- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1756 Culés
Gorące dyskusje
Batys
1
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
59 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
michaleu
4
Vice City też było moim pierwszym GTA :') https://twitter.com/i/status/2069385649678151701
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1756 Culés
9
Warto sobie przypomnieć, tak wyglądała sytuacja w zeszłym roku, gdy VAR działał jeszcze w miarę poprawnie i Madryt dopiero zaczynał naciski na komitet sędziowski.
"Według ASa mistrzem LaLigi nie zostałaby Barcelona, a Real Madryt. Blaugrana zakończyła sezon z 88 punktami na koncie, ale bez interwencji VAR-u miałaby ich o sześć mniej. (...) Z kolei w przypadku Realu Madryt, z 25 interwencji VAR-u w tym sezonie, cztery zadecydowały o utracie punktów Królewskich. Czyli według ASa, gdyby ta technologia nie istniała, Real miałby w swoim dorobku o sześć punktów więcej i podniósłby puchar za mistrzostwo Hiszpanii. W tabeli Los Blancos zgromadziliby 84 punkty (78+6) przy 82 (88-6) Dumy Katalonii."
https://www.fcbarca.com/110711-gdyby-var-nie-poprawial-bledow-sedziego-mistrzem-hiszpanii-bylby-real-madryt.html
A tak wygląda sytuacja obecnie, gdy zgodnie z życzeniem Ancelottiego VAR jest rzadziej używany.
2
@Aragorn33 ja mogę wymienić chociażby 4 sytuacje z początku sezonu. Brak karnego dla Barcelony po faulu na Araujo z Getafe, brak karnego po faulu na Raphinhi z Vallecano, prawidłowy gol Felixa z Granadą. To jest 6 punktów + ewidentny karny dla Barcelony w klasyku z jesieni, byłoby 2:0 dla nas.
1
@Aragorn33 to tak nie działa
2
@Aragorn33 Pisałem o tym wczoraj, że te błędy VAR wyliczane przez Archivo to tylko twarde sytuacje gdzie bramka jest/nie ma. A nie mówimy o innych sędziowskich przewałach "miekkich" gdzie już trzeba gdybać jakby Real sobie poradził w dalszej grze.
Wystarczy wspomnieć, że Nacho powinien pauzować dużo dłużej, ale z niewiadomych przyczyn komitet go uniewinniał (bo choć gościa znieśli na noszach i nie grał w następnym meczu, to lekarz nie wypisał mu L4).
To samo z Bellinghamem, ktory na początku sezonu ratował Real raz za razem a przynajmniej 4 mecze powinien pauzować za bezpośrednie czerwone kartki bo brutalnych faulach z meczu Atletico i Sevilli, tam też VAR podjął błędne decyzje.
Xavi miał rację, że od sierpnia znany jest mistrz.
0
@Pedri16Future tak, to tak nie działa, sędziowie mylą się w obie strony, archivoVAR nie jest wyrocznią, mental Xaviego, 14 lig mistrzów!!
0
@Aragorn33 A czym jest to archivovar i dlaczego ma być dla mnie wyrocznią?
0
@Gall specjalistyczny portal dysponujący narzędziami odpowiednimi dla technologii VAR. Nie musi być dla Ciebie wyrocznią - wystarczy, że wskażesz jakąś ich błędną analizę i możemy korygować ich wnioski.
0
@Aragorn33 No dalej nie wiem czym jest i kto za nimi stoi, bo to że mają narzędzia czy technologię nic nie znaczy.