ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Zachęcam do lektury bo tekst nie jakoś bardzo długi, ale w sumie to co wiadomo o Alvarezie od dawna. W kwestii profilu nie do końca może być tym czego szukamy co dodatkowo podważa samą zasadność tak gigantycznej dla klubu inwestycji(pod tezę załóżmy, że jesteśmy w stanie to spiąć na trytytki), ale jednocześnie jakości mu odmówić nie można i na pewno potrafiłby wnieść dużo pozytywów tylko tu znowu wracamy do pytania czy robisz tak gigantyczną inwestycja w gracza nie do końca sprofilowanego pod to czego można by aktualnie oczekiwać od 9 w tym systemie mimo, że bardzo jakościowego. Jak sam Janek zaproponował w komentarzach idealny byłby młodszy Suarez lub Kane, ale takich opcji nie mamy.
0
@FcPortoFan1999 W PL i La Liga przede wszystkim nie ma takiej przepaści między najmocniejszym zespołem w lidze, a reszta żeby mogli sobie grać dwiema jedenastkami w tygodniu. Opta jeśli dobrze pamiętam oceniła, że różnica między PSG, a drugim miejscem w Ligue 1 jakościowo jest taka jak między najlepszym zespołem w La Liga, a +/- 6 miejscem, a w PL to już w ogóle taki sam dystans był między najlepszym zespołem, a drużynami prawie ocierającymi się o strefę spadkową. Także to nie kwestia myślenia bo takich warunków nie da się zwyczajnie odwzorować w tych ligach i całe szczęście bo by straciły całkiem na wartości.
0
@FcPortoFan1999 dla mnie powinni pójść drogą Francuzów i zrezygnować z Pucharu Ligi co nie zmienia faktu, że może jeszcze poza PSG tylko Anglicy są w stanie finansowo złożyć tak szerokie i równe jakościowo kadry do gry na wszystkich frontach i mówię tu o faktycznie mocnych kadrach, a nie szerokich, ale zbudowanych na wielu przeciętnej jakości zawodnikach jak Atleti.
0
@FcPortoFan1999 myślę, że mając możliwości żeby złożyć praktycznie dwie konkurencyjne jedenastki jakoś dadzą radę grać na tylu frontach
8
@Popitek12 kolega prosi o link
5
TAK xD
2
@MessiForeverTheBest @Popitek12 taki hojny, że nawet im przychylność sędziów kupił na cały sezon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
@ViscaelBarca2007 jeszcze dodam, że już więcej niż najszybszy obrońca świata da Ci zwyczajnie czasem dojrzalsze zarządzanie meczami i okresowe obniżenie formacji jeśli sytuacja tego wymaga w danym momencie. Wtedy już nie będziesz musiał ciągle martwić się o plecy choć niesie to za sobą inne konsekwencje dlatego bardziej korzystałbym z tego jako narzędzie do zarządzania meczem, a nie stały element naszego modelu gry.
2
@Borneo Tylko że cała Twoja argumentacja sprowadza się do założenia, że obrońca i tak finalnie będzie musiał regularnie ratować akcje sprintem. To trochę tak, jakbyś oceniał jakość stopera głównie po tym, jak dobrze wychodzi z pożaru, zamiast po tym, jak często do niego dopuszcza. Sam podałeś przykład Araujo czyli elitarna szybkość, a mimo to dalej zdarzają mu się powtarzalne błędy w ustawieniu, kryciu czy ocenie sytuacji pod pressingiem(i dlatego jest u nas ostatnim stoperem do gry, a nie bo ktoś miał taki kaprys czy się uwziął). Czyli jednak sama motoryka nie rozwiązuje problemu. Szybki stoper ma większy margines błędu, ale to dalej jest margines błędu, a nie fundament bronienia. Inaczej najlepsi obrońcy świata byliby wybierani głównie przez trenerów od przygotowania motorycznego, a nie działy techniczne, analizy czy trenerów PIŁKARSKICH.
Inna kwestia to nasz system, który świadomie podejmuje ryzyko i dopuszcza trochę chaosu z którego też korzysta w ofensywie, a co za tym idzie nigdy nie będziesz 100% kontrolował rywali w obronie. Z resztą zobacz mecz w Paryżu pomiędzy Bayernem i PSG bo to zbliżone podejścia, a potem wypowiedzi trenerów po meczu w tym o bronieniu.
27
@clyde Classic La Bamba xD
72
@QQL5 mówisz, że przełamałeś jej niską obronę i wyszedłeś na czystą pozycję do strzału?
2
@Borneo to mamy bardzo szybkiego Araujo. Niech go w takim razie uczą grać w piłkę skoro to takie łatwe do zrobienia. Moim zdaniem potwornie nie doceniasz innych aspektów rzemiosła piłkarskiego. Obrońca, który lepiej się ustawia i orientuje w akcji czy odpowiednio manipuluje ustawieniem rywali może mieć realnie już na starcie ogromną przewagę nad „szybkim” stoperem i dużo mniejszy dystans do pokonania za rywalem. Zgodzę się, że możliwości fizyczne też są ważne, ale moim zdaniem sprowadzasz wybór zawodnika wręcz do oceny go jako lekkoatlety, a nie piłkarza.
4
@lukasoon15 dla mnie na tym poziomie zawsze boiskowe iq>możliwości fizyczne. Szczególnie przy tym co gramy gdzie jeśli pressing zostanie ominięty i wyjdą nam za plecy to szanse na nadrobienie są iluzoryczne. Z resztą to też straszne uproszczenie z tą maksymalną prędkością bo na ostateczny sukces interwencji wpłynie przecież ogólna orientacja zawodnika względem tego co się dzieje w akcji(jak chłop zgubi zawodnika z pola widzenia to nic mu po szybkości jak np. Araujo gdzie urwał mu się rok temu w polu karnym 100-letni Acerbi), ustawienie ciała względem akcji, czas reakcji, przyśpieszenie i dopiero gdzieś na końcu maksymalna prędkość. Inna sprawa, że też nowy obrońca musi być co najmniej dobry z piłką przy nodze żeby samemu nie prowokować groźnych sytuacji i tutaj znowu przykład Araujo tylko z PSG gdzie popełnił błąd pod naciskiem, a potem jeszcze tylko pogorszył sytuację przy próbie ratowania.
3
@Borneo przerzuć się na oglądanie lekkoatletyki i biegów na krótkich dystansów skora ciagle Twoim jedynym wyznacznikiem jakości i przydatności zawodników na tym poziomie jest TOP SPEED…zgaduje, że Araujo musi być w takim razie najlepszym stoperem w naszej kadrze tylko trener tego nie dostrzega.
6
@Eklerek ja się dziwię, że Barcelona po niego nie idzie jak tak bardzo chcą przyoszczędzić na wzmocnieniach obrony chociaż pewnie dalej czekamy na poznanie nowego limitu ffp
1
@Eklerek wrzuć jeszcze bramki Arsenalu z różnych przeciwko United i Chelsea, które dały cenne 6pkt. Ja się zgadzam, że na Rayi był zdecydowanie faul, ale jednocześnie też mam poczucie braku konsekwencji w sędziowaniu i interpretacji przepisów na przestrzeni sezonu.
1
Przeżyjmy jeszcze raz najpiękniejsze bramki tego sezonu nowego mistrza Anglii. Futbol zwyciężył.
1
@FcPortoFan1999 jeśli futbol polega na zapasach przy SFG to ja się zgadzam
0
Gratulacje dla Arsenalu z okazji Mistrzostwa Anglii w sezonie 2025/26. Dopięli swego.
Ps. Ale już nie róbcie sobie jaj z tym „futbol wygrywa” xD
2
@mekston trzeba będzie chyba obić @Kessie za Orlenem żeby to uczcić
@FcPortoFan1999 niestety już nie 19-letnich od dawna :(
7
Są we mnie dwa wilki. Jeden zawsze najbardziej lubił Arsenal w PL(dzięki papciu Wengerze i Thierry Henry) i cieszy się, że wracają na top, a drugi pała szczerą wrogością do futbolu Artety i nie chce żeby takie podejście było wynagradzane tytułami(sorry, ale taki pragmatyczno-fizyczny futbol oparty na bojaźliwej chęci kontroli w połączeniu z zapasami w polu karnym i faulami na bramkarzu przy SFG, które były puszczane przez cały sezon dopóki Arsenal na nich zyskiwał do mnie nie przemawia).
0
@RoberDzik *najfajniejszy klub z tej dziadowskiej PL zanim zaczęli prezentować to co od ostatnich dwóch sezonów
0
@tbas ok. To akurat najmniej istotne w moim wpisie. Głównie chodzi mi o samą chęć pozostawienia Ansu bo zagrał w końcu trochę lepszy sezon gdzie jeszcze niedawno byśmy wręcz dopłacili żeby tylko odszedł wreszcie na stałe.
0
@tbas chodzi Ci o autora tweeta(nie jest dziennikarzem), autora drugiego tweeta(też nie jest dziennikarzem tylko kimś w rodzaju BarcaInfo aka newsmanem) czy źródło z drugiego tweeta(gość z Mundo o średniej wiarygodności choć nie całkowity ściek)?
6
Wolę rozstać się raz na zawsze nawet jeśli miałby odpalić w tym Monaco na dobre i zwiększyć wartość kilkukrotnie niż znowu się nabrać i zostać z ręką w nocniku. Tym bardziej, że oglądając go dalej nie widzę żeby to był do końca profil dla nas po tylu latach jak kontuzje zmieniły jego możliwości fizyczne i co za tym idzie profil piłkarski. Bierzmy co los nam daje(zakładając, że Ansu nie będzie się nas kurczowo trzymać) bo rok temu wizja jego odejścia na stałe wydawała się mrzonką.
3
Tylko pamiętajcie misie, że choć bycie w 1:1 bardzo ułatwia funkcjonowanie na rynku to dalej nie znaczy, że można wydawać ile się chce i limity obowiązują oraz da się znowu wpaść pod limit xD
1
@lukaszmatusiewicz moim zdaniem zamysł dobry, ale wykonanie bardzo toporne przez władze ligi i za mało elastyczne
0
@Faro myślę, że w pierwszej setce zawodników z najwyższym współczynnikiem oczekiwanych asyst na 90min też by się ktoś znalazł kto nie ma ani jednej(Fati jest 101 zawodnikiem w Ligue 1 pod tym względem).
0
@ousmanedembele10 pozbyć się Flicka i przywrócić Fatiego. This is the way xD
4
Soso podrzuca dwa tematy:
1. Marta Ramon, która podobno zazwyczaj dosyć wiarygodnie oceniała sytuację Barcy względem relacji z ligą oraz FFP i zazwyczaj była pesymistyczna nawet jeśli wszystkie inne media informowały inaczej twierdzi, że Barcelona będzie tego lata w 1:1(choć zapas dalej nie jest znany).
2. Sugeruje jakby Barcelona mogła znowu ruszyć po Nico(bardziej jako podkrętka) z prostych względów finansowych. Podobno z przecieków wynika, że 10 klubów w La Liga i Segunda ma płace powyżej limitu w tym spadkowicze czy kluby, które grały w LM, a już nie będą, a tutaj pasuje tylko jeden klub czyli Athletic, który na dodatek najwyższym w historii klubu kontraktem dla Nico znacząco podbił sobie płace przy czym przez brak ponownego awansu do LM i ogólnie europejskich rozgrywek znacząco obniży im budżet w kolejnym sezonie co może ich zmusić do bolesnej sprzedaży. Oczywiście to traktowałbym bardzoooo mocnooo z przymrużeniem oka.
@BORO_12
@blakkudium