pax

1

w jaki sposób ??
W tym sezonie np. Alexis grał więcej od Pedro. Więc jak był faworyzowany ??

pax

1

Ja ciebie nie obrażam. Ty mnie tak. pokazuje to twój poziom. uważasz że jak ktoś ma inne zdanie na sprzedaż Alexisa to jest tępy. Nadrabiasz argumentację obrażaniem innych ??
nie pokazałeś żadnych argumentów. Podałeś argument że Alexis ciągnął grę gdy Messi był kontuzjowany - pokazałem że to nie prawda. To zacząłeś wyzywać. przykre, że nie potrafisz znieść słów krytyki.

pax

0

O czym ty piszesz, nie będę cię obrażał i używał inwektyw, nie jestem tobą. Piszesz o grze Barcelony bez Messiego, gdy ja to komentuje to piszesz o grze z Messim. Po co piszesz o Messim gdy chodziło ci o grę gdy on miał kontuzję. Zacznij dobierać argumenty.
Nie jestem obiektywny albo tępy bo napisałem że podczas kontuzji Messiego Alexis strzelił 4 bramki a Pedro 6 ?? Gratuluję.

pax

0

zapomniałeś o tym małym co gra w finale Mś

pax

2

Iniesta z topu zgoda, ale od miesięcy to cień zawodnika. Najgorszy sezon w historii, kompletnie zawodził. jak nie odzyska formy, to 2 linia będzie słabiutka w kreacji.
Z Xavim zgoda był nie do zastąpienia.

pax

1

Z tym kto dźwigał ciężar gry jak nie było Messiego to sie pomyliłeś. Messiego nie było w 8 meczach w których Alexis strzelił 4 bramki a Pedro 6. Sprawdź zanim coś napiszesz.

pax

0

Kolektywnie - cały zespół - Neymar, Alexis, Pedro, Fabregas.

pax

0

A drugie pół sezonu zawala każdy mecz - ale tobie to pasuje.
Alexis nie sprawdzał sie w Barcelonie.

pax

0

Większość by wolała, różnica jest taka że za jednego dano 40 milionów a za drugiego nie było ofert.

pax

1

Jak rewolucja to rewolucja. Dobry zawodnik, ale nie jakaś barcelońska gwiazda. NIe do końca sprawdzal się w taktyce Barcelony. Straty, dryblingi, złe podanie, brak czytania gry. Kilka świetnych bramek których nie da się zapomnieć. Jednak tak jak w ostatnim meczu w Barcelonie - najpierw piękna bramka a potem najgorszy zawodnik zespołu, który jak trzeba było gonić wynik tracił każdą piłkę.
Dobra wiadomość tak jak sprzedaż Fabregasa, który grał fatalnie w prawie wszystkich najważniejszych spotkaniach wszystkich sezonów swojej gry w Barcelonie.
Oby Suarez i Rakitić okazali się strzałami w dziesiątkę.

pax

0

Jak narazie nikt na świecie nie ma takich statystyk strzeleckich jak Messi. Więc to nie Messi blokuje tą pozycję, ale Suarez będzie musiał udowodnić że na tej pozycji jest lepszy od Messiego.

pax

1

Jakie podpory. Cesc zawodził w prawie każdym najważniejszym spotkaniu sezonu, baa wszystkich sezonów.

pax

1

chyba ......... zdecyduj się.

pax

2

Po wspaniałym golu z Atletico był najsłabszym zawodnikiem w tym meczu. Gdy Atletico remisowało, zamiast gonić wynik on tracił wszystkie piłki.

pax

6

Z nim chciałbym pograć, ale bramkę bym jej strzelił :-)

pax

0

to była typowa zagrywka na podniesienie ceny

pax

0

Co ma jedno do drugiego ?? Pomyśl.
Ani to ta sama pozycja - jeden prawe - drugi lewe skrzydło. Jeden jest rezerwowym drugi gra w pierwszym składzie, Za jednego dali 40 milionów a za drugiego nie było ofert.

pax

0

Alexis szarpał, ale był bezproduktywny, próbował dryblingów - zgoda - ale to próby, a nie udane dryblingi.
ja nie porównuje Pedro do Alexisa, ty na tym budujesz swoje argumenty. Napisałem że Alexis jest lepszy od Pedro, jednak zasłaby na grę w pierwszej jedenastce w Barcelonie.
Gdybym miał wybierać - sprzedać Alexisa czy Pedro za 40 mln wolałbym sprzedać Pedro, ale jak dają za Alexisa tyle a za Pedro nie, to jestem za sprzedażą Alexisa.

pax

0

jaka ciągła rotacja ?? W klubie ma być stabilizacja i zgranie, a nie ciągłe zmienianie składu i ustawienia. Grać powinni najlepsi a jeśli któryś jest kontuzjowany lub wykartkowany zastępuje go rezerwowy. Wątpię aby Alexis byl lepszy od Neymara, Messiego czy Suareza.

pax

1

policzyłeś rakiticia, bravo, ter stegena ??

pax

0

Ale kto mówi że lepszy ?? Pedro to dobry zmiennik Neymara. Alexis nie bedzie chciał grzać ławy. Za slaby na pierwszą jedenastkę, za dobry na ławkę.
Popatrz na to w ten sposób. jeżeli w co wątpię Suarez dostanie pozycję "9" to na skrzydło pójdzie Messi. Alexis grałby tylko w takim przypadku we wstępnych fazach Cdr. Chciałbys tego ?? Przy sprzedazy barcelona dostanie niezłą kasę, a Al;exis szanse na pokazanie swoich umiejętności.
alexis to król strat i niecelnych podań. W najważniejszym meczu sezonu strzelił piękną bramkę a następnie zagrał najgorzej z zawodników barcelony.

pax

1

Bardzo dobry ruch zarządu. Alexis nie wpasował sie do gry w barcelonie, a fabregas byl jak piąte koło u wozu. Albo grał fatalnie, wszystkie drugie najważniejsze części sezonów, albo nie miał swojej pozycji boiskowej, bo pomoc była obstawiona przez lepszych od niego.

pax

0

Całe szczęście że sprowadzacie wyniki piłki nożnej do biegania. NIe wazne kto ile bramek strzeli i ile bedzie miał asyst, ale wazne przebiegniete kilometry, to wyznacznik wyniku drużyny i zawodnika..

pax

0

NIe pisałem że 10 niecelnych, tylko że w każdym meczu wystawia 1-2 idealne podania, które niestety koledzy marnują. Można podać celnie, ale nie zawsze jest pozycja do czystego strzału.
Właśnie sobie analizowałem ostatnio grę barcelony i wyszło, że Alves gra na dwóch pozycjach jednocześnie. Popraw mnie jak się mylę. Próbując analizować grę Alvesa, chcialbym się dowiedzieć kto w ubiegłym sezonie grał na prawej pomocy w Barcelonie. Na skrzydle Alexis w obronie Alves a w środku po prawej stronie ?? z Tylu alba-macherano-pique-alves, w ataku ney-messi-alexis a w pomocy ? Busi na środku jako DP, Iniesta z Cesckiem głównie po lewej, czasami cesc gdzies pod messiego sie podtaczał, Xavi tez raczej operował w środku, mimo że nominalnie był na tej prawej pomocy. Gdy Alves się zapędzał to w asekuracji częściej widziałem Busquetsa czy któregoś z stoperów niz Xaviego. Więc kto faktycznie był na prawej pomocy ? Może Alves miał dwie pozycje boiskowe do ogarnięcia ??

pax

3

Nie mam nic do ocen ani opisów - są rzetelne, tylko drobna uwaga odnośnie statystyk. Dość niedawno rozmawiałem z jednym oceniającym, który wyjaśnił mi istotę liczenia kluczowych podań. Za kluczowe podanie uznaje się podanie do zawodnika który w następstwie oddaje strzał. I tak było w ostatnim meczu z Atletico w którym iniesta zagrał bardzo słabo, ale zaliczono mu kluczowe podanie bo podał do Adriano na 40 metrze co nic w akcji nie wnosiło, który przebiegł 10 metrów i strzelił na bramkę. W ostatnim meczu Argentyny można naliczyć co najmniej 3 kluczowe podania Messiego, po których: Rojo strzelał z dystansu, Palacio miał piłkę meczową i po rajdzie strzelał Maxi Rodrigez. To tak z głowy podaję co pamiętam, czy było więcej może, ale na pewno nie 2 jak tu jest podane.

pax

0

Alba miał kontuzję więc nie wiadomo jak z formą. W sumie w finale cdr grał słabo. Alves pod koniec sezonu błyszczał w barcelonie

pax

0

Kryty ciągle , podwajany, potrajany a nawet miał 4 obrońców, od piłki odcinany nawet 30 metrów od własnej bramki. Grał przez to przeciętnie, kilka udanych dryblingów, ale jak przeszedł 3 to na 4 się zatrzymywał. Jeden dość udany strzał z rzutu wolnego. Około 4 kluczowych podań.

pax

2

Najgorsze jest to, że jest to ostatni wychowanek który został włączony do pierwszego składu. Bartra w ubiegłym sezonie miał szanse, ale po zakupie klasowego stopera wciąż będzie grzal ławę w nowym sezonie.
Miałem o wychowankach felieton napisany, ale redakcja wybiera sobie pokornych i niepokornych i publikuje tylko wybranych.
Przez 10 lat nikt z Barcelony B czy drużyn młodzieżowych nie przeszedł bezpośrednio do pierwszej 11 Barcelony.
Z jednej strony pokazuje to słabość Cuenci, Bojana, dos Santosów, Tello itd..., a z drugiej geniusz całego pokolenia sprzed 10-13 lat.

pax

1

Piszesz, że ja piszę bzdury, ale przykładów nie pokazałeś. ja pokazałem gdzie Ty je piszesz. Wrzutki Alvesa w cdR, pisałeś że były w trybuny, a tak naprawdę wszystkie były w pole karne - WSZYSTKIE 17.
Nie na Twoim punkcie mam obsesję, po prostu może na ludzi którzy piszą bzdury.
Kolejne bzdury - piszesz że Alves łapie około 20 strat w każdym meczu. Akurat w 10 ostatnich meczach w Barcelonie nie złapał nawet połowy tych danych co podałeś, więc jest to bzdura co podałeś. Straty są wypisane w ocenach przez redakcję, możesz sprawdzić. Wrzutki ma niezłe, w każdym meczu ma 1-2 idealne wrzutki na sytuacje bramkowe, czasami to więcej niż robił Iniesta i Cesc pod koniec sezonu. Gdyby oni robili swoje nie byłoby tyle wrzutek Alvesa. Na końcu sezonu on i jego wrzutki robiły przewagę.
Pokazywałem jedynie statystyki z finału CdR bo tam 5 krotnie oglądałem mecz i spisywałem wszystkie zagrania. Wszystko masz opisane w ocenach po meczu - wszystkie sytuacje i minuty.
Nie chcę cię dręczyć, Ja nie będę cię dręczyć a Ty nie będziesz pisal bzdur. Może być. ?Możesz chcieć sprzedaży Alvesa, możesz sobie pisać że go nie lubisz, że się wypalił, ale jak piszesz o konkretnym meczu czy podajasz konkretne statystyki to sprawdzę czy nie piszesz bzdur. I tyle. pozdrawiam

pax

0

nie miałem takiego zamiaru :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?