- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1001 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
53 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Ilka
1
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1001 Culés
5
Papież-Polak będzie miał już chyba więcej książek na liście lektur niż Mickiewicz xDDD
0
@sebasek99 boli Cie wielki Karol Wojtyla
2
@sebasek99 Czytałeś którąś z nich, że się wypowiadasz?
2
@sebasek99 dokładnie, trzeba wprowadzic Tuska, Wałęsę, Grossa i Tokarczuk ;-)
0
@sebasek99 Myslę, że on to by również chciał dodać maturę z religii.
0
@sebasek99 Wiekszosc to fragmenty.
0
@Barcakolcz Czytałem jego inne encykliki i trochę fides et ratio. Nie jest to moim zdaniem literacki albo filozoficzny must have.
@Darkfin Tak, dokładnie to napisałem.
Ale taka Tokarczuk w miarę ok. Zresztą jej "Prawiek" już jest we fragmentach, lecz to raczej w podręcznikach.
@JimMorrisonFCB Nadal przesada. Zwłaszcza że jedna pozycja to po prostu wywiad z nim.
5
@Barcakolcz A czemu miałby się nie wypowiadać? To powinno być logiczne, że Mickiewicz powinien być bardziej promowany, a nie Wojtyła, z całym szacunkiem.
@Darkfin Akurat Tokarczuk jak najbardziej powinno się wprowadzić. Noblistka, jej dzieła są również bardzo dobrze odbierane przez większość ludzi, więc jak najbardziej powinna być promowana przez polską edukację.
0
@sebasek99 ja siedzę w filozofii od 8 lat i JP2 jest wybitny, zdecydowanie zgadzam się, żeby było go więcej w podstawie programowej ;-)
1
@macio_944 to że ktoś dostał Nobla nie znaczy że mam się zachwycać jego dziełami. Z tą większoscią to jest to podparte rzetelnymi badaniami czy tak z dupy stwierdziłeś? Jakby zamknęła twarz i by nie obrażała Polski za granicą to może więcej ludzi by się przekonało do niej, a tak to sama sobie robi problemy
1
@Darkfin Ale co Ty pieprzysz o zachwycaniu się dziełami. Ile lektur przeczytałeś w szkole? Każdą się zachwycałeś? Tutaj nie chodzi o zachwyty, tylko o czystą edukację, czystą wartość artystyczną i zaznajomienie młodego odbiorcę ze słowem pisanym polki, która odniosła sukces. To wszystko. A to czy się ktoś zachwyca czy nie to jest zupełnie inna kwestia.
Prawiek i inne czasy jest świetnie oceniana przez większość, Księgi Jakubowe również. Jednak w "pewnych" kręgach można niestety zauważyć jakże pseudointeligentną normę, że jeśli Tokarczuk mówi coś co mi się nie podoba i nie jest zgodne z moim światopoglądem, to z miejsca oceniam jej dzieła negatywnie. Jest to skrajnie głupie i po prostu nieodpowiednie, dlatego również są osoby, które oceniają jej książki negatywnie przez to jakie ma poglądy i jaką jest osobą. Wartość artystyczna zawsze powinna być oddzielona grubą kreską, bo tutaj jest spore pole do interpretacji dla np. klas licealnych.
0
@Barcakolcz Ja 33 lata i nie wydaje mi się.