- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1520 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
90 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1520 Culés
4
To, że EV praktycznie stracił możliwość wpływu na szatnię, wydaje się oczywiste. Facet jest wypalony, a kolejne wyniki jeszcze bardziej go dołują.
Wydaje się, że wielu jednak zapomniało, że "krajoznawcze tournee" zamiast solidnego presezonu może nadal mieć zgubny wpływ na jakość Barcy.
Kiedyś wyczynowo uprawiałem w hokej na lodzie. Zapewniam, BRAK porządnego przygotowania fizycznego do sezonu w okresie poprzedzającym sezon tj. treningów zarówno na sucho (przebiegnięte kilometry, interwały, siłownia i wiele innych), jak i na lodzie (treningi siłowe, kondycyjne, a dopiero potem praca nad taktyką, ćwiczenie rozwiązań taktycznych, wreszcie sparingi), NIE POZWOLI na wytrzymanie trudów sezonu.
Obecnie piłkarze Barcelony wyglądają, jakby nie mieli mocy. A z czym wiąże się brak siły? Jest w czym wybierać, a więc m.in.: niedokładność, spóźniona reakcja, zero dynamiki, brak błysku, polotu i szybkości, błędy indywidualne, niemożliwość przewidywania, szybki ubytek sił i wiele innych, poza pojedynczymi "zrywami". Do tego sporo fauli będących sumą wcześniej wymienionych elementów, za co zespół łapie masę kartek.
A plaga kontuzji? I kontuzje są wynikiem braku przygotowania, a tych mamy całkiem sporo.
Jako że trwa sezon, obecnie Barcelona raczej lekko trenuje. To nie czas na harówkę podczas treningu, gdyż trzeba szukać "świeżości", skupić się na pracy nad rozwiązaniami taktycznymi, szybkości, dynamice, a nie nad budowaniem kondycji.
Przerwy reprezentacyjne i podróże to dalsza eksploatacja nieprzygotowanych organizmów.
Myślę, że jakimś momencie Barca zacznie grać swoje, co nastąpi w chwili, gdy organizmy piłkarzy "wskoczą na odpowiednie tory".
Reasumując: EV powinien odejść, ale zmiana trenera nie pomoże, jeżeli nie zaplanuje się porządnego presezonu, gdyż ważniejsze będą zobowiązania sponsorskie, kasa i słupki.