- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1116 Culés
Gorące dyskusje
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
20 odpowiedzi
Ilka
4
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
ranger3120
4
Kobiety lubią brąz, idę się opalać
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1116 Culés
4
Odnośnie sytacji z Odrą. Nie ma szans, że znajdą przyczynę i źródło zanieczyszczenia. Już mamy kozła ofiarnego - algi, ale przecież one same z siebie nie powstały. Na to wszystko w jednym momencie niestety złożyło się wiele rzeczy. Pracuje w firmie produkcyjnej, mamy pozwolenie na zrzut podczyszczonych ścieków poprodukcyjnych. Nasz ściek charakteryzuje się dużą zawartością białka oraz srodków kwasowych i zasadowych, które są używane masowo do codziennego mycia zakładu. Taki ściek trafia do oczyszczalni przyzakładowej, a następnie do rzeki - nie jest to odra :-). Wszystko robimy zgodnie z prawem, mamy pozwolenia od starostwa, wód polskich itp. na zrzut ścieków podczyszczonych do rzeki (pisze podczyszczonych, bo z oczyszczalni nigdy nie wypłynie krystalicznie czysta woda). Systematycznie zgodnie z harmonogramem pobierane są próby scieku surowego i podczyszczonego (nie jest to Państwowe laboratorium, a prywatne w tym przypadku SGS). Niby wszystko jest super i kontrolowane, ale w przypadku Odry uważam, że na jej katastrofę złożyło się: susza, niski stan wody, roboty związane z pogłębieniem Odry i prawdopodobnie, któryś zakład puścił ściek o niewłaściwych parametrach - nie musiał to być ściek tosktyczny - wystarczy, że miał gorsze parametry, a w połączeniu z pozostałymi czynnikami mamy to co mamy. Nie znajdą źródła skażenia, bo takich zakładów na Odrze jest mnóstwo, a każdy się będzie bronił prawidłowymi badaniami.