- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1118 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1118 Culés
0
,,Wśród omawianych tematów znalazła się kwestia możliwości pozyskiwania zawodników przez FC Barcelonę, z uwagi na uzasadnione zainteresowanie Athletic Club uzyskaniem stosownych informacji po tym, jak dyrektor sportowy FC Barcelony, Anderson Luis de Souza "Deco", publicznie przyznał, że spróbują pozyskać piłkarza z naszej pierwszej drużyny. Piłkarza, który ma ważny kontrakt z Athletic Club do 30 czerwca 2027 roku. Zajmowanie się własnymi sprawami oznacza dbanie o przestrzeganie zasad rozgrywek."
Nie jestem fanem klauzul odstępnego, ale skoro one już są to jakim cudem chęć opłacenia jej jest nieprzestrzeganiem zasad rozgrywek?Przecież to jest formalny zapis kontraktu umożliwiający legalne odejście zawodnika przed wygaśnięciem kontraktu do którego odwołał się Deco, mało tego ustalony właśnie przez Athletic. Dlaczego mają pretensje o to, że dyrektor sportowy Barcelony chce postąpić zgodnie z ustalonymi przez nich warunkami kontaktowymi? Rozumiem oburzenie gdy ktoś publicznie mówi o wykupieniu kogoś gdy ten ktoś nie ma klauzuli (choć to jest pozbawione logiki gdyż całkowicie psuje to pozycję negocjacyjną, ale zostawmy to), to faktycznie może brzmieć niesmacznie, w końcu taka transakcja bez zgody drugiego klubu nie ma racji bytu, ale skoro Deco publicznie oznajmił, że planuje postąpić według zasad narzuconych przez Athletic to co tu jest niezgodne z regulaminem według nich? Przecież mogli ustawić mu klauzulę 1 miliard jak mają u nas Yamal czy Pedri, wtedy logiczne, że ta klauzula nawet gdyby została opłacona to nie odbyłoby się to zgodnie z prawem (aktualnie żaden klub według ffp nie może tyle wydać bez rozkładania tego na raty), ale ustawiając mu klauzulę 60 mln logiczne było to, że jest to pozostawiona furtka do odejścia. Prawda jest taka, że bolą ich 4 litery i zaczynają brudną grę co jest bardzo nie w porządku. Inna sprawa też, że jakim prawem Tebas rozmawia o naszej sytuacji finansowej z klubem z tym kompletnie niezwiązanym...
0
@Wossi61FCB Zakaz kontaktu klubów z piłkarzem innej drużyny bez zgody jego aktualnego klubu (wcześniej niż 6 miesięcy przed końcem kontraktu) to przepis FIFA. W Hiszpanii klauzula wykupu wynika z prawa cywilnego i nie ma nic z Fifa do czynienia. Każdy zawodowiec, musi ją posiadać. Jeden przepis nie jest sprzeczny z drugim, to taka szara strefa, dopóki nikt nie udowodni (podsłuch itp) że rozmowy istniały to w tym przypadku np. Athletic może mieć tylko ból dupy i nic więcej.
Jeśli Deco gdzieś tam powiedział, że postarają się pozyskać Nico, to już kwestia interpretacji organów rozstrzygających, czy jest to już wystarczający powód do uznania tego za działanie nielegalne.