- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1053 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1053 Culés
9
Cieszę się, że pojawiło się tu dziś więcej sceptyków transferu Alvareza. Podsumujmy dlaczego ja (i pewnie kilka innych osób) mamy wielkie wątpliwości:
- W trakcie sezonu często męczymy się z typowymi murarzami. Na takich czasem działa tylko dośrodkowanie i gol z głowy. Spójrzmy na ostatni sezon, gdzie mieliśmy już schyłkowego Lewego. Pierwszy mecz z Oviedo gdzie walimy głową w mur, aż tu nagle na kwadrans przed końcem De Jong dośrodkowuje na głowę Lewego i ten daje prowadzenie. Pierwszy mecz z RSSS gole Kounde i Lewego po dośrodkowaniach (oba gole głową). Mecz z Osasuną - gol Lewego po dośrodkowaniu Rashforda. Wiele takich meczów było w tym i poprzednich sezonach. Czy Alvarez to da? Nie, choćby się zesrał, bo po prostu nie ma na to warunków fizycznych. Z tym samym problemem mierzy się Real. Mają super strzelca Mbappe, ale kiedy nie idzie to ich filozofia rodem z legendy o 1000 i jednej wrzutce nic nie daje. I tak od dwóch sezonów.
- Flick dobrze kombinuje, że brak skuteczności wywalił nas w tym sezonie z LM. Mieliśmy 9 wielkich okazji z Atletico, a wykorzystaliśmy tylko dwie. To wstyd. Ale czy Alvarez, to gwarant goli? Śmiem wątpić.
- 130 milionów to jest tak chora kwota, że tylko zostaje nam się złapać za głowę. Za takie pieniądze można by było mieć Oyarzabala i Bastoniego. Zamiast tego będziemy mieć defensywnego napastnika.
- Dembele, Coutinho, Hazard... co przecież ta jakość. Co może pójść nie tak. Wszystko poszło nie tak. Powiem więcej nawet Bellinghama uważam za przepłaconego. Miał kapitalną pierwszą runę po transferze do Realu, a potem zjazd i ciągłe narzekanie, że musi jako pomocnik grać w pomocy. Presja w Barcelonie i Realu jest ogromna zwłaszcza jeśli kupiono cie za pierdyliardy euro.
0
@Eto'o9 R10 Bellinghama poprowadził Real do wygrania LM w pierwszym sezonie potem bylo już tylko gorzej...
3
@Eto'o9 R10 - Porównujesz grę głową Lewego do gry głową Alvareza, ale można też powiedzieć, że w trakcie sezonu było mnóstwo sytuacji, gdzie piłka odbijała się od piszczela Lewandowskiego jak od drewna, a Alvarez w takiej samej sytuacji na spokojnie przyjąłby piłkę.
- W minionym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył 20 goli i zanotował 9 asyst, a w sezonie 24/25 miał 29 goli i 8 asyst. Można więc powiedzieć, że Alvarez to gwarant goli. Nie wiem czemu w to wątpisz. Wątpić to można, że na przykład zrobi double-double w lidze (choć jestem przekonany, że w barwach Barcelony zrobiłby to z palcem w dupie).
- Oczywiście, że 130 milionów jest chorą kwotą i można by te pieniądze lepiej spożytkować, ale skoro ten transfer ma akceptację Flicka, to mu ufam. Poza tym - każdy transfer obrońcy też jest wielką niewiadomą, bo nikt nie gra aż tak wysoko jak Barcelona. Bastoni, który gra w klubie nastawionym na defensywę, nie jest gwarancją dobrej gry w tak ustawionej linii obrony.
- Im większa kasa tym większa szansa, że transfer będzie przepłacony. Z Dembele i Cou niestety nie wyszło.
0
@Eto'o9 R10 Julian ma tragiczne statystyki jesli chodzi o gole strzelone głową. W ogóle w całym sezonie w lidze gość miał 6 trafień nie licząc rzutów karnych, więc daleko mu do jakiegoś goleadora i watpie żeby zaczął się bić o koronę króla strzelców, a taka kwota to już nie przelewki.
1
@Eto'o9 R10 Żaden obrońca nie jest gwarantem podniesienia jakości w naszym systemie. Płaczecie nad tym Bastonim, a to jest typ grający i w reprezentacji i w Interze w niskim bloku defensywnym, więc niezależnie od tego jaką ma jakość, w naszej sytuacji byłby kotem w worku jak każdy inny obrońca, może poza tymi z PSG z Bayernu, czyli drużyn grających podobnie do nas.
0
@Eto'o9 R10 +1 byczq