pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
NIgdy nie rządził a te bzdury to wypisywane są przez dziennikarzy z Marca. Gdyby Messi rządził nie sprzedali by Fabregasa przyjaciela Messiego, i przedłużyli kontrakt o rok z Pinto bo to tez był jego przyjaciel, nie mówic już o sprowadzeniu Aguero.
0
Z tym się nie zgodzę i przedstawiałem to w felietonie o Messidependenci. Gdy Messi pobijał wszelkie rekordy wszechczasów to Pedro osiągał swój najlepszy wynik strzelecki, Xavi strzelił najwięcej bramek w karierze itd... Alexis nie pasował za bardzo do koncepcji gry kombinacyjnej, Zauważ że w ofensywie przez ostatnie sezony Barcelona miała krótką ławkę - Messi i Pedro, Villa/Alexis a potem rezerwa - Tello, Cuenca, Bojan itd... Młodzi nie potrafili udźwignąć odpowiedzialności. Z tych świetnych piłkarzy to: Alexis długo się aklimatyzował, nie potrafił dostosować sie do stylu Barcelony, Pedro - zawodnik który jest typem rzemieślnika, jest solidny ale to nie gwiazda światowego formatu, Villa, dobre pół sezonu - kupiony za późno, była to już schodząca gwiazda, Neymar - tu raczej on dostosowuje się do poziomu Messiego i nie można mówić o jego zaniku formy przez Messiego. Tak naprawdę to niewielu poza Villą obniżyło loty, popatrz na statystyki Pedro. Poza tym statystyki z Messim lub bez niego w strzelaniu bramek są bezsensowne, bo wtedy któryś z: Neymar, Alexis, Pedro, Fabregas zajmowali pozycję "9" i oni byli egzekutorami, więc to logiczne że mieli większą możliwość strzelenia bramek niz gdy grali np. na skrzydle.
2
Swoje w Barcelonie zrobił i jak zdecyduje sie przejść do PSG za jakieś tam nawet 10 mln to będzie dobrze. Jednak wciąż gra dobrze a w Barcelonie w decydującej części sezonu byl najlepszy. On ciągnął grę przez ostatnie dwa miesiące i głównie dzięki niemu Barcelona zawdzięcza możliwość walki o mistrzostwo do ostatniego meczu.
0
Tylko czy to jego wina , że jego koledzy nie potrafią się dostosować do jego poziomu ? On ma największą ilość kluczowych podań na tych mistrzostwach i to jego wina że koledzy nie potrafią tego wykorzystać ?
W Barcelonie było podobnie - jak Iniesta, Xavi, Fabregas, czasem Pedro, Villa trzymali poziom to wygrywali ze wszystkimi. Jak Iniesta ma najsłabszy sezon w karierze, Cesc praktycznie w drugiej części sezonu był najsłabszym zawodnikiem zespołu, Pedro z Alexisem też dość słabo, to wszystko było pozostawione na barkach Messiego, W Argentynie niestety jest podobnie. 10 zawodników a gra tylko Messi. Hiquain dla mnie to pomyłka w tym zespole, Aguero miał kontuzje. Co do Barcelony najlepszy okres ona miała gdy Villa trzymał poziom czyli przez niespełna jeden sezon, a Pedro był rewelacją. Potem Messi wciąż rozwijał sie piłkarsko a oni już nie. Teraz przy przyjściu Neymara w zeszłym sezonie i prawdopodobnie Suareza może znowu wróci pewna równowaga.
18
Messi gwiazda mistrzostw - wygrał Argentynie 4 z 5 spotkań. Akurat na mistrzostwach, nie tylko strzela, ale rozgrywa, nazbierał już z 20 kluczowych podań, drybluje, ma odbiory, robi przewagę drużynie która gra powiedzmy sobie słabo .
Jednak najważniejsze zdanie polskich hejterów brzmi: Ile przebiegł ?.
To jest dla nich wyznacznik kunsztu piłkarskiego, jedyny niezaprzeczalny element piłkarskiego rzemiosła. Przecież w piłce nożnej nie chodzi o wynik, nie chodzi o bramki, asysty, ale o bieganie .
Podobnie było w tym sezonie w Barcelonie - wraca po kontuzji i od połowy stycznia - strzela 22 bramki,i 10 razy asystuje w 25 spotkaniach. Nikt w Europie nie miał takich statystyk w tym okresie. Ciągnął Barcelonę która do końca walczyła o mistrzostwo i doszła do ćwierćfinału LM.
Hejterzy i tak piszą: słaby nie biega, wszystko przegrane przez Leo, nie stara się, oszczędza na mistrzostwa, itd....
Na początku roku po jednym z felietonów atakowano go za arogancję, buńczuczność, egoizm co nie miało odniesienia w rzeczywistości, teraz atakowany za zbyt mała ilość kilometrów, co nie ma jednak przełożenia na wyniki Barcelony i Argentyny.
Najśmieszniejsze jest to że Ci sami co atakują Messiego za zbyt małą ilośc przebiegniętych kilometrów atakują Pedro za bieganie bez sensu i robienie wiatru, ale kto Polakowi dogodzi.
12
Messi nie kwestionowana gwiazda mistrzostw - wygrał Argentynie 4 z 5 spotkań. Akurat na mistrzostwach, nie tylko strzela, ale rozgrywa, nazbierał już z 20 kluczowych podań, drybluje, ma odbiory, robi przewagę drużynie która gra powiedzmy sobie słabo.
Jednak najważniejsze zdanie polskich hejterów brzmi: Ile przebiegł ?.
To jest dla nich wyznacznik kunsztu piłkarskiego, jedyny niezaprzeczalny element piłkarskiego rzemiosła. Przecież w piłce nożnej nie chodzi o wynik, nie chodzi o bramki, asysty, ale o bieganie.
Podobnie było w tym sezonie w Barcelonie - wraca po kontuzji i od połowy stycznia - strzela 22 bramki,i 10 razy asystuje w 25 spotkaniach. Nikt w Europie nie miał takich statystyk w tym okresie. Ciągnął Barcelonę która do końca walczyła o mistrzostwo i doszła do ćwierćfinału LM.
Hejterzy i tak piszą: słaby nie biega, wszystko przegrane przez Leo, nie stara się, oszczędza na mistrzostwa, itd....
Na początku roku po jednym z felietonów atakowano go za arogancję, buńczuczność, egoizm co nie miało odniesienia w rzeczywistości, teraz atakowany za zbyt mała ilość kilometrów, co nie ma jednak przełożenia na wyniki Barcelony i Argentyny.
Najśmieszniejsze jest to że Ci sami co atakują Messiego za zbyt małą ilośc przebiegniętych kilometrów atakują Pedro za bieganie bez sensu i robienie wiatru, ale kto Polakowi dogodzi.
0
co pedro go sprzedaje ? albo pedro zabierał mu pozycję boiskową ?? Co ma piernik do wiatraka.
0
Najlepszą "9" czy cofniętą "9" już mieliśmy w składzie.
0
większe błędy w tym sezonie popełniał Mascherano (nie ma zawodnika z którym by nie przegrał dośrodkowania) czy Alba (sporadyczne powroty z zapędów ofensywnych).
2
Jak na razie najlepszą "9" czy fałszywą "9" na świecie jest Messi. Więc co Suarez ma rozwalać ?? Messiego nie przeskoczy.
0
Neymar ma wrócić na początku września, Suarez w listopadzie, więc nie jest najgorzej. w zeszłym sezonie wygrali wszystko na początku sezonu by na końcu wszystko przegrać, więc nie ma reguły. Delefou nie sprawdził się na wyspach, napastnik który strzelił 3 bramki w lidze w 25 spotkaniach - nie grał całych spotkań, ale to i tak bardzo słaby wynik. Do obrony będzie sprowadzony jeden stoper - Bartra się sprawdził i ma warunki, jest Pique i za pewne będzie jeden klasowy stoper, na skrzydłach z młodych jest Alba i Montoya, no i Alves który wbrew hejterom zagrał najlepszą końcówkę sezonu ze wszystkich zawodników Barcelony, ostatnie dwa miesiące był najlepszy.
Na dzień dzisiejszy mamy więc Neymar-Messi-Suarez (zmiennicy Pedro, Adama, Munir, Traore, Tello, Dongu) środek Iniesta, Busquets, Rakitić ( i może Cuadrado), zmiennicy Halilović, Rafinha Song, obrona Alves/Montoya, Bartra, Pique, Alba - do tego nowy stoper. Barcelonę pewnie opuści jeszcze Song, bo jeśli dojdzie do przesunięcia mascherano na DP to Song będzie dopiero trzeci na tą pozycję. Kogo brakuje ? jeden kreatywny ofensywny pomocnik operujący na skrzydle, ten jeden wspomniany stoper i zatroszczyłbym sie tez o bocznego obrońcę (Alves pewnie odejdzie, Montoya nie wiadomo jak z formą, Cuadrado jeśli przyjdzie gra zbyt ofensywnie więc pójdzie do 2 linii, po drugiej stronie jeżeli Adriano zostanie to z Albą wystarczyłoby na lewej stronie - jeśli Alba będzie miał formę (bo w finale CdR grał słabo a został oceniony praktycznie najwyżej).
0
Pedro jest słabszy od Alexisa to fakt. Tylko jest ta różnica, że Pedro grając w Barcelonie pogodził się że jest zmiennikiem neymara. Alexis raczej się na to nie zgodzi. Dodatkowo co pisałem wcześniej pod innym postem - jeżeli w co wątpię Luis przyjdzie na "9" i nastąpi przesunięcie Messiego na skrzydło, to Alexis pogra sobie końcóki w CdR, bo Messiego nie wygryzie z składu. Deulofeu jak dla mnie nie ma co szukać w Barcelonie, próbowano go 2-3 sezony temu włączać do pierwszej jedenastki i nic z tego nie wyszło, w Anglii się nie sprawdził - Już bardziej widziałbym dostającego końcówki spotkań Munira. Można bać się braku szerokiej kadry, ale po co trzymać zawodników na ławce którzy nie grają ?? Tello w lidze - 2 spotkania od pierwszej minuty, Affeley chyba 5 minut na cały sezon, Cuenca 0. To są zawodnicy którzy chcą grać i uważam że nie powinni grzać w nieskończoność ławy w Barcelonie, w innym zespołach mogliby odgrywać kluczowe role. Najbardziej mi szkoda Ibrahima.
Co do Twojego pytania - nie ja ustalam politykę transferową, Enrique trenował większość Barcelony B, więc może tam będzie szukał wzmocnień - a chłopaki z Juvenilu wygrały młodzieżową Ligę Mistrzów..
Okienko transferowe jeszcze długo potrwa - Barcelona ma już rakiticia, hallilovicia, rafinihę rozgląda się za cuadrado - raczej na skrzydło niż na obronę. Na skrzydle może grać Iniesta. Nie dramatyzowałbym jeśli chodzi o ofensywę bez Alexisa i środek bez Fabregasa.
0
Dlatego nikt go się z reprezentacji Chille pozbyć nie chce.
0
haha, nie ma jak polskie cynizm
0
2013/2014
Alexis miał sezon zajebisty - najlepszy stzrelec i asystent na świecie ostatniego sezonu (licząc klub + kadrę),
Alexis klub i kadra 21+9 = 30
Ronaldo 51 + 11 = 62
Messi 41 + 7 = 48
Suarez 31 + 6 = 37
naprawdę po co pisać takie bzdury, czasem ktoś sprawdzi twoje rewelacje i jest wstyd.
0
Pieprzyć to można potrawy. A Ty bzdury wypisujesz, nie licząc tego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że Alexis miał słaby sezon ?? Czy Puyol i dwaj bramkarze z zespołu nie opuścili Barcelony ?? Out nie oznaczało że ich wyrzucono, ale że opuścili zespół, z różnych przyczyn. Alexis nie miał zajebistego sezonu w Barcelonie - co za bzdury wypisujesz. Miał swój najlepszy sezon - jednak zagrał bardzo słabo w decydującej części sezonu - 3 bramki w ostatnich 3 miesiącach sezonu to przy 17 Messiego przepaść. Oprócz Alexis i Pedro nie oceniałem zawodników tylko napisałem kto odchodzi - nic poza tym, resztę TY sam dopowiedziałeś.
Co do twojej dyskusji - Fabs zawalił ostatnią część sezonu podobnie jak Iniesta- w najważniejszych meczach sezonu kompletnie nie potrafili nic zrobić na boisku.
Co do Alexisa - nie pisz bzdur że jest najlepszym strzelcem i asystentem na świecie bo tylko się wygłupiasz podając takie bzdury. Messi, Ronaldo czy Suarez wciągają jego statystyki na śniadanie. Daleko mu do nich, oj daleko, nawet biorąc i klub i kadrę.
1
Od Iniesty to niewielu grało gorzej, miał fatalne ostatnie dwa miesiące w Barcelonie, ale messi grał lepiej w końcówce sezonu.
0
A może to gra zarządu aby podbić cenę ??
0
Wyróżniał się na tle pozostałych ?? dziwne stwierdzenie i jeszcze z "pozostałych" wyłączyłeś Neymara. Pozostali to jedynie Messi i Pedro. Ten sezon miał lepszy od Pedro i dużo gorszy od Messiego. więc wytłumacz co to znaczy, że się wyróżniał na tle pozostałych ?? Może chcesz do pozostałych wkleić Tello, który rozegrał w lidze 2 mecze od pierwszej minuty ??
Miał dość dobry sezon, ale nie rewelacyjny, strzelił kilka ważnych bramek ale i wiele sytuacji zawalił. W najważniejszym meczu sezonu strzelił piękna bramkę a następnie zagrał najgorzej z całego zespołu, będąc praktycznie 12 zawodnikiem Atletico.
0
NIe kosztem Pedro, to druga strona boiska. Pedro jest pogodzony z rolą zmiennika zastępującego Neymara. A Alexis .... hmmm? Wątpię aby Messi poszedł na skrzydło gdy sprowadzą Luisa , ale jakby.. to Sanchez murawę wąchałby jedynie w CdR, więc dla niego najlepsza opcja to transfer w tej sytuacji, a dla klubu transfer za dobre pieniądze.
1
Na końcu sezonu wszyscy chcieli rewolucji. Gdy ta pomału się dokonuje - nagle lament i biadolenie. Bramkarz nr 1 i 2 odeszli - przyszli nowi. Zarząd rozgląda się za klasowym stoperem - bo to najsłabszy punkt Barcelony (mimo świetnego sezonu Bartry) puyol - out, boczni obrońcy - na razie prawdopodobnie Adriano out i być może Alves. Najbardziej zawiodła w sezonie druga linia - Cesc - out, Xavi prawdopodobnie out, Iniesta zostaje bo mimo najgorszego sezonu w karierze i fatalnej gry w końcówce sezonu - jednak potrafi jeszcze zaczarować. w ataku messi - dwie kontuzje a mimo to dobry sezon, Pedro - bardzo słaby sezon - Alexis niezły sezon, ale trzeci sezon w Barcelonie i nie najlepsza gra to nie rokowało zbyt dobrze, Pedro kolejny słaby sezon - ale pogodzony z rolą zmiennika.
0
Pierwsza drużyna FC Barcelony to jednak zobowiązuje do dużo lepszej gry. Alexis przy Pedro zaczął być doceniany, bo prezentował się lepiej, co nie oznacza, że dobrze. Pedro zagrał słaby sezon, do tego zawodził w najważniejszych meczach sezonu.
2
Sprzedać za dobrą cenę, za słaby na pierwszy skład, za dobry i za drogi na rezerwę. Wyciągnąć dobrą cenę i tyle. W trzecim sezonie w Barcelonie zaczął do siebie dopiero pomału przekonywać i to praktycznie z jednego powodu - Pedro zagrał kolejny fatalny sezon.
0
Może Alves słaby, ale w barcelonie był najlepszym zawodnikiem końcówki sezonu. Ostatnie dwa miesiące to on ciągnął całą grę.
0
Nie strzelał i nie asystował tyle. Guardiola obsadził go na środku i to praktycznie od początku jego trenerskiej przygody. Na skrzydle grał jak był Etoo, potem już zmiennie, ale już za Zlatana był na środku. nawet jak nie grał na środku, grał kogoś w postaci wolnego elektrona poruszającego się między formacjami. Mogę przyznać rację czy w chwili przyjścia Suareza będzie trzeba dokonać zmian. jednak Messi udowodnił że na pozycji "9" lub fałszywej "0", nie ma sobie równych. To Suarez może mieć problem, jeśli nie udowodni, że jest lepszy na tej pozycji pójdzie na skrzydło, gdzie też nie będzie łatwo, bo rywalizacja z neymarem lub Alexisem może być ciekawa.
Hejterzy narzekali i dalej będą narzekać, narzekają od stycznia gdy ukazał się artykuł jednego z redaktorów gdzie jechano po Messim, i od tego momentu jest grono forumowiczów która za wszystko krytykuje i obwinia Messiego. Jak dla mnie, gdy Messi strzela w meczu dwie bramki i zalicza asystę to mnie nie obchodzi czy przebiegł 2, 5 czy 10 kilometrów.
0
Pamiętam. Olaf Ludwig, Uwe Ampler, Uwe Raab, niby to propaganda a jednak się słuchało, oglądało i kibicowało - oczywiście swoim :-)
0
Bardziej produkcyjny? Jako fałszywa 9 pobija rekordy bramek i asyst. Nie można być raczej bardziej produkcyjny.
0
Jak narazie messi największa gwiazda mundialu. Neymar nieźle a alexis wciąż przepaść.
0
Czy grali słaby mecz czy dobry to Messi jest najlepszy na boisku, 4 razy ZM, w wszystkich czterech spotkaniach on decydował o wyniku. Faktycznie, Argentyna nie ma taktyki na autobus.
0
Jak na razie leo gra jak cień siebie samego, problem jest taki, że i tak jest najlepszy na mundialowych boiskach. Neymar troszkę odstaje, a Alexis do messiego to przepaść. Fajnie, że nadrabia aktywnością boiskową, ale niestety nie przynosi ona zbytnich rezultatów.