- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1617 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1617 Culés
4
Tak się zastanawiam nad tym Valverde. Trener faktycznie bez głośnego nazwiska, ktoś o kim raczej nie powiemy "szkoleniowec z topu". Nie prowadził nigdy tak dużego klubu jak Barca. Nie wygrał za wiele w swojej, długiej już, karierze. Oczywiste zatem jest, że kandydatura bez fajerwerków. Ale.
Jeśli spojrzeć na Athletic Bilbao to odkąd przyszedł tam Ernesto grają bardzo stabilnie. 4,7 i 5 miejsce może nie robią wrażenia ale zanim przybył tam Valverde to Bilbao było kolejno 10 i 12 w sezonach 11/12 i 12/13. Należy również pamiętać, że Ernesto ma we krwi wprowadzanie młodych graczy ze szkółki do pierwszej drużyny. Leukue i Alvarez są najświeższymi przykładami takich wychowanków.
Imponuje mi to jaką politykę pod wodzą Valverde ma Athletic.
Reasumując Ernesto wydaje mi się trenerem stabilnym, spokojnym i gwarantującym zbilansowany rozwój. Jednak nie jest to osoba pod wodzą której wygramy tryplet. Do tego potrzebny jest bezwzględny i uparty taktyk. Człowiek, który może poświęci dużo w imię swojej wizji i może szybko spaść z tronu. Człowiek, który zagra all-in po wyłożeniu flopa. Taki jak Sampaoli chociażby.
Teraz pytanie kogo poszukuje zarząd. Czy chcą wycisnąć maksimum z Messiego, Busiego, Pique czy Suareza i na nich oprzeć kolejny zespół do trypletu czy może zacząć stabilnie budować zespół pod następnego szaleńca ale za kilka lat.
Ale póki co - dzięki Lucho za to, że wrzuciłeś Barcę znowu na sam szczyt kiedy wszyscy krzyczeli o "końcu cyklu". Na zawsze zostaniesz w moim kibicowym sercu. To będzie czysta przyjemność oglądać Twoją Barcelonę przez kolejne miesiące.
0
@nabial Przed przyjściem Ernesto, Bilbao grało w finale Pucharu Króla w sezonie 11/12 pod wodzą Bielsy. Więc nie powiedziałbym, że Valverde wyciągnął ich z nizin. Co najwyżej trochę się poprawili.
Ponadto w Valverde nie widać żadnej charyzmy. Dla mnie to taki podobny przypadek do Gerardo Martino, który dobrze radził sobie trenując słabszy zespół, ale brak charakteru sprawił, że nie udało mu się w tak wielkim klubie jak Barcelona.