- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1481 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
34 odpowiedzi
Batys
11
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
7
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1481 Culés
5
Tak sobie teraz gadam z narzeczoną o tym pomyśle przełożenia wyborów na za dwa lata i przedłużenia kadencji Andrzejkowi i dochodzę do wniosku, że może w ogóle już skasujmy wybory prezydenckie? Na co to komu, tylko kasa w błoto wydawana na organizacje, a komuś jest źle z Andrzejkiem? No właśnie
4
@Bykunn Oglośmy Andrzeja królem. Co się będziemy bawić w wybory co 5 lat. Od teraz nowego władcę będą wybierać politycy jedynej slusznej partii przy Nowogrodzkiej. Przecież jest tak dobrze, kraina wiecznej szczęśliwości, mlekiem i miodem płynąca. Ktoś przeciw? ;)
1
@Bykunn ja rzuciłem pomysł przedłużenia kadencji na kolejne 5 lat i spokój:D
3
@FranzMaurer Andrzeja nie-Andrzeja, królem nie, ale bym wprowadził w Polsce system prezydencki. Po co ten dualizm władzy wykonawczej? Silne państwa opierają się na wyrazistej i sprawnej egzekutywie np. system prezydencki w USA, pół-prezydencki we Francji, kanclerski w Niemczech.
0
@Cochise No i nawet już mamy jakąś namiastkę takiego systemu, gdzie bardzo dużo, żeby nie powiedzieć wszystko, zależy od jednego człowieka. Tylko należałoby sprawić żeby zajmował on jakieś stanowisko oficjalnie ;)
0
@Cochise Całkowicie się z tym zgadzam.
4
@Bykunn System prezydencki opierałby się na tym, że prezydent jest jednocześnie szefem rządu, tym samym ponosząc całkowitą odpowiedzialność za swoje działania. Obecna sytuacja jest niewłaściwa, żeby nie powiedzieć - chora.
1
@Cochise Ja się generalnie zgadzam. Poprzedni post oczywiście z przymrużeniem oka. System prezydencki mimo, że ma swoje wady, to ułatwia wiele spraw i tak jak z resztą słusznie zauważyłeś na początku, upraszcza system władzy i odpowiedzialności