0

@Borneo Nie chodzi o to, że będzie tylko po amerykańsku. Na tak wielkim obszarze jakim jest przemysł militarny będzie wiele różnych projektów, bo nie może być inaczej.
Bardziej chodzi o to, jaką szansę straciliśmy nie idąc w to (pełną współpracę z Ukraińcami) jak dzik w żołędzie od momentu kiedy było wiadomo, że można.
Ja wychodzę z założenia, że z Amerykanami trzeba robić tylko to, co musimy ze względu na politykę lub ich niektóre nowoczesne technologię.
Tzn. nie ufam im nawet na centymetr i im mniej ich brudnych łapsk w naszych militariach, tym lepiej. Dopóki sytuacja jest spokojna nie robi to problemu, ale zupełnie inaczej będzie podczas żywej wojny, w której mogą się rozjechać nasze cele strategiczne.
No ale, żeby nie było - uważam, że nasze umiejscowienie w systemie światowym i rzeczywistość wewnętrzna kraju całkowicie wykluczają jakąś ułańską szarżę mającą zbudować nam niezależny od Amerykanów przemysł obronny w oparciu o ścisłą współpracę z Ukrainą. To jest to jedno z założeń Bartosiaka, które są nierealne do zrealizowania ze względu na politykę.

7

Nie dość, że u Amerykanów dużo drożej to jeszcze z zakazem kupowania gdzie indziej.
Dobry materiał Bartosiaka z rozłożeniem patologii zakupu/produkcji broni na czynniki pierwsze. Powiedziałbym taki "must wach" dla zobrazowania sobie w jakim gównie siedzimy w tej relacji (USA/hegemon - Polska/wasal).




1

Służby - tam to dopiero jest zabawa w podchody.
Dłuższa nitka.

6

Balony meteo na wojnie.
Wiatr wieje głównie w stronę ruskich.

0

@kocuur Stawiam, że AM uprze się na 110-120mln + jakiś zawodnik warty 20-30mln.
Ciekawe co na to Barca.

2

Kiedyś to można było kozaczyć.
Nitka o losach tej pary.

0

@kubix05 Teresa Tuszyńska, chyba największy babski upadek w historii naszego kina.

0

@MessiForeverTheBest Poza tą na de Jongu są ok.

0

@AduŚ07 Ferran na wakacjach?

3

Pink Floyd.

0

Tasiemiec transferowy, czyli negocjacje w sprawie napastnika zapewne opóźnią inne niepewne inwestycje. Rybki pouciekają zanim siatka zajęta polowaniem na grubego zwierza zostanie na nie zarzucona. Niech Deco wyśle faksy do wszystkich, żeby poczekali, bo MOŻE Barca ich kupi za 2 miesiące.

2

Adam nawet lepszy.

2

Mogą sobie straszyć tą komicznie wysoką ceną 150mln, jeśli Julek się uprze na Barcelonę to pewnie zejdą niżej. Z niewolnika nie ma pracownika i poleci za 120mln.
Ferran się nie ruszy, bo obecna pozycja to jego peak sportowy, w końcu gra i strzela w Barcelonie.

3

TVP, nasz ulubiony ściek.

2

Niepewna osobowość, nawet 1:1 zamieniłbym na jakiegoś przecinaka, któremu chce się chcieć.

1

@Arkon
1. Coutinho (wartość realna może połowa zapłaconej kwoty)
2. Dembele (pechowy transfer przez kontuzje)
3. Griezmann ( piłkarz bez dryblingu na skrzydło za 120mln?)

1

Jak tam krakowski cwaniola, bedzie dychoł czy get out?

1

@LAMC_10 Coś ma z Lewego na tym zdjęciu.

1

@blakkudium Ten sam temat co z Alvarezem - z niewolnika nie ma pracownika.
Jeśli jednak sam nie zrobi potężnego ciśnienia, to Barca go nie wyciągnie. Ale i tak zarząd nie rozbije banku na Pedro, ten transfer może się zrealizować tylko przy nieprzesadzonej cenie. Dla Alvareza pewnie klub dokonałby większego wysiłku.

1

Budzisz o Amerykanach i ich wielkiej grze globalnej, w której my (Europa Środkowo-Wschodnia) jesteśmy tylko pionkiem przestawianym na planszy. Obecnie z korzyścią dla nas, ale tak nie musi być zawsze. Wszystko może się odkręcić w przyszłości, jeśli główny cel Amerykanów nie będzie tożsamy z naszym interesem.


Artykuł na Patronite.
https://patronite.pl/post/98586/rosyjsko-amerykanska-rozgrywka-o-europe-srodkowa

Przy okazji - elevenreader - fajna strona z lektorem do "czytająca" artykuły ze stron internetowych i własnej biblioteki. Można zainstalować rozszerzenie do chrome, dzięki któremu jednym kliknięciem ikonki można dodać przeglądaną treść do odczytu przez lektora. Głosy można zmieniać w prawym dolnym rogu czytanej przez lektora strony.
Jest trochę darmowych książek np. "Książę" Machiavellego w bibliotece.

Oczywiście darmowy czas jest ograniczony, a narzędzie w pełnej wersji z dużą biblioteką jest płatne. Na razie korzystam z bezpłatnej wersji, więc nie wiem jak to działa w pełnej opcji i jaką dostaje się zawartość.
Można czytać E-booki i teksty PDF TXT.
Użyteczna rzecz dla zbyt leniwych do czytania dłuższych treści.
https://elevenreader.io/

1

@kubix05 Narzędzie zbrodni na narodzie polskim, śmierć na kółkach.
Ale dobrze wspominam, jednego spaliliśmy jako nastolatki. Jechaliśmy pograć w piłkę na hali w zimę, ziomek nie powiedział ojcu, że jedzie. Na silniku była szmata, żeby nie przemarzł na amen i się zajarało. Jedziemy, a tam z tyłu płomienie jak w odrzutowcu.
Spłonął na amen późnym wieczorem w środku miasta. Trzy gaśnice nie pomogły, dopiero straż pożarna zgasiła pianą. Atrakcja jak uj dla gawiedzi.

0

"Laurka" dla Usyka od Garnka.

0

@chavez
Mousse T. - Horny (wokal Emma Lanford)




Los Del Rio - Macarena (Bayside Boys Remix).



3

POPEK - PAKISTAŃSKIE DISCO | LATA 70 #COVER #RANDOMDISCO

2

Komuna wraca na pełnej.
Za pisanie o Giertychu i Polnordzie musi być kara, kumotrowie żołędni nie darują.

5

Porównywalny poziom, zależy jakie kryteria będą kluczowe dla oceny.
Suarez ma ten południowy vibe, lepiej w pasował do szybkiej technicznej gry.


0

Gdzie się robi kurs?


0

Szefuncio.

4

feat. Szczerba

4

Jan za 30 minut.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?