0

Tak na prawde nic nie wiadomo bo nikt z nas nie ma pojęcia jak prawnie takie klauzulę wygladaja. Tanzi to topowe źródło z Francji więc fejk raczej to nie jest ale może nie być pełny opis sprawy. Trzeba czekać na więcej źródeł.

0

@A4ron oczywiście że taka ochrona 24/7 (profesjonalna a nie dziadek rencista) kosztuje ogromną pieniądze. Do tego dochodzi prywatność. Nie jest niczym przyjemnym żyć ciągle obok kilku obcych ludzi pod nadzorem.

1

Po prostu trzeba sprzedać kogoś kluczowego za > 100 mln euro żeby w końcu móc zacząć na spokojnie budować kadrę. Ja wiem, że nikt nie chce teraz odejścia zawodników jak Pedri, Gavi, Balde czy Araujo ale ja nie widzę innego wyjścia by w końcu budżet mógł odetchnąć. Real dużo lepiej zarządzany pod względem trzymania budżetu pierwsze co zrobił w trakcie pandemii to spieniężył kilku zawodników którzy mieli ogromny potencjał jak Hakimi, Odegard czy Theo. Można się śmiać że mieli takie talenty u siebie i je oddali relatywnie tanio ale w tamtym momencie najważniejsze dla klubu było zrównoważenie budżetu. Kluby jak Real czy Barca straciły koło 300-500 mln w ciągu 2-3 lat. Nagle te pieniądze nie spadną z nieba. Laporta pewnie mocno liczył na super lige która mogła być rozwiązaniem ale nie zapowiada się by miało to się zmaterializować w ciągu najbliższych lat.

0

@Fabik87 Ja nie uważam, że to są sytuacje 1-1. Joselu od początku był traktowany jako ktoś kto przychodzi za Mariano więc kibice byli zadowoleni bo prawdopodobnie będzie lepszy w tej roli niż był Mariano. Od początku było mówionę, że Real musi iść po topowego napastnika. Na początku grzano Kane a teraz Mbappe. Czy ostatecznie ktoś z nich trafi latem czy nie Joselu nie przychodził jako zawodnik do pierwszego składu. Z Romeu sprawa wygląda tak (ja to tak rozumiem), że on przychodzi na prawdę jako nowy DP do pierwszego składu ponieważ wszystkie inne lepsze opcje się wysypały lub od początku były niemożliwe.

0

@Crystal37 Ja uważam że gdyby rzeczywiście było coś nie tak tam to UEFA i LaLiga już dawno robiłby dochodzenie. Perez i Real to główni pomysłodawcy SuperLigii. Gdyby udało im się ich dojechać to projekt na pewno umarłby na wiele lat. Tak mimo, że w tej chwili SL nie wygląda na coś co miałoby się zmaterializować niedługo tak nadal Real i Perez powodują, że może coś się jednak wydarzyć z tym projektem.

0

@Kondziubarca Jego sprzedaż też wiele nie daje bo prawie w ogóle nie jest zamortyzowany. Więc do FFP nie będzie to taki zysk jak ze sprzedaży np Gaviego.

1

@4drian0 Dembele ma 50 mln klauzuli z czego połowa ma trafić do niego. Sprzedaż Francuza wiele nie daje.

1

@HighestInTheRoom Najrozsądniej chyba Gavi w takim wypadku.

1

@kuz kiedyś czytałem że czasami kluby płacą więcej dogadując się bo podatkowo to niby się bardziej opłaca. Ale nie wiem ile w tym prawdy. W sensie że opłacenie klauzuli podpada pod jakiś inny podatek.

1

@require Kart rozdaje żółw i jego matka. Pewnie Real ma jakiś pakiet (200 mln?) i tyle ile Mbappe uda się zbić w negocjacjach z szejkami tyle dostanie jako bonus. Co pewnie jest istotne bo zostając jeszcze na rok może zarobić koło 150 mln euro. Także na pewno będzie chciał część z tej kasy i tak dostać a dostać ją może zbijając cene za swój transfer.

1

@MesQueUnClub_87 Raphinia prawie w ogóle nie jest zamortyzowany jego sprzedaż będzie minimalnym zyskiem dla klubu. Za Ansu i Ferrana nikt nie da wielkich pieniędzy po za tym Feran podobnie jak Raphinia prawie w ogóle jeszcze nie jest zamortyzowany.

0

@MesQueUnClub_87 No to trzeba sprzedać ale kogoś z podstawowego składu typu De Jong, Pedri, Gavi. Szczególnie ostatnia dwójka pewnie jest wstanie wygenerować grubo ponad 100 mln euro. Uważam, że w naszej sytuacji nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Za niechcianych zawodników z wysokimi kontraktami nikt nie da nam złamanego euro centa.

2

@ranger3120 Wielu zapomina, że jak wybuchła pandemia to Perez podszedł do tego najrozsądniej chociaż wtedy był krytykowany, że pozwala na odejście Hakimiego, Theo czy Odegarda. Ale w tamtym momencie priorytetem dla klubu była próba wyjścia na zero przy kosmicznych stratach. W krótkiej perspektywie pewnie stracili bo to świetni zawodnicy ale jak widać w długiej perspektywie warto było poświęci kilka nazwisk na to by klub nadal dobrze funkcjonował i w lepszych czasach mógł sobie pozwolić właśnie na Bellingamów i Embappe. Nie ma nic za darmo w tym świecie a wielu chyba myśli, że Perez ma jakąś drukarkę z pieniędzmi.

1

@MesQueUnClub_87 Trzeba znaleźć kupca, przekonać zawodnika do odejścia z Barcelony plus często nowy klub nie da takiego kontraktu jaki ma obecnie w Barcelonie. Bez woli zawodników jest to prawie niemożliwe. I nie ma co też teraz wymagać od samych zawodników jakiegoś poświęcenia i ich linczować. Kontrakt podpisywały dwie strony. Trzeba też pamiętać, że mają rodziny, dzieci, znajomych i samo życie w Barcelonie jest pewnie dużo lepsze niż w UK czy Arabii. Jesteśmy w kropce i nie ma co płakać tylko trzeba przeczekać kilka sezonów jeszcze aż wszystko się ustabilizuje. Ja nie rozumiem takiego parcia na transfery teraz. Będą gorsze wyniki jakiś czas to trudno ale w dłuższej perspektywie lepiej się odbić od dna na własnych warunkach niż za jakiś czas sprzedawać się arabom.

0

Sądzicie że Laporta odpowie jakoś (na rynku transferowym) jeżeli Mbappe rzeczywiście trafi do Madrytu? Wszyscy wiemy ze wizerunek jest dla niego priorytetowy. Myślę że Messi mógł być taką przeciwwagą ale teraz trudno mi sobie wyobrazić kogos innego. Może Bernardo?

0

@require Na bank będzie więcej, ostatnio oferowali 180 mln jak miał rok kontraktu. Myślę że teraz będzie podobnie lub te 150 + jakieś bonusy.

8

@Szklaner A pamiętam jak wszyscy się podniecali, że to trio rozniesie Europę XDDDD. Na szczęście w piłce by wygrywać nie wystarczy kupić teoretycznie najlepszych zawodników.

13

@AdiBarca87 za 34 letniego Lewego z rokiem kontraktu trzeba było zapłacić 40-50 mln. To za ich symbol, najlepszego pomocnika który ma 28 lat i jeszcze 2 lata kontraktu na pewno ktoś tam się zgodzi oddać za 60 mln. Według mnie wynegocjowanie nawet 90 mln będzie cudem.

22

Ktoś serio w to wierzy? Nawet jeżeli Kimmich będzie się buntował to on ma jeszcze 2 lata kontraktu więc to nie jest przypadek Lewego gdzie Bayern był pod ścianą. Oni negocjacje zaczną od jakiś absurdalnych kwot powyżej 100 mln. Trudno mi uwierzyć, że za mniej niż 90-100 mln go puszczą. Jedyna szansa na ten transfer to sprzedaż jakiś ważnych zawodników z obecnej kadry za duże pieniądze by pokryć transfer Kimmicha.

3

@Nazio87 Avatara warto było oglądać tylko w kinie by doświadczyć tych wszystkich nowinek technicznych przy kręceniu i efektów specjalnych. W domu nie będzie tego efektu. A sama fabuła nie jest dobra. Możesz odpalić ale raczej jako średni film, nic wielkiego tam nie zobaczysz.

3

Czyli szopka starego wczoraj była tylko na podbicie stawki u arabów. Strategia jak rodziny Mbappe rok temu. Brak słów...

1

@Emhyr Real nie wypuszczał różnych dziwnych plotek przez media tylko po prostu rozwiązali kontrakt. Tak to powinno wyglądać.

2

@talizmo Perez wiele lat przygotowywał się do tego projektu pod wieloma względami. Dopracowując projekty, rozmawiając z miastem, redukując zadłużenie klubu by dostać jak najlepsze warunki. No i brali kredyt w zdecydowanie lepszym momencie. Do tego mogli przez rok przenieść się na mały stadion bo i tak trybuny były zamknięte przez covid. Podsumowując dużo lepsze zaplanowanie całości (mieli więcej czasu) i lepszy timing. Ale Laporta już chyba nie mógł dłużej zwlekać bo stadion się sypie a Real kończy swój w tym roku więc każdy rok teraz do powstania nowego Camp Nou będzie odjeżdżał finansowo

2

@AduŚ07 Chciałeś zabłysnąć a wystarczyło sprawdzić na jakim paliwie leci ta rakieta. Podpowiem, że to tlen i metan które są całkiem przyjazne dla środowiska podczas spalania.

4

@antymadrista1 Ten Tebas z którym mają otwartych kilka spraw w sądzie? To niezły przedstawiciel XD

0

Zamiast kolejnych takich komunikatów tych wszystkich klubów mogliby się w końcu spotkać, ustalić wspólne argumenty i wtedy można naprawdę wiele zdziałać i przeforsować wiele dobrych rozwiązań w lidze i federacji. Bo leśne dziadki nie mogłyby już udać, że nic się nie dzieje. A tak, jakiś klub co jakiś czas wypuści komunikat, liga i federacja udają, że tematu nie ma i cyrk jedzie dalej.

0

@adukla Według obecnych wytycznych taki układ ręki jest traktowany jako podpieranie się w konsekwencji naturalne ułożenie. Ja nie jestem specjalista od przepisów w piłce ale tak to przedstawiają różni sędziowie na TT i jest ogólna zgoda co do tej sytuacji.

3

@adukla Ta ręka to podręcznikowa ręka która się podpiera (amortyzuje upadek) i takiego czegoś się nie gwizda według obecnych wytycznych. Prędzej na Lewym mógł być jakiś karny pod koniec 1 połowy ale nie było dobrych powtórek.

10

Niektórzy nadal nie rozumieją, że kluby jak Real czy Barca to jedna wielka polityka. Nie ma tu jednego właściciela więc prezesi muszą liczyć się z głosem socios. Perez naraziłby się mocno na wewnętrzne ataki gdyby nic w tej sprawie nie zrobił. Moim zdaniem nie ma to w ogóle wpływu na wspólną politykę tych klubów względem SL czy Tebasa. W takich relacjach nie ma przyjaciół są tylko wspólne interesy.

2

@JarekS Real negocjował to w lepszych czasach dla takich inwestycji oraz z dużo lepszej pozycji finansowej klubu. Stąd dużo lepsze warunki. Jak dodamy do tego fakt że wykorzystali pandemie do szybszych prac nad stadionem który wtedy i tak nie mógł działać wychodzi na to, że przyfarcili z decyzjami w odpowiednim momencie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?