0

@sebasek99 Czekam na dzień gdy takie pseudodywagacje wreszcie znikną z tej strony. Kolejne nie poparte niczym dywagacje, nie uwzględniające kilkunastu lat Leo w klubie, jego lojalności, umowy z Bartomeu co do wolnej ręki po sezonie.
Bierzemy wycinek z ostatniego tygodnia i okładamy Leo - oczywiście jednostronnie.

A niżej inny kolega pisał, żeby czytać porobić coś poza la Ramblą, zdystansować się spojrzeć na rzeczy szerzej. To sebaskowi przewrażliwionemu myśliwemu polującemu na Leo, nie spodobał się protekcjonalny ton. A sam chętnie zabiera się do okładania, "fałszywego Leo"

Jakaś makabra, jak etatowy pracownik plotka.

9

Czytając doniesienia można chyba wysnuć wniosek, że ofiarą wszystkich zabiegów Barcy na rynku transferowym będzie Puig. Przewiduję, że chłopak nie powącha murawy w tym sezonie. Jeśli już, to epizodycznie. Ciężko mi to przeboleć, prawdę mówiąc Puig na ławce prześladuje mnie już od ponad roku

2

Euro 2016 CR7 wygrał klaskaniem przy linii. Dzisiejszy mecz klaskaniem przez Skype'a. Niech się Leo uczy - ten kapitan co klaskać nie umie.

1

@Gregsky10 U mnie wyszło na laptopie16 linijek. !6 linijek wpisu, który nie zawiera żadnej merytorycznej treści. Zupełnie jakbyś pisał w japonkach.

0

Pamiętam jak w latach 90-tych w polskim futbolu przy polskich klubach kręciło się mnóstwo cwaniaczków z walizkami pieniędzy, którzy oferowali swój sponsoring i wspaniałą przyszłość dla klubów. To był okres gdy kluby były słabe strukturalnie, a los wielu z nich wisiał na włosku i czasami decydowały się zawierzyć takim szemranym personom. Tyle, że to było w okresie przejściowym polskiego kapitalizmu i takie zjawiska były typowym objawem raczkującej demokracji wolnorynkowej.

Dla odmiany Barca jest klubem o ustalonej od lat reputacji, silnych strukturach, wiernych socios. To jak to się stało, że na czele tak renomowanego klubu stanął człowiek o mentalności tych właśnie cwaniaczków z walizką pieniędzy, który wiernie odwzorowuje patologie Polski lat 90-tych? Niepojęte

0

Hmm

17

Te słowa Messiego: "Od dłuższego czasu nie ma projektu, nie ma nic. Robi się jakąś żonglerkę i ukrywa dziury wraz z upływem czasu" są bardzo oczywistym opisem rzeczywistości w Barcy od kilku sezonów. Leo to wszystko widzi, od dawna, a mimo wszystko jest lojalny.

Tymczasem sfora bezmyślnych użytkowników naparzała te bzdury o słabym kapitanie. Jak w bęben. I to był główny problem. Elaboraty na temat zastępczy.

Nie wiem ilu to było kibiców, ale tonie Titanic, a ludziska pier***ą o żyrandolu.

Przynajmniej widać teraz kto kibicuje temu klubowi, rozumiejąc co się w nim dzieje. I tym bardziej szacuneczek dla tych , którzy opowiedzieli się po stronie Messiego, czyli ofierze tego burdelu, a nie sprawcy.

0

@Hushovt Najpierw żyć nie umierać, a po kilku latach takiego żarcia umierać. Trudno, Twój wybór.

4

@greymid Messi zamyka się w sobie, Cristiano aż zipie ze wściekłości. Obaj nie cierpią przegrywać. Obwinianie kogoś, że ma osobowość taką a nie inną jest dziecinadą.

Sam z zażenowaniem patrzę na entuzjastyczne/histeryczne/przesadzone reakcje ludzi na byle gówno. Sam mam wiele dystansu do wszystkiego, co nie znaczy że moje zażenowanie jest obowiązującą wykładnią zachowań dla całego świata.

I tak samo niezrozumienie ludzi, że Leo jest introwertykiem jest żenujące. Ty to nazywasz brakiem klasy, a ja naturalnym zachowaniem człowieka zamkniętego w sobie. Różnica między Tobą a mną jest taka, że ja akceptuję ludzi takimi jakimi są (oprócz skrajnych wyjątków) a Ty, jak większość, zajmujesz się osądzaniem, wg własnego punktu widzenia, który uważasz za jedynie słuszny.

Mnie szopka z Messim kompletnie nie rusza

7

Dla mnie cokolwiek się wydarzy, to dobre rozwiązanie. Jeśli Messi odejdzie, z ciekawością zobaczę jak poradzi sobie w innym klubie i w innej lidze.
Jeśli zostanie, Barca będzie silniejszym zespołem, a widok Leo w koszulce Barcy jest takim naturalnym połączeniem jak widok słońca na niebie.

Tylko niech Koeman okaże się facetem z jajami i stworzy zespół bo tego nie ma w Barcy od wielu sezonów. Na tym Messi też skorzysta.

1

Do tej pory to Messi decydował w czasie meczu komu nie podaje. Jeśli zostanie może doczekamy się sytuacji, że to koledzy nie będą podawać Messiemu. Griezman 86 kontaktów z piłką, Messi 7.

10

Chciałem poinformować, że Messi przysłał na mój adres mailowy przeprosiny za Bayern i wytłumaczył co go tak rozsierdziło. Było to napisane łamana polszczyzną, ale tylko potwierdziło klasę Argentyńczyka.

"Chciałbym pokorna przeprosiliśmy za niedogodności, których mogłaś psieżiłeś
podczas oglądania katastrofalne występ mója kluba na trakcie pamiętny mecz Liga Misczów z bawarskie klub Bayern Monachium. Moje kolegi zgubili cojones i mamy klopsik

z powazianie

Leo Messi z małżonka i dziećmi"

No to co miałem zrobić? Wybaczyłem


4

@FC1899Barca Naprawdę serce rośnie, a i coś człowieka ukłuje i wzruszyć się można.

0

Na jaki by tu klub się przerzucić wobec upadku Barcy? Doradźcie coś. Nie wiem, Bayern? Juve? PSG? Tak żebym mógł świętować dublety, albo tryplety, jako wierny kibic zwycięskich drużyn. Tak bym o jakąś dobrą radę strategiczną poprosił

11

Z bardziej znanych piłkarzy urodzin dzisiaj nie obchodzą:

Leo Messi
Cristiano Ronaldo
Pele
Maradona
Roberto Baggio
Gerd Müller
i "Kiełbasa" czyli Grzegorz Piechna, król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2005/2006 oraz człowiek posiadający średnią 1 gola na mecz w reprezentacji Polski.

7

@DonMatteo901 Jak nie sympatyzuję z Konfederacją, tak tutaj muszę całkowicie się podpisać pod słowami w/w pana.

2

Nie wiem czy Man City to odpowiedni klub by Leo wygrał LM. Mam wątpliwości ponieważ nawet bez Messiego City powinno wypadać znacznie lepiej, ale dziwactwa taktyczne Pepa sprowadzają Manchester na manowce. Dodatkowo to co razi w City to nie brak siły ognia, ale dziurawa defensywa, popełniająca dziecinne lub wręcz kompromitujące błędy. Nawet kupienie lepszych defensorów nie gwarantuje zmiany na lepsze, przy wysoko i ryzykownie ustawionej linii obrony.
Kolejny argument przeciw, to piąty sezon Pepa w City. Zarówno w Barcy jak i City widać było znaczną obniżkę intensywności, regularności i jakości w czwartym sezonie, stąd moje powątpiewanie czy Pep jest w stanie wycisnąć z tej ekipy więcej.

Ruch Leo, mimo, że dla wielu oczywisty, wcale ne musi dla niego samego okazać się tak udany jak niektórzy chcieliby to widzieć.

0

@Mow_mi_Douglas Messi Messim, ale zerknijmy gdzie był klub w 2015 a gdzie jest teraz. Z reputacji nie zostało nic

7

@mrboom Grał w zwycięzcy Premier League i LM i gra w reprezentacji Holandii. Na pewno jest słaby, he he

3

Nie wiem, nie rozumiem, może się nie znam, ale od paru miesięcy ciężko mi pojąć dlaczego Thiago nie jest w orbicie zainteresowań Barcy. Tymczasem tak się bawi z kolegą na treningu



Na magika to aż miło popatrzeć

0

@itmustbejoke Ja dokładnie tak sobie pomyslałem

1

@GeraltzKatalonii Nie mogę pojąć dlaczego tak prosta sprawa nie dociera do kibiców. Najbardziej oczywiście obnażająca dla partacza Bartomeu jest sprawa z opuszczeniem klubu po sezonie. Sprawa jest jasna a miernota zachowuje się jak oszuści bankowi, którzy pokazują ci, że na 27 stronie małym druczkiem jest napisane, że to czy tamto. Tylko Messi mógł mieć zaufanie, że Bartomeu to nie pier***ony bank, a jednak okazało się inaczej gdy Leo powiedział sprawdzam

0

Biegnij Leo biegnij przywodzi na myśl klasykę filmową czyli film "Biegnij Lola biegnij"
I rzeczywiście interesujące jak wyglądałaby gablota z trofeami Leo gdyby po 2015 roku zdecydował się na alternatywny bieg. Ale życie to nie film, drugiej szansy na przeżycie tego samego okresu nie ma. Niestety

3

Swoją drogą to Messi ma sporo pecha.
Banda głąbów w federacji argentyńskiej od lat nie potrafi zarządzać swoja piłką i rzuca kłody pod reprezentację, a to przez wybory trenerów, a to przez fatalne zarządzanie finansami.
Potem jakby naśladując, podobni futbolowi eksperci zabrali się za zarządzanie Barceloną.
Jakim trzeba być pechowcem by trafić na tak fatalny okres zarówno w klubie jak i reprezentacji? Choć gwoli uczciwości ładnych parę lat, sprawy w Barcy miały się bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że Leo pogra sobie jeszcze ze 3 lata w klubie gdzie sprawy transferów i trenerów będą dopięte na ostatni guzik i skupi się wyłącznie na piłce. W reprezentacji Scaloni też wydaje się być odpowiednim człowiekiem w odpowiednim miejscu.

5

Julio, postura Barcy jest nieugięta? Ale dziś kwiatki znajduję w tłumaczeniach, ale przynajmniej są zabawne :)

1

@DonMatteo901 Szwedzi. To znowu będzie wpierdziel. I tak to się ciągnie od 17 wieku

1

Pamiętam, że jak pierwszy raz zobaczyłem Messiego w akcji tak plus minus w 1994 roku, to pomyślałem sobie: "O cholera, ten gość drybluje lepiej niż Ronaldinho"

9

@masq Zainteresowanych byłoby wiele klubów ale

1) nie każdego stać na jego pensję
2) nie każdego stać na wyłożenie potencjalnych 100-150 mln
3) w Barcy panuje burdel i sytuacja prawna nie jest jasna
4) kluby muszą dbać o własne zdrowe finanse i kasę wydaną na kontrakty
5) Finansowe Fair Play też jest czynnikiem branym pod uwagę

2

@JimMorrisonFCB Nie przejmuj się. Im dłużej żyję, tym coraz częściej mam tak, że przychodzi mi do głowy nazwisko i nie potrafię sobie przypomnieć czy ten człowiek jeszcze żyje czy już nie.
Im więcej ma się lat na koncie, tym trudniej wszystkich spamiętać.
A najgorsze jest chyba to, że na początku wszystkim się człowiek przejmuje a z czasem zaczyna kolejna śmierć przyjmować bez emocji.

2

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie Messi z Balem będą sobie chodzić razem na partyjki golfa. I nasz golfista będzie znacznie lepiej opłacany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?