0

A ten arcybiskup to co znowu? Hejtuje Mentzena, bo mu poparcie rośnie?

https://x.com/AbpJedraszewski/status/1685567454359977984

2

Ivan in, a następnie ruszamy po półfinał LM.

0

@Adrian91_22 Widzę, że pora abyś sięgnął po SJP, bo tam w definicji nie ma nic o przekupywaniu wyborców ich pieniędzmi.

0

@Traba727 Ekstremalny? Wystarczy, że grasz losową mapę z generatora z zasobnością najmniejszą i tyle. Nie opłaca się maksować bohaterów. Nie każdy template to Jebus Cross :p

0

@Adrian91_22 populizm to myślenie, że pieniądze biorą się znikąd? Słownik języka polskiego mówi o innej definicji tego słowa.

0

@michal26 w money.pl jest bardzo kilkbaitowy artykuł. ZUS według tamtejszego eksperta zbankrutował. Sorry, ale jak ktoś bankrutuje, to jest niewypłacalny - nie ma innej definicji. Więc chytrze zmieniająw locie definicję bankructwa. Jako niespełnieniae swoich celów - cokolwiek to znaczy. Manipulują tam też, że 13 oraz 14 emerytura oznacza to rzekome bankructwo - przecież każdy wie, że to była kiełbasa wyborcza dla żelaznego elektoratu, a nie oznaka bankructwa.

Linkowanie do takiego rynsztoku jest poniżej godności.

1

Skąd ta pewność? W lidze sędzia opłacony, a tutaj nie?

1

@michal26 Bandyta polityczny mówi dobrze o Konfederacji. To raczej nie świadczy o niej dobrze, ale jak kto chce. Ja tylko wiem, że jego pomysły wprowadziły poprawę w gospodarce kosztem najbiedniejszych - słaby deal bez szans w demokracji, gdzie większość to najbiedniejsi.

Odniosę się jeszcze tylko do jednego mówisz, że ZUS upadnie, a on wypłacał świadczenia nawet w trakcie okupacji podczas II WŚ. Od lat słyszę, że on upadnie i się to nie dzieje - tak więc pytam kiedy to nastąpi? Możesz podać rok albo chociaż dekadę?

https://oko.press/zus-zbankrutuje-bzdura-obalamy-jedno-z-najwiekszych-klamstw-o-emeryturach-w-polsce

0

@michal26 ale weź tak racjonalnie pomyśl, co gdyby ZUS nie był piramidą finansową? Ludziom, którzy pracowali i zarabiali w starych złotych wypłacałbyś ekwiwalent w tamtych kwotach? Tak może się jeszcze zdarzyć i co wtedy? Odkładałeś bezwartościowy papier na skutek działań poprzednich rządów, więc pozostało ci się nim podcierać? Piramida przed tym zabezpiecza stąd taki model jest jedyny sensownym, bo nie ma idealnego, w takim przedziale czasowym.

1

@michal26 Poza tym wyśmiewasz Petru, a za wzór stawiasz Barcelowicza? Tego samego, który przyczynił się swoim planem do największego bezrobocia w historii oraz wprowadził zamiast oprocentowania umownego, zmienne co spowodowało (i do dziś potrafi to tobić) niezliczone przypadki bankructwa w czasach hiperinflacji i to dlatego na fali hejtu do jego działań wypłynął Andrzej Lepper... seriously....

1

@michal26 Mówisz, że likwidacja ZUS (bo tak należy odczytywać ZUS dobrowolny), będzie się wiązać z nowym podatkiem. Kto go będzie płacił? Wszyscy, czyli kosztami które ponosili do tej pory przedsiebiorcy chcesz obłożyć wszystkich, żeby zebrać minimalną emeryturę dla przedsiębiorców? Czy to tylko podatek tylko dla przedsiebiorców i nic się w zasadzie nie zmieni? Jednym podatkiem zastąpisz inny?

To samo pytanie co do składki 9%. Czym zapełnić dziurę w i tak nie dofinansowanym systemie, gdzie wydajemy na niego prawie najmniej w europie? Podatkiem dla wszystkich, czyli ponieważ gość co zarabia 100k nie ma jak zapłacić 9k, to zapłaci 4,5k, a drugą połowę zapłaci ktoś na minimalnej (chyba biorąc kredyt, bo nie wiem skąd on weźmie kwotę większą niż ma na umowie). Czy znowu to będzie podatek tylko dla przedsiębiorców, czyli defektów zmiana nazwy podatku?

5

@VamosRakieta "Ważne, to mierzyć wysoko" ~ Real Madryt

2

@MichalZZZ Ale to było dobre.

1

@misterio Zakładam, że ten żart może ominąć większość szerokim łukiem jakim mniej więcej Barcelona powinna ominąć kandydaturę Desta na PO. Google -> paradoks fermiego

6

Paradoks Fermina - wyraźna sprzeczność pomiędzy wysokim oszacowaniem prawdopodobieństwa jakie na występy dają mu użytkownicy LR i brakiem jakichkolwiek szans na występy jakie da mu Xavi.

0

Lizanko ze strony eleven? Done.

0

Poprzeczka najlepszym defensorem, nawet z tym nie handlujcie

0

@Aragorn33 OK, tyle kupuje, że czasem coś może wtedy zniknąć, pytanie czy są jakieś statystyki jak to wygląda w rzeczywistości, bo jak się ubiegam o jakieś ulgi to w gros przypadków wypełniam więcej niż mniej - więc logicznie więcej jest do sprawdzenia, ale że nie łapie się na wszystki dostępne ulgi, to niezakwestionuję. Bo mogę być niereprezentatywny. Dla mnie Eot.

0

@Aragorn33 nie wiem czy widziałeś updejt, ale wychodzi na to, że możesz dokładać kolejnych rzeczy do sprawdzenia, a sprawdzający będzie przetwarzał tyle samo wniosków na minutę - IMHO lipa.

Jedyny case to faktycznie jeśli zniżka już istniała i zmienili z 10% ulgi na 15% ulgi, ale to samo z socjalem jeśli dawali 500 to dawanie 1000 nie kosztuje więcej urzędniczej pracy. Praca jest jeśli to całkowicie nowa ulga/socjalu ale praca jest w obu przypadkach, żeby "przetrzeć szlak".

0

@Aragorn33 Rozliczanie ulg mogą ci sami, socjalu muszą nowi - nie znam się, ale brzmi to naciąganie. W jednym przypadku poszerzamy ich zakres pracy w drugiej się nie da trzeba nowych.

Ew. Może inaczej, bo nie wiem za dużo o odwróconym wacie. Może to coś specyficznego. Jak to wygląda przy np. uldze na dziecko, która jest teraz? Składasz wniosek, dotej pory powiedzmy, że tego nie było, więc ktoś to musi weryfikować, albo ci sami ludzie robią nadgodziny, albo potrzebujesz nowych.

Chyba że wychodzimy z założenia to jedna rubryczka więcej w zeznaniu podatkowy i robimy to tym samym zasobem ludzkim. Tylko to tak nie działa dołożymy 50 kolejnych rubryczek i ciągle czas będzie ten sam na weryfikację?

0

@Aragorn33 Dlaczego przy uldze nie musi być etatów? Bo uwierzyłeś w kłamstwo korwina, że musi być urzędnik, który musi zabrać i dać. Przy uldze nie trzeba nic weryfikować, że X się na nią łapie? Sam piszesz ze musi być kontrola patologii - cyk dodatkowe etaty dla kontrolujących.

2

@tbas Przecież wiadomo, że ulga podatkowa zasadniczo nie wiele się różni od socjalu z punktu widzenia budżetu państwa, tylko Konfederacja próbuje wmówić że jest inaczej.

Powstała w wyniku ulgi dziurę trzeba jakoś pokryć. Czekam, aż ktoś zacznie przy okazji mówić jakie wydatki polikwiduje. I jak to będzie wyglądać z punktu widzenia osoby z minimalną, aby sobie teraz pokrył to sam, jak miał to jakby nie patrzeć dzięki składkom wszystkich płacących.

0

@Adrian91_22 co w rozdawnaiu socjalu jest populistycznego? Przecież jak zapytasz na ulicy, czy chciałby Pan płacić mniejsze podatki, to wątpię że choć jedna osoba odpowie nie. O social to myślę że będzie 40-60, bo jednak cześć się zapyta, a kto bedzie na to łożył. Nie ma bardziej populistycznego hasła niż niskie podatki.

2

@marcin62 zawsze zastanawiało mnie, że konfederaci są fanami chłopskiego rozumu (który notabene nie działa w każdym wypadku), ale nie umią dodać 2 do 2. Dziecko powiela co to widzi, np. bicie, przemoc.

Tutaj zawsze jest myślenie konserwatywne, bo zawsze się biło. Przypomina to trochę ten eksperyment z bananem na drabinie i małpami, które były polewane woda gdy któraś próbowała go dotknąć.

0

All bark and no bite?

1

W takim samym dla obu drużyn. Czas skończyć z szukaniem wymówek.

5

@macio_944 Seba jest niesamowitym człowiekiem. Wszedł do sklepu w UK i zapytał o piwo 0%. Sprzedawca mu powiedziałem, że nie ma, to musiał zalecieć jakimś bezbekiem w stylu "to dobrze, bo jest gejowe". Wyrzucili go ze sklepu, to wziął i się spłakał w jakimś tik-toku czy relacji insta xD

0

@Chaoss Mohamed zaopatrza się we wszystko w biedrze po drugiej stronie ulicy.

Wzajemnie.

0

@PatrykBarca Odleciałeś z tym mentalem.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?