14

@Hopner15 Dr Sławomir Mentzen się tutaj skompromitował. 14-latek powinien się uczyć, poszerzać horyzonty, rozwijać zainteresowania, ale też i się bawić. To przecież dziecko. Jak można napisać, że ktoś taki będzie się czegokolwiek od kogokolwiek domagał? Okropny populizm. Z drugiej strony Pan Zandberg również inteligencją nie grzeszy, bo wiele dzieci w czasie wakacji np. zbiera truskawki, kosi trawniki czy wykonuje jakieś inne lekkie prace, aby sobie zarobić na zachcianki. Przedstawione są tutaj dwie skrajności. Jeden wart drugiego.

1

@LuisSalvano W ogóle nie opłacasz komunikacji miejskiej? Nie uważasz, że ewentualny mandat może Cię więcej kosztować niż np. bilet miesięczny?

2

@Ratamahatta Myślę, że antyrasistowski apel byłby w sam raz. Jak już wcześniej wspomniałem - po dzisiejszym meczu Polacy i tak prawdopodobnie będą na kolanach. Angielskie dzienniki swoje na okładkach zrobią.

3

@LS Zbyt rozszerzająca wykładnia jak dla mnie. Plemiona słowiańskie również zajmowały się handlem niewolnikami. Czy m.in. polscy piłkarze powinni klękać z tego powodu?

3

@Coutinho007 Tak czy siak, dzisiaj prawdopodobnie Polacy i tak będą na kolanach.

4

Gdyby Polska grała mecz ze Stanami Zjednoczonymi na wyjeździe, nie widziałbym problemu, aby piłkarze symbolicznie uklęknęli. Gdyby istniał w państwie, w którym doszło do incydentu taki zwyczaj, goście powinni się dostosować. Może nie jestem do końca w temacie, ale co ma do tego Anglia?

Na banerach, na koszulkach są antyrasistowskie hasła. I bardzo dobrze, że się tam znajdują. W Bundeslidze kapitanowie bodaj raz w sezonie odczytują specjalny apel antyrasistowski. Myślę, że taka forma jak w lidze niemieckiej byłaby bardziej odpowiednia.

1

@busquets5 Nie ma prostopadłych podań, nie ma dryblingów w środkowej strefie, nie ma przyspieszenia akcji w postaci dwójkowych akcji. Grać z Andorą na wrzutki to minimalizm.

2

Sousa póki co nie czuje tej reprezentacji. Kiedy z Węgrami trzeba było grać skrzydłami, on wyszedł pomocnikami. Wiadome było, że z Andorą będziemy mieć przewagę w posiadaniu piłki, więc trzeba ją umiejętnie rozgrywać, to trener zlikwidował środek pomocy. Wszystko na odwrót.

1

Jak dla mnie złe ustawienie zespołu. Kompletnie nie ma środka pola, wszystkie akcje są do siebie podobne - mozolne rozgrywanie i co zrobi Jóźwiak. Sousa powinien zdjąć Milika albo Piątka, bo sobie przeszkadzają, a wzmocnić linię pomocy. Wtedy Lewandowski mógłby podejść wyżej.

4

@Barca1992 Rząd RP przez lata zaniedbywał system opieki zdrowotnej. Teraz poprzez covid jest on na skraju wydolności. Jeśli nie będzie obostrzeń, szpitale całkowicie się zapełnią, a ludzie bez podania im tlenu mogą dusić się w domach. To nie jest żaden spisek ani zabawa, tylko coś bardzo realnego i poważnego.

5

Ktoś niżej wrzucił filmiki nagrywane przez mężczyznę w szpitalu, gdzie miał "udowodnić", że szpitale są puste... szkoda, że nie miał jaj, aby wtargnąć na oddział covidowy...

Jeśli ktoś nie widział, to polecam obejrzeć zachowanie owego człowieka w galerii handlowej:

https://joemonster.org/filmy/110056/Agresywny_antycovidianin_atakuje_ludzi_w_galerii

40

Lewandowski wczoraj zrobił to, co należało do typowej dziewiątki. Miał jedną okazję bramkową i zamienił ją na piękną bramkę. Oprócz tego z trudnej pozycji oddał dobry strzał nożycami oraz zaliczył kluczowe podanie do Zielińskiego, który asystował Jóźwiakowi. Poza tym mocno walczył z węgierskimi obrońcami, z powodu paraliżu w pomocy cofał się do środka pola, kilka razy angażował się w defensywie. Krzyczał dużo? Pewnie, starał się mobilizować kolegów do zapierniczania po boisku. Madziarzy wiedzieli, że trzeba go zatrzymać i nie przebierali w środkach, notorycznie go faulowali, próbowali wybić z rytmu - dostał nawet z łokcia w twarz. Widać było jego determinację, zależy mu na dobrych rezultatach kadry. Reasumując, Robert nie błyszczał w tym meczu, ale ze swoich zadań się wywiązywał. Występ na plus.

5

Z wyniku jestem zadowolony. Debiut Sousy, mecz z dobrymi Węgrami, na wyjeździe. Gra do 60 minuty wyglądała źle. Potem widzieliśmy inną drużynę. Mam nadzieję, że trener nie będzie uparciuchem i postawi na grę skrzydłami, z Jóźwiakiem w pierwszym składzie oraz Reca usiądzie na ławce.

2

Oby trener uruchomił skrzydła. Ten mecz jest do wygrania.

4

Grają zbyt wolno, te statystyki podań są nabite głównie przez defensorów i wycofujących piłki wahadłowych. Rozumiem, że to pierwsze spotkanie pod wodzą Sousy, ALE... jeśli gra się wahadłowymi to trzeba to wykorzystać. A np. Reca nie daje nic w obronie, nie daje nic w ataku. Może Józwiak by coś poszarpał? Trzeba popróbować na skrzydłach...

2

Reca i Szymański do zmiany.

2

@Persyfl Nie. Najwidoczniej nie zrozumiałeś.

1

Załóżmy, że jesteś Prezesem Rady Ministrów. System opieki zdrowotnej jest na skraju wydolności - szpitale przepełnione, coraz mniej wolnych łóżek, brakuje medyków. W jaki sposób starasz się walczyć z covidem? Jakie obostrzenia? Które są racjonalne? A może brak jakiegokolwiek lockdownu?

6

Szkoda, że nowy trener Reprezentacji Polski zaczyna od meczów o punkty. Nie ma komfortu testowania nowej taktyki (3-4-2-1) w spotkaniach towarzyskich, nie wiadomo jak się drużyna zaadaptuje do ewentualnej zmiany ustawienia. Warto pamiętać, że trójką obrońców i dwoma wahadłowymi na pół roku przed mundialem zaczął grać Adam Nawałka. I wtedy to podcięło skrzydła zespołu, słabo odnajdywali się w tej taktyce. Pamiętam, jak niejednokrotnie podkreślane było, że Polska powinna grać swoje, czyli prostą piłkę, z szybkimi skrzydłowymi. A taktyczne meandry prowadzą w naszym wykonaniu do kwadratury koła.

Trener od razu wkracza na teren eliminacji, psychicznie nieciekawa sprawa. Dzisiejszy mecz to od razu ciężki sprawdzian. Walka o zasygnalizowanie, kto będzie aspirował do minimum 2 miejsca w tabeli. Chodzą plotki, że na ławce może usiąść Kamil Glik, gdyż Sousa lubi wysoko ustawioną linię obrony, a do tego potrzebuje szybkich defensorów. Jak obstawiacie wynik spotkania?

1

@Persyfl Uważnie mnie obserwujesz? Rumienię się jak dziewica.
A nota w pełni zasłużona.

25

@Persyfl Brawo, brawo, brawo!!! Pobiłeś rekord skoczni i to lądując telemarkiem. Ode mnie masz 20-stkę.

29

@Persyfl Bez komentarza miało wybrzmieć. Miałem nadzieję, że zrozumiesz. Nie powiem, zawiodłem się.

Dawka seksizmu? Zieew, nudny jesteś.

I oczywiście, wciąż unikasz odpowiedzi. To też jest odpowiedzią. Chyba nawet lepszą, niżbyś jej udzielił.

43

@Persyfl "...ludzie się mają szanownemu komendantowi tłumaczyć..."
"... prowokacyjne zamieszczanie kontrowersyjnych treści bądź opinii w celu wywołania nagłej i emocjonalnej odpowiedzi ze strony innych Użytkowników..."

Brak komentarza.

Nie wylewaj łez, nie ma po co. Jak facet napisz, po co tutaj jesteś? Chyba nie po to, żeby rozmawiać o FC Barcelonie lub sporcie ogółem, nieprawdaż?

6

@macio_944 Ignorowałem posty polityczne przez długi czas. I już dłużej nie będę. Dzisiaj w sposób podstępny i perfidny, acz inteligentny została przekroczona pewna granica: "...portalu skupiającym głównie prawicowców, a wśród nich wszelkiej maści homofobów, ksenofobów, rasistów, antysemitów, nacjonalistów, fanatyków religijnych oraz ludzi podważających dokonania współczesnej nauki." Pytam się, co będzie następne???

Już Orwell pisał: Ignorancja to Siła. Koniec ignorowania.

Widzę, że moderator polubił Twój komentarz. W takim razie Rubikon został przekroczony. Również potrafię pisać w sposób zawoalowany. Niech będzie.

69

@Persyfl Wytłumacz mi, jaki jest cel Twojego pobytu na FCBarca.com? Wraz z kilkoma innymi użytkownikami w ogóle nie udzielacie się na tematy związane z FC Barceloną ani sportem. No może komentarz jeden-dwa na sto. Fajny portal, żeby dyskutować o polityce?

54

@Sulimo Po pierwsze, to nie są czasy PRL-u, żebyś się do mnie zwracał per "wy". Jestem pojedynczą jednostką. A po drugie, wymieniłem Ci, które punkty są łamane. Może merytorycznie się do nich odnieś? Pokaż, że nie mam racji.

49

@busquets5
Główne założenie forum to wymiana opinii w zgodzie z Regulaminem FCBarca.com. Jeśli chcesz totalnej wolności słowa, załóż własną witrynę.
@Sulimo
Napisałem czarno na białym, które punkty Regulaminu są łamane. To nie jest płacz. To merytoryczny wpis, na który odpowiedziałeś w sobie wiadomy sposób.

388

Serdecznie proszę osoby odpowiedzialne za prowadzenie serwisu FCBarca.com o ukrócenie prowokacji politycznych, które coraz szybciej i szerzej postępują na naszym ukochanym portalu sportowym. Jeśli nic z tym się nie zrobi, nie postawi pewnej tamy, to niedługo dojdzie do agresji słownej, wyzwisk i psychicznego linczu jednej strony barykady nad drugą. I vice versa. Nie wyobrażam sobie, żeby dalsza eskalacja miała prowadzić do czegokolwiek konstruktywnego, z tego żadne mądrości się nie urodzą. Jest to nie tylko łamanie Regulaminu FCBarca.com, ale może również przerodzić się w systematyczną mowę nienawiści.

9.3.3:
- natarczywa, nieustępliwa bądź agresywna agitacja ideologiczna.
- „trolling” - rozumiany jako prowokacyjne zamieszczanie kontrowersyjnych treści bądź opinii w celu wywołania nagłej i emocjonalnej odpowiedzi ze strony innych Użytkowników.

9.3.4:
- rozpowszechnianie z wykorzystaniem serwisu FCBarca.com, w dowolnej formie, treści... uznawanych powszechnie za obraźliwe lub wulgarne.

9.3.5:
- wykorzystywanie komentarzy do celów innych niż ich regulaminowe przeznaczenie, na przykład... nieuzasadnionego powielania treści znajdującej się na stronie itp.

9.3.6:
- podejmowanie wszelkiego rodzaju działań utrudniających funkcjonowanie serwisu FCBarca.com... negatywnie wpływających na jakość odbioru znajdujących się na niej treści i/lub utrudniających dyskusję pomiędzy Użytkownikami.

NIE PODWAŻAM decyzji administracji i moderacji, proszę jedynie o zwrócenie uwagi na zakomunikowany przeze mnie problem. Dziękuję za uwagę.

66

@Barca1992 W którym miejscu tak napisałem? Z jakich słów to wnioskujesz?

122

Widzę, że od dłuższego czasu na La Rambli kręcona jest beka z koronawirusa. Napiszę tak: oby nigdy nie przyszło Wam na poważnie przechodzić tej choroby. Aktualnie jestem zakażony, ale chorobę przechodzę w miarę możliwie. Natomiast moi rodzice nie. Wczoraj dwa razy w ciągu półtorej godziny w moim rodzinnym domu było pogotowie ratunkowe. Lekarze mówią, że szpitale są pełne, jest tragedia, a będzie jeszcze gorzej. Nie ma na to cholerstwo lekarstwa. Jednak młodość ma swoje wady, w tym głupotę. Grunt to się pośmiać, chichotać, ale gdy wirus zapuka do drzwi, to już tak wesoło ludziom w podeszłym wieku nie jest. Niech szerokim łukiem omija Wasze domostwa covid.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?