- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1173 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
50 odpowiedzi
Kgorecki2500
11
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Ilka
0
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1173 Culés
8
To jest niby ta merytoryczna strona Konfederacji. Rumunii w przetargach wycięli konkurencję, od razu postawili na niemiecki Rheinmentall, który próbuje w nieuczciwy sposób wykorzystać tę sytuację i podnieść ceny.
Nie ma to żadnego związku z samą konstrukcją programu SAFE ani tym bardziej polskim programem, gdzie my niczego praktycznie nie kupujemy od Niemców i ładujemy tę kasę we własny przemysł.
5
@Aragorn33 bosak kłamie? Nowe nie znałem xd
0
@Aragorn33 czyli mogą zmienić, czy nie ma już czasu i Niemcy zrobili ich w wuja wykorzystując zle przygotowane zapisy?
2
@Kozinho. tego nie wiemy bo wymagałoby to wglądu w dokumenty niejawne, natomiast tutaj problemem nie jest sama konstrukcja SAFE co fakt, że Rumuni zawalili proces negocjacji, stawiając od razu na Rheinmentall + fakt, że Niemcy bezczelnie próbują wykorzystać teraz fakt, że Rumunii muszą od nich kupić. Nie wykluczałbym tutaj także jakiejś łapówki bo prowadzenie negocjacji w taki sposób, że najpierw informuję partnera, że nie ma konkurencji oraz że mam ograniczony czas na zawarcie umowy, to przykład skrajnej głupoty nawet jak się uwzględni fakt, że odpowiadają za to politycy.
0
@Aragorn33 mi chodzi o to, czy faktycznie są jakieś terminy graniczne, w których trzeba podpisywać te umowy, bo jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, że prywaciarz goli frajerów. No ale kto mógł to przewidzieć? Napewno nie europejskie elyty.
1
@Kozinho. do końca maja jest czas na umowy samodzielne, później jest czas na zakupy wspólne (2 lub więcej państw). Ten termin nie jest dużym problemem bo negocjacje większość państw prowadziła wcześniej i tylko Rumuni zawalili sobie sprawę.
0
@Aragorn33 ustanowienie daty granicznej to strzał w stopę. Wie o tym każdy, kto próbował negocjować coś więcej niż 100 rabatu na telewizor w sklepie
2
@Kozinho. wyznaczenie daty na zawarcie umów i dostarczenie sprzętu (2030 rok) wynikały z celu pierwszego programu SAFE jakim jest jak najszybsze zwiększenie potencjału europejskich armii. W przypadku negocjacji w trybie konkurencji oraz możliwości refinansowania wcześniej zawartych umów ta data graniczna nie jest większym problemem. Gdyby była to inne państwa też miałyby problemy z zawyżaniem kosztów przez firmy - a nie mają.