Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Gomess Może to jej urok, może to Maybelline
0
@Bobo25 dobra chodzi o Erik Wøllo
2
@AlicjaFCB wiem, ze nie myslisz o Martinie Ødegaard.
0
@Wittgenstein Czyja to flaga?
7
Obecne wydarzenia na LR moga przypominac akcje w Norwegii zorganizowana przez komika i socjologa Harald Eia, ktory zdemaskowal studia Gender.
2
@tomono Temat bardzo rozlegly, czasem tu poruszany, ale raczej wysmiewany jako "wolny rynek jako mit i utopia", ale widac na pierwszy rzut oka, ze wiele opinii bazuje na stereotypach.
SZukaj w necie, np. Instytu Misesa.
Wolny rynek jest poniekad czyms najbardziej naturalnym dla gospodarki (co nie znaczy, ze idalnym, bo takiego systemu nie ma). Im wiecej sie majdruje przy nim (przy pomocy rzadu) tym wiecje wychodzi on z rownowagi i wpadamy w bledne kolo interwecjonizmu lub gospodarki typowo planowanej (cos na zasasdzie Boga planisty)
Zobacz sobie np. opracowania jak wolny rynek moze niweczyc proby laczenia sie w kartele.
Temat okrutnie obszerny.
ps. wolny rynek podczas obenych ukladow bedzie bardzo trudno wprowadzic.. tzn puscic go , mowiac potocznie, moze stad te konotacja z utopia.
5
5
@krissu8 Rzymskim żółwiem za Stanisławem Żółtkiem.
3
Chyba musze uzyc slowa "slodkie".
https://pbs.twimg.com/media/Eas1qmUX0AA6fWq?format=jpg&name=large
#lakePlacid
#Olimpiada
1
@AmigoBlancos dobra wiadomość!
0
@MichVeB a ten o silnikach kto prowadzil?
10
@MichVeB Lubie kazdy cykl. Dodam jeszcze
@dawo17 - lotnictwo
@zawsze_barca . @lucas/catalan panie z branzy
@sendesara Nikt nie pamięta, że on tam grał
nowy cykl @Janiama o muzyce z lat 80tych tez mi sie podoba
@sebasek99 wstawia cos czasami o strozytnych kosmitach / sztuce nieregularnie, ale ciekawe
Pozniej jest taki jeden, ktory chyba cos o Polsce walczacej wstawia, ale rzadko
Cykl gownoburza tez bywa interesujacy
1
@Janiama Marchewkowe bardzo lubie, mimo tego, ze sie zle obecnie kojarzy.
1
@AV0CAD0 Maria Peszek nie lubi tego.
"Pan nie jest moim pasterzem (...)
Pan nie prowadzi mnie
Sama prowadzę się"
0
@sebasek99 Czyli to po prostu zbior, grupa osob, ktore maja jakies wspolne cele?
1
@semafor ale ta plyta jest dobra.
5
SLD czy LSD ?
6
@sebasek99 W tej duzej dyskusji na temat marksizmu kulturowego nikt nie poruszal kwestii ideologii?
Homofobia tez wydaje sie byc pojeciem czesto naduzywanym.
0
@semafor piekny glos miala.
1
Malo prawdopodobne, ale:
druga tura - Andrew Duda czy Josep Maria Bartomeu, kogo wybieracie?
1
@MesQueUnClub_87 pamiętaj rozchodzie żyć z przychodem w zgodzie
6
Dobra, kazdy jest troche Januszem.
https://pbs.twimg.com/media/Eai5brpWsAAhKnU?format=jpg&name=small
0
@MichalZZZ Zdrowie! SPOJLER DEXTER SEZON 4
Hello Dexter Morgan.... https://gfycat.com/tidyaromaticcony
ciary co? wbija w fotel. I te jego prorocze slowa na stole - "It's already over."
dobra trzeba wlaczyc do tego pasujacy utwor
oraz moment powrotu do domu
@Cochise
0
@don'T.R.I.P.e Rzeczywiscie 2049 trzyma poziom.
5
@Zioolek10 dokladnie tak jest.
1
@MichalZZZ jakby to ujac... podpisuje sie. John Lithgow wymiata.
ps. zapinaj pasy
za 20 minut skoczysz odcinek, chyba poczekam na reakcje.
4
@koziar ta wyzej bardzo dobra, zobacz tez to.
https://www.yr.no/place/Poland/Greater_Poland/Pozna%C5%84/long.html
2
@matirix20 Jako replikant serii Nexus 6, Roy ma limitowany czas zycia - 4 lata. Dlatego wczesniej odwiedza swego stworce Tyrella.
More human than human.
6
Niedlugo minie rok od smierci Rutgera Hauera.
"Jedna scena zapewniła mu nieśmiertelność - jako Roy Batty stworzył jeden z najbardziej niezapomnianych czarnych charakterów w historii kina.
Wszystko za sprawą finałowego monologu, gdy półnagi Batty przemawia w strugach deszczu do bezradnego Deckarda.
"Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki bojowe w ogniu sunące ku ramionom Oriona. Oglądałem promienie kosmiczne błyszczące w ciemnościach blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile znikną w czasie jak łzy na deszczu. Pora umierać."
Tym monologiem Hauer przeszedł do historii, ale nie każdy wie, że był on w dużej mierze improwizowany. To z inicjatywy holenderskiego aktora Batty łapie i głaszcze gołębia. A na moment przed swoim końcem wypowiada kultową dziś frazę: "Wszystkie te chwile znikną w czasie jak łzy na deszczu. Pora umierać."
"Wszystkie te chwile" ("All those moments") stało się po latach tytułem autobiografii Hauera.
Dodam, ze widzialem juz nagrobki z takim napisem.
http://images.indianexpress.com/2018/02/rutger_hauer_blade_runner-759.jpg
https://film.wp.pl/blade-runner-rutger-hauer-nie-zyje-jedna-scena-zapewnila-mu-niesmiertelnosc-6406114427279489a
0
@masq juz wystarczy. Niech wraca.