1

@damian16161212 O no to ładny wynik. Ja wypiłem z dwa kieliszki w listopadzie. Doskonale Cię rozumiem, mam dokładnie tak samo. Kiedyś każdy weekend alko, teraz zero ochoty.

4

@Deviler Sezon wcześniej pierwszy do odejścia był Ter Stegen:)

2

@Rewolucja123 Kounde mógłby troszkę odpocząć bo gra cały czas. Próbowałbym dalej Erica na Dmie. Xavi na pewno nie wystawi Torre - nie ma szans.

0

@sendesara Jak przyjdzie Messi to nagle wszyscy młodzi się rozwiną? Tutaj wiele zależy od trenera i jego pomysłów, sposobu działania.

0

@MateuszDoniec Spora część czyta sam tytuł. Takie życie.

1

Zgadzam się, że powrót Messiego będzie krokiem wstecz dla kierunku, w którym zmierzamy. Barca uczy się gry bez Leo i jeśli wróci - znów będzie granie wszystkiego na Messiego. Mam podobne spojrzenie co autor artykułu. Nie zgadzam się jednak co do potrzeb - nie widzę w zespole miejsca dla Silvy. Mam wrażenie, że byłby podobna historia co z Griezmannem czy Coutinho. Nie pasujący profil, ale to oczywiście moje zdanie. Ja widziałbym jakiegoś dzika w zastępstwo Busiego. Jakiegoś Amrabata żeby walczył za dwóch w pomocy, dzięki czemu reszta mogłaby grać odrobinę ofensywnej - mam na myśli Pedriego czy De Jonga. Jeśli Messi wróci to nie mam nic przeciwko, ale jednak wolę nowy projekt.

1

@J23Closs Można też zwrócić uwagę na przyśpieszanie powrotów - zawodnicy powinni być dopuszczani na podstawie badań - nie odczuć zawodnika. To robi więcej szkód niż pożytku. Ma przyspieszać powrót, a jest odwrotnie. Oprócz tego Xavi mógłby częściej rotować - taki Kessie zaczął grać dopiero jak podstawowi pomocnicy zostali zajechani. Pedri to źle fizycznie wyglądał już ze 2-3 spotkania przed kontuzją. Mimo to Xavi chcąc wyniki piłował go do końca. Nie bez powodu odpalismytz LM - tyle kontuzji mięśniowych obrońców to nie tylko pech i wyjazdy na reprezentacje. Jakby podliczyć ilu zawodników nie miało kłopotów mięśniowych to nie wygląda do kolorowo. Za Xaviego nic się nie poprawiło w tym aspekcie. Odgórna praca na siłowni to też słuszne założenie. Nie bez powodu piłkarze,.którzy odeszli o tym wspominają. Taki Aguero był w ciężkim szoku jak przyjechał na siłownię a tam pogaszone światło.

0

@Hogart Tak samo z Pedrim i Araujo.

0

@parpe Bo Suarez potrzebował 1/3 sezonu żeby się rozpędzić.

6

@kervuz1 Przede wszystkim Araujo to nie PO i w dłuższej perspektywie widać to w pojedynkach z Viniciusem. Na PO powinien być ktoś o mniejszych gabarytach. Z taką posturą Araujo ma ciężko rywalizować z kimś tak szybkim i zwinnym. Miejsce Urugwajczyka to SO.

2

@J23Closs Raphinha co nie umie minąć jednego grajka?

0

@JarekS Ja się obawiam,.że Xavi nie będzie zmieniał podejścia do zdrowia piłkarzy. Obym się mylił.

0

@Maker0 Jestem z małego miasteczka, u nas nie ma takich wypożyczalni, może w Bielsku-Białej. Aczkolwiek chyba obędzie się bez wypożyczania - kupię jeden z w/w. Dzięki za odpowiedź:)

0

@czescjohnny Czy ja wiem, taki Kaka przeczy tej teorii. Choć może być wyjątkiem potwierdzającym regułę.

0

@Maker0 W sumie masz rację. Podstawowy mam Panasonic Micro 4/3 Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6. Był już dodany do lumixa g7,.którego mam kilka lat. A tym nowym obiektywem chciałbym kręcić dzieciaki i mieć rozmyte tło. Na obecnym tło mogę rozmyć tylko z bliska. A chciałbym mieć możliwość zrobić to np z 2 metrów lub więcej. Nie wiem czy z sensem napisałem bo jestem totalnym amatorem:)

0

@czescjohnny Puig? Gość bez ambicji. Opowiada teraz bajeczki jaki to poziom w USA nie jest. Poszedł na emeryturę w wieku 20 kilku lat. Thiago był ambitny i nie chciał grzać ławy tylko grać w monchm klubie. Zupełne przeciwieństwo.

0

@MateuszGotowka99 Byłoby januszowo jak z Lewym. Laporta cały czas chodziłby za nim i klepał po plecach. Po murawie spacerowalaby Antonella z dziećmi.

0

@gacper Tylko to są zarobki w brutto. W różnych ligach chyba są różne podatki więc pytanie jak to wygląda w netto :)

0

@konrad1661 Pitbull też był dobry. Stary, aczkolwiek mega klimat.

0

@Ksavix Jedyna różnica między bramkami, że mimo wszystko gol Ansu na 2:0 zamknął mecz.

0

@Foro Niby czemu po 30 latach? Wszystko jest do ogarnięcia jak się ma jak szkolić, ma się czas, predyspozycje i chęci. No i pytanie na jaki poziom chce się wejść i od czego startuje.

0

@Maker0Dzieki za info. Główny obiektyw już mam. Potrzebuję jeden portretowy. No i pełna klatka i micro 4/3 to też inaczej. Obawiam się, że przy takiej małej matrycy taka 45 będzie wymagała dużego oddalenia się od obiektu żeby zmieścił się cały w kadrze.

0

@Emhyr Busquets nie jest napastnikiem. Nie dziwi mnie mała liczba odbiorów napastników. A ciekawości - z jakiego okresu są te odbiory Messiego?

0

@Emhyr Nie no nawet Busquets więcej daje w defensywie od Leo.

4

@draxidox Ja jestem zwolennikiem dzieci. Są cudowne. Mam już jednego i drugi w drodze. Nie wyobrażam sobie życia bez dzieci. Jego uśmiech, czy bezinteresowne mówienie, że mnie kocha budzi we mnie uczucia, których nie da się za nic kupić. Uwielbiam obserwować rozwój małego człowieka,. każdą jedną umiejętność,. która się nauczył. Mam nadzieję, że wyrosną na szczęśliwych i otwartych ludzi i będą się realizować i nie będę im potrzebny bo będą sobie doskonale radzić. Cieszę się również, że ludzie wyżej ceniący spokój i wygodę nie mają dzieci. Podejrzewam, że byliby nieszczęśliwi gdyby musieli postawić inna istotę wyżej niż swoje ja. Ich dzieci też byłyby nieszczęśliwe. Takie osoby się nie nadają na rodziców. Samo nazywanie kaszojadem wiele mówi o podejściu. Nie wiem jednak po co mieszać głupio skonstruowany program społeczny POSu do samego faktu posiadania dzieci. Każdy głupi wie, że 500+ miało kupić głosy i dać zwycięstwo w wyborach. No i tak się stało.

2

@koksik2700 Siada mi płyta. Choć jak to przy Avim słyszę te same akcenty co zawsze - nawiązanie do trudnej przeszłości, do tego że teraz ma hajs, rzucanie nazwiskami ludzi sztuki pod rym i wspominka, że do wyboru miał tylko bycie poetą lub dilerem. Jest z Raszyna, a tam to jest getto i każdy idzie do paki. Aczkolwiek niezmiennie fajnie się tego słucha xD

0

@Emhyr Daje radę, jak jest 4 pomocników. Messi umówmy się - nie będzie pressowal jak inny pomocnik.

0

@Emhyr A gdzie jakiś typowy defensywny pomocnik? Gavi i De Jong mają wszystko łatać? Messi spokojnie może grać w miejscu Raphinhi. Tym bardziej, że Brazylijczyk i tak schodzi do linii pomocy. Ja bym poświęcił Raphinha i włożył jakiegoś Amrabata:D

0

Są tu jacyś amatorzy robiący fotki lub kręcący filmiki bezlusterkowcami micro 4/3? Chciałbym kupić obiektyw do robienia filmów z rozmytym tłem/fotek portretowych. Zastanawiam się między Sony 30mm 1.4 i Olympus zuiko 45mm 1.8. Ktoś ma któryś z wymienionych i napisze, czy jest zadowolony? :)

2

@Esteban_ I to samo mówił o przedłużeniu Messiego. Wszystko szło idealnie. Nagle telefon i Leo - sorki, ale nie stać nas. :d

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?