0

@Malkey95 Krychowiak, tylko nie 7 a 8 lat temu. 7 lat temu strzelił w PK ale w LL nie.

0

@MesQueUnClub96 To co takiego zrobił

0

Zaskakujące dobre 20 minut sędziego.

0

Tego brakowało. Szybka akcja, bez zatrzymania. Podanie do napastnika który potrafi się ustawić i pomyśleć a następnie szybko wyrwać się od obrońcy.

1

@BulaKG Potencjał? To nie jest platforma którą ktoś wczoraj założył tylko media działające od 15 lat. Gówniana jakość która była przestarzała już 5 lat temu, cena z kosmosu a zacinania się doczekasz, tylko będzie jakiś dużo i ważny mecz.

0

@Barca1922 No akurat jeżeli o mecz z Rayo chodzi, to zagrał źle. Duża niedokładność i złe decyzje, najwidoczniej presja wyniku się włączyła, ale zgodzić się nie można że to jakieś "zgniłe jabłko" bo presezon pokazał, że potencjał ma.

0

@Archolos Z chęcią zobaczę jego statystyki, masz jakieś?
@Conradxc A nie no, Modrić młodzieniaszek, piłkarz 37 lat to jak nowy... On mógłby być twoim ojcem, ale nie można go nazwać starym dziadem.

3

@T84 Nie gadaj głupot... My dopiero zaczęliśmy odbudowywać drużynę po potężnym kryzysie a dalej jesteśmy wicemistrzem, Real nie miał nawet ułamka problemów jak my a pcha się w kolejne, bo podstawą ich zespołu są zawodnicy 30+ a bez Benzemy ledwo sobie radzą w grze.

0

Tego Tchouaméniego kojarzę w tym meczu z tej przebitki i kilku wykreowanych sytuacji dla Celty, ale komentatorzy z takim podjaraniem o nim gadają, że patrze tylko na niego. I chłop chwilę po tym jak się zgubił na boisku i nie wiedział gdzie się ustawić dostał piłkę i podał ją w poprzek, słabo i niecelnie, na szczęście dla niego bez konsekwencji bo nikogo w pobliżu nie było. W tym czasie komentatorzy znowu się mastrubują, jaki to on skoncentrowany jest a dwie sekundy później znowu się zgubił i nie wiedział co z piłką zrobić i się komentator zmieszał... W ogóle nie stronniczy komentarz.
Już pominę, że on tak paralitycznie i wolno biega jakbym widział Yerry Mina

3

O jezu, ci komentatorzy to jest dno dna. Już Casemiro zamienili jakimś Czupaczupsem bo chłop raz zablokował piłkę i ledwo biegnąć dał radę podać do kompletnie odsłoniętego Viniciusa xD

0

@Recha_0684 Zależy o co pytasz.

0

@Osyryes Problem w tym, że gra Barcelony też nie jest przyjemna dla oka a dla fanów Barcy do tego jest irytująca, gdy przez 90 minut widzisz klepanie i szukanie luki która może się nigdy nie pojawić. City gra podobnie ale zupełnie inaczej i wymuszają na rywalu jak ma grać swoją grą. My tego nie robimy i cały czas próbujemy tego samego.
Najlepszym podsumowaniem naszego problemu jest to, że byliśmy jedną z najlepszych ekip pod względem bramek z dośrodkowań, przebiliśmy nawet Real. Wiesz czemu to było skuteczne? Bo rywal się nie spodziewał, że tak będziemy grać.

@22_LR Stary dziad Modrić.

8

Większość tych bramek Realu pokazuje, jakim gównem jest to tak zwane nasze "DNA".
Jak my gramy, to obrona idealnie pracuje, każdy zna swoje miejsce, nie ma wolnych przestrzeni. Przyjeżdża Real i nagle sobie jakiś stary dziad dostanie piłkę, ułoży, kopnie i trafi piękną bramkę zza pola karnego a obrona wygląda jak z orlika...
Bo Real daje pograć piłką przeciwnikowi, męczy go bieganiem i wymusza błędy przy przechodzeniu z ofensywy do defensywy.
A my bierzemy tą piłkę, trener przeciwnika wie co będzie grane zanim w ogóle ogłosili kalendarz rozgrywek, wszyscy są ustawieni prawidłowo i tylko robią po kilka kroków nie męcząc się i trzymając przez 90 minut zwarte szyki.
A potem tracimy punkty, bo to jakiś ogórkowy rywal wyciągnął całą naszą drużynę na swoją połowę i jedną lagą jest pod naszą bramką...
Albo zmienimy styl grania albo będziemy się do końca świata męczyć z autobusami w każdym meczu, bo jedyną opcją żeby się nie męczyć i nie zmieniać stylu, to liczyć na złotą generację piłkarzy jak za Guardioli.

2

@Emhyr Militao nie dostał kartki, zapewne za to, że nie obronił strzału ręką

2

Komentatorzy coś gadają o nagrodzie złotego chłopca dla Camavingi? Chyba tylko za fakt bycia w Realu

0

@Tridente2015 Złapanie w pas napastnika i rzucenie nim o ziemię jest takim samym "karniątkiem" jak nabicie piłki z metra, gdzie w obronie masz zapis "łagodzący" poprzez nabicie z bliskiej odległości. Dla mnie ewidentny karny w jednej i drugiej sytuacji, tylko piszę o tym jak durne jest sędziowanie w tej gówno lidze.

0

@Encore Moim zdaniem my powinniśmy mieć 2 karne, ale to nie ja wymyśliłem sobie, że ma być mniej karnych w meczach.

1

Lekcja dla Lewandowskiego, jak chce karniaczki to nie może dawać się faulować bo to nie działa, trzeba nabijać ręce z metra.

0

@Herato Pomijając, że Dembele zmarnował cały kontrakt i nie dał nam zbyt dużo, to dalej pięści same mi się zaciskają jak słucham o jakichkolwiek porównaniach piłkarzy z poważnych lig do tego ogórkowego cyrki w L1.
Ta liga to syf niezasługujący na bycie w TOP 5 i by nawet nie był gdyby nie miliardy szejka pompowane w PSG, bo tylko dzięki fartownemu dotarciu do finału nie spadli za Portugalię...
Równie dobrze można by wstawić Neymara do Ekstraklasy i się trzepać, że strzela 50 bramek a Dembele w La Lidze tak nie umie...
Wy oglądacie w ogóle mecze w L1? Tam większość meczów wygląda jak nasze spotkanie z Pumas. Przeciwnicy PSG grają jak dzieci we mgle i popełniają tak karygodne błędy, że w takim PL czy LL nawet w meczach grupy spadkowej nie zobaczysz a i tak ludzie pałują wiplera, że "ło jezu a ten Mbappe ile naszczelał a Neymar?" Tam by Donnarumma strzelił jakby było trzeba.

6

@Viajero Jeżeli nie czujesz irytacji widząc morde Casemiro, który udaje niewiniątko i kłóci się z sędzią że nie powinno być faulu za sanki za które mógł dostać nawet czerwoną a nie dostał nawet żółtej, to coś z tobą jest mocno źle.

0

@Encore Dokładnie to chce powiedzieć. Przecież wiadomo że żeby wygrać LM i Ligę każdy musi grać na 150% i nie da się jej wygrać jak choćby jeden zawodnik gra słabiej. Nigdy nic takiego nie miało miejsca, dlatego Barcelona w 2018 i 2019 roku nie wygrała żadnego pucharu i nie doszła do półfinału LM, bo przecież jak miałaby tam dojść z Rakitićem, Albom, Roberto, Semedo czy Vidalem (chyba, że zechcesz mi powiedzieć, że ci zawodnicy zawsze grali na 150% i nikt nie miał wątpliwości co do ich jakości).
Z drugiej strony, chcesz mi powiedzieć, że właśnie są plotki o odejściu z Realu TOP 5 ŚPD i zastąpieniu go jakimś leszczem? Dziwne rzeczy muszą się w tym Realu dziać, żeby chcieli pozbywać się takiego zawodnika.

0

@Encore Oglądam każdy mecz Realu jaki tylko mogę obejrzeć i nie zauważyłem w nim ani razu, żeby Casemiro był jakkolwiek istotną postacią. Nie nawiązuje to w ogóle do jego wcześniej formy (która też była kamieniem u nogi, bo Real przez to nie wyhodował żadnego następcy).
Ja patrzę na niego przez przekrój sezonu a nie jednego meczu który uznamy za ważny. Bo co, finał z Liverpoolem w którym zagrał poprawnie oznacza, że jest wszystko git, gdy rundę wcześniej z City zagrał tylko 75 minut w dwumeczu i był jednym z najgorszych na boisku?

0

@HighestInTheRoom No tyle, że Casemiro już nie jest TOP 5 ŚPD na świecie bo od dwóch sezonów jego forma mocno opadła i dla Realu stał się mocno hamulcowym i prokurentem wielu niebezpiecznych sytuacji defensywnych a jego regularna gra wynikała głównie z braku jakiejkolwiek alternatywy na jego miejsce, bo Real nie miał zawodnika o takim profilu na zmianę (a i tak rozegrał 500 minut mniej niż mógł rozegrać).
A gdyby był bardzo istotnym elementem Realu to w wieku 30 lat nie byłoby nawet plotek o jego odejściu a jednak są.

0

@Medium Nie ma znaczenia który był w lidze pod względem goli tylko jak jego obecność wpłynęła na grę zespołu. A wpłynęła tragicznie i to nie pierwszy raz. W Juve praktycznie jego przyjście zabiło zdolności ofensywne zespołu, żeby to Ronaldo stał się liderem strzelców. Można było sobie dywagować, że to przypadek gdyby nie to, że przyszedł do United które zaczynało sobie świetnie radzić, Ronaldo stał się królem ofensywy tyle, że drugi raz reszta zespołu zniknęła a United (tak jak wcześniej Juve) zaliczyło najgorszy sezon pod względem strzeleckim od 5 lat.
A no i wystarczy spojrzeć na Real bez Ronaldo, nagle się okazało że Benzema potrafi strzelać bramki a przez tyle lat nie umiał, nauczył się czy przez te lata też wszystko było pchane pod Ronaldo?

1

@diabito Tak sobie donoszą media... Jeszcze dwa dni przed meczem gadali, że Barcelona ma problem uruchomić kolejną dźwignie a uruchomienie jej może nie wystarczyć do rejestracji zawodników po czym uruchomiono dźwignie a zarejestrowane zostało większość nabytków.
Barca nie wydaje żadnych komunikatów ze swoich działań do póki nie ruszą a pismaki rozdmuchają każdy strzępek informacji, choćby dostali je od sprzątaczki z biura.

0

@masq Rada jest klasyczna: Idź pobiegaj.
Oczywiście biegać nie musisz, możesz iść na siłownie a najlepiej na basen do tego z jakąś fizjoterapia pod tytułem masaże czy sauna.
I nie jest to czcze gadanie, fizjoterapia pomaga się rozluźnić i pozbyć kortyzolu. Natomiast wysiłek fizyczny, gdzie przez przynajmniej 30 minut utrzymujesz puls powyżej 120 bpm powoduje ostry przypływ dopaminy, poprawiając samopoczucie i redukując stres.
Do tego psychoterapia i przerobienie w głowie przyczyny problemów a nie tylko walka ze skutkami., nauka walki ze stresem.

1

Jak dla mnie sprawa powinna być prosta. Albo Juve daje siano albo niech Depay zostanie. Za darmo tu nie przyszedł, bo za podpis sporo hajsu wziął, do tego pensja w zamian za nic, to czemu teraz za darmo go oddawać? Zmarnować się nie zmarnuje, bo chyba nikt nie wierzy, że nagle będziemy mieli cudowny sezon bez kontuzji i standardowych problemów kadrowych.

7

@kiper09 Bo władze tej ligi są po prostu jeb***te na łeb i albo nie widzą problemu albo nie chcą go widzieć.
Nie trzeba doliczać 200 minut do meczu, żeby było więcej aktywnej gry, bo tyle minut oznacza jeszcze mniej aktywnej gry. Po prostu ktoś zamiast przeleżeć 3 minut doliczonego czasu to przeleży 8.
Tu trzeba likwidować zarzewie problemu a nie jego skutek i sędziowie powinni z pełną stanowczością likwidować grę na czas.
Boli nóżka? Wyjazd za boisko. Bramkarz długo wstrzymuje piłkę? To jedna żółta, druga żółta i do bazy a nie jak z Rayo, grać ponad 100 minut ale bramkarz który opóźnia od pierwszej minuty meczu kartkę dostaje w 89 minucie.
Zawodnik przeciwko któremu jest stały fragment gry dotyka piłki? Żółta kartka.
Z drugiej strony zlikwidować grę fauli i sypać żółte kartki częściej, wtedy się barany zastanowią, czy warto kolejną akcję przerywać nieprzepisowo, tak jak w pamiętnym superpucharze z Atleticem, który wykonał ponad 25 fauli a aktywnego czasu gry było z 45%.

Trzeba likwidować metody grania na czas a nie zwiększać ilość czasu.

0

@Bobo25 Chłopie, zajmij się jakimś samorozwojem czy coś, skoro dla ciebie ktoś kto nie zarabia minimalnej to jakiś biznesmen i milioner i zapewne kłamie bo zarabianie powyżej średniej krajowej to rzecz nieosiągalna xD
A i byłem prawie pewien, że tak zaciekle będziesz szukał jakichkolwiek argumentów, że wydłubiesz mój komentarz o ulgach termomodernizacyjnych, nie rozumiejąc przy okazji w ogóle o czym tam pisałem, ale niech ci będzie, jestem kłamcą i biedakiem, bo jakbym mówił prawdę, to by mnie było stać na dom, a jestem tylko szczurem na minimalnej i posiadam tylko mieszkanie.

0

@Bobo25 Dokładnie, bądźmy poważni.
Po pierwsze, odróżnij komentatora sportowego od dziennikarza, bo to nie jest to samo i to są dwa różne zawody choć ze sobą związane. I nie płaci się za to jakiś kwot niewyobrażalnych. No może jeżeli ty jesteś bezrobotnym czy pracujesz gdzieś za minimalną krajową, to dla ciebie oni zarabiają kokosy, ale tak nie jest.
Dziennikarz pracujący też jako komentator może zarobić dobrą kasę, ale to już masz dwa etaty, żeby się dorobić sporej kasy musisz pracować na swoje nazwisko latami a praca dziennikarza to nie jest praca zmianowa, oni nie pracują 8h dziennie i fajrant, bo żeby na tym zarobić musisz włożyć w to nieproporcjonalny wkład pracy.
Za samo komentowanie kokosów nie zarabiasz, taki komentator meczów ligowych to dobrze jak średnią krajową dostaje i możesz sobie sprawdzić to w necie, jak choćby tutaj:
https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-komentator-sportowy
Więcej zarobisz przy większych wydarzeniach, tylko problem w tym, że większe wydarzenia są rzadko a i pracę możesz stracić szybko, bo wystarczy, że ktoś inny wykupi prawa do transmisji takiej Bundesligi i cały zespół Elevenu stracił robotę.
A upublicznianie wypłat w TVP chyba powinieneś sobie zdawać sprawę, że nie ma sensu w jakimkolwiek porównaniu, bo to stacja rządowa obsadzona koleżkami od siania propagandy, im płacą dużo bo mogą, bo mają nieograniczone źródło pieniędzy z twoich podatków, to co jest dziwnego w tym, że Holecka, która jest szefową wiadomości zarabia 40 tysięcy.
Więcej ci powiem! Tomasz Lis zarabiał milion złotych rocznie w TVP. No, problem tylko w tym, że nie on tylko jego firma i nie za samo siedzenie przed kamerą tylko za całą realizację.

A teraz powiem ci czym się zajmuje: Jestem specjalistą IT oraz specjalistą branży AutoID z 10 letnim stażem. Możesz sobie sprawdzić w necie jak się kształtują wypłaty na tych stanowiskach.
I mówimy o normalnym wymiarze pracy, ja co prawda mam nienormowany czas pracy, więc nie robię po 8h dziennie tylko czasem 2 godziny czasem 13 godzin ale dalej tylko w wymiarze około 160 godzin miesięcznie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?