2

@Kgorecki2500 Nie widzę dobrze, ale to chyba nie są ceny w złotówkach bo to nie stacja w Polsce :D

1

@Giwera Ronnie to jest pieprzona legenda :D Ale Chińczycy fakt, poszli w snookera mocno i teraz zbierają tego efekty.

3

@Rupert_Haubica Może i atmosferowicz jest dobry, ale gdzie tam warsztat taktyczny, tego nie wiem

2

@BorzyKrzys Przecież nikt jej tam nie zaatakował, już dajcie spokój ludziory :D Wywiązała się dyskusja, jak zawsze pod takim tematem. Nawet bym powiedział, że jak na standardy Rambli to dość kulturalna

0

@draxidox Zgadza się, Łódź się pięknie zmodernizowała. Ale faktycznie dla mnie Trójmiasto ogólnie top2 polskich miast (jeśli mogę sobie pozwolić na traktowanie 3 miast jako jednego xD). Wrocław dalej top1

0

@Tasde A tymczasem słoneczko produkuje 600mln ton helu na sekundę :D Podzieliło by się kurde :D

2

@bartekvisca Przecież te ceny na stacjach nie mają nic wspólnego z chwilową ceną za baryłkę. Jest panika, ludzie za dużo paliwa kupują, do tego strach przed długotrwałą wojną w newralgicznym dla wydobycia regionie. Przecież gdyby cena na stacji faktycznie odzwierciedlała cenę po jakiej paliwa zostały zakupione to zwyżki widzielibyśmy za parę miesięcy dopiero. Chyba nikt nie myśli, że Orlen ma zapas paliwa na 2 dni i potem już musi sprzedawać po nowych wyższych cenach. Niestety każdy kryzys wydobywczy jest jednocześnie pożywką dla zwiększonych zysków koncernów paliwowych.

2

@Ilka oczywiście że tylko cywilny w naszym Pałacu Ślubów. Jak powtarzam, staram się w życiu nie być hipokrytą, a czymś takim byłoby stanięcie przed ołtarzem i kłamanie np o wychowaniu potomstwa w wierze. Zdecydowana większość to robi (mówię to na podstawie statystyk uczęszczania na mszę i przyjmowania sakramentów) i się w ogóle nie przejmuje co mówi, ważne że "tak wypada" "taka jest tradycja" "co rodzina powie"

1

@MagFCB ja jednak zostanę przy rozwoju i nauce jako fundamencie życia mojego i bliskich ;) religie nie dla mnie, marksizm totalnie nie, kapitalizm trochę się sprawdził ale jego obecna wersja bez klasy średniej również mi nie pasuje. Także pozostaje mi ufać że nauka i rozwój techniczny będą nas dalej pchały naprzód

0

@sokot a czym innym jest straszenie dzieci od małego piekłem? Zachowuj się jak bozia każe bo będziesz się smażyć w piekle. I trauma gotowa dla 7latka :D ateiste ciężko straszyć piekłem bo trzeba by najpierw przedstawić dowód na jego istnienie :D
Z tym upadkiem Europy to też bym już tak nie przesadzał. Ale jak to jest że Europa upada według was przez odejście od religii a tymczasem USA upada pomimo silnej wiary społeczeństwa, a w tym samym czasie Chiny się rozwijają z praktycznie całkowicie ateistycznym społeczeństwem. Coś mi się tu nie dodaje

2

@Jordi10 to jest GOAT :D na 147 możliwych punktów wbił 153, Chuck Norris snookera xD (tak wiem wiem że w tych okolicznościach miał 155 maxa :D)

1

@MagFCB za późno już żeby odpowiadać na wszystko. Imperium Rzymskie upadło między innymi przez chrześcijaństwo ;) a to że religia jest jakąś podstawą moralności u ludzi to zwykła propaganda. Ludzkość istnieje od dziesiątek tysięcy lat, cywilizacje powstawały i upadały długo przed wymyślaniem chrześcijaństwa, a mimo to ludzie mieli moralność, mieli systemy wartości. Że tak powiem cytując świetnego komika, mi wiara nie jest potrzebna do tego żeby nie chodzić po ulicy i nie gwałcić i nie mordować. Robią to dokładnie tak dużo jak chce, czyli w ogóle. Nie potrzebuje nad sobą boskiego bicza i groźby piekła żeby zachowywać się przyzwoicie
Można by nawet podnieść argument że moralność wymuszona strachem przed grzechem i jego konsekwencjami to żadna moralność tylko posłuszeństwo

1

@sokot ale ja się do niczego nie przypieprzam w Jej wpisie :D biorę udział w dyskusji która się wywiązała pod tym wpisem.
Nie no nie mogę napisać że szanuję :D toleruje bo każdy może sobie wierzyć w co chce, ale nie szanuję tego że ktoś musi sobie rzeczywistość tłumaczyć czarami
@Fog_W_1899 może jakoś się z tego pozbieram, ciężko na razie powiedzieć.

0

@clyde no dobra a co z kamerą sterowaniem i interfejsem? Bo jak czytam opinie to z tym ludzie mają największy problem

3

@sokot jestem wyborcą typowo centrowym jeśli to ma jakieś znaczenie, chociaż moje poglądy na wszelakie religie są oczywiście skrajnie lewicowe. Nie wiem gdzie w mojej którejkolwiek wypowiedzi polityka. Temat religijny, wywiązała się dyskusja, dorzuciłem swoje trzy grosze i tyle.

0

@Fog_W_1899 no jeszcze się za mnie pomódl to już będzie komplet :) współczucie i modlitwa tego potrzebowałem w tą piątkową noc

5

@MagFCB szkoda że nie przedstawia się całego spektrum oddziaływania religii. Poprzez krwawe konflikty, religijny terroryzm, wywieranie wpływów na władze i politykę państw aż do totalnego moralnego upadku instytucji kościoła poprzez tuszowanie najochydniejszych zbrodni. Wtedy dzieciaki będą miały pełen obraz tego czym jest religia
Stawianie religii na jakimś moralnym piedestale i szukanie w niej wyznacznika dla rozwoju bądź upadku cywilizacji jest szczerze obrzydzające.

2

@sokot Nie, nie, ja tam tylko dopisałem ostatnie zdanie. Pisałem tam że "chrześcijanie" (tak zwani) mają w dupie zasady kościoła którego są członkami. Dla mnie to hipokryzja a nie wiara no ale każdy sobie wierzy jak chce.
@Barcanajlepszyteam No niezbyt. Dla mnie to się wyklucza, chociaż wiem że to akurat radykalne podejście. Nie wiem też jaka by to musiała być sytuacja, jeśli zostanie wychowana w duchu logiki i nauki. Od dziecka żyje z moją chorobą nerek, z moimi szpitalami, z dializami, nie widzi żeby ktoś w rodzinie się modlił o moje zdrowie, raczej czekamy na telefon, że się nerka znalazła, a nie że aniołki przylecą z pomocą

5

@Ilka No mam bo nie jestem hipokrytą. 29% ludzi chodzi na msze a 94% chrzci dzieci. Tzn że 65% tych "chrześcijan" zapisujących swoje dzieci do organizacji o bardzo wątpliwej moralności, ma w dupie przestrzeganie zasad tejże organizacji.
Także ja podziękuję za taką "wspólnotę" ;) Wychowam córkę na światłego człowieka, który nie będzie w życiu potrzebował wiary w magię

1

@MagFCB Jasne, dobra, przekonuje mnie to :D Na zmianę konstytucji nie ma co liczyć, a na pewno nie na jej zliberalizowanie, w najbliższym czasie, także zostajemy z takim stanem rzeczy.

6

@Ilka Frekwencja na mszach zjechała z 50% w 1990 do 29% w 2024 także na szczęście idzie w dobrą stronę. Smutne jest jednak to, że mimo takiej frekwencji w kościołach dalej ponad 90% ludzi chrzci dzieci... Dramat, no ale cóż, tyle ile sam mogłem to zrobiłem, żeby odwrócić te chrzty na pokaz.

1

@norbi77 Hahaha :D Kurde widzę, że tam konsultacje telefoniczne z Władymirem i Kimem były intensywne xd

1

@MagFCB No dobra, jestem w stanie się z tym oczywiście zgodzić. Ale jak w tym kontekście umieścić ten wyrok NSA? Nie jest to byle jaki podrzędny sąd.

0

@Laminedependencia Od pierwszego dnia był ten temat podnoszony :D Niestety Putin jak zwykle dopiął swego dzięki swoim pachołkom. W Niemczech się udało, w UK się udało, w USA też częściowo się udało. Częściowo bo jednak Pomarańczowy jest zbyt niestabilny

0

@OBSERWATOR2021 ,,Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.'' To według Ciebie oznacza, że tylko związek kobiety i mężczyzny to małżeństwo. A moim zdaniem to oznacza, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest pod ochroną i opieką RP, a małżeństwo jako związek dwóch kobiet/dwóch mężczyzn nie jest pod ochroną i opieką RP.
I czemu niby twoja interpretacja jest prawidłowa? Obie są w 100% logiczne.

0

@michal26 Ja to bym powiedział, że La Liga ma problemy wizerunkowe a nie tyle sportowe. Przez to ciągłe żebranie klubów, łącznie z największymi

1

@RosjaninBut Ciekawe czy mamy w kontrakcie na F-35 opcję złożenia reklamacji, że towar niezgodny z ofertą bo jednak wykrywalny :D

0

@Kgorecki2500 Drobne dla Pomarańczowego :D z własnej kieszeni odkupi :D
Fajnie, że o 12:00 mówił że już nawet do nich nie strzelają a o 16:00 info o trafionym F-35

2

@RosjaninBut Nie lubię Zychowicza generalnie ale posłucham bo mało kto mówi szczegółowo o tej wojnie.
PS Fajnie tak sobie stracić 100 baniek jednym zestrzelonym samolotem :D

4

@Popitek12 i potem wieczorek sam na sam z kibelkiem :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?