kapitał nie ma narodowości,
- w mojej opinii Państwo nie powinno zajmować się w ogóle takimi sprawami jak małżeństwo, ktoś chce sobie je zawrzeć zawiera umowę przy akcie małżeńskim i nic Państwu do tego jakiej płci są Ci ludzie, czy jest ich 2 czy 3 czy 99;
Ale przy innych kandydatach Bosak i tak jest 100 razy lepszy :)
A do słynnego malarza-akwarelisty bliżej mają Jarosław, Biedroń czy Zandberg.
1
@MarioVeB!
XD czyli fajnie mają ludzie z list PO - po prostu utożsamiają się z wszystkimi poglądami świata, bo PO ma takie poglądy, jakich akurat nie ma PiS (i vice versa, zależnie kto jest u władzy) i jakie akurat opłaca się mieć aby trwać przy korycie?
Jeżeli ktoś startuje w ramach koalicji, to wybiera wspólne cele dla tworów, które tę koalicję tworzą - w idealnym świecie te partie wiele różni, ale jak możemy rozmawiać o różnicach mikro, małych i może kilku dużych - gdy w porównaniu do wszystkich innych partii w tym socjalistycznym lesie różnice z Konfederacja są OGROMNE. Konfederacja chce minimalizacji wpływu Państwa na życie jednostki, odbiurokratyzowanie, zmniejszenie podatków do utrzymywania niezbędnych instytucji Państwowych, infrastruktury, uwolnienia przedsiębiorczości, ułatwienia zawierania umów.
Bosak nie jest dla mnie idealnym kandydatem, 100 razy bardziej wolałbym Mentzena albo Berkowicza, ale z obecnej listy do wybrania nie ma nikogo lepszego.
1
@selbi imho po to jest bramkarz żeby takie rzeczy kontrolować i się właśnie tak wydzierać i ustawiać obrońców. Semedo ma przebiegane 94 minuty w tym momencie, więc ucinka styków na kilka sekund jest całkiem normalna i właśnie dlatego bramkarz czuwać powinien :)
1
@Lucassito Ależ piękna i radosna twórczość. Porównujesz zakłady i przesądy anonimowych osób, bez żadnej odpowiedzialności, do decyzji trenera w jednym z największych klubów na świecie.
Zapewne znasz również zakulisowe rozmowy Setien - Zarząd jak można to prześlij troszkę więcej informacji.
3
@Salwik92 Zdejmij te klapki z oczu, jak ktoś jedzie po PiS to nie znaczy, że wielbi ryżego króla słońca. Fatalność Tuska nie usprawiedliwia fatalności rządu PiS. Nie można sobie wiecznie r*ja wycierać hasłem "Przez 8 poprzednich lat, Polki i Polacy...". Obudź się! Wyłącz TVP...
PiS rządzi fatalnie, podnosząc nieustanie składki, daniny, akcyzy i podatki, wykorzystuje TVP w skali nieznanej nawet PRL, nagina i łamie prawo, rząd Tuska był również FATALNY, miał na prawdę duże poparcie społeczne i mógł przeprowadzić prawdziwe reformy, a wyszło tak, że marnymi rządami przywrócił do władzy ten chory twór o nazwie, wprowadzonej jedynie dla zmylenia "Prawo" i "Sprawiedliwość".
0
@SelloutCrowd
Kukiz powtarza po Januszu odkąd wszedł do polityki więc nic dziwnego. Jednak co innego być w koalicji rządowej, a co innego legitymować i krzyczeć koniec partiokracji na wiecu PSL xD...
0
@SelloutCrowd
błąd w rozumowaniu, Korwin powiedział, że wejdzie do koalicji rządowej nawet z kanibalami, ale nie za stołki, tylko za zrealizowanie przynajmniej części ustaw, na którym zależy wolnościowcom.
0
@kempnou jedynymi pustymi, nic nie wnoszącymi do dyskusji zdaniami są Twoje zdania, które zarzucają drugiemu nie wiedzę, samemu nie wnosząc do dyskusji nic. Głosuj sobie na PIS lub PO i ciesz twarzyczkę do monitora/telewizora widząc, że Twoja partia zwycięża, opluwaj sobie drugą z partii.
Ja po prostu chciałbym sam decydować, na co idą moje ciężko zarobione pieniądze, jak Ty lubisz, jak ktoś za Twoje tworzy kolejne instytucje dla rodzinki i znajomych z list partyjnych, to już Twoja sprawa. Jak lubisz jak Morawiecki robi z Ciebie osła prezentując rodzinkę dyrektora banku, któremu 500+ odmieniło życie, któremu wcześniej MM wręcza klucze do nowego mieszkania, jeżeli lubisz oglądać TVP i chłonąć te kłamstwa to Twoja sprawa. Ja nie lubię, mi się to nie podoba.
0
Ale jak mam więcej niż 23 lata i głosuje na Janusza to mam problem z czym?
Dlatego, że jestem dorosły, to powinienem głosować na PiS czy na PO? SLD czy PSL? W imię czego?
0
@kempnou czego nie rozumiem i co powtarzam? :)
0
@Drzakubs
Po pierwsze, Polska aby dogonić bogate kraje powinna robić to co te bogate kraje gdy budowały swoje bogactwo, a nie gdy już to bogactwo mają i przejadają.
Jednak jeżeli już porównujesz obciążenie podatkiem dochodowym, warto podać np. kwotę wolną od tego podatku :), a także obciążenie innymi podatkami.
1
@Drzakubs
Płaca minimalna jest sposobem na oszukiwanie obywateli - bo zamiast obniżyć podatki, zwiększa się im sztucznie płacę minimalna powodując inflację.
Aktualnie minimalna wynosi 2250zł brutto, a pracownik musi wyrobić wartość 2 714 zł, a dostaje na ręke 1634 zł. Następnie okrada się go na kolejnych podatkach.
Gdyby "ktoś uznał, ze ludziom należy się godność", zlikwidowałby podatek dochodowy.
0
@Gall
To wytłumacz mi, lepiej głosować na gościa co od 30 lat próbuje oderwać świnie od koryta, które okradają mnie niezależnie od ich LOGO na plecach czy jednak na te świnie i cieszyć się, że przynajmniej "moi mnie okradają"? Bo tak właśnie widzę ludzi głosujących za PO lub za PiSe obrzucających się g**wnem nieustannie, wyzywających się od najgorszych, następnie cieszących się po wygranych wyborach "że nasi rządzą!", nic to nie zmienia, a tylko kolejne rządy tworzą kolejne instytucje do obsadzania ich członkami swoich partii i rodzin.
Twój argument jest niemal idiotyczny, ale jednak podejmę dalsza dyskusję.
Z wykreowanych nazwisk warto wspomnieć przynajmniej:
Sławomir Mentzen
Konrad Berkowicz
Artur Dziambor
Jakub Kulesza
Co do nieciekawych poglądów, to ciężko jest się odnieść, jeżeli nieciekawym poglądem, ma być to, że Twoje zarobione pieniądze, nie powinny być kradzione. To jest absolutna podstawa. Jeżeli Państwo nie będzie okradać obywateli na 60% ich zarobków, to niech się kłócą w sejmie na tematy światopoglądowe. Ale dopóki wszystko to (światopoglądowe afery, marsze, protesty) robione jest jako przykrywka do powiększenia i dokładania nowych składek, danin, akcyz i podatków, to nie widzę innego wyboru, niż głosowanie na jedyną wolnorynkową opcję.
0
@Drzakubs ale nie istotne jest "jak ciężko" tylko jak wiele z tej pracy wynika.
Piłkarz ekstraklasy generuje większy zysk pieniężny niż górnik.
Popatrz sobie na takiego np. Małysza, chociaż też nie zarobił porównywalnych pieniędzy do najlepszych piłkarzy, to mimo wszystko zarobił dużo lepsze pieniądze niż górnik, a mimo wszystko miał pracę lżejszą niż górnik.
ALE zobacz jak wiele osób przyciągał Małysz podczas skoków, jak bardzo rozreklamował Zakopane i całą okolice na Polskę i cały świat. Dzięki niemu, nie tylko jego rodzina ma kasę ale szereg ludzi w jakikolwiek sposób powiązanych z jego karierą, a do takich można zaliczyć zysk handlarza z pod skoczni, zysk właścicieli noclegów, producentów gadżetów, trenerzy, telewizja, państwo itd. itd. To się nie kończy - dopóki ktoś nie próbuje sztucznie regulować rynku.
3
@kamilkrycha
imho: Jeżeli Twój pogląd nie polega na tym, że domagasz się życia z pieniędzy drugiego człowieka to wszystko jest okej. Ale jeżeli Twoim poglądem jest życie na koszt innych, to nie zdziw się, że Ci inni reagują i starają się przemówić Ci do rozsądku.
#koniec #popisu
12
@KamQiX w tych wyborach, jedyną sensowną opcją jest konfederacja, z nadzieją, że przynajmniej kilku wolnościowych posłów będzie w przyszłym sejmie.
1
@RosjaninBut Liberalny konserwatysta za zwiększeniem minimalnej krajowej... Człowieku opanuj się.
1
@PrinceDamon strasznie ten Suarez jest przez to irytujący :/
0
@kolagadawid Dlatego, że również po za odpowiedzialnością za czyny swoich potomków, odziedziczyli po nich jako Państwo spory majątek.
1
Jak to jest w tym roku z transmisją La Liga w PL? Nadal Eleven dzieli mecze z Canal+ i jak wykupie dostęp do Playera to oglądnę tylko niektóre z meczów ?
2
Bardziej niż niecelne zagrania Dembelka dzisiaj denerwuje machający z wiecznymi problemami do kolegów Suarez :/ jego po za Messim to chyba nikt w drużynie nie lubi xD
2
@masq +1, dokładnie tego samego mi dzisiaj rano zabrakło przy pierwszej interakcji z nową la ramblą
0
w moim przypadku, od kilku lat obserwuje, że Lotos ma zawsze 10 groszy drożej niż inne "duże stacje" w okolicy :) (orlen,bp mniej więcej podobnie cały czas) i 15-20 groszy drożej od stacji "tanich"/"małych"/"lokalnych". Ale to na Podkarpaciu.
Najtaniej ma zwykle źródełko, auchan, eleclerc.
1
Wina sztabu. Było 2-1, Lyon w natarciu, trochę pecha i Barca po za LM.. ale oczywiście dzisiaj z perspektywy 5-1 fajnie się ocenia wprowadzenie Dembelka.
0
Na prawdę wierzycie ślepo, że jak Deportes Cuatro napisze, że zarząd przewiduje to zarząd przewiduje?
Po to są plotki i spekulacje, żeby byli czytelnicy/kliencie/słuchacze/etc.
Podejrzewam, że piłkarze klubu pokroju Barcelony mają tego świadomość i takie głupoty nie powodują u nich problemów psychicznych, nie są przyczyną do psucia atmosfery w zespole.
0
Śmieszny argument, jak można mieć tu pretensję do Korwina w tej sprawie, skoro sądy w naszym kraju taką błahą sprawę rozpatrują od 4 lat? I NADAL NIE SKOŃCZYŁY! Sprawa została przywrócona do sądu okręgowego, zatem znów toczy się od nowa i nie jest rozstrzygnięta. Polecam zapoznać się z tematem, a nie jak leming rzucać usłyszanymi sloganami: https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2119832414744617
Tutaj sprawę dość dobrze opisał Mentzen.
Jak można chcieć zmieniać to paskudne obecne nieludzkie Państwo i cieszyć się, że ktoś z biurokracją przegrywa.
0
nie łapcie tych tanich dziennikarskich spekulacji jak pelikany..
5
Dokładnie xD
Śmiech przez łzy jak tu katolewica z centrolewicą się obrzuca...
Jak ktoś poważnie potrafi bronić PiS przeciw PO albo PO przeciw PiS to trzeba na prawdę łapać wszystko co się usłyszy i mieć klapki na oczach, jedno i to samo zło, pieniążki idą do innych kieszeni, tyle, że PiS troszkę podkręcił socjal i szybciej nas pcha w przepaść, ale specjalistów od PR ma na dużo lepszym poziomie, niż poprzednicy.