La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1173 Culés

0

generalnie przekonanie całego świata (co jest nierealne) a nie biedni zjadacze chleba gdy np. gwiazdy sobie latają prywatnymi jetami, zabija się przemysł w Europie na rzecz innych rynków


1

@draxidox Do walki z dziura ozonowa udalo sie przekonac rzadzacych, ale z drugiej strony rządzili trochę mądrzejsi ludzie, a społeczeństwo? Proszę Cie xD

0

@draxidox Tzn działania w Europie są na rympał oczywiście ale negowanie antropogenicznych zmian klimatu jest po prostu nierozsądne. A i gadanie ciągle o reszcie świata która tak truje zaczyna być lekko wątpliwe bo np Chiny dodają rocznie więcej mocy produkowanej z fotowoltaniki niż cała reszta świata łącznie.
@MaziFCB Doskonały przykład tak naprawdę. Jakby dziś był taki problem to też by ludzie mówili że chcą im zabrać tradycyjne lodówki

0

@draxidox Pamiętam kilkanaście lat temu w lato też był temperatury trzydziestu kilku stopniowe ale nie pamiętam, żeby ktoś z tego powodu panikował.

W wiadomościach pokazywali sceny z Włoch gdzie ludziom na ulicach rozdawano wodę i były przypadki zasłabnięcia.

5

@draxidox ja nie wiem, chyba jestem z innego swiata (lata 90te), ale kiedyś było cieplej, w wakacje miałeś bity miesiąc upałów, minimum, plus jakieś tam pojedyncze dni bez długiej serii upałów, w śmigus dyngus (maks początek kwietnia) oblewaliśmy sie wodą ubrani w podkoszulki bo juz było tak ciepło, teraz gdybyś kogoś oblał na podwórku w dyngusa to mialby zapalenie płuc, bo 13 stopni na zewnątrz xd
Tylko zimy sie "ogrzały", nie ma już leżących śniegów, zasp, mrozów jak kiedyś itp. No i te lato słabsze, bo upałów tyle co nic.
Nie mówię że nie ma zmian klimatu, ale nikt mi nie wmówi że w Polsce jest cieplej niż kiedyś xd

4

@Bykunn I jednocześnie spalają najwięcej węgla i paliw kopalnych na świecie. Idą w prąd, bo nie siedzą na ropie i łatwo amerykanom byłoby ich odizolowanie od rynków ropy, co de facto widzieliśmy w tym roku: sukces Trumpa w Wenezueli i porażka w Iranie. Jeżeli by mu się udało to zostałaby jedynie Rosja.

To podejście różni się od europejskiego w tym, że UE postanowiła sama sobie narzucić jakieś rygorystyczne przepisy i pokazać światu kierunek, natomiast Chińczycy, Amerykanie i Globalne Południe powiedziało: idźcie przodem i nigdy za nami nie dołączyło.

Energia, energia, energia i jeszcze raz energia. Z węgla, z ropy, ze źródeł alternatywnych, z atomu - nie ma to znaczenia dla mocarstw. Tylko energia się liczy i to ile uda się jej wyprodukować.

2

@draxidox Spokojnie, duży odsetek ludzi widząc 11 stopni w czerwcu napisze, że "HEHEHE BO WIECIE, OCIEPLENIE KLIMATU". Ludzie to idioci, coraz więcej ma dostęp do internetu i coraz bardziej to widać.

0

@kuz nie ma ocieplenia klimatu tylko zmiany klimatu, ta doktryna o której wspominasz jest juz nie aktualna jak dziura ozonowa.

0

@Vegeta88 czyli dziura ozonowa to była tylko polityczna doktryna i problem siłą magii sam się rozwiązał?
@CLS63AMG no zgoda ale źródła odnawialne w ich miksie energetycznym stanowią coraz większy procent, z resztą tak jak niemal wszędzie na świecie. To jest kierunek, szczególnie słońce

0

@Bykunn a powiedz mi jaką siłą magii rozwiązał sie problem z covid? Od dziś każdy atak zbrojny na Ukrainę bedzie kończył jakąś ogólnoświatową pandemię? Czy Putinowi należy sie nagroda Nobla z medycyny, bo skończył z pandemią na całym świecie?po prostu tematl spadł ze świecznika bo zastąpił go inny, 20 lat temu mieliśmy dziurę ozonowa, 10 lat temu ocieplenie klimatu a teraz zmiany klimatu, bo chyba nie wmówisz mi że dzisiejsze czasy są cieplejsze (oprócz zimy) od tych 15-20 lat temu?

1

@Vegeta88 xD nie mam zamiaru po raz kolejny toczyć tej dyskusji :D nie wiem poczytaj może o freonach i ich związku z dziurą ozonową
Oczywiście że jest cieplej. Wystarczy spojrzeć w dane statystyczne

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?