mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Borneo jaki Brics, jacy Rosjanie, człowieku co Ty za herezje siejesz, nie mieszaj Bosaka z Brics i Rosjanami proszę Cię.
1
@draxidox pojawiają się takie doniesienia medialne, ale ważne jest rozróżnienie między ustaleniami dziennikarskimi a stwierdzeniem popełnienia przestępstwa.
Według śledztwa dziennikarskiego opublikowanego przez money.pl na Fundację Dobry Rząd, której prezesem jest Przemysław Wipler miało wpłynąć 70 tys. euro od podmiotów powiązanych z Zondacrypto
Firma jego wieloletniego współpracownika Michała Krzymowskiego miała otrzymać 90 tys. euro,
łącznie daje to około 160 tys. euro,
przelewy miały następować po spotkaniu z prezesem Zondacrypto Przemysław Kral
w Monako, a Wipler kilka dni później publicznie bronił interesów giełdy w Sejmie
Czy to oznacza, że „wziął łapówkę”?
Nie można tego stwierdzić na podstawie samych publikacji prasowych. Aby mówić o przestępstwie korupcyjnym, prokuratura musiałaby wykazać m.in., że pieniądze były przekazane w zamian za konkretne działanie posła (np. wpływanie na proces legislacyjny)
nie wiadomo czy istniała umowa „pieniądze za wpływy”, czy doszło do korupcji, czy jakikolwiek sąd uznał Wiplera za winnego — bo obecnie nie ma takiego prawomocnego wyroku a nawet chyba nie toczy się w tej sprawie żadne postępowanie jeśli się nie mylę.
21
@kodi77 Kiedyś wszyscy się spotkamy się ponownie, wierzę.
0
@BorzyKrzys no widze że weekend ma być bardzo gorący. Zobaczymy. Podejrzewam że jeszcze takie noce ciepłe nadejdą.
1
@MICHU2 ogólnie tez mi się to nie podoba, że zawodnicy podpisują kontrakty 5letnie bo inaczej nikt by ich nie zatrudnił na 2 lata. Proste. A potem nagle płacz. Dodatkowo te wymuszane transfery nie zawsze wychodziły nam na dobre: Coutinho , Dembele, Raphinha (pierwsze sezony)..
0
@BorzyKrzys nawet tego typu upał jest do przetrwania jeśli noce są poniżej 16 stopni, a na szczęscie są (silesia). Gorzej jest gdy w dzień 28-30 a w nocy 20-21 i nic się nie wychładza. Człowiek niewyspany a rano już gorąco.
Jak jest w nocy chłodno przynajmniej można w domu porządnie wywietrzyć przed całym dniem.
3
Dla wszystkich trawnikowych świrów, pamiętajcie że przed falami upałów , wieczorem dobrze wrzucic trawce OPTYSIL , czyli krzem dolistnie. Wzmocni trawnik i ochroni przed suszą.
0
@SiempreCule10 mieszkanie na wsi , ewentualnie na obrzeżach ma jeszcze wiele zalet :) mieszkanie w centrum jeśli oczekujesz świetego spokoju i takie rzeczy Cię irytują - niestety niewiele.
0
@draxidox no śmiesznie to brzmi pamiętając te wszystkie "afery" przy CPK, igreki, dywagacje o prędkościach pociągów, o przepustowości, audyty które miały szokować i w zasadzie ich nie było lub nic nie wykazały (już nie pamiętam)... Pamiętam te wszystkie wystąpienia pana Wilka, który tak na prawdę w dużej mierze stoi za tym że to powstaje. Za inicjatywą wybudowania tego, od początku miał silne argumenty, ładował w Laska (sceptyka).. Ehh śmiesznie się to czyta co Kosiniak napisał znając cały ten kontekst
8
@Deathwing112 surowo karać. Bardziej szkodliwi społecznie niż Ci co jadą 61 na 50.
3
@bartulek98 standard. W naszym kraju obecnie lepiej nie chorować. Lekarze święte krowy a jeszcze ich za mało, póki co brak recepty na to wśród "elity" politycznej
0
@CLS63AMG widzę że chyba słuchałeś rozmowy Millera z Rymanowskim bo podobne zagadnienia poruszasz a akurat w tej chwili słucham tej rozmowy ;)
11
@CLS63AMG wyczuwam tu gorące, jak to w polityce bywa, sprawa jest szara nie czarno biała. Decyzje o odebraniu orderu odbieram dwojako, pozytywnie i negatywnie. Nie się ukryć że chyba taki był CEL Ukraińców, żeby stworzyć sobie nowego wroga po Orbanie i skonsolidować społeczeństwo pod sztandarem walki z Lachami i na nich zwalić winę to raz. Dwa : chęć kooperowania z Niemcami, nie z Polską lub wielowektorowo. Oni już widzą świat PO WOJNIE , a tutaj myto ich największy rywal w regionie, z nami powiedzmy mogą jeszcze spróbować podskoczyć, Niemcom nie podskoczą. Trzy : myślę że wielu ukraińskich polityków a i jakaś część społeczeństwa ukr. po prostu nienawidzi Polaków. Politycy - większość. W społ. mała część ale jednak.
Powiedz co to jest ten ostatni zrzut bo nie znam się, nie mam tweetera. są to najczęsciej wyszukiwane zagadnienia na świecie? czy po prostu tendecja wzrostowa wykazana dla tych zagadnień? Chyba to drugie, prawda?
1
@AmigoBlancos pewnie że nie :)
1
@AmigoBlancos Spoko :) Ja sobie ogarniam typy w pracy i powiem Ci AI tutaj świetnie się sprawdza , i chatgpt i ta z google, porównuje sobie ich typy, ich sugestie i na koniec sam decyduje jak będzie ;p Do takich prostych analiz i pewnie nie tylko prostych ta sztuczna inteligencja się fajnie nadaje żeby szybko wyrzucić sytuację w grupie, czy ktoś nie wypadł ze składu, jakie ostatnie mecze etc.
0
@AmigoBlancos tak troche z rachunku prawdopodobieństwa... założmy że jest 3 najlepszych snajperów na świecie obecnie: Haland, Mbappe i Kane. Dałeś że wszyscy strzelą. DLa mnie nie jest to takie oczywiste. Szczególnie Haland będzie miał cięzko. Senegal to dobra ekipa i ja oraz AI typujemy tu remis, nie wykluczając delikatnego zwycięstwa jednej ze stron ;d
1
@Comentateiro dzisiaj wymeczone 2:1 z Austrią, Norwegia na remis z Senegalem 1:1 . Francja lekko 3:0 z Irakiem. Jordania w plecy z Algieria 1:2
0
@Gary mieszanie spraw sprowadza się do jednego schematu. Jest władza, tu władza szpitala , tu władza policyjna/służby. Inne - ale służby. W jednej sprawie gościa zwolniono bo był niewygodny dla partyjniakow w drugiej sprawie gościa aresztowali bo być może też był niewygodny dla władzy (Giertych). Przecież nie mówię że na stomprocent tak jest, ale to jest dokładnie ten sam schemat i póki nie jest nic czarno na białym chyba można wykazywać pewne podobieństwa ?
Te dwie sprawy pokazują że władza jest zdolna do wszystkiego (zwolnienie szanowanego ordynatora) nawet jeśli nie ma racji w sprawie . Tyle.
0
@pax odpowiem ci w jednym dwóch zdaniach. Mam mieszane uczucia co do tej sprawy, w przeciwieństwie do Ciebie dostrzegam w niej niejasności i nie zawierzam w stu procentach w jego winę. Jednocześnie tu owszem nie będę się zabijał o to że jest NIEWINNY ale też nie stwierdzam że jest winny jak wy bo znęcał się nad rodziną. Jeszcze raz bo widzę już próbujesz szufladkować mnie, nie wiem czy on jest winny. Nie wiem też czy nie został wrobiony. Mógł zostać wrobiony. Może być winny. Tyle. Sprawa jest niejasna a nie JASNA jak Ty to przedstawiasz. Jasna będzie jak zostanie skazany bądź oczyszczony. To próbuje przedstawić Tobie ale może nie rozumiesz a może ja niewystarczająco precyzyjnie tłumacze, spoko - to też biorę pod uwage.
Aha dodam jeszcze że Ty mówisz jako o pewniku że facet znęcał się nad rodziną. Możesz podać jakieś wiarygodne źródło ? No widzę że szerzej ta informacja wyszła dokładnie w tym samym czasie co akcja z bronią i powiedziała o tym jego żona 17.06
Czy został w jakikolwiek sposób prawnie za to skazany.zostalo to prawnie ustanowione? Domyślam się że masz takie info
2
@Sulimo no trochę nas zaszachowali Ukraińcy. Stawiają na Niemców, ewidentnie. Nie dali nam wyboru w zasadzie, i nawet jakby Nawrocki nic nie zrobił pewnie decyzje gospodarcze dot. ewentualnej odbudowy nie byłby dla nas korzystne. Pewnie i tak by nas wycyckali wszyscy ( Ukraina i szeroko pojęty zachód ale tu głownie chodzi o Niemcy bo są najwieksi w tym towarzystwie). Gdyby zaś nic nie zrobił Nawrocki to niestety nie zyskałby nic wewnętrznie, a tak jednak jego elektorat jest zadowolony i dobre imie zachowane. Wydaje mi się że właściwa odpowiedź , taka którą Ukraińcy realnie odczują dopiero powinna nadejść.
8
@Kgorecki2500 powinniśmy teraz korzystając z okazji i tego zamieszania zrobić porządek w orderach czyli odebrać :
Goringowi : Wielką Wstęgę Orderu Odrodzenia Polski (wiadomo z jakich przyczyn, symbolicznie)
Katarzynie II Wielkiej (za rozbiory, symbolicznie)
A na koniec prezydent RP powienien powiedzieć : Teraz możemy już być pewni że tak ważne polskie odznaczenia posiadają tylko PRZYJACIELE Rzeczpospolitej!
Dzięki temu zabiegowi Zelensky, Budanov, Juszczenko, Kuczma znaleźliby się w znamienitym gronie (Goring, Katarzyna II Wielka)
Piękny strzał w Ukrainę by to był. Zaraz za tym powinny polecieć jakieś delikatne przywileje dla Ukraińskiej młodziezy zachęcające do pracy w Polsce.
0
@FcPortoFan1999 jednak Belgia 2:1
0
@Safrani a ordynator chirurgi zagubił depozyt pacjenta , no jest to na piśmie? Jest/ Czyli zrobił :) :P Sory ale musiałem
1
@Safrani ale ja to rozumiem przeciez że jak jest paragraf - to jest. Aale czy nie dziwne jest że już po kilku godzinach, czy nawet dniach został już zawinięty ? Jak dziś dostanę taką broń od instruktora strzelectwa (mega dziwne to w ogóle) to tez mnie jutro zawiną? Skąd będą wiedzieć, że ją posiadam? A.. no tak, bo napiszę maila że zabije komendanta. No scenariusz z piosenki PEZETA po prostu. Dla mnie lekko abstrakcyjny ;)
2
@tbas tu zgoda, ale niech pierwszy rzuci kamień ten kto nigdy nie próbował załatwić lekarza poza kolejką - poseł Artur Łącki , swoją drogą najbogatszy poseł,z KO.
6
Ordynator chirurgii który ujawnił całą aferę szpitalną, który informował najpierw dyrektor Łukasik z KO o wątpliwościach co do mianowania Kacprzyka szefem SORU, a następnie pisał do samego tęczowego Rafała , że Kacprzyk działa na szkodę szpitala, szkodę pacjenta i prowokuje skargi pacjentów został ostatecznie zwolniony z pracy. Dlaczego?
zagubiono depozyt od jednego z pacjentów.
Rozumiecie te standardy demokratyczne w polskim państwie? Ordynator chirurgii szpitala zwolniony bo zechciał "walczyć ze złem" i zwolniono go na takiej podstawie:
zagubiono depozyt od jednego z pacjentów
@pax @Gary @Safrani od razu przypomina mi się areszt na podstawie napisania maila czy nawet bronii gazowej (która jeszcze 3 lata temu była zupełnie legalna) posiadanej od kilkunastu dni.
"Dziennikarz śledczy Leszek Kraskowski posiadał zabezpieczoną broń gazową zaledwie przez kilka godzin. Z ustaleń dziennikarzy śledczych wynika, że sprawa zakupu broni i późniejszego aresztowania mogła być elementem zaplanowanej prowokacji wymierzonej w reportera"
edit: Podoba mi się też to:
"chce oficjalnie powiedzieć że WG DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ nie było w szpitalu żadnego saloniku VIP" uwielbiam to sformułowanie typu nie ma dowodów, poczekajmy co ustalą, oficjalnie oczyszczono go z zarzutów.. bo przecież jak coś jest Kaczką i wygląda jak Kaczka ale władza powie że to NIE JEST KACZKA no to wiadomo. To nie jest wtedy Kaczka.
3
@Bolton coś więcej? Nie oglądałem alle siadł mi dokładny wynik 2:0 ;)
edit: a dobra jeszcze spie , teraz widze ze mecz jeszcze trwa xd
2
jak typujecie dzisiaj Hiszpanie? Ogarnia ktoś czy zagra Lamine i Williams?
1
@Roobo kojarzę tylko Julio Salinasa, grał w FCB kiedy LR jeszcze nie była nawet w planach
0
@Eric_Abidal_22 Jasne że z tej trójki wybieram Harrego ;)