Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@AxelF Nie był dobrze prowadzony. Może nie da się go ocenić na 0/10 ale 4/10 to maks co da się wyciągnąć.
Nieuznanie bramki to nie wina sędziego tylko grubasa Tebasa i tu się nic zrobić nie da, ale reszta meczu nie była przecież sędziowana prawidłowo.
Jak inaczej by wyglądało starcie, gdyby Modrić od samego startu grał z żółtą kartką za atak od tyłu na achillesa? To nie było niewidoczne skrobnięcie w biegu, sędzia miał obowiązek to zobaczyć. Gdyby nie to, potem Modrić nie mógłby już tak agresywnie wychodzić do obrony a robił to jeszcze wiele razy, kartkę dostał dopiero za faul taktyczny pod koniec meczu.
Jak inaczej by grał Rudiger, gdyby miał na karku żółtą kartkę? A chłop po prostu zaatakował Yamala, skasował go i to w przerwie gry a sędzia tylko palcem kiwa, bo się Rudiger uśmiechnął.
Jak gorzej działała nasza obrona gdy Kounde dostał żółtą kartkę za to, że ten głąb z faweli się na niego rzucił z ryjem? Sędzia w ramach rozjemczości dał kartkę obu a nie niesprowokowanemu agresorowi a kogo bardziej boli kartka, napastnika czy obrońce?
Takich mikrodecyzji było bardzo dużo w tym meczu, ale one wpływają na jego przebieg w sposób znaczący. Przecież tu nawet doszło do sytuacji bramkowej Realu po tym jak Modrić zablokował ręką drybling Yamala a sędzia stojąc kilka metrów od tego nic nie widział.
WIem, że patrzymy na to przez pryzmat poziomu sędziów LaLiga, ale to dalej jest seria błędów.
No i karny a potem brak karnego, tu już jest wielbłąd i wypaczanie wyniku.
Jest umowa o karniątkach a sędzia łapie się na padolino, w drugą stronę już to nie działa i Camavinga kasuje Yamala a karnego nie ma, bo nie wiem czemu, czy za lekko czy bez szansy na bramkę.
Albo kontakt to kontakt, albo nie. Dwie interpretacje zależne od tego w którą stronę biegną piłkarze to już jest tragedia.
2
@Chlebek23391 I to jest obrzydliwe, dwa mecze pod rząd sędziowie stosują dwie różne interpretacje.
Jak po naszej stronie boiska to kontakt to kontakt, faul i karny/czerwona kartka.
Zgodnie z podręcznikiem? Tak, co do słowa.
A w drugą stronę? Z PSG brak karnego po oczywistym faulu na Gundoganie, czemu? Nikt nie wie, kontakt to jednak nie był kontakt.
I to samo z Realem, zależnie w którą stronę sędzia odwróci głowę, kontakt to kontakt albo nieistotne wydarzenie.
0
@madl1l3nho Ale ty wchodzisz w gdybanie i to takie z założeniem, że Real jak strzeli tą jedną błędną bramkę to potem już nie gra dalej xD
Że w rzeczywistości to wyglądało tak, że sędzia im w 74 minucie uznał nieuczciwą bramkę po której zeszli z boiska czy co?
Mecz trwał 90 minut, sędzia uznał nieprawidłową bramkę i tylko dzięki niej wywieźli punkty, bo więcej już nie strzelili - koniec tematu.
Dalej to ty już próbujesz tu narzucić historię alterantywną, że jakby im anulowali to by się wzięli w garść i mocą przyjaźni wygrali mecz uczciwie. Uciekasz w fantazje, w co by było gdyby.
Może by się inaczej mecz potoczył a może nie, tego nie dowiesz się nigdy a fakt pozostaje faktem, w tym sezonie wywieźli masę punktów, która im się nie należała.
0
@madl1l3nho No logika idzie w niebyt z tym co mówisz bo zaczynasz gdybać.
Nie mówimy o gdyby, gdyby nie uznano im bramki może by strzelili inną a może by nie strzelili.
Wiem, że z tobą dyskusja nie ma sensu, ale jak chcesz choć trochę obiektywności zachować, to wejdź w link i porównaj tabelę z innymi zespołami.
0
@axegrinder Ale otwórz link który ci wstawiłem i sobie zobacz ile punktów Real powinien mieć, gdyby sędziowie wraz z VARem nie popełnili błędów.
To jest przewał i to jawny przewał.
Real drugi sezon naciska na sędziów swoim mediami, po zeszłym sezonie wymuszali, żeby VAR mniej interweniował i to dostali a teraz zobacz na tabelę i porównaj z rzeczywistą. Nawet uznając, że w tym meczu wszystko było dobrze (a nie było, choćby nieuznana bramka z dostępnych powtórek jest na naszą korzyść) to Real powinien mieć 76 punktów a my 73, tymczasem my mamy 70 a Real 81.
0
@madl1l3nho To bezpośrednie błędy sędziów, nie biorą pod uwagę "co by było gdyby".
Możesz sobie próbować w to wcisnąć bramkę po gwizdku, żaden podręcznik nie zakazuje sędziemu gwizdać równo z zegarkiem.
0
Dla tych co uważają, że Real zasłużenie wygrywa mistrzostwo i że 11 punktów przewagi jest za ich dobrą grę.
Nie, tylko licząc w twardy sposób, czyli wyłącznie na podstawie błędów sędziego bezpośrednio rzutujacych na wynik meczu, Real po 31 kolejce powinien mieć tyle samo punktów co my.
Zobaczymy co teraz analizy wykażą, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że Xavi miał rację mówiąc na początku sezonu, że mistrz już jest znany.
https://archivovar.es/laliga-easports/clasificacion-laliga-easports-sin-errores-var-31/
0
@axegrinder I tu się mylisz, bo ta dwucyfrowa przewaga wynika głównie z błędów VAR.
Tu masz podsumowanie po 31 kolejce ile drużyny powinny mieć punktów tylko na podstawie klarownych błędów sędziowskich (czyli nie licząc tego, że Bellingham kilka razy ratował im dupe choć nie powinien grać bo miałby czerwone kartki za sanki z Atletico i Sevillą)
https://archivovar.es/laliga-easports/clasificacion-laliga-easports-sin-errores-var-31/
4
Jeżeli to nie jest piłka w siatce, to nie wiem.
Karny z dupy bo kontakt to kontakt, ale widocznie tylko w naszym polu karnym, bo w Realu już nie bardzo.
Modrić to po pierwszej połowie miał już 2 obligatoryjne żółte a w całym meczu 5 by uzbierał a dostał jedną, za faul taktyczny w końcówce.
Rudiger wlatuje na pełnej w Yamala podczas zatrzymania gry, sędzia tylko kiwa paluszkiem.
Fajansiarz z faweli fauluje a potem ubliża leżącemu Kounde - sędzia rozjemczo daje żółtą kartkę i napastnikowi i obrońcy, ciekawe kto na tym więcej stracił.
Czekam na końcowe podsumowanie VAR Archivo bo dwa miesiące temu podliczyli, że Real ma +10 punktów z samych błędów VAR a Barcelona -2 punkty.
Tak, Xavi miał racje mówiąc na początku sezonu, że mistrz jest znany.
0
@basuza W PSG to przewinęli się wszyscy. Nikt na ziemi nie poda ci lepiej niż Messi i co zrobił z tego Mbappe? Gówno, 90% marnował.
1
@abram3k 50 punktów przewagi... Wy tego Nbeppego to traktujciecie jakby był królem złotym a on nie potrafił zagrozić naszej bramce w dwumeczu dopóki nie rozsypał nam się skład przez Araujo.
10
Czyli klasykiem, wyruchanie przez sędziego, frajerska strata bramki po indywidualnym błędzie i przegrana z fajansiarzami którzy nic nie pokazali na boisku.
3
Taki faul jaki zrobił Yamal na Rudigerze, to Bellingham wykonuje przy każdym swoim odbiorze piłki. Ciekawe czemu jemu tego nie gwiżdżą.
1
Modrić to jakąś kartę wyjścia z więzienia dostał? Atak na Achillesa, teraz stempel na śródstopie, to są dwie żółte.
27
Fermin do madryciarzy skacze xD Nie chciałbym spotkać Fermina i Gaviego w barze
0
@Technik Bez przesady, Yamal był dużo z tylu, mógł go nie widzieć.
14
@Kibic_83 Tego czy przekroczyła to nie wiemy bo nie mamy potwierdzenia wizualnego. Ale na pewno nie była połową obwodu nad linią bo nie miałaby prawa się odbić tak jak się odbiła. Bez goal-line nie da się nic zrobić w ocenie.
44
Sytuacja narysowana przez Canal+ jest fizycznie niemożliwa. Po wybiciu Łunina piłka zrobiła kozioł uderzając w linię bramkową i oddaliła się od bramki.
Ale na symulacji C+ piłka jest bezpośrednio nad linią bramkową, więc jakim cudem można odbić piłkę do dołu, żeby ta poleciała w lewo a nie do góry?
2
Według symulacji C+ tak wyglądała sytuacja
https://i.ibb.co/nL3jWVM/image.png
Łunin wybił piłkę do swojej prawej strony, ta kozłowała na linii bramkowej.
Na ma fizycznej możliwości, żeby piłka wybita do boku spadła na linię która była bezpośrednio pod nią.
0
Co to za technologia C+ xD Piłka była bezpośrednio nad linią według ich symulacji.
Ciekawe jak to możliwe, że piłka wybita do boku spadła bezpośrednio na linię nad którą była? Zakrzywienie czasoprzestrzeni?
0
@PolskiBarcelonista10 Jednej minuty albo 5 minut, skąd wiedziałeś, że sędzia zakończy od razu a nie doliczy leżenie De Jonga?
4
Przecież kartka Modrića, kopnięcie w achillesa.
3
No trudno żeby Araujo doskoczył, mając uwieszonego u pasa bydle jak Rudiger.
0
To jest gol, odbiła mu się od rąk które były całkowicie za linią.
1
@Chaoss Bo Tebas to grubas i szkoda mu 3 milionów.
0
@Smixu Jakość murawy jest fatalna, jak z drugiej ligi.
0
@Cukson Przecież nasz stadion będzie zarabiał tylko kilka milionów mniej a przy tym jest większy i dużo tańszy w budowie.
1
O Vinicius w nagrodę dzban. Pasuje
1
@Bajson Nie trzeba popełnić błędu żeby wypaczyć wynik.
Widzisz, według podręcznika był niedozwolony kontakt a więc faul i czerwona kartka.
Według tego samego podręcznika na Gundoganie także był faul i powinien być karny a tydzień temu w meczu Bayernu było zagranie ręką w polu karnym i też powinien być karny.
Czemu na Gundoganie nie odgwizdano karnego? Czemu tydzień temu sędzia puścił grę choć zawodnik Arsenalu złapał piłkę w ręce?
Bo podręcznika nie stosuje się co do słowa tylko ocenia i interpretuje zdarzenie boiskowe.
Zdarzenie z Arsenalem sędzia zinterpretował jako głupi i nic nie znaczący błąd, zdarzenie z Gundoganem sędzia zinterpretował jako lekki kontakt, zdarzenie z Araujo zinterpretował jako konieczność decyzji na miarę wyrzucenia zawodnika z boiska.
I tu pojawia się problem, że ten sam sędzia w tym samym meczu wydał dwie osobne interpretacje do tego samego wydarzenia.
Bo to nie jest tak, że typ z PSG składał się do strzału a Araujo wjechał w niego sankami.
Nie, ten typ za mocno sobie piłkę wybił więc to nie była 100% szansa, Araujo lekko go dotknął a gość po prostu ostentacyjnie zanurkował, sędziując aptekarsko i wykonując słowo w słowo regulamin to tak, był to faul i czerwona kartka.
Ale ten sędzia nie sędziował aptekarsko co udowodnił wielokrotnie w tym meczu, a zwłaszcza tym RÓWNIEŻ OBIEKTYWNIE OCZYWISTYM KARNYM, którego nie odgwizdał.
0
@GeneralXavi To nie powód do wstydu, ale są dwa rodzaje ludzi: Ci co stosują zły przykład rodziny do dobrych celów i poprowadzenia swojego życia dobrze i ci, co nie widzą problemu i się afirmują z zachowaniem patologicznego rodzica.
Pan Kamiński natomiast chłonie pełnymi garściami nepotyczny związek ze swoim patologicznym ojcem.