Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Messi 22 gole +19 asyst.
Czy kiedykolwiek ktoś zaliczył sezon 20+20 w 5 topowych ligach Europy?
Messi przypomina w statystykach gracza NHL.
2
@Kurkmen Dzisiejszy skład kompromituje Setiena. Jeśli ktoś się zastanawiał czy nadaje się do trenowania Barcy, to jaką dostaje informację przed meczem? Dom starców.
5
Pomoc - Busquets Vidal Roberto?
Proszę uprzejmie o interwencję VAR-u.
4
Pomoc to dramat. Puig pewnie tak się zmęczył po poprzednich meczach, że przydałby się mu respirator. Jestem załamany trenerami, którzy trafiają do klubu. Jedyny promyczek nadziei w pomocy i nawet tego nie ma. A idźcie w pi ..... u z tym wszystkim
0
@Rewolucja123 Ale to nie jest kwestia zdania tylko przepisów. Jak Ty wyczytałeś, ze Asencio nie był zainteresowany akcją? To już wyższy poziom wtajemniczenia. W takich sytuacjach sędziowie z definicji gwiżdżą spalony, to nie mijanka, albo atak gdzie można stanąć, a piłka jest adresowana do kogoś innego. Gdyby zza obrony wybiegał ktoś inny, to wtedy rozumiem. Zresztą, jeśli nie spalony, to faul po chwili. Nie wiem co się dzieje z tymi sędziami.
2
@Kapitan hawk Coś Ty tam nawypisywał łajdaku? : )
32
https://ibb.co/3kp67kV
Sekwencja przed karnym dla Realu też niczego sobie. Asencio na spalonym, gwizdek milczy. Potencjalny faul na zawodniku Bilbao, kogo to obchodzi. Podejrzenie faulu na Marcelo - VAR.
Jak się bawić to się bawić.
Jak w Madrycie coś szwankuje, to się potem dodrukuje.
0
@TheMugShot Czyli gdyby obrońca celowo zdzielił drugiemu w twarz, ten zalał się krwią w polu karnym, to nic by nie było, gdyby nie byli w zasięgu wzroku? Decyduje zasięg wzroku w dobie VAR-u? O licho, aż trudno w to uwierzyć.
0
@Image Twoja odpowiedź jest tak "przemyślana" jak decyzje sędziów w meczach Realu. Brawo!
1
@AmigoBlancos Problem w tym, że Real też ostatnie 2-3 mecze nie grał za dobrze i nie jest w stanie utargować gola z akcji. O wygranej lidze powinna decydować rywalizacja na boisku, a nie wybiórczy uśmiech przy VAR-rze. Zawsze dopóki teamy mają zbliżoną liczbę punktów, rywalizacja trwa. Teraz jest zamknięta. Przypomnę ci jeszcze nieodgwizdany faul Carvajala z Mallorca i niepodyktowanie karnego za wycięcie Messiego w polu karnym z Celtą. Nie wiem jak to się dzieje, że tak się dzieje. Szkoda.
12
A teraz wyobraźmy sobie, że dziś nie ma karnego za faul na Marcelo (niesłusznie), jest za faul na Garcii (słusznie), w ostatnim meczu sędzia "obiektywnie" nie gwiżdże faulu na Carvajalu (niesłusznie), poprawnie odgwizduje faul Carvajala w meczu z Mallorcą przed golem Viniciusa, odgwizduje słusznie karny na Messim z Celta i nie gwiżdże karnego na Viniciusie z RSSS (50/50, ale do obrony).
Okazuje się, że gdy w lustrzanym odbiciu zinterpretuje się sporne sytuacje, to w ogromnym stopniu determinuje to sytuację Realu i Barcy w tabeli. Nie mam wątpliwości, że o zamknięciu rywalizacji w lidze już dziś nie decyduje tylko słaba postawa Barcy, lecz również nastawienie sędziów. Niestety. Nie da się obronić kilku pomyłek.
2
Utrata punktów nie będzie miała już większego znaczenia, niestety
1
@Chwytliwy Dobra gra każdego zespołu wynika z ręki trenera, a szczególnie gdy mówimy o dłuższej perspektywie. Trochę zabrzmiało jak samograj Pepa.
Już tyle było silnych składów ze słabym trenerem, kompletnie rozczarowujących, że aż dziwię się, że byłeś w stanie to pierwsze zdanie napisać.
0
@MarioVeB! Ty jakbyś napisał coś w tonie neutralnym to byś chyba umarł. Ten tekst o ochłonięciu jest tak niedorzeczny, że gdybym nie znał autora, to bym wziął go na poważnie i pobiegł po ręcznik
1
@kkbarca Mi nie tyle chodzi o to by grał w 1 składzie, tylko, żeby był wyraźny plan na jego rozwój. W styczniu ładują mu minuty aż miło, w czerwcu oszczędzają. Ja widziałbym to logicznie na odwrót. Boję się, że rządzi tym przypadek
5
Ansu Fati - 836 minut/ 5goli /1 asysta/1.2 dryblingu
Mason Greenwood - 921 minut /8 goli /1 asysta/0.5 dryblingu
Co mnie martwi, to fakt, że ja nie widzę jasnego planu na budowanie kariery Fatiego. Ma ogromny potencjał, a dostaje jakieś nędzne minuty na zmiany. Bardzo rzadko wyjdzie w pierwszym składzie, a w ostatnich meczach jego rola jest marginalna. Nie widzę by był traktowany jak wielki talent z perspektywą na zostanie wielkim piłkarzem.
Ansu w meczach po przerwie: ławka, 53', ławka, 26' 68' 6' w tym 2 razy w podstawowym składzie.
Przy czym Fati miał serię 6 meczów z rzędu 78' 90' 84' 90' 86' 56' między 19.01 a 6.02
Co więc teraz myśleć? Nie rozwijamy chłopaka? Oszczędzamy go? Może wyjaśnieniem jest to, że Ansu ma niespełna 18 lat, Greenwood jest o rok starszy. Niemniej jednak dobrze byłoby widzieć rosnącą rolę Fatiego, a nie taki nieregularny model postępowania.
Inaczej to wygląda o Greenwooda. Greenwood w meczach po przerwie: 29' 79' 58' 90' 74' w tym 3 razy w podstawowym składzie. W przypadku Anglika widzę wyraźnie, że jest konsekwentnie szykowany na 1 skład. Ma na koncie wiele meczów w dużym wymiarze minutowym w różnych pucharach w Anglii i w Lidze Europy.
Boje się tego, że w Barcy dalej będą rządzić święte krowy (w mediach hiszpańskich i barcelońskich funkcjonuje określenie "las vacas sagradas") i zabraknie odważnej decyzji by stawiać na nowe.
3
@juliacicha Niczego nie wiem Julko, poza tym, że jesteś bardzo kompetentną osobą, no i oczywiście podziwiam Cię za znajomość kilku języków. Dzięki za pracę jaką wykonujesz. Oczywiście dodatkowo sympatyczny jest fakt, że na temat piłki, czyli dziedziny zdominowanej przez mężczyzn wypowiada się kobieta. I dodam, że widać i słychać, że nie wypadłaś sroce spod ogona : )
5
@MESSIah16 Mówi się, że historię piszą zwycięzcy. I tak jest w istocie. To co w Europie świętujemy jako wielkie osiągnięcie cywilizacyjne, dla wielu natywnych mieszkańców okazało się początkiem zagłady. Punktu widzenia ich potomków, nie bierze się pod uwagę. A np. to jak traktowano do niedawna ludność rdzenną w Kanadzie było czystym barbarzyństwem rzekomo ucywilizowanego kraju. I to jeszcze w 21 wieku. Nieprawdopodobne ale daje wyobrażenie dlaczego pomnik Kolumba może niektórych drażnić. Choć część to pewnie zadymiarze, którzy pojawiają się wszędzie gdzie jest okazja do demolki
1
@cosinus90 To nie jest też takie proste z kolei jak Ty przedstawiasz. Też przeczytałem notkę na Wikipedii i znalazłem takie zdanie:
"Po zarejestrowanej niewypłacalności Grupy Kirch, Leo Kirch zrezygnował w
październiku 2002 roku z rady nadzorczej Springer-Verlag. Pakiet akcji
Kirch w październiku nabyły w 40% Deutsche bank I Fede Springer.
Udziały posiadane przez Deutsche Bank w 2003 roku przejęło prywatne
amerykańskie przedsiębiorstwo Hellman & Friedman (19,4%)"
Tzn. oficjalnie może być to szwajcarsko-niemiecki koncern, ale Przemek może rację co do struktury udziałów, w której wielki udział mogą mieć Amerykanie skoro ostatnio ponoć były spore zmiany. Tak czy owak ta tępa antyniemiecka propaganda uprawiana przez rządzących jest trudna do wytrzymania.
Oczywiście struktura zdania "przypuszczam, że na pewno" jest w sposób oczywisty niedorzeczna.
0
Ważne Julko, że Ty jesteś na posterunku. Gdyby Ciebie redakcja tak marginalizowała jak Barca Juniora, a byłoby niedobrze.
0
W ramach szerzenia tolerancji i sprawienia byście poznali lepiej samych siebie mały kwizik:
Które wakacje wybralibyście:
1) samotny tygodniowy wyjazd na Mazury
2) wyjazd z dziewczyną/chłopakiem i jej/jego rodzicami do Mielna na 2 tygodnie
3) wyjazd do Sydney na 3 tygodnie z transseksualnym kolegą
5
@macio_944 Fakt jest taki, że prowadzi program w TV. Ty wygłaszasz opinię. Nie zachowuj się jak radziecka propaganda.
1
Co sądzicie o przygotowaniu fizycznym Leo i Cristiano w kontekście ich odejścia od futbolu. Pierwszy ma 33 lata, drugi 35 i nie wykazują znaczących objawów spowolnienia. Do kiedy będą mogli grać na wysokim poziomie? 35/37, 37/39, 40/42.
Ja zaczynam oswajać się z myślą, że będą wartościowymi piłkarzami jeszcze około czterdziestki.
0
@ini_barca Poprawne zdanie apropos VAR-u brzmiałoby, VAR pomógł rozstrzygnąć wątpliwości i tyle. To, że Real akurat na tym wyszedł lepiej nie ma tu nic do rzeczy.
1
@domisiek114 Czemu na siłę? Duda to też rzeczownik oznaczający wątpliwość w mianowniku, kompletnie o tym nie wspomniałeś, a AmigoBlancos miał tu rację.
1
@Slazmi Ja nie znam osobiście, ale czasami dla znajomości tematu słucham ich audycji żeby zrozumieć ich postrzeganie świata. Moja córka, w wieku licealnym, zna kilka takich osób, a nawet się przyjaźni z jednym gejem. W szkole u niej całkiem sporo jest takich osób i z tego co mówi nawet ludzie o światopoglądzie konserwatywnym podchodzą do nich z szacunkiem, a wierz mi, że zarówno mi jak i mojej córce daleko do prawicy.
2
Idźcie już spać wszyscy.
0
@Remi70 Nie wiem. Samotność?
1
@Remi70 Ale geje nie są bezpłodni. Oni mogą być jak jurne byczki, lesbijki mogą być wybitnie płodne. Pójdzie dziewczyna do łóżka z chłopakiem a wychowa dziecko z dziewczyną i cała teoria o chorobie szlag trafia. Jest płodna? Jest. Urodziła dziecko? Tak. Wychowuje je? Tak. Z dziewczyną? I co to ma do płodności? Bezpłodność jest chorobą, a nie decydowanie się na brak dziecka.
A co dopiero powiesz o biseksualistach? Twoja teoria jest zbyt prosta by wyjaśnić fenomeny biologiczne jakie powstały w naturze. Definicja choroby to tylko postrzeganie człowieka, a one jest bardzo ułomne. To co wg Twoich ludzkich kategorii jest chorobą, kompletnie nie musi nią być w świecie przyrody.
4
@Remi70 Nie można uważać czy coś jest chorobą czy nie. Albo jest albo nie. To kwestia medyczna, a nie kwestia opinii. Słońce np. to gwiazda i nie jest to kwestia opinii.