0

"Najmniejsze psy najgłośniej szczekają". Dziwna sprawa, nieprawdaż? Dziwne nie jest to że klub podpisuje umowę sponsorską, na duże pieniądze, które perspektywicznie pozwalając patrzeć na aspekt klubowy. Tak jak pisał Cule a Muerte "klub sportowy to 50% projekt sportowy i 50% projekt finansowo-ekonomiczy. Jedno bez drugiego nie moze isc.". Celtic (1967), Ajax (1972), PSV Eindhoven (1988), Manchester United (1999), Barcelona (2009), Inter (2010). Co łączy te wszystkie kluby? Potrójna korona. Niesamowity sukces na arenie czysto piłkarskiej. Rok, dwa lata później piłkarze chcą lepsze kontrakty za wspaniałą grę, klub chcąc zatrzymać graczy musi dać im większą pensję, do tego jeszcze premia za podpisanie kontraktu. Klub się zadłuża. Sytuacja ekonomiczna klubu pogarsza się. Klub staje się niewolnikiem własnego sukcesu mając dwa wyjścia. Pozbycie się zawodników żądających podwyżek albo klub może dać im te podwyżki, ale prędzej czy później bumerang powróci. Barcelona poszła "trzecią drogą". Rozumiem rozgoryczenie wszystkich konserwatystów oraz sezonowców iż to z czym się identyfikowali kibicując Barcelonie-szczytny UNICEF- zejdzie na drugi plan, ale chyba to jest lepsze wyjście niż sprzedaż zawoników. Messi, Iniesta, Xavi, Pique, Alves, Villa, Mascherano. Odstrzel zawodnika który kosztem braku sponsora, zrezygnuje z marzenia. Marzenia gry w Barcelonie. Nazwałbym to jednocześnie strzałem w stopę Rossela i strzałem w kolano kibiców, a do tego policzek dla UNICEF'u ale to jest najlepsze wyjście. Lepszym wyjściem jest Qatar Fundation niż Be-Win, Bet-Click etc.

Proszę was o to byście się zastanowili nad tym co piszecie. Potrzebne są tu kłótnie? Chamstwo niech przejdzie na "białą" stronę (mocy).

0

Federacja nie zachowuje się właściwie. Prawo winno być równe dla wszystkich, a nie tek jak jest teraz. Zmieniali decyzje co chwili, wprowadzili zamęt a do tego jeszcze grozili klubowi walkowerem za swoją niekonsekwencję i niezdecydowanie. Przypominając sobie liczne niezaakceptowane (niesłusznie) odwołania klubu od kartek piłkarzy, przy jednoczesnym odwołaniem 8/10 kartek Realu Madryt, dawanie większej ilości pieniędzy klubowi z Madrytu, zamiast dzielić je równo (chodzi o inwestycje), dominacja na arenie klubowej Barcy nad Realem, oraz zaistniałą sytuację, myślę że całkowita autonomia- NIE oddzielny kraj, Katalonia- jest coraz bliżej.

0

Mino jest rezerwowym? To jakaś decyzja spowodowana brakiem formy czy personalna decyzja trenera?

0

Jeśli w meczu z Osasuną utrzyma się tendencja według której bramkarze, grający z Dumą Katalonii rozgrywają swój "mecz życia" to o zwycięstwo będzie trudno.

0

Oglądałem kilka Jego meczy, w tym ten z Ajaxem. Cóż, jak na Barcelonę, Ibrahim za bardzo aktorzy... Bardziej od Sergio.

0

maro9512

Proszę teraz userów o NIE rzucanie się nawzajem błotem, ponieważ nie to symbolizuje Barca. A co do pytanie, jak mniemam retorycznego to redakcja nie napisała tego prawdopodobnie z tego samego powodu, dla którego nie wspomniała nic o PORWANIU przez władze Realu, piłkarza Barcelony, przed ich bezpośrednim starciu w Pucharze (o ile dobrze pamiętam- w Copa del Rey). Trochę obiektywizmu mocium panie*

*Parafraza zaczerpnięta z "Zemsty" Fredry

0

Do Figo mu jeszcze daleko. W niego nie rzucano bynajmniej świńskim ryjem...

0

Szkoda mi Txixiego. Wiem jak się zachowywał przed objęciem posady w Barcelonie, a jak w ciągu swojej pracy. To go całkowicie zmieniło. Podobnie może być podczas pracy w Chelsea...

0

Dobrze prawi. Polać mu! :)

0

imPerfect.Mag

Gdyby Villa miał swój dzień, to naprawdę byłby to dwucyfrowy wynik

0

Cóż, zdecydował się na otwartą grę z Barceloną, na ofensywną formację 4-3-3. Wynik tego był taki a nie inny. Mimo wszystko należą się temu Panu owacje na stojąco za otwartą grę z Barceloną.

0

Teraz tylko czekam na jak zwykle skromne wypowiedzi piłkarzy po meczu...

0

Armandi

Rozwój Mino się zatrzyma jeszcze bardziej (o ile to jeszcze możliwe) gdy Pinto odejdzie z Bacy po tym sezonie (to pewne) a Barca ściągnie kogoś na Jego miejsce. Swoją drogą do Barcy, dzięki bardzo dobrej grze nogami pasowałby Maarten Stekelenburg.

0

Szkoda przejebanych pieniędzy w STS...

0

Kto konkretnie zostaje? Bo nie chce mi już się wyliczać:)

Pewnie zawodnicy z rezerw będą mieli łączony trening. Czy ktoś z rezerw jedzie na spotkania młodzieżowych reprezentacji?

0

Ma ktoś z was link do filmiku na Youtube z najciekawszymi frg. spotkania? Nie tylko gole, ale również groźne strzały na bramkę, dryblingi itp.

0

Dziwne że media nie zadały Pepowi pytania o "sędziowanie" trójki meczowej.

0

Skończcie już sprawę Garetha Bale'a

To nie będzie przeprawa "na 3:0". Villareal będzie grał defensywnie z kontry.

Mimo wszystko wierzę w nasz zespół!

0

Kuba1899

Do tego jeszcze Mino. Tacy są już właśnie Polacy. Jak drużyna przegrywa, to winią jedną osobę... Nauczcie się, że nie każdy mecz można wygrać!

0

Szkoda. Wolałbym jednak Iniesty nie oglądać za często na skrzydle, a Thiago powinien częściej gościć na murawie od początku...

0

Na stronie Realu jest bardzo ciekawy wywiad z Murinho. Wiele poglądów, dość zaskakujących można sobie o Nim wyrobić.

Radaktor- Jeśli byłby pan prezesem klubu, to zatrudniłby pan Guardiolę?

Murinho- Jeśli byłbym prezesem Barcelony, to dałbym mu 50-letni kontrakt, ponieważ to idealny trener dla Barçy: jest inteligentny, jest Katalończykiem, jest culé, tam się urodził, wie, czego tam chcą, tam dorastał... On jest perfekcyjny dla FC Barcelona.

0

Myślę, że to Bartra zagra, ponieważ przyda się jego żywiołowość przy spokoju Puyola. To razem ze sobą kontrastuje.

Uważam również że Villareal zagra defensywnie, lecz w formacji 4-4-2, z 1 lub 2 defensywnymi pomocnikami, i Nilmar jako że jest szybki zagra za plecami Rossiego. To pomoże im wykorzystać swoje atuty, jakim niewątpliwie są kontrataki.

0

Dlaczego tak wy wszyscy naskoczyliście na użytkownika "jamjestjam"?! Wcześniej ja też miałem z Nim dosyć poważne kłótnie, ale teraz to już przesadziliście z tą hipokryzją. Pozwalacie na krytykę Cristiano, śmiejecie się na dodatek z tego, ale jednocześnie nie pozwalacie na śmianie się z Messiego. Czy to jest dorosłe? Zastanówcie się nad swoim zachowanie, zamiast krytykować zachowanie innych. Oczywiście Ja jestem kibicem Barcelony, jamjestjam jest kibicem Ralu, ale co z tego? Zabraniacie pisać tu kibicom innych drużyn, mimo że sami rejestrujecie się na stronach innych klubów i piszecie tam komentarze, conajmniej nieobiektywne. Kolejny przykład hiopkryzji...

Wiecie że teraz to JA wstydzę się za wasze horrendalne zachowanie? Wstydzić powinien się również każdy PRAWDZIWY Cule...

0

florek81

tevesa nie znam, a reszta ze względu na charakter i sposób bycia. KIBICU powinieneś to wiedzieć!

0

florek81

Podążając Twoim tokiem rozumowania "pajacem" w Relau jest Murinho, w Chelsea Drogba, w Man City Teves, a w Atleico Forlan? Coś dużo tych "pajaców" w piłce nożnej...

Po prostu taki jest jego sposób bycia a innym nie powinno być NIC do tego. Tyle ode mnie.

0

Cule a Muerte

Racja. Poza tym lokale wyborcze zamyka się o 20. Jaki jest więc problem zagrania meczu o 21 lub 22?

0

Oto składy:

Guardiola sale con Pinto, Adriano, Bartra, Milito, Maxwell, Mascherano, Keita, Thiago, Nolito, Bojan y Pedro.

0

Nie powiedziałbym że Ronaldinho jest najlepszym piłkarzem. Że jest lepszy od CR7, Messiego, Pelego, Maradony. On po postu był we właściwym miejscu we właściwym czasie. To jego transfer zapoczątkował odrodzenie Barcelony, pasmo sukcesów, co nie zmienia faktu że Roni za czasów gry dla Blaugrany iż był najlepszym w swoich latach.

0

Mecz z Anglią wręcz muszę obejrzeć! To dopiero będzie widowisko!

0

GauchoR80

Przypominam że Pep dał Roniemu ultimatum. Albo zacznie trenować i przestanie chodzić na imprezy albo wylatuje. Każdy wie jak się to skończyło...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?