3

Tak mi coś chodziło po głowie , że bbył już superpuchar Włoch gdzieś w Azji i ciekawości kliknąłem sobie na wikipedię : "Superpuchar Włoch (Supercoppa Italia) - trofeum przyznawane zwycięskiej drużynie meczu rozgrywanego pomiędzy mistrzem Włoch a zdobywcą pucharu tego kraju. Mecz o Superpuchar Włoch jest rozgrywany przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego w Serie A. W roku 1993 Superpuchar rozgrywany był w Waszyngtonie, w 2002 w Trypolisie natomiast w 2003 w Nowym Jorku. Od 2009 finał Superpucharu Włoch rozgrywany jest na stadionie olimpijskim w Pekinie. Na mocy umowy z lat 2011-2013 mecze Superpucharu w latach odbyły się na terenie Chin w zamian za co liga włoska otrzyma 10 mln euro. W 2014 mecz odbył się w Katarze. Rok później w Szanghaju."

2

gorzej, że potęga petrodolara robi się większa niż wszystkie najbardziej słuzone kluby razem wzięte.

1

Przy katarze łzy się często kręcą w oczach, przy katarach.... szkoda słów, zresztą wystarczy popatrzeć na koszulki, nazwy stadionów, miejsca na tzw obozy przygotowawcze.To co dzieje się m.in. w futbolu to nie jest popularyzacja sportu, to jest cierpliwy i nieuchronny podbój kultury europejskiej.

0

Cóż, widocznie nauczył się tam jak należy prawidłowo układać sztućce i serwować potrawy. Poza tym nie wolno zapominać jakie teraz składniki posiada do serwowanych przez siebie potraw.

0

Powinien być powszechny, ale przede wszystkim tytuł newsa powinien naprowadzać czytelnika czy jest to coś interesującego czy badziew nie warty kliknięcia typu durne plotki transferowe albo że jakiś tam "snajper" który strzelił 3 gole idzie do Hongkogu. Zresztą Stanisław Lem powiedział"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."

0

Ma ktoś dobrze działającego linka do meczu? nie mogę się nigdzie wbić albo wyskakuje mi Milan Fiorentina

0

Miał zamiast długopisu pamiątkowe pióro po pradziadku i bał się je popsuć.

0

Ale myślałeś że co mu każą czy raczej nakażą? Miesiąc prac społecznych czy coś innego? W sumie to sam nie napisałem tego posta do końca poprawnie, ale jeśli możesz zerknij do słownika jak będziesz chciał coś napisać.

0

Munir w pewnym sensie sam się wyeliminował, trudno powoływać gościa który gra ogony i nic wielkiego nie pokazuje.

0

Prawdopodobnie nie przejdą bo patrząc na ten cały syf to przyznają walkower dla Espanyolu. Dlaczego? A bo zupa była za słona.

0

To już jest totalna nagonka na klub. Kara dla Suareza za słowa których być może nie powiedział, teraz jakaś dziwna afera z Alvesem, ciekawe co dalej.

0

Podobnie pomyślałem, jaki z Messiego dla niego kolega?

0

Ci "dziennikarze" powinni regularnie przechodzić badania na obecność dragów w organizmie.

0

Nie wiadomo jak było naprawdę, Suarez parę razy miał problemy więc najłatwiej go zaatakować.Może rzeczywiście puściły mu nerwy, a może ktoś z premedytacją wykorzystał jego poprzednie wybryki żeby uzyskać osłabienie Barcy bo wiadomo że nikt nie będzie patrzył łaskawym okiem na Suareza.

0

Ale chyba najbardziej wyrównana, jak Lisy były przez jakiś czas na czele tabeli a Chelsea tuż nad strefą spadkową to sam sobie odpowiedz.Tyle że na podwórku europejskim kluby hiszpańskie teraz dominują więc wydaje mi się, że problem polega na tym nie która liga jest lepsza a która ma mocniejsze kluby

0

Dobra, ale Leo nie musi zagrać w PL żeby udowodnić że się nadaje lub nie bo grał przeciwko angielskim klubom w pucharach i sobie poradził.Chyba że rozpoczęło by się polowanie na nogi zakończone poważną kontuzją.

0

Z jednej strony masz rację, z drugiej zobacz ilu piłkarzy w ostatnim czasie wręcz demonstracyjnie rezygnuje z gry w kadrze, bo trener , bo chcę się skupić na grze w klubie, bo zupa była za słona. Generalnie wg mnie to reprezentacja może zrezygnować z zawodnika, nie odwrotnie. Więc jeśli Ney chce jechać na dwa turnieje ze swoją reprezentacją to jest jak najbardziej zdrowy odruch.

0

Może dlatego, że Heynckes miał swoje lata i był raczej takim strażakiem, a w przypadku Pepa wszyscy liczyli na trenera na dłuższy czas.

2

Może to Pepe a nie Pep miał być trenerem Realu?

0

To jakiś krewny Pepa?

0

I Barca odda go za grosze a potem będzie chciała odkupić za worek pieniędzy. Ale w sumie ma już swoje lata, niech idzie na wypożyczenie i pokaże czy jest dać Barcy coś więcej niż bycia opcją awaryjną. Generalnie dostawał zbyt mało szans zwłaszcza jak tak newralgiczną pozycję, więc trudno się dziwić że jeden mecz zagrał spoko a następny spieprzył.

0

"Zespół zagrał na poważnie, prawie nie popełniając błędów." - ale ile było głupich strat w pierwszej połowie,skąd się wzięły chyba 3 kornery na sam koniec pierwszej połówki gdzie Suarez robił za stopera i wybijał piłkę? Dopiero w drugiej połowie przy 2-0 Barca zrobiła sobie trening grając z rywalami w dziadka.

0

Może byłem za bardzo złośliwy ale z całej jego wypowiedzi tylko ostatnie zdanie było w miarę sensowne.

0

Jednak coś tam zdobywał,sukcesy klubu to nie tylko trener a przy obecnej rywalizacji na szczycie zdobycie jakiegokolwiek tytułu jest trudne.Popatrz na Barcę - oczekiwania: powtórzenie tripletu, jeśli się nie uda to Twoim zdaniem Lucho się skończył jako trener?

0

Jak już napisałem kiedyś pod informacją o kolejnej kontuzji - na koniec sezonu okaże się , że jedyną osobą bez kontuzji będzie Lucho. Skończył się sport, zaczął srołbiznes, piłkarze nie mają normalnego okresu przygotowawczego i pewnie stąd te kontuzje i to nie jest problem tylko Barcy.

1

Bardzo fajna wypowiedź, takich bredni to już dawno nie czytałem. Może nie powinniśmy tak najeżdżać na Kryśkę bo chłopak naprawdę się stara żeby nas rozśmieszyć.

0

I to świńskiej krwi.

0

Nie jest zbędny- to kolejne mecze na których się zarabia kaskę tak samo jak na tych cyrkach obwoźnych zastępujących normalne przygotowania. Pewnie wyczułeś moją ironię.

0

A co to ma do tematu newsa?

1

Ja np musiałem być w robocie, sądzę że wielu tak samo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?