- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1359 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1359 Culés
3
Tak myśląc o wczorajszym meczu to mam wrażenie, że najlepiej opisałby go Towarzysz Dyatlov - "Not great, not terrible".
W moim odczuciu najważniejszy aspekt wczorajszego spotkania wskazał na konferencji pomeczowej sam Valverde - środek pola Busi-Arthur-de Jong dobrze operuje piłką ale jest zbyt statyczny w wykorzystywaniu wolnych przestrzeni. Problem nie leży w ich umiejętnościach tylko charakterystyce - każdy z nich ma tendencję do cofania się po piłkę i szukania partnerów przez co mamy trzech świetnych pomocników grających zbyt blisko siebie. To z kolei sprawia, że Arthur i de Jong są "wypychani" bliżej bocznych stref boiska gdzie tracą kontakt między sobą. Cieszę się, że Ernesto to zauważył i dokonał właściwej korekty.
Ciekawe czy system z podwójnymi pivotami będzie zyskiwał u Ernesto czy będzie jedynie opcją awaryjną. Wydaje mi się, że jest lepiej dostosowane do graczy w kadrze.
3
@nabial Dlatego powinien grać Arthur Frenkie i przed nimi ofensywny np Griezmann.
3
@nabial Dlatego czas najwyższy spróbować z Griezmannem w pomocy
0
@matirix20
Na tej pozycji ofensywnej wolałbym jednak bardziej pomocnika a nie napastnika. Z Griezmannem na '10' gralibyśmy bardziej z dwoma napastnikami niż z trzema pomocnikami. Można dać tam szansę Alenii, dla którego brakuje teraz miejsca w obecnym ustawieniu.
0
@nabial Antoine świetnie się czuje za napastnikiem, sporo biega i nieustannie wraca do obrony i ciężko pracuje w destrukcji :D
Myślę że 4-2-3-1 z Griezmannem na "10" będzie naszym domyślnym systemem niedługo :D
0
@Barca_Big_Moment
Ciężko coś powiedzieć jeżeli się tego nie widziało. Mam nadzieję, że Ernesto da szansę takiemu ustawieniu bo obecny system na pewno domaga się korekty. A może się okaże, że zaskoczy?
0
@nabial Mam taką nadzieję, 4-2-3-1 nam chyba w tej chwili najbardziej odpowiada, to powinno być optymalne ustawienie ;D
0
@nabial sa tylko 2 opcje. Powrot Roberto lub awans Puiga.