2

@FcPortoFan1999 Wiem. Pewnie Lech go w koncu zaprosi ;)

9

Nemrut Dagi
https://as2.ftcdn.net/v2/jpg/03/73/47/61/1000_F_373476171_8QCA6EFGsbDviSj8UkGggozznKHQqITo.jpg

Jest to uspiony stratowulkan położony w wschodniej Turcji. Wulkan obecnie ma wysokosc 2948m n.p.m i jest zwienczony kaldera która powstała w wyniku zawalenia sie stożka ok 270 tys lat temu. Erupcja za to odpowiedzialna miała 6 stopien na skali VEI i wyrzuciła ponad 60km3 materiału. Obecnie w kalderze Nemrut znajduje sie jezioro kraterowe. Ostatnia znana erupcja Nemrut Dagi miała miejsce w 1692 roku a obecnie wulkan przejawia aktywnosc tylko w postaci fumaroli

Niewiele wiadomo o historii erupcyjnej Nemrut jednak wiadomo ze była to burzliwa historia gdzie dominowały erupcje sub plinianskie i plinianskie VEI-4-6.

Wulkan ma kształt elipsy i zajmuje powierzchnie ok 486km2. Kaldera ma rozmiar 9x5 km a w niej znajduja sie 3 jeziora a mianowicie Nemrut,Ili i sezonowe.

Jezioro Nemrut w kalderze
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/NemrutVolcano10.jpg/800px-NemrutVolcano10.jpg

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000

4

@Tomo1989 Po 50. Zapracował na to swoim trybem zycia.

7

Moj wujek i chrzestny brata zawał miał. Stan bardzo ciezki... Masakra.

2

Stipica sie zepsuł. Powinni podobnie jak Lech zainwestowac w bramkarza

2

Pogon kur serio? Ile jeszcze set zmarnuja...

3

Hotic to bestia wow

0

@Firestone A to Rutkowski to byle kto? Warto bys popatrzył na szerszy kontekst a nie 2 czy 3 lat ostatnich. Rutkowski doprowadził klub do tego ze sam na siebie zarabia i promuje młodych

0

@Firestone Pod jakim wzgledem niby? Finansowo najzdrowszym klubem jest Lech. Własciciele tez maja łeb na karku mimo lat posuchy warto było czekac.

Akademia najlepsza w kraju. Stadion utrzymywany przez klub etc

13

@MesQueUnClub96 Nikt tej ligi nigdy nie zdominuje. Za bardzo wyrównana jest

0

Ale na papierze to Lech ma teraz naprawde solidne skrzydła. Hotic Velde a do tego Golizadeh. Rywalizacja moze byc przednia.

Jednak to Andersson dla mnie robi najwieksze wrazenie. Mam takie odczucie ze to Robocho v2 z lepsza gra w obronie. Mega mi sie Szwed podoba.

1

@RomanHoffer @VegetaPolska kolega o rade prosi

1

Ale Hotic ma wejscie do zespołu. Mega inteligentny piłkarz. Andesson tez bardzo dobrze gra.

1

Za chwile lecimy z meczem Lecha z Radomiakiem

2

Zwykły burak i bandzior boiskowy. Tfu

1

To chyba koniec emocji jak chodzi o top 4

0

To co Perez czy Max bierze to?

0

3-3 czy 3-2 bo juz zgłupiałem

0

@KrwawiaceoczyVEB Nie pożałuje

1

@barcanawieki Cos w tym moze byc :)

0

@jac55 Do czego?

0

Ajaja ale bedzie sie fajnie zasypiało. Szkoda ze jakis jełop disco polo właczył i musiałem zamknac okno ;/

6

@Compadre Dzieki bogu

5

Ale sie młodych jak mrówków narobiło w klubie wow.

Fermin Yamal Balde Gavi a pewnie jest ich wiecej..

2

Czekam az Cwiakała wrzuci cos o Ferminie :]

7

Łysy z brazzers jaki mecz zagrał. To serio moze byc doskonały transfer xd

2

Fermin bug giereczki xD

3

Dest to w eklapie by se nie poradził i mówie to serio.

Przeciez nawet nasi ligowcy by go złomowali

0

Ma ktos replay z polskim komentarzem xd?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?