0

@ousmanedembele10 pozbyć się Flicka i przywrócić Fatiego. This is the way xD

4

Soso podrzuca dwa tematy:
1. Marta Ramon, która podobno zazwyczaj dosyć wiarygodnie oceniała sytuację Barcy względem relacji z ligą oraz FFP i zazwyczaj była pesymistyczna nawet jeśli wszystkie inne media informowały inaczej twierdzi, że Barcelona będzie tego lata w 1:1(choć zapas dalej nie jest znany).
2. Sugeruje jakby Barcelona mogła znowu ruszyć po Nico(bardziej jako podkrętka) z prostych względów finansowych. Podobno z przecieków wynika, że 10 klubów w La Liga i Segunda ma płace powyżej limitu w tym spadkowicze czy kluby, które grały w LM, a już nie będą, a tutaj pasuje tylko jeden klub czyli Athletic, który na dodatek najwyższym w historii klubu kontraktem dla Nico znacząco podbił sobie płace przy czym przez brak ponownego awansu do LM i ogólnie europejskich rozgrywek znacząco obniży im budżet w kolejnym sezonie co może ich zmusić do bolesnej sprzedaży. Oczywiście to traktowałbym bardzoooo mocnooo z przymrużeniem oka.
@BORO_12
@blakkudium



2

@Dankho94isback szansa mała, ale nigdy zerowa. Gdzieś w tej czołówce dalej są i wbrew pozorom aż tylu mocniejszych repek nie ma, a pokazali w LN, że rywalizować potrafią :D

1

W sumie to ciekawie by było oglądać Ramble jakby tak Portugalia wygrała jednak ten Mundial xD

1

@MaziFCB Boże…a teraz Mourinho wraca. Dobrze, że już trochę starszy jest i spokojniejszy, ale obrzydliwa była jego drużyna pod względem klasy i zachowań boiskowych. Czyli cały Real.

0

@BORO_12 ten trzeci rok amortyzacji Lewego został chyba rozbity na dwa lata przy przedłużeniu rok temu bo Soso pisał, że w księgach był obciążeniem rzędu €35-40m dla klubu aktualnie(wiem, że już był prawie zaamortyzowany, ale przedłużyli go jeszcze przed zamknięciem roku obrachunkowego). W sumie stricte liczbowo by mi się to prawie zgadzało gdzie wiadomo, że wszystkich kosztów nie znamy, a te co znamy to na pewno bardziej w przybliżeniu niż ze 100% dokładnością.

2

@Faro dla mnie to zamknięty rozdział. Fajnie, że znalazł swoje miejsce i niech mu się wiedzie, ale po kontuzjach to też już zupełnie inna fizyczność, a co za tym profil piłkarski i na dziś nie jest to właśnie profil jakiego potrzebujemy w kadrze. Charakterystyka ani na skrzydło do nas ani na 9. Szczególnie do tak intensywnej drużyny.

3

Mamy najbardziej samolubnych i grających pod siebie skrzydłowych i pomocników tylko potem nasi napastnicy mają czołowe współczynniki bramek oczekiwanych na 90min w top 5 lig(wyższe/podobne jak choćby Kane czy Haaland), a nasi skrzydłowi i pomocnicy regularnie są w czołówkach asyst, oczekiwanych asyst na 90min, stworzonych szans itd.

0

@Salchent top 3 piłkarzy tego sezonu rozsypanej kompletnie Chelsea

1

@maroon myślę, że z tego względu właśnie, że jest rodakiem mamy dwie głownie przebijające się często sekciarskie grupy czyli właśnie broniący ślepo i uważający każdą krytykę za podważanie, zawsze szukający na siłę pochwał i używający często z punktu statystycznego bardzo nielogicznej linii obrony jak brak serwisu itd. oraz druga równie widoczna moim zdaniem czyli właśnie krytykujący zawsze i za wszystko Roberta też używający często kompletnie bezzasadnych argumentów czy zaniżający wartość jego dokonań jakby pierwszy lepszy napastnik z brzegu był w stanie robić dokładnie to samo lub nawet lepiej.

4

@MessiForeverTheBest duża powierzchnia użytkowa. Łatwo będzie go nabić piłka w polu karnym.

4

Piękne momenty na Camp Nou. Pewien etap się kończy.

2

@aldewir nasz najlepiej opłacany obok Kounde obrońca jest oszczędzany na najważniejsze mecze przyszłego sezonu

0

@takisobiektos bo w LM sędziowie nie pozwalają na zapasy przy stałych fragmentach jak w PL, a z gry PSG bramki nie strzela raczej

0

@beter2 +/- tak jeśli chodzi o timing. Potężne wydatki na pensje wtedy i brak kasy/źle przeprowadzona wymiana pokoleniowa.

4

@Arden niech każdy uważa jak chce i też nie uważam, że musisz grać w klubie dekadę i zdobyć dwucyfrową liczbę trofeów jako ważny gracz żeby zasłużyć na to miano, ale nic mnie bardziej nie irytuje niż te ścieki dziennikarskie, którym już się nawet nie chce weryfikować źródeł w pogoni za kolejnymi newsami. Mogą z politykami rywalizować o miano najmniej kompetentnej grupy zawodowej.

2

@mekston zbyt wiele żeby wyrazić to liczbami

1

@ranger3120 są pewne granice pojęcia „duży budżet” u nas xD

8

Soso twierdzi(tak jak podejrzewaliśmy), że to nie tak, że Deco od miesięcy dogadywał się z Bastonim bez zgody Flicka na transfer czy Flick zmienił nagle zdanie tylko klub stać na jeden duży transfer i Flick woli napastnika co ma sens bo tutaj mogę się zgodzić, że żaden stoper nie zamieni naszej obrony nagle w monolit(z Inigo dalej nim nie była choć bardzo brakuje jego cech przywódczych i inteligencji boiskowej) bo nadal większość traconych bramek jest systemowo(ryzyko które świadomie podejmujemy znając mocne i słabe strony naszej kadry) oraz nawet na ostatniej konferencji Flick zapytany o LM nie mówił o jakimś reformowaniu obrony tylko „musimy grać lepiej niż rywale i strzelać więcej” wiec naturalnie atak jest priorytetem.
@BORO_12
@blakkudium



5

Już mniejsza z tym czy to realnie decyzja techniczna Flicka czy dali mu wybór droższy stoper lub napastnik w tym okienku bo choćby wypowiedź z ostatniej konferencji o potencjalnym pozostaniu Andreasa była dziwna. Natomiast jeśli decyzja techniczna i faktycznie chcą podnieść sufit fizyczny linii obrony to niech się dobrze upewnią, że taki stoper posiada też mózg na miejscu i jakość techniczna chociaż na takim poziomie żeby kolegom nie przeszkadzać jeśli nie będzie za bardzo pomagać w transferze piłki.

5

@kanver_ trochę dla mnie przerysowujesz i nigdy się nie dało odczuć żeby tam jakaś zła krew była. To co najwyżej kibice nakręcali, ale między nimi raczej była zdrowa rywalizacja sportowa i sam Ferran wielokrotnie się dobrze o Robercie wypowiadał.

3

@Bolton bo tak było. Jeśli mówimy też, że Atletico dusi potencjał ofensywny Alvareza to obecna Chelsea jest dużo bardziej rozregulowanym i trudnym środowiskiem gdzie jeszcze ciężej się wykazać.

2

@Kessie kobiety lubią facetów, którzy tańczą

1

@Vegeta88 dla mnie na kimś zarabiać też musimy i odpowiednio wysoką ofertę za Kounde czy Balde bym przynajmniej rozważył

1

@Vegeta88 no był i obydwu bym był skory pożegnać(ofc o wiele łatwiej Andreasa), ale próbuje zrozumieć co się tutaj dzieje, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi pewnie o pieniądze i FFP.

1

@BORO_12 mega dziwny temat

2

@Vegeta88 wnioskuje po tym co widziałem jak już na boisku się pojawiał oraz częściowo na wierze w Flicka i jego ocenę. To chyba oczywiste, że trochę wróżę ze szklanej kuli+ też jest różnica w ocenie pod kątem titulara, a gościa szerokiego składu co będzie tylko dawać odpocząć ważniejszym graczom. Trochę uzasadniam na siłę, ale próbuje zrozumieć taki ruch klubu w sytuacji gdzie gość wyparował na dwa lata.

Co do jego gry wcześniejszej uważam, że był bardzo dobry. Nie wybitny, ale bardzo dobry i przede wszystkim solidny w swoich występach.

1

@Eklerek nie, bo za takie sytuacje tylko Barcelonę się karze tak surowo

@Kessie *po Arsenalu

5

Nie wiem na jak niskich warunkach musiałby zostać żeby to miało sens aktualnie. Sportowo jest ok, ale no musiałby chociaż te ok 50% spotkań być dostępny żeby mieć jakąś wartość dla tej kadry jako gracz do rotacji. Chyba, że znowu chodzi o FFP bo tutaj też inaczej są traktowane oszczędności w przypadku sprzedaży gracza lub obniżki kontraktu, a trochę inaczej jak mu się kończy umowa z tego co kojarzę. To też ciekawie brzmi wobec tego co ostatnio wychodzi o Araujo, że jest dla Flicka absolutnie ostatnim wyborem na stoperze mimo, że ceni go jako kapitana i część szatni. Dziwna sprawa w każdym razie.
@blakkudium
@BORO_12

2

Najgorsze City od czasów starego @Luciano99 z dwoma pucharami krajowymi. Czy dołożą jeszcze ligę? Po spotkaniu z Evertonem oraz Arsenalu z WHU wydaje się, że nie, ale zobaczymy bo nie takie historie piłka widziała. W każdym razie nie taki fatalny sezon rozgrywają.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?