0

@Danny Gaucho Ale dlaczego niesprawiedliwe? Tylko kurtuazja sprawia, że nie można porównać ludzie ze względu na czasy.
Wiadomo, że wtedy było zupełnie inaczej, nie było takich pieniędzy, zaplecza, medycyny, techniki więc oni nie mieli szans stać się lepszymi, a gdyby żyli w dzisiejszych czasach to może i przebiliby Messiego (albo i nigdy nikt nie nazwałby ich gwiazdami, nie przewidzisz tego).
Ale to tak jakbyś powiedział, że nie można porównywać superkomputera z lat '50 do dzisiejszych maszyn, bo wtedy nie było takiej technologii. No nie było, a czy to sprawia że nie można powiedzieć, że dzisiejsze komputery są lepsze? No nie, i nikt się nad tym nie rozwodzi, tylko każdy powie, że dzisiejsze komputery są najlepsze w dziejach ludzkości ale nikt nie odbiera starszym konstrukcjom, że w ich epoce to one rządziły.
I tak samo powinno być ze wszystkim, łącznie z piłkarzami, dzisiaj Messi jest we wszystkim lepszy od tamtych pokoleń piłkarzy, więc naturalną koleją rzeczy - jest najlepszy w historii. Prędzej czy później ktoś go zdetronizuje i zostanie tylko najlepszym piłkarzem swojej epoki (a może nie tylko ale aż, najlepszy piłkarz w historii to tytuł przechodni, najlepszy piłkarz epoki to stałe wyróżnienie).

13

Ronaldinho mówi, że nie można powiedzieć, żeby Messi był najlepszym piłkarzem w historii ale jest najlepszym piłkarzem w swojej epoce. Ale przecież to nie prawdą. Messi jest najlepszy w historii, nie ma i nie było lepszego piłkarza od niego, żaden Maradona, żaden Pele choćby dlatego, że futbol ewoluował i dziś gwiazdy z przeszłości nie dałby rady nawet w słabszych klubach. Taka kolej rzeczy.
Messi zjada ich wszystkich razem wziętych dzierżąc tytuł najlepszego w epoce i najlepszego w historii. Potem zapewne pojawi się ktoś, kto zabierze mu koronę ale na obecną chwilę nie było lepszego piłkarza.

1

@Odesseiron Przecież to są badania przeprowadzone przez IDZD

5

@kolagadawid To tak nie działa.
Organizatorem wydarzenia jest Barcelona i to ona odpowiada za bezpieczeństwo i to na niej jest obowiązek zadbania o bezpieczeństwo. Czy sama Bartek z Valdkiem staną przy murawie i nakopią do dupy każdemu kto spróbuje coś zrobić, czy wynajmą prywatną firmę ochroniarską czy nawet samą prywatną armię najemników ninja - gówno to kogo obchodzi. Barca odpowiada i Barca odpowie za ewentualne przewinienia. A jeżeli klub ma zastrzeżenia do pracy swoich podwykonawców, to to jest temat na osobną sprawę w sądzie na odszkodowanie za niewywiązanie się z umowy (tak jak potem ta firma podwykonawcza może ciągać po sądach swoich pracowników za zepsutą robotę).
To tak, jakbym oddał ci mój samochód do mycia a twój pracownik zamiast umyć to zdarłby mi lakier. Chyba nie myślisz, że wybroniłbyś się, że to nie firma tylko pracownik zawalił.

1

@Encore A i tak będzie że leszcz i zaraz wróci temat sprzedaży. A Ronaldo dalej największą gwiazdą ligi mimo że ma grosze statystyki nawet od Pawełka.

0

@Bananowysong Bo my potrzebujemy dobrych obrońców i środkowego napastnika a nie kolejnego do pomocy z której musimy się pozbywać graczy bo jest ich za dużo.

0

@kazbychu Z Napoli graliśmy dwa razy w lato. Niby tylko towarzyskie ale fajnie zobaczyć kogoś nowego jak Atalanta właśnie.

0

@MarioVeB! Tyle że to nie prawda. Po pierwsze, na kadrach są w stanie się zrozumieć, gdy trenują ze sobą kilka dni co kilka miesięcy a do tego jest duży ruch kadry. Tutaj mówimy o kolegach klubowych, którzy codziennie ze sobą trenują i mało bo mało ale grają. Przecież dzisiaj w Realu na boisku najmniej doświadczony jest Jović który i tak ma ponad 300 minut rozegranych, wczoraj jak my graliśmy to 1/3 składu nie ma nawet 90 minut rozegranych w tym sezonie a oprócz grania w zupełnie nowym składzie bez doświadczenia to jeszcze w ustawieniu którym nie gramy, w Liverpoolu też jakoś potrafią wystawić zawodników którzy nie graja regularnie i grać, jakby co weekend wychodzili na boisko. A tu się dowiaduje, że to niemożliwe.

0

Komentator w meczu białych mówi, że jak 7 graczy na boisku jest nowych, to drużyna nie pracuje bo nie ma automatyzmów. Ciekawe

0

@Bobo25 Barcelony nie interesuje kompletnie nic co poza stadionem. Klub organizuje mecz, ale tylko w ramach własnych obiektów i nie odpowiada za to co dzieje się na ulicach miasta. Jeżeli Real nie dojedzie przez protesty, to zapewne przeniosą mecz ale walkowera być nie może do póki to na stadionie nie dojdzie do incydentu przez który spotkanie nie mogło się odbyć.

12

Jak Barca wygra jakieś trofeum to Ansu nie będzie mógł się napić nawet szampana

7

Conte mógłby po prostu przyznać się do porażki i uznać wielkość rywala.
Barcelona dała im awans na złotej tacy, w podstawowym składzie wyszli 3 zawodnicy z głównej 11 a oni nie potrafili nic z tym zrobić i to nie wina samych piłkarzy a trenera.
Już po 10 minutach meczu było widać do czego to zmierza, dzieciaki nie dały się zdominować więc włosi zaczęli naciskać, wypruwać z siebie żyły i skończył się prąd.
Piłkarze sami sobie taką strategie obrali? Ano nie, kto drugi raz wlazł w te same sidła? Ano Conte.
A zasługiwali na więcej bla bla bla... Jak oni zasługiwali na więcej to i Barca zasługiwała na przynajmniej 2 bramki więcej a jak już się zanurzymy w abstrakcyjnej matematyce, to wychodzi że i tak byś panie Conte przegrał.
Marny trener i mały człowiek, który próbuje ugrać sympatie kibiców dyskredytując rywali.

3

@cules_since95 Pech to jak sędzia zauważy spalonego na długość nieobciętego paznokcia a nie akcje które po prostu były spalone.

0

@szela1899 Alena świetnie gra jak jest luz, jak robi się napięta atmosfera to gościa nie ma. Tak było w końcówce zeszłego sezonu, gdy przychodziły ważne spotkania i z cudownego dzieciaka robił się leszczem.

3

@FafitFCB Źle liczysz. Była eliminacja w 1/4, 1/2 to teraz czas odpaść w finale a za rok tytuł.

0

@Explode Ale to nie tak było, kamera miała zbliżenie to nie było dobrze widać co się dzieje. Suarez przyjął piłkę i ruszył, podniósł głowę i zobaczył tego kogoś (to chyba był Ansu) i chciał do niego zagrać ale biegł na niego obrońca, więc w ostatniej chwili go wyminął i dostał stempel.

0

@Explode Dobrze zrobił, już chciał grać i dostał stempel na stope

1

@Tomek_TF Wszyscy na +. Szkoda tej głupiej akcji z bramką gdzie Lenglet i Umtitim przysnęli ale ogólnie solidnie każdy się prezentuje. Największy plus chyba Alena

10

@Marcel99 Kontuzja kuśki to też kontuzja

2

Jaki mamy cholerny pech, że Perez też musiał trafić się lewonożny... Byłby świetnym skrzydłowym na lewe skrzydło.

11

Po ostatnich meczach łącznie z tym, cieszę się że nie jestem zarządem Barcy. Był cały ułożony plan kogo się pozbyć i myk, naglę wszyscy zaczęli grać jak ludzie i pozbycie się kogokolwiek może być krytycznym błedem.

3

Igrają z ogniem. Z jednej strony mogą medialnie zyskać szum na całym świecie z drugiej strony, jeden kretyn w tłumie może spowodować globalną kompromitacje ich sprawy.

0

@escarabajo Super że tak pięknie grają, jak to się przekłada na cokolwiek dla nich? Nie przekłada się w ogóle. Grają pięknie a i tak są gorsi od gówno grającego United czy nawet Arsenalu.
Wyznacznikiem dobrej gry są wyniki a nie czy ładnie grasz. Widziałem wiele drużyn które pięknie grały i przegrywały wszystko.

1

@Encore W Anglii? Owszem. Ale jeżeli chodzi o ogólny rozrachunek to nie powiedziałbym. Owszem, można sobie wyciągać poprzedni sezon który mieli niezwykle udany, ale to dalej jest przykładanie jednego dobrego sezonu PL do dekady dominacji Hiszpanii. Poza tym tak jak już mówiłem, Anglia ma najwięcej silnych drużyn w TOPie spośród wszystkich lig, ale za to na dole tabeli mają kelnerów bez podjazdu (przykładem ostatni sezon, gdzie United po tragicznym sezonie mogło stracić punkty w 5 ostatnich meczach a i tak nie być zagrożonym wypadnięciem z TOP6). Widziałem nawet kiedyś rankingi ELO porównujące ligi europy i jasno z niego wynika, że pozostałe drużyny z Anglii są dużo słabsze słabsze drużyny z LL.

0

@hugz I kto by wtedy pomyślał, że ten jeden błąd zabierze nam tytuł dzięki czemu Real zdobędzie 2 puchary. Efekt motyla.

4

@Encore Po pierwsze: Inter i Barca mają rozegranych 15 spotkań, Borussia ma tylko 14 spotkań a City 16 rozegranych.
Po drugie Premier League to słaba liga. Ma więcej drużyn w TOP 6 ale od ~10 miejsca w dół to już straszne ogóry. LaLiga jest bardziej wyrównana bo o ile na szczycie są zazwyczaj 3 zespoły to dół stawki jest kilka poziomów lepszy niż odpowiednicy z Anglii. W Serii A czy Bundeslidze jest odrobinę inaczej bo tam cały poziom jest niższy nawet lidera (bo Juve czy Bayern to nie są jacyś pewni faworyci w europie a szczególnie w tym sezonie) więc gdy drużyny z TOP dołują to liga robi się mocno płaska i wyrównana. Stąd taki a nie inny wymiar punktowy, z tą różnicą że mówisz o liderach a City z 3 miejsca bliżej ma na 14 pozycję niż na pozycję lidera.

0

@JohnA Jak jest ciaśniej to też wali z resztą to nie miało znaczenia bo rzecz jest w tym jak gra reszta drużyny. Jeżeli na boisku będzie żywy ktoś poza Messim to z plastrem czy bez plastra Messi zagra swoje. Jeżeli nie będzie komu rozszarpywać defensywy, to sam Messi i bez plastra będzie miał problemy przebić prze przez mur 11 zawodników (bo np. tak wyglądały spotkania z zeszłego sezonu, gdzie wydawało się że Real szarpie ale było to tylko złudzenie bo szarpał jedynie Vinicius a reszta siedziała w autobusie, gdzie pomocnicy nawet z własnej połowy nie wychodzili przez co Messi nie miał miejsca do grania).

0

@Encore Ładniejsza bramka Luisa. Sona bramka była przeciętna. Owszem, rajd świetny i gratulacje za fantazje (choć swoje dołożyli obrońcy, którzy byli tak bierni jak tylko się dało), ale już sam strzał zwykły. Suarez nie miał akcji tylko wykończenie, ale efektowna i efektywna bramka. Moim zdaniem trudniej jest oddać celny strzał nie do obrony na dłuży słupek piętą prawej nogi gdy piłka była po lewej stronie, niż zrobić rajd nawet na 70 metrów, gdy cała obrona tylko 2 razy próbowało rzeczywiście coś zrobić żeby go zatrzymać.

0

@JohnA Taktyka prosta, plastra nie działa nawet na gorszych piłkarzy a dla Messiego jeden gość nie robi żadnej różnicy więc co miałby mu taka obstawa zrobić? Prawie zawsze mają plaster na Messiego i kiedy to zadziałało? Dał radę Kovacić? Dał radę Casemiro, Marcelo, Modrić? Za każdym razem, gdy dostawał indywidualne krycie to biali tracili masę bramek, bo Leo ciągle rozciągał obronę a jak dostał piłkę to bez kleszczy z 3 obrońców to jakby nikogo przy nim nie było. Messi to nie jest typ gracza, który czuje jakąkolwiek presje obstawą a szczególnie takiego młodego leszcza jak Valverde, który nie ma żadnego doświadczenia z zawodnikiem tej klasy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?