1

@betonito Właśnie przez wysokość jego pensji będzie problem ze sprzedażą.

0

@betonito Dlatego to gracz na drużyny z niskiej i średniej półki, na ligę hiszpańską i Puchar Króla. W Lidze Mistrzów nie powinien występować. Jeśli go nie sprzedadzą, jego rola musi zostać zmarginalizowana. Tylko będzie problem z wytransferowaniem go, więc Koeman musi mu znaleźć nowe miejsce w drużynie.

9

Nie jest tak, że Busquets stał się tragicznym piłkarzem i zatracił wszystkie swoje walory. To wciąż dobry technicznie piłkarz, potrafi grać krótkie piłki, na jeden kontakt, dobrze rozrzuca piłki na boki, ale w destrukcji jest już bardzo słaby. Błędem np. z Bayernem było przypisanie mu podchodzenia wyżej z pressingiem (heatmapa wyraźnie to pokazuje), ponieważ szybkościowo i w aspekcie wytrzymałości należy do klubu seniora. Nie jest w stanie nadążyć z powrotem w strefę na 30-40 metrze, nie jest w stanie przykryć rozpędzonego zawodnika, przegrywa pojedynki biegowe. Jeśli chodzi o konstruowanie akcji od tyłu - z tym wciąż jest nieźle. Kiedy w linii pomocy Barcelona wystawia Rakitica, Vidala, Roberto (a nie biegających i robiących kilometry środkowych, przechwytujących piłki) i boczni obrońcy z powodu braku skrzydłowych grają przy linii i bardzo wysoko - mamy samobójstwo taktyczne. Busquets to nie piłkarz do walki w środku pola, to nie piłkarz, który wybiega kilometry. Prawdziwy Sergio to ten, który cofa się w linię z dwoma stoperami i rozpoczyna akcję do okolicy połowy boiska.

26

Informacje pismaków sprzed roku i dwóch jakoby skład miał być budowany wokół Messiego były nieprawdziwe. Drużyna nie była konstruowana wokół niego, ale na nim jako kole ratunkowym. Ażeby Leo w pełni błyszczał (choć i tak jest parę poziomów nad innymi) Barcelona potrzebuje konkretnych zmian w składzie. Jak na talerzu widać było, że gdy Puig pracuje, dużo biega, zagrywa ciekawe piłki (często na jeden kontakt), to i Messi ma z kim grać i jest w małej części odciążony z obowiązków. Może skupić się na strefach bliżej pola karnego, nie musi aż tak wracać by rozpoczynać akcje od środka pola. Opcje z Rakiticiem i Vidalem jako zabezpieczeniem jego strony nie wystarczą. Rozgrywanie futbolówki powinno iść już od dużo biegających pomocników. De Jong, Pedri, Puig, może ten van de Beek. Lata już temu istniały teorie, że Messi jest jak potężny i sprawny silnik, który napędza zespół, jednocześnie dzięki jego obecności pozostali zawodnicy stają się lepsi. Nieprzypadkowo Iniesta i Xavi wskoczyli na niebotyczny level, właśnie wtedy, gdy Leo szturmem wszedł do pierwszej drużyny - mogli pokazać pełnię swoich umiejętności. Teraz Argentyńczyk jest mentorem, gra z nim powinna wspomóc rozwój młodych piłkarzy. Nie ma na co czekać. A pozbycie się go, to byłby strzał w stopę - jeszcze większy regres Barcelony.

2

Koeman staje przed bardzo skomplikowaną misją. Drużyna jest w mentalnej rozsypce. Zawodnicy nie są pewni swojej przyszłości na Camp Nou, a transfery do klubu znajdują się w powijakach. 12 września ma ruszyć La Liga, a aktualnie piłkarze przebywają na urlopach. Kiedy wrócą? Koniec sierpnia/początek września? Jak będzie wyglądał presezon? Prawdopodobnie max dwa-trzy spotkania treningowe, bardziej na rozruch niż na eksperymentowanie z taktyką. Jeśli Holender myśli o jakichkolwiek zmianach kadrowych, to tak naprawdę ma na to tydzień, może dwa. Zgranie zespołu nastąpi dopiero w pierwszych kilku kolejkach ligi. Kibice chcieliby szybko zapomnieć o blamażu z Bayernem i już od początku nowej kampanii liczą na konkretne zmiany w sposobie gry, ustawieniu itp. Nie będzie miał łatwo Koeman, jeśli fani nie wykażą się cierpliwością, to pierwsze out-y posypią się w ekspresowym tempie.

22

Barcelona z Bayernem wyszła czterema pomocnikami, przy dwóch środkowych Bawarczyków oraz z podwieszonym Mullerem, a ich statystyki na ten mecz są zatrważające. 10 na 25 wygranych pojedynków, 1 przechwyt, 1 wślizg, 3 udane próby dryblingu, 1 kluczowe podanie, 0 asyst, 25 straconych piłek. W domyśle Busquets biegał najbliżej Goretzki, a ten dzielił i rządził w środku pola: asysta, kluczowe podanie, 98% celnych podań, 4 przechwyty, 3 wślizgi i tylko 2 straty. A to tylko statystyki. Niestety, ale młodego i wybieganego gracza Sergio nie był w stanie przykryć, przegrywał pojedynki biegowe, nie nadążał z ustawianiem się, krył powietrze, kiedy podchodził wyżej, aby naciskać nie był w stanie się już wrócić na pozycję. Środek pola przepierniczył mecz. Dodatkowo nawet asekuracja Vidala i Roberto przy liniach nic nie dała przy szybkości bocznych obrońców i skrzydłowych. Odmłodzenie kadry to mus.

33

Trudno. FC Barcelona stała się prywatnym folwarkiem Bartomeu. Trzeba zacisnąć zęby i przetrwać najbliższy rok. Przy okazji socios mogliby się zastanowić nad zmianą Statutu - może krótsza kadencja, może jakieś nadzwyczajne środki odwołania zarządu. Nie znam się i tylko tak sobie dumam. Żeby podobna sytuacja nie miała już miejsca.

14

Kontrakt na trzy lata, a po pół roku - góra roku - Barcelona będzie wypłacać odszkodowanie za zerwanie umowy. Nic się nie uczą.

10

Nowym Prezydentem FC Barcelony powinien zostać Janusz Korwin-Mikke!

Przemówił:
- "Bo nie o to chodzi by zmieniać świnię przy korycie, tylko koryto im zabrać."
- "Nawet za Hitlera i Stalina pensje piłkarzy Barcelony były niższe niż teraz."
- "To nie ja mam się podlizywać socios, to oni muszą mieć na mnie ochotę."
- "Tylko bankructwo całego tego systemu może spowodować, że socios zaczną naprawdę liczyć."
- "Dla mnie nie ma różnicy, czy mówimy o Bartomeu, Laporcie, Gasparcie czy Nunezie - wszystko to dla mnie czerwone świnie. Oni różnią się metodami, cel pozostaje ten sam."
- ”Biuro Józefa Marii Bartomeu idealnie nadaje się na burdel."

15

Co ten Arthur miał, rzeżączkę lub syfilis? A jak sam mówił był prawiczkiem, bo przed ślubem niet? Jak Bill Clinton palił marihuanę, ale się nie zaciągał? To co teraz? Zatankował nie do tego baku?

16

A mi Setiena jest trochę żal. Nie naprawił ani nie zepsuł niczego szczególnego w drużynie. Taki kontynuator, który na początku eksperymentował z 3-5-2. Natomiast w meczu z Bayernem wyszedł valverdowskim 4-4-2, i gdyby to Ernesto prowadził zespół skończyłoby się podobnie. Tylko że ten blamaż już zawsze będzie miał twarz Kike, przyprawione rogi. Z tymi piłkarzami, w takim stanie, nie dało się uniknąć pogromu. Może jedynie dyspozycja dnia miałaby znaczenie i lanie byłoby mniejsze. To tylko obrazuje, że nie meandry taktyczne zadecydowały, a "siła drużyny" na tle żwawego Bayernu.

7

Najpewniej dzisiaj dowiemy się, że ukrzyżowany zostanie Setien i może jako dwójkę złoczyńców pogonią dyrektora sportowego i członka zarządu. Potem parę dni podgrzewania atmosfery, nowy trener i zaraz zacznie się presezon. Transfer-dwa i koniec. Liga ma ruszyć w połowie września? Halo! Jeszcze miesiąc. Jeśli sprawy nie ruszą z kopyta, to pozostanie sprawdzona maksyma: "Bardzo dużo się musi zmienić, żeby wszystko zostało po staremu" - Giuseppe Tomasi di Lampedusa.

23

@Ratamahatta Tendencyjne wycinki. Oglądałem mecz 3 razy i było kilka fragmentów gry, gdy Messi pressował, walczył na skraju faulu, faulował. Czarny PR.

1

Bild podaje, że gala FIFA The Best się odbędzie.

32

Pochettino - z przerwami zawodnik Espanyolu przez dziesięć lat. Trener Espanyolu przez 3 lata. "Wolę pracować na farmie w Argentynie niż na Camp Nou". Przypomnijcie sobie, co te kibicowskie bydło wyprawia na meczach z Barcą. A teraz ma zostać trenerem naszej drużyny? Przecież to jest obraza, to jest splunięcie w twarz. Jeśli to przyklepią, Bartomeu powinien wylecieć w kosmos. Zero zasad, zero historii, zero przywiązania do klubu. K-O-M-E-D-I-A. Ultrasi ich rozniosą.

13

Żadnej rewolucji w składzie nie będzie, chyba że ktoś liczy to jako pozbycie się Neto, Umtitiego, Firpo, Aleni, Rafinhi, Rakitica i może Vidala. Trzon zostanie. Na więcej nie pozwoli budżet i wysokie płace. Pimienta jest potrzebny na okres przejściowy, po to by do pierwszej drużyny wprowadzić młodych piłkarzy, po to by rozruszać skostniałą kadrę. Już Fati i Puig pokazali, że z wychowanków można lepić konkretnych piłkarzy. Pimienta trenował przez niemal dziesięć lat Cadete, był asystentem w Barcy B, z Juvenilem A zdobył młodzieżową Ligę Mistrzów, gdyby nie głupie zachowanie Setiena możliwe, że wywalczyłby awans do Segunda. Po co walić miliony euro w kolejnego potakiwacza?

7

Niech biorą Pimientę i nie robią cyrków z kolejnym "DNA Barcelony" Koemanem i Pochettino "wolę pracować na farmie w Argentynie niż na Camp Nou".

4

Messi wciąż ma przyspieszenie na kilku metrach, ale nie ma odejścia. Suarez rusza się jak mucha w smole, podobnie Griezmann. Mobilny Dembele rozegrał w tym sezonie 494 (!!!) minuty. Vidal, Rakitić, Busquets powolni, brak zwinności. Barcelona nie ma kim straszyć przy bezpośredniej piłce, przy wyjściu spod pressingu, przy rozciąganiu akcji; jest skazana na misterne rozgrywanie ataku pozycyjnego, co i tak średnio im wychodzi. Ratunkiem de Jong, Puig, Fati, Trincao, Pedri.

7

@tediko Tak jak dzisiaj pisałem przy okazji porównania Messiego i Lewandowskiego. Żaden z nich nie występował jako napastnik. Na każdego przeciwnik był przygotowany jako główny problem. Lewandowski schodził na skrzydła i otwierał pole kolegom, Messi był zamknięty w klatce, reszta nie istniała. To jest ta różnica. Jeden ma partnerów do grania w piłkę, drugi nie. Jeden, gdy skupi się na nim obrona, zwalnia miejsca wchodzącym do gry piłkarzom, drugi osamotniony buja się między linią pomocy a atakiem. Messi nie jest winny tego wyniku. Oglądałem mecz już 3 razy i dokładnie analizuję, co widzę.

1

@Janiama Kogo byś widział na ławce trenerskiej?

18

Mecz z Bayernem powinien być wyznacznikiem wszelkich zmian. Barcelona zawaliła jako kolektyw, Bawarczycy nas zmiażdżyli. Czy Neymar w tym meczu dałby nam awans? Może skończyłoby się 8-3 lub 8-4. To żadne rozwiązanie. W tym rozwiązanie drogie, znowu napinające budżet transferowy i płacowy. Wykluczające inne transfery. Siedzę na koniu. Bokiem.

4

Jeszcze o Bartomeu

On musiał wykonać breakdance'a w kreatywnej księgowości, przecież to jest jedyny powód dla którego wciąż sadowi się na fotelu. Rok jest mu potrzebny, aby pozamiatać sprawy w audycie, lwom na pożarcie rzuca kolejnych członków zarządu, dyrektorów sportowych i trenerów. To są dupochrony jego towarzystwa. Gdyby miał odrobinę przyzwoitości po 8-2 powiedziałby, że jego projekt wydania kilkuset milionów euro nie wypalił. Nie zależy mu na dobru klubu. Niecne plany były już z Neymarem, Douglasem, różne pozwy, Paulinho na sezon, odsprzedażą, teraz jakieś twistery z Arthurem i Pjaniciem. Amortyzacja w tle. Finansowo doprowadził Barcelonę do ruiny. Musi stosować chwyty nelsona, aby wszystko jakoś się trzymało. Wystarczy, że jeden klocek wypadnie i zacznie się efekt domina. Do widzenia! Człowieku, podaj się do dymisji!!! Dzisiaj.

21

Wolę Pimientę. Bardzo się cieszę i o czym zawczasu pisałem - elegancko, że nie objął Barcelony na Ligę Mistrzów. Wynik byłby podobny, a jako trener spaliłby się na starcie. Dzisiaj to jego jako tymczasowego szkoleniowca beształoby się z gnojem, a tak wciąż ma otwartą kartę. Upadłe anioły ze względów finansowych nie odejdą, Barcelona jest w trudnej sytuacji budżetowej, ale istnieje nadzieja, że da się wprowadzić kilku piłkarzy z cantery do składu. Powoli, racjonalnie, mecz po meczu. Trzeba odciążać płace, myśleć o przyszłości, nawet jeśli jeden sezon miałby być stracony. Bo wszystko się zapowiada, że i tak będzie. Ewolucja, w tym tkwi sekret. Rewolucji nie udźwignie budżet.

19

Koeman sprawdził się jedynie połowicznie na holenderskim poletku. Dwa razy wygrał z Ajaxem ligę i raz z PSV. Z Holandią dotarł do finału Ligi Narodów. Jednak z Benficą, AZ, Feyenoordem, Southampton, Evertonem nie zwojował zbyt wiele. Był wyrzucany/odchodził przy niskim procencie zwycięstw. Czy jest to materiał na trenera Barcelony? Szczerze w to wątpię. Nie widzę jego warsztatu, będzie raczej kontynuatorem tego, co zastanie, a nie rewolucjonistą. Bartomeu chwyta się głośnego nazwiska w barcelońskim środowisku, ale jednocześnie bez wyrazu, bez chęci drastycznych zmian. Prezydent chcę dociągnąć do końca kadencji. Zwolnienie Setiena to rzucenie na pożarcie tematu zastępczego.

0

@escarabajo I wszystko jasne :)

0

@escarabajo A tutaj już nie kumam Twojej interpretacji polszczyzny.

0

@escarabajo Zmieniłem na powolnych :D

5

Szanowne państwo, kochani moi...

Dłużej bez skrzydeł się nie da grać. Semedo i Alba są ich imitacją, jednak za sobą pozostawiają wyrwy w bloku obronnym. Barcelona ma mało zwrotnych i powolnych zawodników. Brak skrzydeł w takiej układance oznacza brak pressingu, bo siłą rzeczy boczni obrońcy nie będą naciskać. A w niemal każdym meczu - przyjrzycie się uważnie - Semedo, Alba, Roberto, Firpo podchodzą bardzo wysoko. Pique, Lenglet, Busquets, Rakitić, Vidal nie są w stanie łatać po nich dziur. Dembele wiecznie kontuzjowany. Z czym do ludzi??? Jak w nowoczesnym futbolu można grać statycznie? To jest pierdzielony żart. Ani Suarez, ani Griezmann nie mają szybkości. Messi też już najlepsze lata ma za sobą, więc kto ma szarpać rywala? Pozostaje klepanina i atak pozycyjny, brak dryblingów i przebojowości.

11

Messi i Lewandowski

Żaden z nich nie zagrał w tamtym meczu jako typowy napastnik. Leo na początku operował bliżej prawego skrzydła, a potem przez brak kreacji w środku pola zajął się tą strefą. Nie był uwikłany w liczne akcje? Bo Barcelona przegrała w linii pomocy. Przegrała na szybkość, na wyprowadzanie piłki (!!!), na opanowanie, grę kombinacyjną, siłę fizyczną, ustawienie, przebitki, zaangażowanie. Lewandowski zaś sporo przemieszczał się przy liniach bocznych, mając za zadanie rozciągnąć obronę Barcelony. I różnica jest jedna i znacząca. Barcelona nie miała drużyny, skrzydeł, przyspieszenia, wychodzenia na pozycje, na wolne pole. A Bayern? Robert poświęcił swoje "ja" dla zespołu i błyszczeli inni. Tylko że u nich miał kto błyszczeć. W Barcelonie nie. Bawarczycy wiedzieli, że wyłączyć Messiego, to tak jakby wykastrować siłę rażenia przeciwnika. I to się im udało. Obwinianie Leosia jest bezsensowne. Barcelona nie ma kolektywu.

17

Messi vs Bayern

3 min - dobra piłka do Roberto, po której ten groźnie dośrodkowuje
6 min - ciekawe, lecz niecelne wypuszczenie Semedo
7 min - wyjście spod pressingu i przerzucenie piłki na drugą stronę boiska
9 min - bardzo dobre podanie do Semedo, które minęło dwóch zawodników i otworzyło prawe skrzydło
10 min - kąśliwe dośrodkowanie, piłka trafia w słupek
11 min - pressing i faul na Daviesie
14 min - przedryblowany Thiago i podanie na lewą stronę do Vidala
16 min - celne odegranie głową
20 min - indywidualna akcja, dobry drybling, angażuje 5 zawodników Bayernu, słaby strzał
25 min - dobre zagranie na prawą flankę do Roberto, płaskie dośrodkowanie przerwane przez Boatenga
26 min - dwa niezłe dośrodkowania na główkę
30 min - strata, pressing i strata
33 min - faulowany w środkowej strefie; niezłe długie podanie do Alby
34 min - niecelne dośrodkowanie z rzutu rożnego
37 min - przyjęcie piłki od Suareza, drybling i faulowany w okolicach 40 metra
53 min - złe dośrodkowanie z rzutu wolnego
57 min - dobra długa piłka do Alby, ten do Suareza i gol
64 min - zablokowany strzał przez Alabę
65 min - słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego
66 min - dobre podanie do Griezmanna, temu brakuje szybkości, więc stopuje akcję; kolejne podanie do Francuza, strzał zablokowany
69 min - podanie przez obronę Bayernu, Griezmann źle się ustawia, Coman wyprzedza Vidala
72 min - wygrana główka, faulowany; znowu faulowany
77 min - dobre przyjęcie piłki, obrót, długie podanie na Albę, wchodzi z drugiej linii. dostaje piłkę od Suareza i zbyt lekko uderza w środek bramki

Do tego kilka pomniejszych strat, krótkich rozegrań piłki, parę razy faulowany itp.
Na pewno nie było to fatalny mecz z jego strony. Zagrał przeciętnie, sam nie był w stanie przeciwstawić się Bayernowi. W pierwszej połowie był skrupulatnie pilnowany, piłkarze Bayernu starali się go zamknąć w klatce, faulować, wybijać z rytmu. Wieszanie na nim psów to nieporozumienie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?